Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, işim vs dolayısıyla aldığım ama yükleyemediğim çakma ybr aynalarının fotolarını yeni yüklüyorum.

Aynalar motorcuhayriden alınmıştır, Sami adlı arkadaşın aracılığıyla. Buradan tekrardan Sami ve Erhan'a teşekkürlerimi bildiriyorum. Sami bana çok yardımcı oldu, numarasını ise hatırlarsanız Erhan vermişti.

Aynalar böyle. Ederi 10+6+1,5 tl. 6 lira kargo(ptt) ve 1,5 tl ise ptt havale masrafı. Sami kargoyu çok güzel paketlemiş, bu sebepten sıkıntı olmadı.

Bana uzun saplı yeni model çakma ybr aynası gibi geldi. Sizede öyle geliyor ve almak istiyorsanız Sami ye başvurun
    Yalnız derdinizi iyice anlatın. Ya da kısaca Samsundan Murata gönderdiğinden istiyorum deyip geçin.
    (Normalde ortak bir girişimle ayna alacaktık ama biliyorsunuz, uzun-kısa derken ortalık karıştı.)

Anlayamadığınız bir konu varsa cevaplamaya çalışırım, bu saatte kafa basmıyor.
    diğer aynalara göre kullanımı nasıl memnunmusun.bende almak istiyordum samsunda aradım kısa sap var 30 tl istiyorlar senin getittirdiğin yerin telefon mumarası varsa yazarsan bende getittireceğim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer aynalara göre kullanımı nasıl memnunmusun.bende almak istiyordum samsunda aradım kısa sap var 30 tl istiyorlar senin getittirdiğin yerin telefon mumarası varsa yazarsan bende getittireceğim...
    Kesinlikle seninkinden ucuz ve ben belirttiğim gibi uzun saplı diye aldım.
    Tel no ise geçen sayfalarda vardı.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ohhhh be motorumla geldim kendimi enerjik mutlu ve huzurlu hissediyorum. Sabah bir saat gec kalktım oh benden iyisi yok.

Birde sabah arkadan takip ettiğim aracın lastiğimi patladı nedir anlamadım bir anda kilitlendi direk acı acı fren yaptı hızım yavaştı ve kacma mesafem vardı tehlike oluşmadı ama daha hızlı gidilse oluşabilirdi. Çok dikkatli olmak lazım karşı tarafın hatalarından kaynaklı kazalar hadi bir nebze ama boyle durumlarda kaza yaparsak tamammen bizim hatamız olur.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı nistelrooney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızdan Konyalı olupta Cbf kullanan var mı? Bulamadım Konya' da Honda servisi. Ne yapacağım ben şimdi alırsam Ankara'ya mı getireceğim bakıma? Böyle memleket mi olur ya, Ybr bayii yok Honda bayii yok, bayii de geçtim serviste yok...
    O servis muhabbeti benimde canımı sıktı ama kardeş yapacak bişey yok malesef bende sıfır almaya niyetlendim fakat işte servisin olmayışı yüzünden gittim ikinci el bir cbf aldım sırf bakım garanti muhabbeti yüzünden şimdilik sıkıntı yok ama parça ihtiyacı olursa ne yapcam onu düşünüyorum mesela benim arka sol sinyal kırık komple stopla birlikte olunca konyada bulamadım araştırıyoruz bakalım izmirde buldum ama ne kadar güvenilir orjinal mi değil mi bilemedim izmirde olupta yardımcı olabilecek arkadaş varmı en azından parçayı görüpte orjinal mi yan sanayimi olduğunu bildirebilecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 ----------

Bahsettiğim parça bu arkadaşlar. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-sifir-1/detay
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O servis muhabbeti benimde canımı sıktı ama kardeş yapacak bişey yok malesef bende sıfır almaya niyetlendim fakat işte servisin olmayışı yüzünden gittim ikinci el bir cbf aldım sırf bakım garanti muhabbeti yüzünden şimdilik sıkıntı yok ama parça ihtiyacı olursa ne yapcam onu düşünüyorum mesela benim arka sol sinyal kırık komple stopla birlikte olunca konyada bulamadım araştırıyoruz bakalım izmirde buldum ama ne kadar güvenilir orjinal mi değil mi bilemedim izmirde olupta yardımcı olabilecek arkadaş varmı en azından parçayı görüpte orjinal mi yan sanayimi olduğunu bildirebilecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 ----------

Bahsettiğim parça bu arkadaşlar. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-sifir-1/detay

Bence grenaj,sinyal,far bunlar yansanayide olsa birşey değişmez,önemli olan mekanik parçanın orjinal olması...

baştan aşağı kaliteli olsa neolur,sonuçta plastik bir malzeme,hem cbf lerin yansanayilerini bile güzel yapıyolar...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence grenaj,sinyal,far bunlar yansanayide olsa birşey değişmez,önemli olan mekanik parçanın orjinal olması...

baştan aşağı kaliteli olsa neolur,sonuçta plastik bir malzeme,hem cbf lerin yansanayilerini bile güzel yapıyolar...
    Korktuğum nokta şu tamam plastiği kaliteli ama hani mondiallerdeki km göstergeleri varya bir iki yıl sonra sapsarı oluyo hiçbişey görünmüyo ya öyle bişey olurmu acaba
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, burada bir transalptir gidiyor. Yarama tuz basmışsınız... :(

Neyse ben asıl sorunuma gelmek istiyorum, ben yaklaşık 2-3 aydır CBF 150 kullanıyorum, ama son 1 aya yakın bir süredir motorda bir performans düşüklüğü başladı. Ne otobanda 90' ı geçiyor neden iki kişi olması gereken performansı veriyor. Tamam 150 cc' lik bir motordan çok büyük bir beklentim yok ama başka cbf' ler ile karşılaştırınca bu motor gitmiyor?

Yağ yakmıyor, buji yeni, hava filtresi yeni, yağ değişeli henüz 1.000 km olmak üzere. Bunların dışında çekiş düşüklüğüne neler neden olabilir.? Yardımınızı rica ediyorum.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Korktuğum nokta şu tamam plastiği kaliteli ama hani mondiallerdeki km göstergeleri varya bir iki yıl sonra sapsarı oluyo hiçbişey görünmüyo ya öyle bişey olurmu acaba

Hııı,bak işte ben bunu hiç düşünmedim.Valla bu konunun bu noktasından sonra birşey diyemicem,seni yanlış yönlendirmeyim.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, burada bir transalptir gidiyor. Yarama tuz basmışsınız... :(

Neyse ben asıl sorunuma gelmek istiyorum, ben yaklaşık 2-3 aydır CBF 150 kullanıyorum, ama son 1 aya yakın bir süredir motorda bir performans düşüklüğü başladı. Ne otobanda 90' ı geçiyor neden iki kişi olması gereken performansı veriyor. Tamam 150 cc' lik bir motordan çok büyük bir beklentim yok ama başka cbf' ler ile karşılaştırınca bu motor gitmiyor?

Yağ yakmıyor, buji yeni, hava filtresi yeni, yağ değişeli henüz 1.000 km olmak üzere. Bunların dışında çekiş düşüklüğüne neler neden olabilir.? Yardımınızı rica ediyorum.
    Benm de başıma geldi böyle bi olay.Eğer belirli bi devirden sonra kesilme oluyorsa selenin altındaki hava alan bölümü sök,hava filtresini bi kontorl et bişeyler kaçmış olabilir.

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benm de başıma geldi böyle bi olay.Eğer belirli bi devirden sonra kesilme oluyorsa selenin altındaki hava alan bölümü sök,hava filtresini bi kontorl et bişeyler kaçmış olabilir.
    Geçen hafta cumartesi (05.06.2010) Hava filtresini ve bujiyi komple değiştirdim. Ama bana hala bu motorun yeterli hava alamadığı için böyle bir sorunu olduğu yönünde bir his var. Karbüratör ile ilgili bir problem olabilir mi?

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mutlaka karbiratör sorunu başka yerde arama yeterli benzin gitmiyor. temizlettir.
    103 hp

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta cumartesi (05.06.2010) Hava filtresini ve bujiyi komple değiştirdim. Ama bana hala bu motorun yeterli hava alamadığı için böyle bir sorunu olduğu yönünde bir his var. Karbüratör ile ilgili bir problem olabilir mi?
    Bir arıza çıktığında basitten karmaşığa doğru gitmek de fayda var,arkadaşın da dediği gibi karbüratör ayarını kontorl ettir ve temizlettir.

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mutlaka karbiratör sorunu başka yerde arama yeterli benzin gitmiyor. temizlettir.
    Teşekkür ederim, mümkün olan en kısa zaman göstericem ustama hemen.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Metehan abi sende yağı shell kullanıyordun demi ?
    HONDA

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar ben arka stop ararken bakın ne buldum devir saati gelmiş gibi ama ne derce doğru bilmiyorum ustalara duyrulur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...stergesi/detay

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Arkadaşlar ben arka stop ararken bakın ne buldum devir saati gelmiş gibi ama ne derce doğru bilmiyorum ustalara duyrulur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...stergesi/detay
    evet devir gostergesı ısyeten arkadaslar ıcın super bı haber gıbı duruyor ancak ılan sahıbını arayıp teyıt etmek lazım buyuk ıhtımalle uzak dogudan ıthal edıyorlar galıba arkadaslar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:45 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi sende yağı shell kullanıyordun demi ?
    motul alıcaktı parası cıkısmadı mobıl1 aldı galıba(su an bende onu kunlanıyorum) bende takıp edıyordum onun motul dalgasına yag muhabbetlerını

Şimdi aradım konuştum arkadaşının motorunun göstergesi bozulduğu için yurt dışından sipariş etmişler. Denemişler çalışıyormuş bütün göstergeler. Ellerinde 2 tane varmış ama eğer istenirse sipariş verebilirmiş.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Göstergeyi değiştirmek motoru garantiden çıkartırmı acaba ? Yada servise bu saatle gidip desek değiştirmek istiyoruz ... Ayrıca km sıfırlanıcak. Çok güzel duruyor ama önce lastik almam lazım sonra xenon vardı bu devir saatli göstergeler planlarımı alt üst etti ..
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    O gösterge cbf ye uysun tadından yenmez
    HONDA

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O gösterge cbf ye uysun tadından yenmez
    birebir cbfin göstergesiya bundan istiyorum ben ya çok güzelmişbunu kendimiz getirtsek daha uygun olmazmı nasıl getiriyolar biz sipariş veremezmiyiz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler