Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km de değiştiriyorum 20-40 castrol kullanıyorum servis böyle olacak diyor fakat sitede herkes 15-50 kullanıyor anlamadımbenden önceki sahibi 4000 km de değiştiriyormuş pahalı ve kaliteli yağ imiş bunuda anlamış değilim
    Bizim D&B motor hep 15-50 koyuyor zaten. Biraz araştırdım ve özellikle yaz ayları için 15-50 yağın diğer yağlara oranla çok daha iyi olduğunu farkettim. Tam sentetik olması ve yağ sınıfının da tavsiye edilen sınıfta olması da cabası. Bence bizim motorlar için Mobil1 15w-50 yağ en mükemmel yağdır. Ne vites geçişlerinde nede sabah çalışırken hiçbir sorunla karşılaştırmadı beni bu yağ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:32 ----------

Alıntı E_TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birkaç sorum olcak..

Motor yağını kaç km de bir değiştirmek gerekir?
    Bizim motorlar için önerilen en kaliteli yağ hangisidir?
    Yaz aylarında biraz daha fazla yağ konulması ne derece doğrudur?
    Zincir dişli seti kaç km de değiştirmek gerekir?

Şimdiden teşekkürler cvp veren arkadaşlara...
    Servis 2000kmde bir değiştiriyor, bu şekilde değişim en doğrusu. He 4000dede değişssen birşey olmaz ama makinen yağ yakıyorsa yada ağır şartlarda kullanıyorsan durum değişir. Ama en ideali 2000

Ben mobil1 15-50 kullanıyorum oldukça memnunum. Yazdığım gibi tam sentetik ve yağ sınıflarınada uyuyor.

Ben bi farkını bilmiyorum fazla yağ konulmasının. Fazla konulursa keçeleri patlatacağını duydum ama yazın fazla konulmasının ne gibi bir avantajı var bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazabilir.

Zincir dişli seti kaç kmden ziyada, ömrünü tamamlayınca değiştirilir. Bu senin bakıma göre de değişir. Bakımını yapmazsan ve sürekli agresif sürüş yaparsan 5000de bile alabilirsin takımı eline. Ben düzenli bakıyorum zincire 9500 km oldu, zincir yarıda, dişlilerde ise henüz hiçbir sorun yok. Zincir bakımını ihmal etme, 2 yağ sürmekle ugrasmamak icin uzatmayın zincirleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim D&B motor hep 15-50 koyuyor zaten. Biraz araştırdım ve özellikle yaz ayları için 15-50 yağın diğer yağlara oranla çok daha iyi olduğunu farkettim. Tam sentetik olması ve yağ sınıfının da tavsiye edilen sınıfta olması da cabası. Bence bizim motorlar için Mobil1 15w-50 yağ en mükemmel yağdır. Ne vites geçişlerinde nede sabah çalışırken hiçbir sorunla karşılaştırmadı beni bu yağ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:32 ----------

Servis 2000kmde bir değiştiriyor, bu şekilde değişim en doğrusu. He 4000dede değişssen birşey olmaz ama makinen yağ yakıyorsa yada ağır şartlarda kullanıyorsan durum değişir. Ama en ideali 2000

Ben mobil1 15-50 kullanıyorum oldukça memnunum. Yazdığım gibi tam sentetik ve yağ sınıflarınada uyuyor.

Ben bi farkını bilmiyorum fazla yağ konulmasının. Fazla konulursa keçeleri patlatacağını duydum ama yazın fazla konulmasının ne gibi bir avantajı var bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazabilir.

Zincir dişli seti kaç kmden ziyada, ömrünü tamamlayınca değiştirilir. Bu senin bakıma göre de değişir. Bakımını yapmazsan ve sürekli agresif sürüş yaparsan 5000de bile alabilirsin takımı eline. Ben düzenli bakıyorum zincire 9500 km oldu, zincir yarıda, dişlilerde ise henüz hiçbir sorun yok. Zincir bakımını ihmal etme, 2 yağ sürmekle ugrasmamak icin uzatmayın zincirleri
    Benim motorum 2009 model ve şu an 13700 km de ben ilk sahibiyim..Bugune kadar hiç yağ eksiltiğini görmedim allaha şukür.2 günde bir kontrol ederim acelem yoksa her sürüş öncesinde bakarım yağına..Ben castrol 10_50 full sentetik yağ kullanıyorum.Fakat motor tam çalışma sıcaklığına geldiği zaman vites geçişleri sertleşiyor.Mesela biraz yol yapıp durunca fitese boşa atmak işkence gibi olabiliyor.Bazen motoru stop edip boşa aldığım bile oluyor.Bu yağın inceliğinden mi kaynaklanıyor acaba..?

1 litrelik kutuyu sonuna kadar boşaltmak yeterli yani.Ben bi yerden duymuştum.Özellkle yaz aylarında 100 gr falan fazla yağ koymak daha iyi olur diyeçNe derece doğrudur bilemem.

Zincir bakımını düzenli yapıyorum.Kapakları falan söküp mazotla yıkıyorum ve sonra yağlıyorum zincir yağı ile..Bugüne kadar yanlış hatırlamıyorsam 4 kere falan gerdirdim zinciri..Zincir dişlilerde biraz aşınma var.Bi ustaya gösterip fikir almakta yarar var..

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı E_TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum 2009 model ve şu an 13700 km de ben ilk sahibiyim..Bugune kadar hiç yağ eksiltiğini görmedim allaha şukür.2 günde bir kontrol ederim acelem yoksa her sürüş öncesinde bakarım yağına..Ben castrol 10_50 full sentetik yağ kullanıyorum.Fakat motor tam çalışma sıcaklığına geldiği zaman vites geçişleri sertleşiyor.Mesela biraz yol yapıp durunca fitese boşa atmak işkence gibi olabiliyor.Bazen motoru stop edip boşa aldığım bile oluyor.Bu yağın inceliğinden mi kaynaklanıyor acaba..?

1 litrelik kutuyu sonuna kadar boşaltmak yeterli yani.Ben bi yerden duymuştum.Özellkle yaz aylarında 100 gr falan fazla yağ koymak daha iyi olur diyeçNe derece doğrudur bilemem.

Zincir bakımını düzenli yapıyorum.Kapakları falan söküp mazotla yıkıyorum ve sonra yağlıyorum zincir yağı ile..Bugüne kadar yanlış hatırlamıyorsam 4 kere falan gerdirdim zinciri..Zincir dişlilerde biraz aşınma var.Bi ustaya gösterip fikir almakta yarar var..
    Yağın inceliği - vites geçişleri ilişkisini daha iyi anlayan bir arkadaş cevaplar benim pek o taraklarda bezim yok daha

Evet 1 litrelik kutuyu boşaltmak yeterli olur. Motor yağ yakarsa diye 100gr fazla yağ koymak iyidir demiş olabilirler. Onun haricinde ben hiç duymadım motora fazladan yağ konulduğunu. (Motor sökülmesi hariç)

Zincir bakımında da gazyağı kullanmanı tavsiye ederim. Zincir germekte zor birşey değil tekerleği hafif gevşetip, ayar vidalarını kademeli olarak sıkacaksın. Tabi anlamıyorsan hiç yapma derim, tekerleği iyi sıkamazsan altından kaçar gider mazallah

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    OOOOOO Mete abiyi 6 ay diskoya atmışlar,laa şimdi buralar çok sessiz kalıcak
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    sitenin göz bebeği mete hanı yasklamışınız çok ta uzunnn

el insaf dicek bişi bulamıyorum çok gereksiz hareket bunlar
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Sebebi ne banın merak ediyorum

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    yönetici ellintle takışmışlasr
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    12000km de 2009 model cbf'in nelerine dikkat etmem gerek

motor bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-cbf-150/detay

depoyanındaki stikerler neden sökülmüş olabilir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12000km de 2009 model cbf'in nelerine dikkat etmem gerek

motor bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-cbf-150/detay

depoyanındaki stikerler neden sökülmüş olabilir
    bu motorun ilk önce sıfırdan bügüne kadar servis kaydı olması lazım ve 2009 model ise garantisinin devam etmesi lazım servise sormakta fayda var..sonra motoru d&b motora ümraniyeye götür derim ben bi baksın servis sana söyler al alma diye...yandaki stckerları keyfyetten sökmiştür bence önemli değil önemli olan motorun garantisi bakımları ve servise motoru göstermen

bende 9.000 de garantide motorumu sattım 3.500'e aynen lastiklerim mişlendi ek olarak bi 90 liralık çanta vardı...

Motosikleti
    Comet
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun ilk önce sıfırdan bügüne kadar servis kaydı olması lazım ve 2009 model ise garantisinin devam etmesi lazım servise sormakta fayda var..sonra motoru d&b motora ümraniyeye götür derim ben bi baksın servis sana söyler al alma diye...yandaki stckerları keyfyetten sökmiştür bence önemli değil önemli olan motorun garantisi bakımları ve servise motoru göstermen

bende 9.000 de garantide motorumu sattım 3.500'e aynen lastiklerim mişlendi ek olarak bi 90 liralık çanta vardı...
    ilandaki motor ile benim hyosung'u takas ettik,hayırlısıyla

motorun genel görünümü biraz bakımsız,sahibi ben pek fazla ilgilenmiyorum dedi.

depo garantiden değişmiş,içerideki bir kanal tıkanıklık yapmış stop edip duruyormuş.

stikerleri kendisi sökmüş motorun düşmesi kalkması yok.

sadece biraz temizlik ve bakım gerekiyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    CF Moto 150nk

depo garantiden değişmiş,içerideki bir kanal tıkanıklık yapmış stop edip duruyormuş.

Usta hyosung 250yi niye verdin cbf 150ye ?

hayırlı olsun kardeş 3 000 fazla verme ona göre üstünü iste en azından başın agrımaz.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115

kafa kafayamı takasa soktun arkadasım?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende şaşırdım kafa kafaya takas yaptıysanız bence zararlı çıkmışsın çoşkun hocam o cbfin ederi 3.100 be olsam ona o parayı veririm ben çiçek gibi motorumu 3.500 e sattım ama sıfırdan farkı yok en ufak bişeyi yok çizik vs hep cilalı dururdu bilenler bilir

bu aralar sendeki cometi almayı düşünüyordum ama gitmiş hayırlısı olsun..hangi şartlarda takas yaptığını söylersen bilgilenmiş oluruz kafa kafaya yapmadınız inş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:30 ----------

Alıntı zeki cbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş 3 000 fazla verme ona göre üstünü iste en azından başın agrımaz.
    zeki kardeş mete abiye ulaşman gerekiyormuş teli 537 335 22 33...görmezsin diye burdan yazıyım dedimdaha doğrusu mete abi dedi

ok. kardeş aradım görüştük .teşekkürler

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    vay be başlık fenomen olma yolunda ilerliyor bukadar mı çok cbf 150 kullanıcısı) işin özü bende sahibi olmak için can atmaktayım )

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam ne kafa kafayası,aldık üstünü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta hyosung 250yi niye verdin cbf 150ye ?
    hocam arkadaşlarımın hepsinde cbf 150,benim altımda 600 lük makina olsa ne olur 1000lik olsa ne olur.

aynı yere gidiyoruz ama hep benzini fazla ödeyen ben oluyorum

tamamen ekonomik nedenler

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Alıntı işçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be başlık fenomen olma yolunda ilerliyor bukadar mı çok cbf 150 kullanıcısı) işin özü bende sahibi olmak için can atmaktayım )

İnşallah olursun benimde pazaresi günü elime geçicek.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    yok hocam ne kafa kafayası,aldık üstünü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

hocam arkadaşlarımın hepsinde cbf 150,benim altımda 600 lük makina olsa ne olur 1000lik olsa ne olur.

aynı yere gidiyoruz ama hep benzini fazla ödeyen ben oluyorum

tamamen ekonomik nedenler
    hadi hayırlı olsunben diyorum zaten birgün herkes cbfçi olucakhem enduro hem uzun yol motoru hem şehir içi motoru varmı böylesibenimde kafam atarsa sıfır alabilirim ama sıfır alıncada motoru şiir gibi kullanmak istiyorum uzun yıllar benden başkası dokunmıcak bilenefes almasından anlıcam ne istiyor okadar yaniçünkü v-storm almak istiyorum ama şartlar elvermiyoreee 250 lik makinalar öyle üstün bi performansı yok çokta yakıyolar ne kalıyo geriye cbf 150

şu cupu 1.000 tl satıyım sıfır cbf alıcam 0 km

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Merhabalar.

Yeni cbf'im ile 750km yapmış bulunmaktayım. İlk şikayetim zincir çok gevşedi. Gerçekten ses yapıyor ve vites atarken zincirin hareketini hissedebiliyorum. Gevşeme germekle olucak gibi değil sanki. Bakla çıkartılması gerekir mi bilemiyorum.

Onun dışında emin olmamakla beraber sanki önceki cbf'imde orta sehpadayken gidon kilitlenirse , gidon kilidi açılmadan orta sehpa'dan aşağı inmiyordu diye hatırlıyorum. Ama bunda öyle değil. Normaldede böyle sanırım...

Yaz okulum olduğundan pek gezemiyorum. 1000 km olsun bakıma götüreceğim çorluya .Onun dışında gayet memnunum makinamden
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler