Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Tüm cbf 150 kullanıcısı ve seveni arkadaşlara merhaba.Yaklaşık 8 aydır sitenizi takip ediyorum.Henüz motosikletim yok ancak:kask,mont,eldiven vb. ekipmanlarımı tamamladım.Motosikletide uygun bir cbf denk gelirse alacağım.Forumdan edindiğim bilgi ve tecrübeleri gün gün takip ediyor ve bilgisayarıma word dosyasına kayıt ediyorum.Motosikleti alınca yararlanmak üzere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    Alıntı slameram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm cbf 150 kullanıcısı ve seveni arkadaşlara merhaba.Yaklaşık 8 aydır sitenizi takip ediyorum.Henüz motosikletim yok ancak:kask,mont,eldiven vb. ekipmanlarımı tamamladım.Motosikletide uygun bir cbf denk gelirse alacağım.Forumdan edindiğim bilgi ve tecrübeleri gün gün takip ediyor ve bilgisayarıma word dosyasına kayıt ediyorum.Motosikleti alınca yararlanmak üzere.

merhaba...bende yeni üyeyim...dilerim Allah gönlüne göre bir cbf nasip eder...

Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Teşekkür ederim.Benim çevremde cbf 150 yok desem yeridir.Şehir dışından motorlar görüyorum onlara da nasıl ulaşırım nasıl güvenip alırım bilmiyorum.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Teşekkür ederim.Benim çevremde cbf 150 yok desem yeridir.Şehir dışından motorlar görüyorum onlara da nasıl ulaşırım nasıl güvenip alırım bilmiyorum.
    Amasyadamısın dostum?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Merzifon'da.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail kardeş benim egsozun boyandıktan 5-6 ay sonraki hali ama dediğim gibi ben pek yağmur çamur ıslak havalarda kullanmadım bozulma olmadı

http://img834.imageshack.us/img834/3858/dsc00658v.jpg
    http://img840.imageshack.us/img840/9518/dsc00659g.jpg

bu arada resim yüklemeyide yavaş yavaş öğrencez artık
    mbuyuk sen koruma demirini de mi boyadın aynı boyayla

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar soğuklar geldi, motora binerken ne gibi tedbirler alıyorsunuz ? Nekadar saat yolda olabiliyorsunuz ve dezavantajları nelerdir ?

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar soğuklar geldi, motora binerken ne gibi tedbirler alıyorsunuz ? Nekadar saat yolda olabiliyorsunuz ve dezavantajları nelerdir ?
    2 km yol gidiyorum evden ama yinede montu, pantolonun üstüne yandan fermuarlı pantolonu, kışlık eldiveni giyiyorum, biraz daha soğuyunca balaklavayıda giymeye başlarım.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Merzifon'da.
    Ben Çorum merkezdeyim,burda bir dostumuz henüz 1 aylık bile olmamış 2011 motorunu satıyor kırmızı cbf150 aksesuar olarak ''motor koruma demiri ve ayakcık''var.

Kendisi varadero aldığı için bunu satmayı düşünüyor.istediği fiyat 4.000tl gibi,fakat arzu edersen motoru görmeye gelebilirsin ozamanda pazarlık yapabiliriz.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Ben 2750-3250 arası bir motor düşünüyorum.Nakit olarak şu an o kadar veremem.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Çalıştığımdan dolayı 2 haftadır motora binmiyordum..Dün süpriz bi şekilde işten ayrılınca..Sabah dedim bi kontağı çeviriyim keyfim yerine gelsin.
    Bi süprizle daha karşılaştım akü ömrünü bitirmiş

Bugün şöyle bi sıkılana kadar turlicam raporları geldiğimde yazarım
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Selam herkese. Bugün kışın ve yağmurun da gelmesiyle zaten yetersiz olan lastikleri (Duro) pardon naylonları buz motordan michelin pilot sporty ile değiştirdim. Ön arka lastik, montaj ve balans ile toplam 160 tl tuttu. Kampanya varmış. Adam bu aralar bu lastiği çok satıyoruz diyodu. Özellikle de cbflere

Motosikleti
    cbf150
    Hayırlısı olsun diyelim o zaman.

Öncelikle kışlık montumu giymeye başladım. Kışlık balaklavamı daha giymedim ama yazlık balaklavamı takıyorum. Mevsimlik eldivenlerimi giydim. (Kışlık ama pek sıcak tuttuğu söylenemez.)
    Pantolumu giyiyorum ama içliğini daha takmadım. En zayıf 2. yere yani ayaklara maalesef kışlık çorap dışında birşey yapamıyorum. Motobot var ama kışlık değil.

Böyle işte. Bide yaz klış buğu camı ile kullanıyorum kaskımı. Belli olmuyor, buralar nemli.

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıştığımdan dolayı 2 haftadır motora binmiyordum..Dün süpriz bi şekilde işten ayrılınca..Sabah dedim bi kontağı çeviriyim keyfim yerine gelsin.

Bence akünün suyuna bak, eksikse tamamla ve sarj ettir. Belki biraz daha gider.

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese. Bugün kışın ve yağmurun da gelmesiyle zaten yetersiz olan lastikleri (Duro) pardon naylonları buz motordan michelin pilot sporty ile değiştirdim. Ön arka lastik, montaj ve balans ile toplam 160 tl tuttu. Kampanya varmış. Adam bu aralar bu lastiği çok satıyoruz diyodu. Özellikle de cbflere
    Hayırlı olsun, satarlar tabii ben zamanında 200 gayme bayılmıştım şimdi 160 a veriyorlar.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    her kese günaydın arkadaşlar

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mbuyuk sen koruma demirini de mi boyadın aynı boyayla
    yok kardeş ben boyamadım demiri kendi boyası alındığından beri öyle mat siyah
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail kardeş benim egsozun boyandıktan 5-6 ay sonraki hali ama dediğim gibi ben pek yağmur çamur ıslak havalarda kullanmadım bozulma olmadı

http://img834.imageshack.us/img834/3858/dsc00658v.jpg
    http://img840.imageshack.us/img840/9518/dsc00659g.jpg

bu arada resim yüklemeyide yavaş yavaş öğrencez artık
    Resimler için teşekkürler mbuyuk. Çok orijinal olmuş, hiç sırıtmıyor.

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön koruma demirini test eden bir arkadaşımız(one tekrardan geçmiş olsun diyorum) çokda koruma sağlamadığını ifade etmişti. Yatırdığı tarafın krenajını değiştirmişti, yanlış hatırlamıyorsam..........
    Ayrıca bunların da bir ağırlığı olduğunu unutmayın. Normalde dahi bizim motorumuz ağır.
    Evet mucit kardeşimin burada özellikle bahsettiği ağırlığın artması kısmı çok önemli.
    Full koruma demirli bir cbf150 en azından 10 kg civarı belki daha fazla motorun toplam ağırlığını artırır.
    Bu da doğal olarak motorun gidişatını etkiler, yakıt tüketimini artırır vs. vs.

Hoşgeldin, en kısa zamanda istediğin gibi bir motor alabilirsin umarım.

Kışlık montumu ve termal içliğini kullanmaya başladım.
    Pantolonumun içine de termal içlikleri taktım.

Bunlar haricinde, işe gelirkenki gömleğimin içinden "THERMOFORM TERMAL TAKIM" kullanıyorum.

Kışlık eldivenin içinden "BERING ZIRTEX İÇ ELDİVEN" kullanıyorum.

"DIADORA POKER SU GEÇİRMEZ BOT"un içinden ve standart çoraplarımın üstünden COLD KILLERS SICAK ÇORAPLAR kullanıyorum.
    Botun su geçirmez dediğine aldanmayın bot içine su alıyor ama cold killer çoraplar su geçirmiyor.

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşten çıkmana üzüldüm Emrah, hayırlısı olsun.
    Akü için motomaxta satılan AL300RPO isminde bir şarj cihazı var. Ben henüz cbf150 nin aküsünde kullanmadım (ihtiyacım olmadı) ama önceki motorumda gayet sağlıklı şarj yapıyordu.

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun michelinler. Patlak yüzü görmesin

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her kese günaydın arkadaşlar
    Günaydın Ferhat
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşten çıkmana üzüldüm Emrah, hayırlısı olsun.
    Akü için motomaxta satılan AL300RPO isminde bir şarj cihazı var. Ben henüz cbf150 nin aküsünde kullanmadım (ihtiyacım olmadı) ama önceki motorumda gayet sağlıklı şarj yapıyordu.

Saolasın abi..Terslikler gelince üst üste gelirmiş..Dünde motoru düşürdüm..Metehan abinin düşünce ilk elimeze aldığımız dediği grenajı çatlattım..

Şu içerde kalan paramı bi alıyım..Hepsini motora ve bakımlarına vericem..
    Bu halde görünce bi kötü oluyorum
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    merhaba arkadaşlar...kıyafet tecrübe ve tavsiyelerinizden faydalanmak isterim...ben işe motorla gidip gelmekteyim...malum soğuğu var yağmuru var karı var...ucuz ve kaliteli mont ve pantolon tavsiyeniz varmıdır...teşekkürler...

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar...kıyafet tecrübe ve tavsiyelerinizden faydalanmak isterim...ben işe motorla gidip gelmekteyim...malum soğuğu var yağmuru var karı var...ucuz ve kaliteli mont ve pantolon tavsiyeniz varmıdır...teşekkürler...
    armodenin bikaç montuna ve eldivenine bak...ben kullanıyorum ve gayette memnunum..yanlız eldıveni kışın kışlık, yazın yazlık al..mont içinde yazlık-kışlık var (içinde yelek takılı oldugunda kışlık oluo, yazın ise çıkartıosun ve yazlık oluyor)

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunlar haricinde, işe gelirkenki gömleğimin içinden "THERMOFORM TERMAL TAKIM" kullanıyorum.

Kışlık eldivenin içinden "BERING ZIRTEX İÇ ELDİVEN" kullanıyorum.

"DIADORA POKER SU GEÇİRMEZ BOT"un içinden ve standart çoraplarımın üstünden COLD KILLERS SICAK ÇORAPLAR kullanıyorum.
    Botun su geçirmez dediğine aldanmayın bot içine su alıyor ama cold killer çoraplar su geçirmiyor.
    cbf ahalisi merhaba.

Soğuklar benim de canımı sıkmaya başladı. İlk yılım benim bu motosiklet üstünde. Kışın geleceğini hiç düşünmemiştim yaz zamanı. Ağustos böceği hikayesi gibi oldu valla.

Termal içlik, pantolon ve kışlık eldiven gibi biraz da olsa cep yakacak bir listem var. Merak ettiğim termal içliğin gün içinde rahatsızlık veriyor mu? Memnun muyuz bir de THERMOFORM TERMAL TAKIM'dan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler