Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekleme ateşleme bobininden olabilir formda okumuştum bir araştırın bence
    bence ab, karburatördendir ateşlemeden olsa gaza basıncada düzelmez gaza basınca düzeliyor diye okumuştum tekleme olanlarda
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekleme sorunu ile ilgili şöyle bi yorumum var. Ben bi araba fabrikasının boyahanesinde boya temin aşamasında çalışıyorum ve mesela her üretilen mal, parti parti üretilir. Mesela atıyorum. 500 kg lık bi tank. Boya satan firma bu tankta boya hazırlıyor, imal ediyor. Sıvı halde bekliyor. Formülasyonu aynı, yapan usta aynı ekipman aynı. Tüm özellikleri aynı. 20 şer kiloluk ambalajlara koyulup piyasaya sürülecek. Ne yapar mesela 25 kova. Bu 25 kova içersindeki boya kalitesi kesinlikle aynıdır. Bu 500 kg lık tank bitti ikincisi piyasaya sürülecek diyelim. Bu 2. 500 kg lık tankta hazırlanan boya formülasyonunda bi yanlışlık işçiliğinde bi kalitesizlik veya bilmediğimiz bi olumsuzluk oluşur ve piyasaya yine 20 kg lık 25 kovada sürülmüş olabilir. Bu ikinci 25 kovanın içindeki ürün ilk 25 kova le birebir aynı ürün olduğu halde üretim partileri farklıdır ve her ambalajın üzerinde parti numarası yazar. Bir önceki partiden daha kaliteli veya daha kalitesiz olabilir. Dolayısıyla 2011 lerde ben bu tekleme olayını yapan hangi parcanın olumsuzluğu ise karbratör mü başka bişey mi. Sadece o parti karbratörde veya sorunlu parçada hata var ve bulamıyorlar. Yani piyasaya sürülen atıyorum 1000-2000 cbf te. yani herneyse aynı parti bozuk malzeme üretim aşamasında fark edilmeden kullanılmış. Çünki bütün 2011 lerde bu tekleme yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Arkadaşlar dayımın oğlu cc yükseltmek için cbf 150 sini satıyor. İlgilenmek isteyen olursa ilan linkini veriyim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2445654/detay/
    Bu sene içinde aldığım ilk cbf de bu tekleme olayı vardı ethem,90 km üzerinde giderken gaz kesip gaza tekrar asılınca motor gaz yemiyordu,2inci aldığım 2011 de bu sorun yok, fakat bikez bahsettiğim başka bir olay akabindede yağ tüketiminden bahsedicem...2inci 2011 cbf i aldıktan sonra 1 hafta kadar sonra akşam eve geldim motoru sehpaya alırken pat diye bişiylerin düştüğünü gördüm kopan parça orta sehpayı tutan yayın üst kısmındaki pimiydi şaseye bağlı olan bir eksozcuda gaz altı (mig) kaynakla iyice kaynattırdım bu alay baya bir sinirimi bozmuştu hondadan teknik bi mühendis arayıp sorun olmayacagını böyle şeylerin zaman zaman olabileceğini söyledi(modialde bile olamayan şey bu) bunu geçtim 2011 lerde ayaklığı tutan şaseye bağlı o demir parça tek punta ile ile tutturulmuş neredeyse tüm 0 larda tek punta ve zayıf bir bağlantı çok önemli motoru sehpaya alırken sakın fazla abanmayın aynen elinizde kalır........şu an bir problem yok iyi kaynaklandığı için...birde frene asılınca önden küt diye bir ses geliyor benimkinde hafif bir çukurdan geçerken tekrar sanki geri tepiyormuş gibi küt diyor tekrar düşük hızlarda giderken cik cik ön balatalardan ses geliyor bunuda çözemedim balata spreyide sıktım ön merkeze açtırıp baktırdım balatalar son derce rezalet bi kalitede......motorum şu an 2500 km de 1000 km de ilk yağ değişimini yaptım değişimde shell advance sx mineral kullandım çokta memnun kaldım 2000 gelene kadar yağ eksiltme diye bişiy olamadı 2000km dede mobil 15/50 racing kullandım 1500 km oldu ancak bugün bi bakayım ne alemde dedim çubukta yarıya kadar yağ var yağ 1500 km de buhar olmuş gerçekten uyuz oldum bu işe neredeyse 500 gr eksik şimdi tekrar shell mineral 15/50 aldım bidaha tam sentetik bir kullanmıcam....2 kutu aldım kutusu 13 tl ama gerçekten iyi bir yağ ikinci motorum olan honda waveyede bundan koyuyorum memnunum eksiltme vs hiç yapmadı sonuç oılarak şu kanıya vardım 2011 cbf lerde kesinlikle yağ yakıyor işin ilginç yanı benim 2007 de bindiğim cbf 1 gr eksilmiyordu bu devir kesici olayınada bağlamıyor değilim aslında baya devirli kullandığımdan olsa gerek 42 t yi denemeyi düşünüyorum bende, dediğin gibi servislerde şu an 42 t den başka bişiy yoktur bu 2011 lere dandik demesemde çokta olumlu şeyler diyemeyeceğim ama aldık bikere hatta bu yıl içinde 2 kere .....

Motosikleti
    CBF250
    Bende 2011 model kullanıyorum, mayıs dan beri 5500km yaptım. Ara ara yağını kontrol ediyorum ve gram eksiltme bu güne kadar yapmadı. En son 4300 km de 4000 km bakımını yaptırdım. Km aşımı olmasına rağmen eksiltme yoktu. Agrasif ve devirli kullanıyorum motorumu her zaman, Çevre yoluna çıktığım zaman dip gaz gidiyorum. Kesinlikle böyle bir sorun yaşamadım.. Geçenlerde servise gittiğimde mercekli xenon taktırdım, görüş inanılmaz fark etti, özellikle akşamları trafikte yol veriyorlar.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Aykan Hoşgeldin, abi şimdiki cbf motorun tam benim motor ayarında yağ yakıyor. Çok ilginçtir kardeşime sattığım 2009 model de,dayı oğlundaki 2009 da benim 2011 kadar yağ eksiltmiyor. Üstelik sert te kullanmıyorum. Yağ çubugunun otalarında gördüysen ise 150-200 gram kadar yağ eksitlmiş olabilir. Takviye et bence.

Ben aynen şöyle yapıyorum. yağ değişiminde 1050 gram yağ koyuyorum. Her zaman takviyelik yağım vardır. 1000. km yağını kontrol etmiyorum. 1000. km de kontrol ettiğimde aynı çubuğun ortalarında görüyorum ve 150 gram ilave yapıyorum. 1000 km sonrada değişim yapıyorum. Motorumun yağ yakma eğilimine göre motor hiç eksik yağ ile çalışmamış oluyor. Sende böyle yapabilirsin. 10 bindeyim ben. İlk günden beri böyle yapıyorum. Ama en çok yağıda ilk 2000-3000 de rodajda yaktı. Sonra biraz azaldı. Şu anda 2000 km de 200 gr seviyesinde ve bu azalmış hali

Ben benim motorda ilk 10 bin km de yaşadığım sorunlardan bahsediyim. Ben motor bloğunun neredeyse tüm noktalarından yağ kaçağı ile karşılaştım. Ama hepsini halettirdim veya hallettim. İlk yağ kaçağı üst sübap kapağı jontasından dı. Jonta değiştirildi. Sonra motor bloğunun sol kapağı kece aralarından yağ sızdırıyordu, lokmayla ufak somunlar sıkıldı düzeldi. Bi gün Uludağa çıktım. 270 km yol yapmıştım o gün arkamda eşim vardı ve uludağa tırmanış 30 km devamlı 2-3 vites ve yolculu idi. Eve döndüğümde sol kapakta yuvarlak alyanla sıkılan bi kapak var, buradan yandan yağ kaçırıyor. Sızdırma şeklinde. Oringi değişti bi boy kalın oring takıldı. Arıza giderildi. Bi kaç ay geçti kardeşimle tekrar uludağa gidelim dedik. Aynen eve gidince bi motor buloğunu üstten alta komple kontrol ettim. Ön zincirdişlisinin altında vites müşür bağlantısı var. 2 tane somun tutuyor, oradan yağ damlatıyordu. Oringi değişti ve düzeldi. Şu anda Allah'a şükür bişey yok. Ama inanın bu kaçaklar tır tır şehir içi düşük devir falan kullanmış olsaydım hiç olmayacaktı. Yani bu arızayı hiç göremeyecektim. Ne zaman uzun yol yaptım bu kaçaklarla karşılaştım ve gereğini yaptım. Motoru uzun yola vurmak lazım en zayıf noktalarını görebilmek için. Şu anda motorum gayet iyi durumda. İnşallah başka bi olumsuzlukla karşılaşmam.

Bu arada bu orta sehpa bağlantısına bende bi bakıyim yarın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    slm abicim bu yağ yakma nasıl oluyor anlamadım sıfır motorda benım 2.cbf de bile yok bu acaba kullandıgınız yagdan kaynaklana bilirmi ben ilkini 4000 km olarak yaptırıyordum bakımlarını yağ yakma yoktu olsaydı yaptırmazdım zaten 2.cbf de yine yok 1gr bile yok çünkü çıkınca yağı kutusuna boşaltıyoz yok acaba yağdan yağada degişirmi cen castrol kullanıyom bence sizde kullanın deneyın kutusu sarı olandan 20 tl fiyatı birde ona bakın

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukarıda yazmış olduğunuz iddianıza karşılık yazıyorum. çıkın ankaraya gelin. benim motoru servise götürüp 4000 bakımını yaptıralım yanınızda yağıda değişmiş olsun. ardındanda ne kadar isterseniz nereye isterseniz beraber basalım. hız, sıkıştırma vs siz nasıl isterseniz. 4000 km ye kadar yolu var. yıllık izin alacağım. tur sonunda gidelim tekrar servise yağına suyuna tuzuna biberine bakalım. yağ eksiltmişse, yolda tekleme yaparsa iddia ettiğiniz gibi yada sorunlu dediklerinizden birini yaparsa motosikletimi size hediye edeceğim. yok yapmamışsa servis vakım ücretleri ve 4000km lik turun maliyetini alırım. buyrun hodri meydan.
    katılıyom size bende doğru söylüyosunuz

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

abi ben bunları yazsaydım varya alper 150 beni yerdi
    Aykan Hoşgeldin, abi şimdiki cbf motorun tam benim motor ayarında yağ yakıyor. Çok ilginçtir kardeşime sattığım 2009 model de,dayı oğlundaki 2009 da benim 2011 kadar yağ eksiltmiyor. Üstelik sert te kullanmıyorum. Yağ çubugunun otalarında gördüysen ise 150-200 gram kadar yağ eksitlmiş olabilir. Takviye et bence.

Ben aynen şöyle yapıyorum. yağ değişiminde 1050 gram yağ koyuyorum. Her zaman takviyelik yağım vardır. 1000. km yağını kontrol etmiyorum. 1000. km de kontrol ettiğimde aynı çubuğun ortalarında görüyorum ve 150 gram ilave yapıyorum. 1000 km sonrada değişim yapıyorum. Motorumun yağ yakma eğilimine göre motor hiç eksik yağ ile çalışmamış oluyor. Sende böyle yapabilirsin. 10 bindeyim ben. İlk günden beri böyle yapıyorum. Ama en çok yağıda ilk 2000-3000 de rodajda yaktı. Sonra biraz azaldı. Şu anda 2000 km de 200 gr seviyesinde ve bu azalmış hali

Ben benim motorda ilk 10 bin km de yaşadığım sorunlardan bahsediyim. Ben motor bloğunun neredeyse tüm noktalarından yağ kaçağı ile karşılaştım. Ama hepsini halettirdim veya hallettim. İlk yağ kaçağı üst sübap kapağı jontasından dı. Jonta değiştirildi. Sonra motor bloğunun sol kapağı kece aralarından yağ sızdırıyordu, lokmayla ufak somunlar sıkıldı düzeldi. Bi gün Uludağa çıktım. 270 km yol yapmıştım o gün arkamda eşim vardı ve uludağa tırmanış 30 km devamlı 2-3 vites ve yolculu idi. Eve döndüğümde sol kapakta yuvarlak alyanla sıkılan bi kapak var, buradan yandan yağ kaçırıyor. Sızdırma şeklinde. Oringi değişti bi boy kalın oring takıldı. Arıza giderildi. Bi kaç ay geçti kardeşimle tekrar uludağa gidelim dedik. Aynen eve gidince bi motor buloğunu üstten alta komple kontrol ettim. Ön zincirdişlisinin altında vites müşür bağlantısı var. 2 tane somun tutuyor, oradan yağ damlatıyordu. Oringi değişti ve düzeldi. Şu anda Allah'a şükür bişey yok. Ama inanın bu kaçaklar tır tır şehir içi düşük devir falan kullanmış olsaydım hiç olmayacaktı. Yani bu arızayı hiç göremeyecektim. Ne zaman uzun yol yaptım bu kaçaklarla karşılaştım ve gereğini yaptım. Motoru uzun yola vurmak lazım en zayıf noktalarını görebilmek için. Şu anda motorum gayet iyi durumda. İnşallah başka bi olumsuzlukla karşılaşmam.

Motosikleti
    HONDA CBF150
    yukarıda yazmış olduğunuz iddianıza karşılık yazıyorum. çıkın ankaraya gelin. benim motoru servise götürüp 4000 bakımını yaptıralım yanınızda yağıda değişmiş olsun. ardındanda ne kadar isterseniz nereye isterseniz beraber basalım. hız, sıkıştırma vs siz nasıl isterseniz. 4000 km ye kadar yolu var. yıllık izin alacağım. tur sonunda gidelim tekrar servise yağına suyuna tuzuna biberine bakalım. yağ eksiltmişse, yolda tekleme yaparsa iddia ettiğiniz gibi yada sorunlu dediklerinizden birini yaparsa motosikletimi size hediye edeceğim. yok yapmamışsa servis vakım ücretleri ve 4000km lik turun maliyetini alırım. buyrun hodri meydan.

Bu kış günunde FETHİYE den cıkıpta ANKARA ya gelecek halım yok. gecen denızlıye gıttım motorun uzerınde soguktan donacaktım nerdeyse.
    Sorunun farkına varmak istemedıgınız apacık ortada. Hız ve sıkıstırmada asla bu tekleme ortaya cıkmıyor. sakın bırsekılde usul usul asvaltta sadece 5. viteste ve motorsıkletın uzerındekı kısının agırlıgına gore degısebılır bende 5500 devıre sabıtledıgım zaman motor tekleme baslıyor. sızde bu 7000 devırde olabılır.

Yapmanız gereken sadece 5. vıteste 5500 , 6000 , 6500 7000 devırler arasında dıkkat edın VE BİR SORUN OLUP OLMADIGINI MOTORUNUZDA HISSETMEYE CALISIN. EGERKI GERCEKTEN EN UFAK BIR TEKLEME YASAMAZ ISENIZ . EN KISA SURE ICERISINDE BU MOTURUN DEGISIMINI ISTEYECGIM SERVISTEN VE MUSTERI HIZMETLERINDEN.

Bende tekleme can sıkıcı bırsekılde 5500 ve 6000 devır arası olusuyor. tamda motor yukunu almıs rahat bırsekılde yolda akıp gıtmeye baslar ıken, 1 saniyenin yarısı gibi bir süre yapıp gaza yuklenınce motor asılmaya baslayınca teklemıyor.Birkaç saniye sonra yıne bu durum tekleme tekrarlanıyor.( Birisi arkadan tutup bırakıyor gibi sureklı bı sallanttı mevcut ve gecmek bılmıyor. HIC DURMADAN 400KM GITTIM FAKAT NAFILE HER SEFERINDE AYNISINI YAPTI. )

RAMPA AŞAGIYA 5. VİTESTE İNERKEN MOTOR KENDINI TUTARAK INIYOR TEKRAR AYNI VITESTEYKEN GAZ VERDIGIM ESNADA BI BOGULMA YINI TEKLEME O ZAMANDA YASANIYOR. YANI BENZINI YEMIYOR GIBI OLUYOR.

2 yıl eskı kasa cbf 150 kullandım bırtek motoru ıle alakalı sorun yasamamıstım ( yağ yakmasını gönulden katlanmıstım hıcte dert etmıyordum) .
    Bu yenın teklemesını kabullenemıyorum artık.
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    abicim yanlız ben bu teklememe sorununu 2011 eskı kasaya göre konuşuyom yenileri bilmiyorum ona bişey diyemem saygılar(2011 eski kasa)
    Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kış günunde FETHİYE den cıkıpta ANKARA ya gelecek halım yok. gecen denızlıye gıttım motorun uzerınde soguktan donacaktım nerdeyse.
    Sorunun farkına varmak istemedıgınız apacık ortada. Hız ve sıkıstırmada asla bu tekleme ortaya cıkmıyor. sakın bırsekılde usul usul asvaltta sadece 5. viteste ve motorsıkletın uzerındekı kısının agırlıgına gore degısebılır bende 5500 devıre sabıtledıgım zaman motor tekleme baslıyor. sızde bu 7000 devırde olabılır.

Yapmanız gereken sadece 5. vıteste 5500 , 6000 , 6500 7000 devırler arasında dıkkat edın VE BİR SORUN OLUP OLMADIGINI MOTORUNUZDA HISSETMEYE CALISIN. EGERKI GERCEKTEN EN UFAK BIR TEKLEME YASAMAZ ISENIZ . EN KISA SURE ICERISINDE BU MOTURUN DEGISIMINI ISTEYECGIM SERVISTEN VE MUSTERI HIZMETLERINDEN.

Bende tekleme can sıkıcı bırsekılde 5500 ve 6000 devır arası olusuyor. tamda motor yukunu almıs rahat bırsekılde yolda akıp gıtmeye baslar ıken, 1 saniyenin yarısı gibi bir süre yapıp gaza yuklenınce motor asılmaya baslayınca teklemıyor.Birkaç saniye sonra yıne bu durum tekleme tekrarlanıyor.( Birisi arkadan tutup bırakıyor gibi sureklı bı sallanttı mevcut ve gecmek bılmıyor. HIC DURMADAN 400KM GITTIM FAKAT NAFILE HER SEFERINDE AYNISINI YAPTI. )

RAMPA AŞAGIYA 5. VİTESTE İNERKEN MOTOR KENDINI TUTARAK INIYOR TEKRAR AYNI VITESTEYKEN GAZ VERDIGIM ESNADA BI BOGULMA YINI TEKLEME O ZAMANDA YASANIYOR. YANI BENZINI YEMIYOR GIBI OLUYOR.

2 yıl eskı kasa cbf 150 kullandım bırtek motoru ıle alakalı sorun yasamamıstım ( yağ yakmasını gönulden katlanmıstım hıcte dert etmıyordum) .

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

umarım bu yenı cbf 150 sf gelir gelirse çok güzel motor yağ (umarım gelir bayi gelecek diyor ama inş.

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim yanlız ben bu teklememe sorununu 2011 eskı kasaya göre konuşuyom yenileri bilmiyorum ona bişey diyemem saygılar(2011 eski kasa)
    ESKILERDE DE KESICI VAR HER VITESTE BU YENILERDE KESICI YOK. . ESKILER ASLA VE ASLA HIC BIR SEKILDE TEKLEME YOKTU. VE ZATEN HIC KIMSE SESTE CIKARMIYORDU. BENIM MOTORUM TEKLIYOR DIYE. NEVARSA BU YENI KASAYI ALINCA ORTAYA CIKTI VE BIRTEK BEN DEGILMISIM BU TEKLEMEYI YASAYAN.
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    ESKILERDE DE KESICI VAR HER VITESTE BU YENILERDE KESICI YOK. . ESKILER ASLA VE ASLA HIC BIR SEKILDE TEKLEME YOKTU. VE ZATEN HIC KIMSE SESTE CIKARMIYORDU. BENIM MOTORUM TEKLIYOR DIYE. NEVARSA BU YENI KASAYI ALINCA ORTAYA CIKTI VE BIRTEK BEN DEGILMISIM BU TEKLEMEYI YASAYAN.
    doğrudur kullandım ama teklemeyi bilmiyorum benım motorda sorun yok 10 numara verdiğim para helal olsun motora bakan gözler var ya hele abıcım o çok hoşuma gidiyor

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:04 ----------

benım motorun gösterge panelide profıl resmim

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF

Ethem,benim 2007 de kullandığım mavi cbf i hatırlarsın ilginçtir bendede 8500 civarı üst kapaktan acayip terleme yapıyordu 11000 dede balans dişlisi arıza vermişti gaza yüklenince tırrr diye bi ses yapıyordu zaten 13000 civarı hallettirmeden satmıştım bence bu contalardan kaçak olayı tamamen kapakların gevşek sıkılmasıyla montajın hatalı yapılmasıyla alakalı, bu sene aldığım ilk cbf de aynı yerden blok üst kapaktan daha 600 km de terlemeye başlamıştı bu çok yaşanan bir problem şimdi aldığım motorda yok, o alyan dediğin yerde bendede ufak bi terleme var ama önemsemiyorum eninde sonunda biyerlerden yağ atar bu cbf ler ancak gariptir bu bizim 2011 ler yağı içiyor tam sentetik sj sınıfı mobil racing bile dediğin gibi 150-200 gr gitmiş ben bidaha bukadar masraf edip tam sentetik koymam usta....yemin ederim shell 15-50 mineral ve sj sınıfı olan bukadar iyi bir yağ görmedim çok çok iyi ben yağımı buldum tavsiyede ederim yağa servet harcamayın....o ayaklıktaki dediğim yer yayı tutan üstteki pim şaseye bağlı bende o kırılmıştı kesinlikle hepsini tek punta kaynak tutuyor bence 1 er punta daha mig kaynağa ihtiyacı var ben tekrar alsaydım aldığım gün birer punta daha mig kaynak yaptırırdım kesinlikle sorun yaşayan çıkacaktır eminim...dediğim shell 15/50 sx sj sınıfı mineral yağ fiyatı 13 tl (sj)

Uploaded with ImageShack.us

Burada 14,50 ama benzinliklerde 13 tlden shell istasyonlarında bulabilirsiniz..
    özellikleri için link:http://www.turkoilmarket.com/Shell-A...tre,PR-22.html

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm arkadaşlar aranızda bu sene alanya bayisinden 2011 cbf alan varmı? varsa bu tekleme sorununu yaşayan varmı merak ediyorum. bence bu sorun karbüratörden kaynaklanıyor . bunlar yarı elektronik bir sistem kullandıklarını söylemişlerdi işin içine elektronik girdiyse herşey beklenebilir bence. yapğacaksın madem adam akıllı koy injectionunu kimseyi üzme . aynı olay bende olacaktı motoru geri almazlarsa bayinin önünde basın eşliğinde yakmaya kadar giderdim yinede şeytan kulağına kurşun..
    bu efe mut'lu

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem,benim 2007 de kullandığım mavi cbf i hatırlarsın ilginçtir bendede 8500 civarı üst kapaktan acayip terleme yapıyordu 11000 dede balans dişlisi arıza vermişti gaza yüklenince tırrr diye bi ses yapıyordu zaten 13000 civarı hallettirmeden satmıştım bence bu contalardan kaçak olayı tamamen kapakların gevşek sıkılmasıyla montajın hatalı yapılmasıyla alakalı, bu sene aldığım ilk cbf de aynı yerden blok üst kapaktan daha 600 km de terlemeye başlamıştı bu çok yaşanan bir problem şimdi aldığım motorda yok, o alyan dediğin yerde bendede ufak bi terleme var ama önemsemiyorum eninde sonunda biyerlerden yağ atar bu cbf ler ancak gariptir bu bizim 2011 ler yağı içiyor tam sentetik sj sınıfı mobil racing bile dediğin gibi 150-200 gr gitmiş ben bidaha bukadar masraf edip tam sentetik koymam usta....yemin ederim shell 15-50 mineral ve sj sınıfı olan bukadar iyi bir yağ görmedim çok çok iyi ben yağımı buldum tavsiyede ederim yağa servet harcamayın....o ayaklıktaki dediğim yer yayı tutan üstteki pim şaseye bağlı bende o kırılmıştı kesinlikle hepsini tek punta kaynak tutuyor bence 1 er punta daha mig kaynağa ihtiyacı var ben tekrar alsaydım aldığım gün birer punta daha mig kaynak yaptırırdım kesinlikle sorun yaşayan çıkacaktır eminim...dediğim shell 15/50 sx sj sınıfı mineral yağ fiyatı 13 tl (sj)http://img838.imageshack.us/img838/4253/44a854a6a3.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Burada 14,50 ama benzinliklerde 13 tlden shell istasyonlarında bulabilirsiniz..
    özellikleri için link:http://www.turkoilmarket.com/Shell-A...tre,PR-22.html
    bu yağı honda anes te kullanıyolar istanbulda işçilik dağil 16tl koyuyolar 9000km geldim sayılır bugune kadar hep bu yağ kullanıldı sadece suanda shell 10-40 var motorda ilkez deyiştirdim dağa ince koydum kış die
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)

valla siz bilirsiniz. 2. elde havada 4.000tl eder. asgari ücrete vursan 7-8 ay çalışıyor insanlar. kendim teknik ünv. mezunuyum. 1.000.000km den fazla araba kullanmışlığım var. ilk arabam olan skoda 120 L sayesinde motor ustalığınıda öğrenmiştim. teklemenin nasıl bişey olduğunu, bilirim. ayrıca bizim motosikletle uygun trafikte 5500-6000 devir aralığında kuğu gibi süzülerek dolaşmayı severim. hız olayı bende trafiğin akış hızına bağlıdır. şunu deseniz bu yazılar yazılmayacaktı. bazı cbf 150 lerde sorun çıktı şu şekilde diye. kalkıp hepsi sorunlu dedinizmi olay değişir, insanları suçlayamazsınız.
    "Yağ çubugunun otalarında gördüysen ise 150-200 gram kadar yağ eksitlmiş olabilir. Takviye et bence." demiş bir arkadaş. yaw tüy bitti dilimde biraz araştırın okuyun. motorlarda yağ seviyesi nerede olmalı, nasıl ölçülmeli. fazla koyulan yağ motora iyi gelmez. o yağı motor atar - yakar. yağın olması gereken seviye yağ çubuğundaki max ve min çizgisinin arasıdır. yağ seviyeniz ortada ise bırakın birde öyle deneyin, bakın bakalım eksilecekmi. bizim motorun yağ kapasitesi 1litre. ne diye 1.15litre yağ konur anlamış değilim. anlayan varsa bi anlatsada bizde öğrensek. o motoru dizayn eden , üretenler 1lt demişler. belkide bi bildikleri vardır ha ne dersiniz?
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    acemi60 Nickli Üyeden Alıntı
    O kadar titizlerki sorma?

1. Tekleme yapan motorumu 1 hafta serviste tutup aynı kilometrede teslim ettiler. (Deneme sürüşü bile yapılmamış)
    2. Deneme sürüşü bile yapmadan "motorunuzda tekleme yok" dediler.
    3. Sitem edince "Honda Türkiye'ye şikayet edin" dediler. Yani "Umurumuzda değilsin" manasına.
    4. Depo hasarlı motoru satarken "en geç 2 ayda yenisi takılacak" diye sözleşme imzaladılar. 6 ay boyunca hiç bir şekilde aramadılar.
    5. 3780 TL ye sattıkları CBF150 için 3.337,99 TL fatura kestiler. (KDV kaçırma manasına)

Artık bu kadar titizliğe dayanamadım ve bu servisi bıraktım.

evet ben de aynı şeyi yaşadım.yaklaşık 4000.gibi bir rakam ödememe rağmen kestikleri fatura3447.tl.Hem de vergi dairesinde çalışmama rağmen:-))bunun hesabını ÜMRANİYE VERGİ DAİRESİNE VERSİNLER ARTIK.uyanıklar banka kartı ile ödemeyi de kabul etmediler.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    valla siz bilirsiniz. 2. elde havada 4.000tl eder. asgari ücrete vursan 7-8 ay çalışıyor insanlar. kendim teknik ünv. mezunuyum. 1.000.000km den fazla araba kullanmışlığım var. ilk arabam olan skoda 120 L sayesinde motor ustalığınıda öğrenmiştim. teklemenin nasıl bişey olduğunu, bilirim. ayrıca bizim motosikletle uygun trafikte 5500-6000 devir aralığında kuğu gibi süzülerek dolaşmayı severim. hız olayı bende trafiğin akış hızına bağlıdır. şunu deseniz bu yazılar yazılmayacaktı. bazı cbf 150 lerde sorun çıktı şu şekilde diye. kalkıp hepsi sorunlu dedinizmi olay değişir, insanları suçlayamazsınız.
    "Yağ çubugunun otalarında gördüysen ise 150-200 gram kadar yağ eksitlmiş olabilir. Takviye et bence." demiş bir arkadaş. yaw tüy bitti dilimde biraz araştırın okuyun. motorlarda yağ seviyesi nerede olmalı, nasıl ölçülmeli. fazla koyulan yağ motora iyi gelmez. o yağı motor atar - yakar. yağın olması gereken seviye yağ çubuğundaki max ve min çizgisinin arasıdır. yağ seviyeniz ortada ise bırakın birde öyle deneyin, bakın bakalım eksilecekmi. bizim motorun yağ kapasitesi 1litre. ne diye 1.15litre yağ konur anlamış değilim. anlayan varsa bi anlatsada bizde öğrensek. o motoru dizayn eden , üretenler 1lt demişler. belkide bi bildikleri vardır ha ne dersiniz?
    Abolgi kardeşim slm, ben yağ eksilmişse tamamla dedim. 1100 gram veya 1200 gram yağ koy demedim ki. Yağ çubuğu ortaslardaysa veya biraz aşağıdaysa yağ 1 lt seviyesinden 150 -200 gram kadar eksilmiştir. Yağı eksilmeyen cbf lere lafım yok. Benim bahsettiğim konu 1 lt yağ konduktan sonra 150-200 gr. yakma görüldüğünde tamamlanması. Yağ yakmıyorsa eklemesin tabi bişey yok. Motor 50 gram fazla yağı ne yakar nede atar. Benim motor ilk km lerinde eksilme gördüm eksilme gördüm. Eksik yağ çıktı vs, yani motorun yağ eksilttiğini yağ ilave ermeden önce teşhisettim. Yani motora eziyet edercesine fazla yağ koyup atmasına sebep olarak burada boşuna yaygara yapmıyorum. Araba deneyimin ile motosiklet deneyimi farklı şeylerdir. Motor yapısı farklı hacimler farklı. Ben motordaki eksik yağı motorun sesinden gidişinden vites değiştirme karakterinden anlıyorum. Eklemiyim mi sence =? Sadece ben tekrarlıyorum kendi motoroum yağ yakma eğilimine göre şöyle yapıyorum, ilk yağ değişiminde 1050 gram koyuyorum. 1000 km yağ seviye kontrolü yapmam gerekmiyor. 1000. km de 150 gram daha ilave yapıyorum. Motor 2000 km yağ değişim süresinde en fazla 1050 gram, en az 950 gram yağ aralığında mutlu mesut çalışıyor, 50 gramdan bahsediyoruz yarım kilodan değil hangi yağı atacak motor yaw. Şu anda 1050 gramlık ambalajım bile hazır değişim için. Bu seviyede yağ konulmasını savunmuyorum ama yağ değişimlerinde 1200 gram koyan birden çok yetkili servis biliyorum. Bi kaç kere yolumda düşmüştü. Yeni deneyim elde etmeye başladığım zamanlarda. Ayrıca bu zamanlarda o seviyede bile motora konulan fazla yağın motor tarafından atılmadığını görmüştüm.

Canım arkadaşım (o motoru dizayn eden , üretenler 1lt demişler. belkide bi bildikleri vardır ha ne dersiniz?) yazmışsın, ben zaten yağ kapasi 2 lt demiyorum. Motoru yağ eksilten arkadaşlara eksilen yağı tamamlayın, diyorum ve kendi uygulamamı yazıyorum. Bu uygulama yanlış olsaydı ben patlardım. 50 gram fazla yağın motora hiç bir zararı olmaz. Burada ısrarla 2011 motorunun yağ eksiltmediğini yazan arkadaşlara lafım yok. Ok inanıyorum zaten. benimde 2009 yakmıyordu. cbf lerin bi kısmı motor bitme eğilimi olmadığı halde yağ eksiltiyor. Bu bu kadar net ve açık. Motoru yağ eksilten ark..lar motorlarının yağ eksiltme karakterlerine göre önlemlerini alsınlar. Yağ yakmayan arkadaşların bi şey yapmasına gerek yok.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Abolgi kardeşim slm, ben yağ eksilmişse tamamla dedim. 1100 gram veya 1200 gram yağ koy demedim ki. Yağ çubuğu ortaslardaysa veya biraz aşağıdaysa yağ 1 lt seviyesinden 150 -200 gram kadar eksilmiştir. Yağı eksilmeyen cbf lere lafım yok. Benim bahsettiğim konu 1 lt yağ konduktan sonra 150-200 gr. yakma görüldüğünde tamamlanması. Yağ yakmıyorsa eklemesin tabi bişey yok. Motor 50 gram fazla yağı ne yakar nede atar. Benim motor ilk km lerinde eksilme gördüm eksilme gördüm. Eksik yağ çıktı vs, yani motorun yağ eksilttiğini yağ ilave ermeden önce teşhisettim. Yani motora eziyet edercesine fazla yağ koyup atmasına sebep olarak burada boşuna yaygara yapmıyorum. Araba deneyimin ile motosiklet deneyimi farklı şeylerdir. Motor yapısı farklı hacimler farklı. Ben motordaki eksik yağı motorun sesinden gidişinden vites değiştirme karakterinden anlıyorum. Eklemiyim mi sence =? Sadece ben tekrarlıyorum kendi motoroum yağ yakma eğilimine göre şöyle yapıyorum, ilk yağ değişiminde 1050 gram koyuyorum. 1000 km yağ seviye kontrolü yapmam gerekmiyor. 1000. km de 150 gram daha ilave yapıyorum. Motor 2000 km yağ değişim süresinde en fazla 1050 gram, en az 950 gram yağ aralığında mutlu mesut çalışıyor, 50 gramdan bahsediyoruz yarım kilodan değil hangi yağı atacak motor yaw. Şu anda 1050 gramlık ambalajım bile hazır değişim için. Bu seviyede yağ konulmasını savunmuyorum ama yağ değişimlerinde 1200 gram koyan birden çok yetkili servis biliyorum. Bi kaç kere yolumda düşmüştü. Yeni deneyim elde etmeye başladığım zamanlarda. Ayrıca bu zamanlarda o seviyede bile motora konulan fazla yağın motor tarafından atılmadığını görmüştüm.

Canım arkadaşım (o motoru dizayn eden , üretenler 1lt demişler. belkide bi bildikleri vardır ha ne dersiniz?) yazmışsın, ben zaten yağ kapasi 2 lt demiyorum. Motoru yağ eksilten arkadaşlara eksilen yağı tamamlayın, diyorum ve kendi uygulamamı yazıyorum. Bu uygulama yanlış olsaydı ben patlardım. 50 gram fazla yağın motora hiç bir zararı olmaz. Burada ısrarla 2011 motorunun yağ eksiltmediğini yazan arkadaşlara lafım yok. Ok inanıyorum zaten. benimde 2009 yakmıyordu. cbf lerin bi kısmı motor bitme eğilimi olmadığı halde yağ eksiltiyor. Bu bu kadar net ve açık. Motoru yağ eksilten ark..lar motorlarının yağ eksiltme karakterlerine göre önlemlerini alsınlar. Yağ yakmayan arkadaşların bi şey yapmasına gerek yok.
    Geçenlerde bitane 2007 cbf vardı serviste arkadaş motoru yakmış 3000 km aynı yağla yani 1 lt yağla yarı sentetik(markayı vermiyorum) 10/40 ile gitmiş ve motor 21000 km de yağsızlıktan yanmış şunu artık kesin söylüyorum cbf yağ yakıyor arkadaşlar, kendimde gördüm sürekli seviye kontrolü özellikle yüksek devir kullanımlarında şart bide 2011 lerdeki 43 t dişlinin motoru daha yüksek devirde çalıştırması yağ yakımını kesinlikle artırıyor, aslında bazısı yakıyor bazısı yakmıyor diye bişiyde yok hepsi yakıyor tamamen kullanım tarzıyla alakalı ben yüksek devirlere çıkmayı sevdiğim için 1500 km de 200 gran yağ yaktım bugün gene baktım bide yağ tam sentetik 15/50 mobil idi dediğim gibi bidaha yağın şişesine 25 tl ödemem 2 tane alıcam 50 tl 4 kutu yağ 100 tl e zaten silindir piston sekman komple 150 tl ne gerek var????artık mineral kullanıyorum gayet iyi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Kendiniz alıp götürün yağı daha iyi olur hatta 2 şer şişe alın birini açın eksildikçe oran tamamlayın..

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Cbf 'imle çay keyfi

Yavru Endurom benim)Hastayım o duruşuna))
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    şu duruşa bak arkadaş matur budur.

maşallah!
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    crux2006.

eldivenleri nerden aldın?.baya kıyakmış.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Normal kışlık eldiven be hocam)Her yerde var

@jr :
    Aynen dostum bitiyorum o duruşa
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler