Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Cumartesi Günü arkadaşın jeepi ile pikniğe gittik :D o arada motoru arkadaşın parkına bıraktım bir gün öncesinde yıkama ve cila işleri yapmıştım resimlerini koyim bari dedim

Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı taylan5858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey soracagım cbf 150limi alsam yoksa racer200 mü alsam hangisi daha iyidir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:09 ----------

yani hondamı yoksa kanunimi yardım edermisisiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

hangisi uzun yollariçin dir

Kanuni al,kanuni
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    RED HONDA CBF 150
    Arkadaşlar ihtiyacımdan dolayı kırmızı CBF'İMİ satıyorum..henüz 450 km'de..yazacak çok bişey yok..sahibinden.com ilan no'su 33642709..ilgilenen arkadaşlar bakabilir..burada nasıl ilan verildiğini bilmediğim için buraya yazdım kusura bakmayın..saygılarımla..

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı RED ANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ihtiyacımdan dolayı kırmızı CBF'İMİ satıyorum..henüz 450 km'de..yazacak çok bişey yok..sahibinden.com ilan no'su 33642709..ilgilenen arkadaşlar bakabilir..burada nasıl ilan verildiğini bilmediğim için buraya yazdım kusura bakmayın..saygılarımla..
    Hayırlısı olsun..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi Günü arkadaşın jeepi ile pikniğe gittik :D o arada motoru arkadaşın parkına bıraktım bir gün öncesinde yıkama ve cila işleri yapmıştım resimlerini koyim bari dedim
    İyi yapmışsın, km de bayağı olmuş.

Alıntı RED ANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı satışlar olsun, kimse ihtiyacı olmasa 0 motorunu satmaz.

Bu ara ilan no ile ilgili bir sorun var, sahibinden.com da gözükmüyor.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yapmışsın, km de bayağı olmuş.
    Mümkün olduğunca üzerinden inmemeye calışıyorum :D bu yıl Ocak ayında aldım durum bu işte :D Sadece hobi için gezmeler ve işe gidip gelmekte ( kuru havalarda ) kullandım
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    arkadaşlar birşey soracagım cbf 150limi alsam yoksa racer200 mü alsam hangisi daha iyidir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:09 ----------

yani hondamı yoksa kanunimi yardım edermisisiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

hangisi uzun yollariçin dir

markası ne olursa olsun 200cc RACER bir motor uzun yol için nasıl iyi olabilir?

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    AydoğanX geçen ben Ulusan'a gittim, taşınmış, yeni adresimiz şurası falan diye bir branda vardı, üşendim bakmaya eldiven almaya gitmiştim, artık motomax dan aldım. Buji dediğin gibi yıba'dan başka bir buji verdiler, taktım ama sanki rölanti düzensizleşti (devir düşer gibi oldu) huylandım geri eski bujiyi taktım. Bir ara motoru indirelim birlikte önce araştırma yapalım ne lazım nasıl yapılır. Ben takımları bulurum. Kayınpeder oto motor ustası gerekli herşey onda vardır.

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    merhaba cbf ailesi.. park ampullerini ,linkteki ampullerle veya benzeri parlak led park ampulleri ile değiştirmem mümkünmüdür sizce.daha önce deneyen oldumu ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/car...4643#Gorseller

bir de malum şu yağmurlu günlerde kullanabileceğim ucuz ama iyi bir su geçirmez bot ne tavsiye edersiniz? ''metehan abinin sarı çizmeleri haricinde tabi =)) ''

kardeş motor almayı düsünüyorum ama çok kararsızım ondan birde taksitle onun için pesin param olsa başınızı ütülemem

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kardeş motor almayı düsünüyorum ama çok kararsızım ondan birde taksitle onun için pesin param olsa başınızı ütülemem
    işte mesele burada

türk insanın maddi gücünü, kalitesiz motorları taksitle ve senet sepetle satarak çok iyi değerlendiriyorlar.

yine de sana şiddetle tavsiyem git kuryeden çıkma cbf veya ybr al,daha ucuza mal edersin.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    CBF250
    Şu gösterge işini halledebilen var mı aranızda arkadaşlar.?

Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba cbf ailesi.. park ampullerini ,linkteki ampullerle veya benzeri parlak led park ampulleri ile değiştirmem mümkünmüdür sizce.daha önce deneyen oldumu ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/car...4643#Gorseller

bir de malum şu yağmurlu günlerde kullanabileceğim ucuz ama iyi bir su geçirmez bot ne tavsiye edersiniz? ''metehan abinin sarı çizmeleri haricinde tabi =)) ''
    Buna benzerini takan arkadaşlar var ve memnunlar ama ben tavsiye etmiyorum, şu sebepten alternatörün gerilimi bu ledleri çabuk bozuyor, tıpkı normal ampülleri bozduğu gibi. Ama yinede güzel bir ürün.

Bot konusunda birşey diyemiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32766010/detay

Ucuz ama kışlık mı bilemem, benim motobotlar eskisin alrım bir tane inş.

Kardeş estağfirullah, ama sana dediğim gibi çok acele etme. Sen ehliyetini al, korumalarını al, motoruda ilkbaharda alırsın. 2. el alman yeni başlayacaksan senin için daha faydalıdır.

Bir de şu var, motosiklet kullanmak istediğinden emin misin? Yolda hergün tehlike atlatıyorum, suç bende değil, motosikleti araç görmeyen, kuralları bilmeyen, bilse dahi uygulamayan zihniyette.(O zihniyeti bir bulursam)

Anlatayım:
    Bizim 100. yıl bulvarı 3 şeritli yoldur ama genelde 1,5 şeriti çalışır. 1 şerite düştüğüde olur. Neyse orta şeritten devam eden arkadaşlar, önlerinde dörtlüleri yakmış bir araç görünce sol sinyallerini yakaraktan bekliyorlardı, baktım arkam boş gibi(şehir içi tragfikte ne kadar boş olursa) adamlara yol verdim, korna çalaraktan geç dedim. Sonra ise ben sağa döneceğimden sağa geçtim ve devam ederken, yol verdiğim araç sinyal vermeden sağa geçmesi sonucu az daha araca giriyordum, ani frenleme korna filan, sonra motor da stop etti. Yani işine gelince sinyal veren bir şahıs. Tamam beni görememiş olabilir(oda onun suçu, aynaların kör noktası vardır ya da iyi bakmadı, ya da araba yok dedi) ama sinyal verse idi ben de kendimi ona göre ayarlayabilirdim.

Velhasıl kelam motosiklet kullanmak bu memlekette akıllı işi değil. Ya apaçi olursun ya da trafikden soğursun.(Kendime hemen pay çıkardım)

Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu gösterge işini halledebilen var mı aranızda arkadaşlar.?

Var ama sana pahalıya patlar.

Arkadaşın arkadaşı arkadaşa bir tane çinden göndermiş, o arkadaş da o arkadaşın gönderdiği göstergeyi takmış. Biz o arkadaştan arkadaşına rica edip bizede göndermesini istedik ama o arkadaş iyi fiyat çekince biz de sineye çektik.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Beyler,bildiğiniz kadarıyla listelediğim parça fiyatlarını yaza bilirmisiniz.Aysonunda bir operasyonum var

1-ön ve arka fren balataları.

2-debriyaj teli

3-ön ve arka dişli seti

4-zincir

5-ön ve arka teker michelin lastik

6-vlm marka akü,bunun fiyatını biliyorum
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı

Arkadaşın arkadaşı arkadaşa bir tane çinden göndermiş, o arkadaş da o arkadaşın gönderdiği göstergeyi takmış. Biz o arkadaştan arkadaşına rica edip bizede göndermesini istedik ama o arkadaş iyi fiyat çekince biz de sineye çektik.

Sesimiz bile çıkmadı ama ben alttan alttan araştırmalarıma devam ediyorum, gümrükçü ,turizm ile uğraşan rehber (çinde) ve bir iş adamıyla görüşmelerim devam ediyor. Bakalım hangisinden bir iş çıkacak. Denk gelse çoklu getirebilsem de masrafına maliyetine buradan versem herkese..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler,bildiğiniz kadarıyla listelediğim parça fiyatlarını yaza bilirmisiniz.Aysonunda bir operasyonum var

2-debriyaj teli

3-ön ve arka dişli seti

4-zincir

1-ön ve arka fren balataları. (yan sanayi ön 3,66 TL arka 5,29 TL)

2-debriyaj teli (15 TL)

3-ön ve arka dişli seti (18 TL)

4-zincir (oringli YBN 59TL İsmailden DBC 50li TL lerde de alabilirsin sanırım)

5-ön ve arka teker michelin lastik (170TL)

Güzel bir masraf seni bekliyor

Motosikleti
    cbf150

2-debriyaj teli

3-ön ve arka dişli seti

4-zincir

Biz de senin kadar biliyoruz, rialli.com velmoto.com

Internet sitesi dışında başka yerlerde var. Arayıp fiyat sorabilirsin. Sürat motor, carizma motor, motoay,...

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesimiz bile çıkmadı ama ben alttan alttan araştırmalarıma devam ediyorum, gümrükçü ,turizm ile uğraşan rehber (çinde) ve bir iş adamıyla görüşmelerim devam ediyor. Bakalım hangisinden bir iş çıkacak. Denk gelse çoklu getirebilsem de masrafına maliyetine buradan versem herkese..
    Rüyamda motorun ön krenajını sökmüştüm, belki bundandır
    ya da az daha minibüse yandan girecektim, ondan
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    CBF250
    Buna benzerini takan arkadaşlar var ve memnunlar ama ben tavsiye etmiyorum, şu sebepten alternatörün gerilimi bu ledleri çabuk bozuyor, tıpkı normal ampülleri bozduğu gibi. Ama yinede güzel bir ürün.

Bot konusunda birşey diyemiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32766010/detay

Ucuz ama kışlık mı bilemem, benim motobotlar eskisin alrım bir tane inş.

Kardeş estağfirullah, ama sana dediğim gibi çok acele etme. Sen ehliyetini al, korumalarını al, motoruda ilkbaharda alırsın. 2. el alman yeni başlayacaksan senin için daha faydalıdır.

Bir de şu var, motosiklet kullanmak istediğinden emin misin? Yolda hergün tehlike atlatıyorum, suç bende değil, motosikleti araç görmeyen, kuralları bilmeyen, bilse dahi uygulamayan zihniyette.(O zihniyeti bir bulursam)

Anlatayım:
    Bizim 100. yıl bulvarı 3 şeritli yoldur ama genelde 1,5 şeriti çalışır. 1 şerite düştüğüde olur. Neyse orta şeritten devam eden arkadaşlar, önlerinde dörtlüleri yakmış bir araç görünce sol sinyallerini yakaraktan bekliyorlardı, baktım arkam boş gibi(şehir içi tragfikte ne kadar boş olursa) adamlara yol verdim, korna çalaraktan geç dedim. Sonra ise ben sağa döneceğimden sağa geçtim ve devam ederken, yol verdiğim araç sinyal vermeden sağa geçmesi sonucu az daha araca giriyordum, ani frenleme korna filan, sonra motor da stop etti. Yani işine gelince sinyal veren bir şahıs. Tamam beni görememiş olabilir(oda onun suçu, aynaların kör noktası vardır ya da iyi bakmadı, ya da araba yok dedi) ama sinyal verse idi ben de kendimi ona göre ayarlayabilirdim.

Velhasıl kelam motosiklet kullanmak bu memlekette akıllı işi değil. Ya apaçi olursun ya da trafikden soğursun.(Kendime hemen pay çıkardım)

Şu devir saati sorunu çözülse apache yi beklemiycem gidip anes ten sıfır cbf alıcam walla sineye çekmeyin üstüne gidelim bir cbf ci daha kazanın
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Biz de senin kadar biliyoruz, rialli.com velmoto.com

Internet sitesi dışında başka yerlerde var. Arayıp fiyat sorabilirsin. Sürat motor, carizma motor, motoay,...

Rüyamda motorun ön krenajını sökmüştüm, belki bundandır
    ya da az daha minibüse yandan girecektim, ondan

Kimse benim kadar bilemez demedimki.Geçenlerde akü sorunumu izah etmiştim,saolsun İsmail vlm marka aküyü tevsiye etmişti ve fiyatına kadar yazmıştı,o gün sizde yazmıştınız sizde sağ olun.

''Bunun fiyatını biliyorum'' yazmamdaki sebep buydu.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AydoğanX geçen ben Ulusan'a gittim, taşınmış, yeni adresimiz şurası falan diye bir branda vardı, üşendim bakmaya eldiven almaya gitmiştim, artık motomax dan aldım. Buji dediğin gibi yıba'dan başka bir buji verdiler, taktım ama sanki rölanti düzensizleşti (devir düşer gibi oldu) huylandım geri eski bujiyi taktım. Bir ara motoru indirelim birlikte önce araştırma yapalım ne lazım nasıl yapılır. Ben takımları bulurum. Kayınpeder oto motor ustası gerekli herşey onda vardır.
    @TheNightHawk
    Orijinal haricinde bir buji kullanmamak lazım. İyi yapmışsın ulustakilerin verdiği bujiyi kullanmamakla.
    Ulusan'ın taşındığını bilmiyordum.

Debriyaj balatasını sökmek için yanılmıyorsam çektirme aparatı gibi birşey lazım.
    Şuna benzer bir aparat var bende, eski cup motorum için rialliden almıştım, acaba cbf'yede olurmu, emin değilim :

2-debriyaj teli

3-ön ve arka dişli seti

4-zincir

cbr125cbr gerekli fiyat bilgisini vermiş.
    Onun haricinde orijinal ön balata fiyatımız yanılmıyorsam 60 TL civarındaydı.
    Bilginiz olsun arkadaşlar. Çok düdüklüyorlar orijinal diye

Mümkün olsa ben EBC yada Gold fren balatası da düşünüyorum ama denk getiremedik bir türlü.
    Orijinal alacağıma (nasıl olsa orijinalde çin sonuçta) en azından bilindik bir markanın balatasını kullanırım.
    Yada 3-4 TL'lik balatalarda iş görüyor.
    Forumdaki osmaniyeli'nin dediğine göre bu balatalar diskleri karartabiliyormuş ama ben henüz yaşamadım.

Kimse benim kadar bilemez demedimki.Geçenlerde akü sorunumu izah etmiştim,saolsun İsmail vlm marka aküyü tevsiye etmişti ve fiyatına kadar yazmıştı,o gün sizde yazmıştınız sizde sağ olun.

''Bunun fiyatını biliyorum'' yazmamdaki sebep buydu.
    Aman yanlış anlaşılmasın Mehmet hocam.

Mucit Murat arkadaş, "bizde web sitelerinden bildiğimiz kadar fiyat biliyoruz, başka bilgimiz yok" manasında söylemiş.

"Bizde en az senin kadar bilgiliyiz" manasında bir yazı değil kesinlikle.

Yazı ile iletişim kurunca ve gülen suratlar olmayınca bazen bu durumdaki gibi yanlış anlaşılabiliyor.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Peki İsmail bu bahsettiğin ''EBC'' VE ''Gold'' fiyatları nedir?.

Hee unutmadan bu fiyatını sorduğum ürünleri mümkünse sana aldırmayı düşünüyorum İsmail.
    Burası 1. derecede mahrumiyet bölgesi ve fiyatlar haliyle kol gibi.Zaten şu internet'te olmasa Filistine yardım kampanyası türünden Çoruma yardım kampanyası başlatmamak içten bile değil.

Yanlış anlaşılmaya gelince,evet yazının sonunda herhangi mimik belirten birşey olmayınca bende haliyle yanlış anladım.
    Ama şimdi doğrusunu anlamış durumdayımTeşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler