Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    benim motorum yakmıyor kardeşim inanmazsan gel bakıma beraber gideriz hep yakıyor diyerek genelleme yapma bence senikin yakınca bir başkasınıkın yakmak zorunda değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    topiğinizi sürekli takip ediyorum.Sürekli olarak bi tekleme problemi yaşıyorsunuz.Bu konudan direkt şu yorum yapılabilir.Bu yeni kasa cbf 150 teknik olarak arızalı (fabrikasyon) .. biz motosiklet severler acaba birlikte hareket etsek yani hep bi ağız olsak bu durumu yetkililer çözebilir mi.. (sorunu olan veya topyekün yeni kasaların toplanması gibi) kullanıcı hatalarından ziyade motosiklette sorun var.Bu makineler tüketiciye sunulmadan önce ağır testlerden geçiriliyor bunun içinde yeni, sıfır, km yapmamış, motosiklette bu sıkıntı gerçekten biraz abes oluyor.servise giden arkadaşlar var .. oralar da acaba nasıl bir dil kullanıyorlar ve sonra geri yolluyorlar.. Global olarak tüketici hakları ,insanlık hakları denilen bir şey var .. Bana göre; şahsi fikrim olarak sıkıntıdan ziyade çözümü konuşalım.. çözüm üretelim.. sonuçta ülke ekonomisi belli, bu makineleri zor elde ediyoruz.. 10 tane motordan farazi olarak 8'i kredi çekilerek alınıyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topiğinizi sürekli takip ediyorum.Sürekli olarak bi tekleme problemi yaşıyorsunuz.Bu konudan direkt şu yorum yapılabilir.Bu yeni kasa cbf 150 teknik olarak arızalı (fabrikasyon) .. biz motosiklet severler acaba birlikte hareket etsek yani hep bi ağız olsak bu durumu yetkililer çözebilir mi.. (sorunu olan veya topyekün yeni kasaların toplanması gibi) kullanıcı hatalarından ziyade motosiklette sorun var.Bu makineler tüketiciye sunulmadan önce ağır testlerden geçiriliyor bunun içinde yeni, sıfır, km yapmamış, motosiklette bu sıkıntı gerçekten biraz abes oluyor.servise giden arkadaşlar var .. oralar da acaba nasıl bir dil kullanıyorlar ve sonra geri yolluyorlar.. Global olarak tüketici hakları ,insanlık hakları denilen bir şey var .. Bana göre; şahsi fikrim olarak sıkıntıdan ziyade çözümü konuşalım.. çözüm üretelim.. sonuçta ülke ekonomisi belli, bu makineleri zor elde ediyoruz.. 10 tane motordan farazi olarak 8'i kredi çekilerek alınıyor..
    şükür bir ybr ciden güzel sözler duymak iyi oldu bence olabılır topluca honda web sitesine email atsak şikayetleri bildirsek çözüm olabilir zaten adamlar arıyor geri dönüyor honda sorunları dinliyor çözüm olabılecegine inanıyom

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    sonuçta güçlü taraf biziz .. hiçbirşey olmadı taşı sıktık suyu çıktı diyelim, biraz politik davranabiriz.. memnun değilim iade etmek istiyorum gibi

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum yakmıyor kardeşim inanmazsan gel bakıma beraber gideriz hep yakıyor diyerek genelleme yapma bence senikin yakınca bir başkasınıkın yakmak zorunda değil
    sen 2011lerde genelleme yapıyosun sorun olmuyoda adam hepsini genele alınca nie dertleniyon
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen 2011lerde genelleme yapıyosun sorun olmuyoda adam hepsini genele alınca nie dertleniyon
    kardeş bak ben genelleme yapmıyom 2011 cbf den 10 tanede 6veya yedisi ortalama sorunlu çıkıyor ben ikinci motorumu alcam 2011 cbf düşünüyordum sıfır ama burdakı yazılanlar niyetimi değiştirdi şimdi ybr formunu incelerken ybr nınde bazılarının yağ yakma problemi oldugunu okudum aslında sen de ortalıgı karıştırıp durmaya başladın fazla celallenme bence sakın ol sen ne kadar alıngan bırısın ya tamam anladık senın motor sorunsuz burda sorunları olan arkadaşlar paylaşıyor sorunlarını biz bişey dedikmi dalga gibi köpürüyon ya bence sakin ol biraz

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    İstisnalar çıkabilir diyorum ama 10 tane cbf 9 u yağ yakıyor emin olun hele devirli kullanımda yağ 2kat yakıyor ben buralarda yeni değilim buda ilK hondam değil 6 ıncı hondam 3'üncü cbf im 250 li sayfalara giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız saygılar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstisnalar çıkabilir diyorum ama 10 tane cbf 9 u yağ yakıyor emin olun hele devirli kullanımda yağ 2kat yakıyor ben buralarda yeni değilim buda ilK hondam değil 6 ıncı hondam 3'üncü cbf im 250 li sayfalara giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız saygılar...
    abicim bunu alpre anlat ben dersem bana yine kızar ya

Motosikleti
    kardeş bak ben genelleme yapmıyom 2011 cbf den 10 tanede 6veya yedisi ortalama sorunlu çıkıyor ben ikinci motorumu alcam 2011 cbf düşünüyordum sıfır ama burdakı yazılanlar niyetimi değiştirdi şimdi ybr formunu incelerken ybr nınde bazılarının yağ yakma problemi oldugunu okudum aslında sen de ortalıgı karıştırıp durmaya başladın fazla celallenme bence sakın ol sen ne kadar alıngan bırısın ya tamam anladık senın motor sorunsuz burda sorunları olan arkadaşlar paylaşıyor sorunlarını biz bişey dedikmi dalga gibi köpürüyon ya bence sakin ol biraz
    benim yorumda bi hiddet falan yokki zaten ben ybr-tvs-cbf forumlarını hatim ettim desem yeridir alınganlık da göstermiyorum sadece sen biraz sakin ve yavas ol diyorum durmadan oraya buraya bunları yazıyosun çözümü yok bunların yani kişi bi kere bişeyi kabullendimi sen ne kadar urasırsan uras cok zor vazgeçirirsin eınsten demişya atomu parçalamak ön yargıyı parcalamaktan kolaydır die aynı o hesap bu arada ben ayhan abime kızmıyorum doru söliyordur benim motorum 9.000km de 15.000km belki yakmayabaşlıycak 200gr-200gr ben bi senle urasıyorum gibi oluyor ama senledebi alıp veremdiğim yok
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    benim yorumda bi hiddet falan yokki zaten ben ybr-tvs-cbf forumlarını hatim ettim desem yeridir alınganlık da göstermiyorum sadece sen biraz sakin ve yavas ol diyorum durmadan oraya buraya bunları yazıyosun çözümü yok bunların yani kişi bi kere bişeyi kabullendimi sen ne kadar urasırsan uras cok zor vazgeçirirsin eınsten demişya atomu parçalamak ön yargıyı parcalamaktan kolaydır die aynı o hesap
    haklısın ya çünkü her formda görüyom seni yanlız bişey dikkatimi çekti ybr esd yağ esiyormuş az önce okudum acaba bu yağ yakma yeni nesil motorlardan mı kaynaklanıyor opel insigna bile yağ yüzüne motor kitlemiş bunuda okumuştum formda

bizim arkadaşın cbf 150 si var 2011 bunun motorda tekleme yok fakat arka tekerde firene basınca gelen ses vardı komple cant degişti garantiden şimdi bir sorun yok fakat arka dişlisi 43 olan dişliyi 42 yapınca ne kadar fark oluyor. 2 sürat ancak degişir hatta rüzgara karşı 43 dişli daha iyidir. dedim doğrumu söylemişim?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    slm arkadaşlar bu formda ben yenıyım bende ybr esd var ama büyük bir yağ yakma sorunuyla karşılaştım cbf almayı düşünüyom ama anladıgıma göre bu 2011 yeni kasa pek iç açıçı degil niye böyle olmuş yamahada honda da yazık etmiş cbf eski kasası hangısı nasıl anlıcam yardım istiyom ustalarımdan tşk

Motosikleti
    Alıntı asortik_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bu formda ben yenıyım bende ybr esd var ama büyük bir yağ yakma sorunuyla karşılaştım cbf almayı düşünüyom ama anladıgıma göre bu 2011 yeni kasa pek iç açıçı degil niye böyle olmuş yamahada honda da yazık etmiş cbf eski kasası hangısı nasıl anlıcam yardım istiyom ustalarımdan tşk
    cbf150 2011 ler kötü git 2.el cbf150 2007 model 50.000km civarı al onlar iyi allahım

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    haklısın ya çünkü her formda görüyom seni yanlız bişey dikkatimi çekti ybr esd yağ esiyormuş az önce okudum acaba bu yağ yakma yeni nesil motorlardan mı kaynaklanıyor opel insigna bile yağ yüzüne motor kitlemiş bunuda okumuştum formda
    abi daha full yok yumurta yok arkadaş 2 el almış birde motoru önceki sahibi nasıl sürdü ne yaptı bilmiyorsun o açıdan hemen zanda bulunma derim 0 alıpta yağ yakan var derse konuşacan abi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cbf150 2011 ler kötü git 2.el cbf150 2007 model 50.000km civarı al onlar iyi allahım
    nasıl yani anlamadım kızmanıza gerek yok cbf ustaları olarak yardım istiyom

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi daha full yok yumurta yok arkadaş 2 el almış birde motoru önceki sahibi nasıl sürdü ne yaptı bilmiyorsun o açıdan hemen zanda bulunma derim 0 alıpta yağ yakan var derse konuşacan abi
    az hol ve yumurtanın kokusu başladı galıba kardeş ozamn başlarız konuşmaya ama gerek yok siz çözün artık

Motosikleti
    az hol ve yumurtanın kokusu başladı galıba kardeş ozamn başlarız konuşmaya ama gerek yok siz çözün artık
    abi bu konu benide ilgilendirmez ancak daha net birşey yok demek istedim üstelik benim ybr yok ve daha önceden böyle birşey çıkmamasından dolayu hemen yakıyor demeniz sinir ediyor o açıdan :D be arada benim salcanom var işimide görüyor siz düşünün şuyu var buyu var diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu konu benide ilgilendirmez ancak daha net birşey yok demek istedim üstelik benim ybr yok ve daha önceden böyle birşey çıkmamasından dolayu hemen yakıyor demeniz sinir ediyor o açıdan :D be arada benim salcanom var işimide görüyor siz düşünün şuyu var buyu var diye
    vallahı kardeş motorunda sorun olanlar düşünsün benim motorum saat gibi tıkır tıkır çalışıyor ben sadece sende ybr yok cbf de yok ybr yi övüp cbf karalaman sinir etti bu yani konu 2 de kullanıcısı olup konuşsan anlıcam sadece bu ok hadi k.i bak

Motosikleti
    vallahı kardeş motorunda sorun olanlar düşünsün benim motorum saat gibi tıkır tıkır çalışıyor ben sadece sende ybr yok cbf de yok ybr yi övüp cbf karalaman sinir etti bu yani konu 2 de kullanıcısı olup konuşsan anlıcam sadece bu ok hadi k.i bak
    benim kötülememin sebebi burada kullanan arkadaşlarım vardı sonuçda 2009 model ve yağ eksiltiyordu şimdi bunu göre göre neden öveyim ki ok k.i.b. abi sende

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Bak negüzel demişssin insigna bile patladı diye.. aslında bizim makinaların yağ yakması son derece doğal artık piston silindir arası boşluklar günümüz teknolojisinde daha sıkı yapılıyor olayın asıl sebebide bu, sadece bizim motosikletler değil otomobillerinde yağı belli km lerde eksiliyor örneğin çalıştığım şirketteki audi q7 5000 km civarı 1lt yağ yakmış şaşırtıcımı?? değil aslında... metehan burda olsa oda söylerdi kullandığı arabaların ne derece yağ eksilttiğini ama uğramıyor pek..yani demek istediğim şey motorlara fazla pog atmayalım alacak olan arkadaşlarıda yanlış yönlerdirmeyelim, ben cbf den son derece menunum memnun olmasam zorda kalıp sattığım cbf 2011 modeli aynı yıl içinde iki kez almazdım bu paraya enduro yavrusu motor nekadar ufak tefek problemli olsada üstüne binip depoyu ayaklarının arasına alınca bütün kaygılar bitiyor...cbf 10 numara olmasada 2 tane ybr eder onuda demeden geçmeyim 2006da 0 km ybr alıp 13000km yol yapmışlığım var ama çelim yok.. tork desen yok.. bağırıyor sadece.. ama gitmiyor 2500 km de debriyaj bitmişti(kesinlikle hard kullanımdan değil..) bide 2006 kasalar daha sağlam diyolar 2006 dan memnun kalmadımki 2011 alayım......ybr ciler darılmasın lütfen ama durum budur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler