Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ebay'de mutlaka vardır. Fiyatı uygundur ancak asıl fiyatı artttıran shipping yani kargo ücreti ... İlandaki fiyat çok pahalı değil bence alınabilinir..

Ayrıca ilandaki kişiyle görüşüp ürünü nasıl temin ettiği sorulabilir.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birebir cbfin göstergesiya bundan istiyorum ben ya çok güzelmişbunu kendimiz getirtsek daha uygun olmazmı nasıl getiriyolar biz sipariş veremezmiyiz?
    Cbf nin biliyorumda soketleri uyacakmı acaba ?
    HONDA

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    İlandaki kişi göstergenin tamamıyle çalıştığını söylemiş..

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Denemişler çalışıyormuş bütün göstergeler.....
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Cbf 150 fighthawk

HONDA

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle seninkinden ucuz ve ben belirttiğim gibi uzun saplı diye aldım.
    Tel no ise geçen sayfalarda vardı.
    aga memnunmusun son durum ne...

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohhhh be motorumla geldim kendimi enerjik mutlu ve huzurlu hissediyorum. Sabah bir saat gec kalktım oh benden iyisi yok.

Birde sabah arkadan takip ettiğim aracın lastiğimi patladı nedir anlamadım bir anda kilitlendi direk acı acı fren yaptı hızım yavaştı ve kacma mesafem vardı tehlike oluşmadı ama daha hızlı gidilse oluşabilirdi. Çok dikkatli olmak lazım karşı tarafın hatalarından kaynaklı kazalar hadi bir nebze ama boyle durumlarda kaza yaparsak tamammen bizim hatamız olur.

geçen bir gezi yaptık...3-4 ay önce...bir hyocu arkadaş fırladı bende peşinden rampa aşağı salmaya başladık...öndeki hyocu bi rkamyon hizasına geldiğinde kamyonun arka lastiği gümledi...bir gürülü bir toz bulutu koptu görmelisin...arkadaşta tam o toz bulutuna daldı...bende 10 metre arkasındayım...bi yusufladım hemen sağa attım kendimi... her an herşey olabilir aga...

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korktuğum nokta şu tamam plastiği kaliteli ama hani mondiallerdeki km göstergeleri varya bir iki yıl sonra sapsarı oluyo hiçbişey görünmüyo ya öyle bişey olurmu acaba
    3.5 yıldır aynı cbfye biniyorum herhangi bir sıkıntı yok aga...

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, burada bir transalptir gidiyor. Yarama tuz basmışsınız... :(

Neyse ben asıl sorunuma gelmek istiyorum, ben yaklaşık 2-3 aydır CBF 150 kullanıyorum, ama son 1 aya yakın bir süredir motorda bir performans düşüklüğü başladı. Ne otobanda 90' ı geçiyor neden iki kişi olması gereken performansı veriyor. Tamam 150 cc' lik bir motordan çok büyük bir beklentim yok ama başka cbf' ler ile karşılaştırınca bu motor gitmiyor?

Yağ yakmıyor, buji yeni, hava filtresi yeni, yağ değişeli henüz 1.000 km olmak üzere. Bunların dışında çekiş düşüklüğüne neler neden olabilir.? Yardımınızı rica ediyorum.
    biraderim ana bakım sonrası yağ değişimi hava filtresi sonrası makina illaki bir duraksıyor...eski hızından eser kalmıyor bende çok oldu...

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi sende yağı shell kullanıyordun demi ?
    mobil 15/50 aga...

Arkadaşlar ben arka stop ararken bakın ne buldum devir saati gelmiş gibi ama ne derce doğru bilmiyorum ustalara duyrulur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...stergesi/detay
    valla bayıldım harika bişey...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motul alıcaktı parası cıkısmadı mobıl1 aldı galıba(su an bende onu kunlanıyorum) bende takıp edıyordum onun motul dalgasına yag muhabbetlerını
    birdahakine motul aga kısmetse...

O gösterge cbf ye uysun tadından yenmez
    Cbf nin biliyorumda soketleri uyacakmı acaba ?

bence uyar...ki sorunsuz çalıştığınıda yazmışlar...aslında var ya bir eş dost olacak oradan getirticen..25-30-40 doları geçmez...ama kargo bunun 2 katı...

baksanıza gidondaki sağlamlığa...estetiğe...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    abi o gidon bizi bozat hysung 250 r nin gidonu gibi yani bi enduro ruhu yok o gidondabenim sadece göstergede gözüm var devir saati çok güzel duruyor...

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

3.5 yıldır aynı cbfye biniyorum herhangi bir sıkıntı yok aga...

metehan kardeş benim sadece arka sol sinyal kırık ama komple değişecek arka stop vize yapmadılar taktır öyle gel dediler şu geçenlerde senin görüştüğün parçacı sürat motorla görüştüm arka stop ellerinde varmış oradan alacak gibiyim ama kafama takılan nokta bazı yorumlara göre bu yan sanayi denilen parçaların bağlantı noktalarının ve vida deliklerinin uymadığı söylentileri beni tedirgin ediyo sen gittin gördün az çok parçalara dokundun sıkıntı yaşarmıyım plastik kalitesi konusunda şimdi alırız birde yerine oturtamazsak elimizde patlamasın..
    belkide serviste öpülmeye devam etsinler diye çıkarılmış bir söylenti de olabilir uymuyo demeleri..
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    metehan kardeş benim sadece arka sol sinyal kırık ama komple değişecek arka stop vize yapmadılar taktır öyle gel dediler şu geçenlerde senin görüştüğün parçacı sürat motorla görüştüm arka stop ellerinde varmış oradan alacak gibiyim ama kafama takılan nokta bazı yorumlara göre bu yan sanayi denilen parçaların bağlantı noktalarının ve vida deliklerinin uymadığı söylentileri beni tedirgin ediyo sen gittin gördün az çok parçalara dokundun sıkıntı yaşarmıyım plastik kalitesi konusunda şimdi alırız birde yerine oturtamazsak elimizde patlamasın..
    belkide serviste öpülmeye devam etsinler diye çıkarılmış bir söylenti de olabilir uymuyo demeleri..
    bende ordan çamurluk aldım evet söyledikleri doğru ufak oynamalar oluyor bende bi çamurluğu aldım olmadı değiştirdim ordan gidip bakıp birebir almak parçayı daha sağlıklı ama plastik kalitesi aynı hiç farkı yok orjinaliyle yanyana koy bi fark yokordan aldığım çamurluğu baz alarak söylüyorum...belki senin alacağın parcada bu sorun olmaz ama aldığım çamurlukta sol alt vida biraz yukarda kalıyodu başka aldım o tam oturdu...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Hani bunun HONDA amblemi?...yoksa çakmamı

Bak bunun amblemi nal gibi ortada

Fiyatı çok uçuk tutmuşlar...İbneler sanki üçkuruş fazla satınca boğazda yalı alıcaklar
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    bende ordan çamurluk aldım evet söyledikleri doğru ufak oynamalar oluyor bende bi çamurluğu aldım olmadı değiştirdim ordan gidip bakıp birebir almak parçayı daha sağlıklı ama plastik kalitesi aynı hiç farkı yok orjinaliyle yanyana koy bi fark yokordan aldığım çamurluğu baz alarak söylüyorum...belki senin alacağın parcada bu sorun olmaz ama aldığım çamurlukta sol alt vida biraz yukarda kalıyodu başka aldım o tam oturdu...
    işte uzakta olmak işi bozuyo keşke yakın olsaydım da gelip görüp takıp gitseydim ama olmazsa şansımızı deneyecez orjinal 110 lira bu 60 yarı yarıya neredeyse
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    abi o gidon bizi bozat hysung 250 r nin gidonu gibi yani bi enduro ruhu yok o gidondabenim sadece göstergede gözüm var devir saati çok güzel duruyor...
    aga sonucta bizimkilerden şık bence...

aga o hususta bişey diyemiycem..aynı malzeme emin ol...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

İyi akşamlar arkadaşlar.

Gösterge panelindeki Honda amblemi ve panel farklı olarak satılıyor.
    Yurtdışında ebayde bu parça yok ben çok aradım ama bulamadım.

Bu devir saatli panelin çakma olabilmesi için önce orijinalinin olması lazım
    Orijinali henüz olmadığına göre çakma olma ihtimali çok çok az.

Büyük ihtimalle orijinal parça.

Hong kong ve çin gibi ülkelerin kullandığı ebay tarzı siteler var. oralarda bu panel var ücretide yanlış hatırlamıyorsam 27-30 $ civarında birşeydi.
    Eğer hong kongda tanıdığı olan yada irtibat kurabileceğimiz bir arkadaşı olan varsa bu yolla temin edebiliriz.

http://item.taobao.com/auction/item_...8.htm?cm_cat=0

http://item.taobao.com/auction/item_...7.htm?cm_cat=0

185 çin yuanı, 27 dolar yapıyor.

Antalyadan atakf isimli arkadaş servisinin bu paneli getirdiğini ve 80lira +kdv'den satacağını söylemişti. Eğer bu imkan varsa fiyat bence uygun.

Net olarak öğrenip bilgi verecekti fakat unuttu sanırım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Nasıl yani?

Şi,mdi paneli alıcaz bir para,amblemi alıcaz bir paramı yani

Bak ben demedimmi fiyat sivriltilmiş kazığa benziyor diye,yanılmam agaaa

Bak adam Antalyada kaç paraya satıyormuş...

İsmail olay netleşirse bundan direk istiyorum...

Buarada ayna işinide unutmuş değilim
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    honda cbf150
    hayırlı akşamlar benım cbf daha montaj olmadı beklıyorum gelıcek dıye,acaba bundan allıp gotursem hazır sıfırken garantı dahılıne gırermı.alan varmı bilgi..???
    artık bir cbf 150 sahibi...:cherry:

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani?

Şi,mdi paneli alıcaz bir para,amblemi alıcaz bir paramı yani

Bak ben demedimmi fiyat sivriltilmiş kazığa benziyor diye,yanılmam agaaa

Bak adam Antalyada kaç paraya satıyormuş...

İsmail olay netleşirse bundan direk istiyorum...

Buarada ayna işinide unutmuş değilim
    Eğer bu paneli getirtebilsem zaten, en az 50-60 tane kesin isterdim
    Türkiye'nin bu panele ihtiyacı var. Milli bir mesele bu

Şaka bir yana eğer bu paneli TR'ye getirebilirsek eminim en az bir ürün bedeli ve ya daha fazlasıda kargoya gider yani 60-70 $'ı bulabilir.

Bu şartları göz önüne alarak, şu anki satılık olan panellerin fiyatları bence makûl.

Eğer Antalya'dan bahsedilen fiyata temin edilebiliyorsa satın almayı planlıyorum.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şaka bir yana eğer bu paneli TR'ye getirebilirsek eminim en az bir ürün bedeli ve ya daha fazlasıda kargoya gider yani 60-70 $'ı bulabilir.

Bu şartları göz önüne alarak, şu anki satılık olan panellerin fiyatları bence makûl.

Eğer Antalya'dan bahsedilen fiyata temin edilebiliyorsa satın almayı planlıyorum.
    evet hatta o getirten arkadaş ucuz getiriyosa tanıdığı varsa ki bana öyle geliyo,toplu alırsak daha uyguna da gelebilir..amblem olayınıda eski göstergeden çıkararıp takarız

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Valla Antalya işi düşeş gelirse oooo süper olur ozaman

Ya aslında bizim burda obruk barajında çalışan miyendiz çinliler var,bir iki tanesiyle iyice kanka olduk ''onlara küfür etmeyi öğrettim...şaka şaka''

Bunlar her 2 ayda bir çine gidip geliyolar,onların getirmesi daha kolay olmazmı acaba

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Antalya işi düşeş gelirse oooo süper olur ozaman

Ya aslında bizim burda obruk barajında çalışan miyendiz çinliler var,bir iki tanesiyle iyice kanka olduk ''onlara küfür etmeyi öğrettim...şaka şaka''

Bunlar her 2 ayda bir çine gidip geliyolar,onların getirmesi daha kolay olmazmı acaba
    Yahu, mehmet ustam bu konuda ciddiysen süper fırsat,
    Her biri gelirken yanında 3-4 tane gösterge paneli getirse tamam işte, bizim topiğe yetecek kadar devir saati çıkar

Bence o çinlilerle bir konuş, fikirlerini al, üstteki mesajda linkini verdiğim bilgileri okut, eğer direk türkiye ye kargo olayı varsa siteden alalım.

Gavurun sitesi çince olduğu için hiçbişey anlamıyorum. İngilizce seçeneğide yok.

ÇİNLİ TANIDIĞI OLANLAR GÖREV BAŞINA

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yahu, mehmet ustam bu konuda ciddiysen süper fırsat,
    Her biri gelirken yanında 3-4 tane gösterge paneli getirse tamam işte, bizim topiğe yetecek kadar devir saati çıkar

Bence o çinlilerle bir konuş, fikirlerini al, üstteki mesajda linkini verdiğim bilgileri okut, eğer direk türkiye ye kargo olayı varsa siteden alalım.

Gavurun sitesi çince olduğu için hiçbişey anlamıyorum. İngilizce seçeneğide yok.

ÇİNLİ TANIDIĞI OLANLAR GÖREV BAŞINA
    Dükkana ilk geldikleri anda konuşucam,resimleride göstericem...

Olumbak dicem eğer bu getirdiğin dandik ,sizin oraların ürünlerindense,Çoruma bidaha sakın gelme,seni çin seddide kurtaramaz habarın olsun diyicem....

Şakalar bir tarafa,geyikler bir tarafa

Cidden sorucam neden olmasın ''isteyenin bir yüzü,getirmeyen çinlinin iki yüzü''

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Cbf ciler bu işi sıkı tutuyorlar.Cbf nin tek eksiği buydu zaten buda tamamlanırsa süper olur.
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler