Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni koruma demirlerinin motoru koruma etkisi oldukça düşük. Sadece şekli güzel, o kadar. Bence eski klasik koruma demirlerinden al. Hem motoru ve grenajlarını koruma işlevi daha sağlıklı, hemde takmayı düşündüğün sis farlarını daha kolay takabilirsin. Sağ ve sol üst kısmına rahatlıkla takılabilir. Yeni koruma demirinin dışa doğru bi açılımı yok. Yeni demire sis farı montajlamayı başarsan bile sanırım iki lambanında açısı oldukça dar olacak. Yani koruma demirinin dışa doğru uzun bi payı olmadığından dolayı.

Kardeşim dün sıfır dl-650 Vstrom unu teslim almıştı. Bu gün 8-10 km anayolda kullandım. Dehşet bi makine. Ama boyum 1.77 olduğu halde ayaklarımın parmak uçları değiyor. Yani cbf 150 de ayağa kalkınca tabanlar tam yere basıyor. Koltuktan bile kalkmış oluyorum. Ama v-strom bana göre baya yüksek geldi ve şehir içine girilecek motor değil. Ama ana yol ve uzun yol konfor canavarı. Arkada yolcu olmak ta çok konforlu, sürüş yapmakta. Sonra eve gelince kendi motoruma bi baktım şöyle, canım istemedi bi an binmek. Cbf 150 motorun varken yüksek cc emanet malı çok fazla benimsememek, alışmamak lazım. Yani neredeyse biraz daha kullansam motoru satıp yüksek cc bişey almak için borca harca giricem Ama, tarzınıza, boyunuza, bütçenize, kullanım amacınıza uygunsa, cbf 150 den sonra geçilebilecek bence 1 numara makine.
    Aslında v strom, selesi baya alçak duruyor binmedim ama uzaktan öyle geliyor, hayırlı olsun adınıza ethem iyi bir tercih, benim favorim hep cbf 600 olmuştur 1,70 boyundaki birinin bile yere iki ayağı deyebiliyor seleyede ayar yapmak mümkün hayalimdeki motor cbf 600böyle bi makinaya binince cbf şaka gibi geliyor gerçekten ama bizim motorların ,örnek bir hava filtresi 10 tl civarında cbf 600 ün 150 tl iyidir cbf 150))

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanada hepi niv yır aga...yağ yaksada çamura batsada yan yatsada forever cbf 150 disyoun yani..dur seni bi arayayım waveni Allahın izni peygamberin kavliylen isteyem bi...

maturum yok ama klavyem var...

etoşşş sanada iyi seneler...
    Kankii ayıp ettin valla hemen postaya verem ama patlarsa karışmam zira motorun yavaş yavaş gittiğini hissediyorum 100.000 olmuştur piston sekman olayına giricem yakında muaynesi yok bilesinpolis amcalar yakalarsa ;)işle ev 4 km oraya gidip geliyom valla cbf ondan daha 2600 de bulalım sana bi cbf 500 senin motorun o ...sana gidicek en iyi makina..8 kağıda buluruz ama yakıtı başına dert olur söyleyim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Yeni koruma demiri sis fari icin pek uygun degil anlasilan... ben siparisi verirken eski koruma demirinden isteyeyim...

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    daha önceden 360km yi geçemediğimi söylüyordum (2010 model).
    ama çevreyolu tipi yollarda bağlantı şeritlerinde her zaman vitesleri dibine kadar bitirerek hızlanıyordum (%60-70 eşim arkamda oluyor), bu sefer sadece bağlantı şeritlerinde daha sakin bir gaz tepkisi kullandım tabi trafik içinde tehlikeye düşmeyecek şekilde hızlanarak, 395km de rezerve geçtim. anlaşılan şehiriçi kullanımlarımdada biraz daha dikkat edersem 400-410km leri göreceğim

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önceden 360km yi geçemediğimi söylüyordum (2010 model).
    ama çevreyolu tipi yollarda bağlantı şeritlerinde her zaman vitesleri dibine kadar bitirerek hızlanıyordum (%60-70 eşim arkamda oluyor), bu sefer sadece bağlantı şeritlerinde daha sakin bir gaz tepkisi kullandım tabi trafik içinde tehlikeye düşmeyecek şekilde hızlanarak, 395km de rezerve geçtim. anlaşılan şehiriçi kullanımlarımdada biraz daha dikkat edersem 400-410km leri göreceğim
    bende ılk aldıgımda 385 kmde rezerveye ınmıstım ama su anda 270 -280km de ınıyorum. geçenlerde depoyu fulledım düşük devirde kullandım 150 km de yarı depoya indi daha fazla dayanamadım yukselttım devırı hop 250 de yedek depoyu gordum. cokmu yakıyo anlamadım bitmeyen benzın ıstıyorum ben (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ılk aldıgımda 385 kmde rezerveye ınmıstım ama su anda 270 -280km de ınıyorum. geçenlerde depoyu fulledım düşük devirde kullandım 150 km de yarı depoya indi daha fazla dayanamadım yukselttım devırı hop 250 de yedek depoyu gordum. cokmu yakıyo anlamadım bitmeyen benzın ıstıyorum ben (:
    usta sen nasıl bir devirde kullanıyorsun onu bilmiyorum ama 250km biraz fazla.
    4lt/100km de yapar neredeyse ki enjeksiyonlu 650cc lerin yakışları bu civarda yada şehiriçi az biraz fazla. bir terslik var herhalde.

ben fix 2.8-3lt/100km de yakıyorum normalde ve daha önceden de yazdığım gibi çoğunlukla eşimle km yapıyorum.

unutmadan benim motor 2010 model. 2011 ler sanki biraz daha az yakıyor.

Motosikleti
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta sen nasıl bir devirde kullanıyorsun onu bilmiyorum ama 250km biraz fazla.
    4lt/100km de yapar neredeyse ki enjeksiyonlu 650cc lerin yakışları bu civarda yada şehiriçi az biraz fazla. bir terslik var herhalde.

ben fix 2.8-3lt/100km de yakıyorum normalde ve daha önceden de yazdığım gibi çoğunlukla eşimle km yapıyorum.

unutmadan benim motor 2010 model. 2011 ler sanki biraz daha az yakıyor.
    7000 devırın altına ınmıyorum (: ama gercekten cok yakmaya basladı benımkıde 2011. ilk aldıgımda muhtesemdı benzıncıyı 3-4 gunde bır goruyodum (: şimdi 2 gunde bır goruyorum (: motor yakmayınca ınsanın gezesı gelıyor(:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devırın altına ınmıyorum (: ama gercekten cok yakmaya basladı benımkıde 2011. ilk aldıgımda muhtesemdı benzıncıyı 3-4 gunde bır goruyodum (: şimdi 2 gunde bır goruyorum (: motor yakmayınca ınsanın gezesı gelıyor(:
    Devamlı 100-110 yapıştırırsan zaten 500 cc bi motorun 70-80 km/h seviyelerindeki seyri kadar bi tüketimi oluyor. Yani cbf 150 bile basınca değil sakin kullanınca ekonimik. Bu arada yeni karbratörlü 2011 ler eskilere göre hiç te az yakmıyorlar. Benim değerlerim sakin kullandığım halde eski kasalarla aşağı yukarı aynı. Yani karbratörün bence hiç bir esprisi yok.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Bugün yaşamış olduğum olayı size anlatayım çok önemli bence ilk defa başıma geldiği için siz bilebilirsiniz belki.ama sigortayla hiç başı belaya girmemiş arkadaşlar için kısa notlar
    1)Motorunuz yaptıracaksanız motorunuzun markasının atıyorum;Honda ise sigortasıda genel sigorta,euro,zürih...vs vs..sigorta ise karşı tarafın sigortası hangi marka ise o servisle anlaşmalı yere götürün.
    2)Ben hiç bilmediğim için anlaşmasız olan servise götürdüm.ilk önce parayı elden vermem gerekiyormuş servise ondan sonra hesaba para yatıyormuş
    3)Parçaların orjinal olup olmadığını kontrol edin
    4)Şimdi motor serviste duruyor ne zaman parayı götürürsem o zaman alacam..Prosedürde böyleymiş
    Teşekkürler.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bugün yaşamış olduğum olayı size anlatayım çok önemli bence ilk defa başıma geldiği için siz bilebilirsiniz belki.ama sigortayla hiç başı belaya girmemiş arkadaşlar için kısa notlar
    1)Motorunuz yaptıracaksanız motorunuzun markasının atıyorum;Honda ise sigortasıda genel sigorta,euro,zürih...vs vs..sigorta ise karşı tarafın sigortası hangi marka ise o servisle anlaşmalı yere götürün.
    2)Ben hiç bilmediğim için anlaşmasız olan servise götürdüm.ilk önce parayı elden vermem gerekiyormuş servise ondan sonra hesaba para yatıyormuş
    4)Şimdi motor serviste duruyor ne zaman parayı götürürsem o zaman alacam..Prosedürde böyleymiş
    Teşekkürler.
    Evet Sigortada Sistem Öyle İşliyor. Sigorta Şirketi Parayı Sizin Kendi Adınıza Olan Hesabınıza Yatırıyor Sizde Tamirciye Veriyorsunuz
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    Motorum yapıldı..Parça Fiyatlarını Söyleyeyim.Ona göre kıymetinizi bilin motorun )
    Sol Grenaj:143 TL
    AYNA 45 TL
    KAFA BRAKET 45 TL(Ne olduğunu bende bilmiyordum öğrendim grenajla direksiyonun düzgün hareket etmesini sağlayan parça
    İŞÇİLİK 50

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Teşekkürler.
    Doğrudur sistem böyle işliyor.Benim 1 ay önceki kazamda 713 TL'lik hasar oluştu ve servis faturayı kesip dosyaya eklemek için bedelin tamamını benden istedi.Güç bela 200 TL ön bedel ödemeye ikna ettim faturayı kesti kalanı da sigortadan alınca ödedim.Olan yine bana oldu motor 10 günde tamir oldu sigorta parayı 35 günde ödedi o sürede de servis motoru rehin tuttu...

Motosikleti
    yok benimki 1 günde halloldu çok şükür..geçmiş olsun sanada.işte sıkıntı şurda eğer sen anlaşmalı servise gitseydin.ne para pul nede motorun rehin kalacaktı.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Yetkili servis 1 tane zaten.Yetkili olmayan anlaşmalı servis tamiri ne derece doğru yapar parçaları ne kadar sürede temin eder.İşin o tarafı da var...Hem anlaşmalı hem yetkili servis diyorsun belki.O da var mıdır her ilde acaba...

Motosikleti
    İl olarak vardır.İlçe olarak bilmem.Yetkili Servis derken o anlamda değil.Hondanın Servisiyle Karşı tarafın paranı alacağın sigorta isminin(markasının)) anlaşmalı olması lazım.
    Öle olunca Sigortayla Servis Muhattap oluyor.
    Sana Sadece motorunu parasız rehin almadan parçaların takılmasını beklemek kalıyor.

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    arkadaşlar vites zor geçiyor diyenlere bi önerim olacak uygulamak size kalmış
    vites ayağına pas sökücülü yağlayıcı (wd-40) sıkın sonra farkı görün bunalr ince ayrıntılar sadece uygulayın
    sanki motorun içine özel bir katkı maddesi konulmuş gibi olacak ;)
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar derslerimin ve işlerimin yoğunluğundan uzun zamandır foruma giremiyorum. Bu nedenle takip etme şansımda olmuyor. 20.09.2011 de Honda d&b motordan siyah renk Cbf 150 almıştım memnun sayılırım. Ufak tefek arızlarıda olmasa dahada memnun olacağım. Bikaç sıkıntım var onları burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ön cam üst devirlerde özellikle çok zırıltı yapıyor. İnceleme yaptım ama sorunun kaynağını bulamadım. Dururken 1. vitesten 2 ye veya boşa atmak çok zorlaşıyor manet hiç hareket etmiyor ancak 3,4 denemeden sonra boşa veya 2 ye alabiliyorum. Sıcakken bile stop etme sorunu var. Acıbademden Küçük çamlıca Ümraniye istikametine giderken Acıbadem köprüsünün üst tarafında rampada ışıklarda yaşadım dün baya sorun teşkil etmeye başladı. Bide motorun sesi kalınlaştı gibi dip gaz yaptığım zaman önceden daha tiz ses çıkarken şimdi ses gürleşti. Bu arada motorum 2.250 km de tekeriniz düz bassın yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

motor 7bin oldu bu arada.gayet sesinden gidişinden.hızından memnunum.bu aralar fazla sıkıştırdım..istemeden..max.125 km hız..yaptım şuana kadar..çanta ihtiyaç olmasa..takmayacağım..ama kask eldiven fln için lazım oluyor.
    Hocam 125 km hızı nasıl yaptın sen
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Lastikte michelin dışında bir alternatifimiz yok mu ? Cbf e uygun hafif arazi lastiği var mı? Yaz için asfalt( michelin pilot sporty gibi) kış için hafif arazı (transalp teki lastikler tarzında) lastik düşünüyorum
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar derslerimin ve işlerimin yoğunluğundan uzun zamandır foruma giremiyorum. Bu nedenle takip etme şansımda olmuyor. 20.09.2011 de Honda d&b motordan siyah renk Cbf 150 almıştım memnun sayılırım. Ufak tefek arızlarıda olmasa dahada memnun olacağım. Bikaç sıkıntım var onları burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ön cam üst devirlerde özellikle çok zırıltı yapıyor. İnceleme yaptım ama sorunun kaynağını bulamadım. Dururken 1. vitesten 2 ye veya boşa atmak çok zorlaşıyor manet hiç hareket etmiyor ancak 3,4 denemeden sonra boşa veya 2 ye alabiliyorum. Sıcakken bile stop etme sorunu var. Acıbademden Küçük çamlıca Ümraniye istikametine giderken Acıbadem köprüsünün üst tarafında rampada ışıklarda yaşadım dün baya sorun teşkil etmeye başladı. Bide motorun sesi kalınlaştı gibi dip gaz yaptığım zaman önceden daha tiz ses çıkarken şimdi ses gürleşti. Bu arada motorum 2.250 km de tekeriniz düz bassın yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Hocam 125 km hızı nasıl yaptın sen
    Yokuş aşağı saldım.desem çok mu kaba olur )
    birazda yakıtın güzelliğine çanta vs senin ağırlığın fln etkili oluyor 3-4 km hızı fazla yaptırmak için.hız yaparken çok kasıldım ama )sonra hemen bıraktım.çok sıkıştırmamak lazım yağ yakmayı bırak patlatır vallaha sonra :)

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Valla Sercan hocam bana imkansız geliyor. Meret 100 km\h ile giderken yaklaşık 8 bin devir çeviriyor 110 da 9 bin. Artı 15 km nasıl yaptın anlayamadım bu arada gps ile ölçtüm 116 ile giderken gps 109 gösteriyor yani 6 km lik bir sapma söz konusu. Fazla zorlamanı tavsiye etmem sübaplar itecekle çalışıyor OHV motorla yüksek devir çevirmek pek sağlıklı değil piston çıkartabilir
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Sercan hocam bana imkansız geliyor. Meret 100 km\h ile giderken yaklaşık 8 bin devir çeviriyor 110 da 9 bin. Artı 15 km nasıl yaptın anlayamadım bu arada gps ile ölçtüm 116 ile giderken gps 109 gösteriyor yani 6 km lik bir sapma söz konusu. Fazla zorlamanı tavsiye etmem sübaplar itecekle çalışıyor OHV motorla yüksek devir çevirmek pek sağlıklı değil piston çıkartabilir
    2000 tl vereyim kurtarayım seni o motordan
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler