Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

tekleme sorununu gebze fabrika problemli bir motoru komple dağattı çözemedi,çin deki fabrikaya 1 tane problemli motor gitti yaklaşık 1 ayı geçti hala onlardanda haber yok.
    bunca mühendisin hiç mi aklına gelmedi alternatörü değiştirmek.bence servisin sallaması bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekleme sorununu gebze fabrika problemli bir motoru komple dağattı çözemedi,çin deki fabrikaya 1 tane problemli motor gitti yaklaşık 1 ayı geçti hala onlardanda haber yok.
    bunca mühendisin hiç mi aklına gelmedi alternatörü değiştirmek.bence servisin sallaması bu.
    evet servisle çok önemli rol oynuyor motordan anlamayan ustalar getiriyorla ben ustayım diye adam geliyor yağ tapasını diş kaptırıyor ondan sonra kartelden yağ sızdırıyor ve teflonla sarıp gönderiyor adamlar sibop ayarı bile yapamıyordu ya varmı böyle bişey bu ustalıkmı sizce başıma geldı çünkü en güzeli başka servis varsa bulundugunuz ilde servisinizi degiştirin ben öyle yaptım motorumdanda servisimdende çok ama çok memnunum

---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatay da belki binlerce cbf satıldı... çok sağlam bir bayisi ve servisi var burada hondanın... geçen buradaki motosiklet klübümüzün başkanı ile görüştüm, o da sıkı hondacıdır... cbf 150 nin tekleme sorununu çözmüşler buradaki serviste... karburatörden değilmiş sorun... şimdi unuttum o parçayı sanırım elektirikle ilgili idi , algulatör arganatör müydü neydi , siz söyleyin hemen hatırlarım... onu değiştirmişler sorun çözülmüş... 2 motor gelmiş şikayetten, sorunu tespit edip gereğini yapmışlar garantiden... sorun hallolmuş... bilginize...

ayrıca fuarda yeni cbf 150 gelir mi enjeksiyonlusu diye sordum , gelme ihtimali yüksek ama bu cbf yi de gözün kapalı alabilirsin, yağ yakma sorunu da tekleme sorunu da yaşamayacaksın ben kefilim dedi, yeter ki ustan servisin iyi olsun ve de motoru benim vereceğim taktiklerle kullan, hırpalamadan, en az 50-60 bin kilometre (benim için zaten bu km yi tamamlayana kadar 3 motor değiştiririm ) sorun yaşamadan kullanacaksın diyerek garanti verdi. kaldı ki başkanım roadar ın gold yıldızını almış , eski motorculardandır... şuan da cbf 1000 ve kawazakinin efsane 2 zamanlı bir crossunu kullanmakta... yıllardır da kullanmadığı marka ve model kalmamış... çok faydalı bilgiler edindim motosikletler ve kullanımı bakımları hakkında , kendimi şanslı hissediyorum... nasip olursa, mart ayında havalar ısınmaya başlayınca motosiklet hasretine son veriyorum ve kesinlikle bir cbf ile... sanırım tek soru işaretim dişli boyutu olacak 40lık mı 43 lük mü , onu da deneye yanıla öğreniriz artık...

selamlar...
    yag yakma yok ama arkadaşlar nasıl kullanıpta nasıl yaktırıyor anlayamamdım inan belki koydukları yağın kalitesindednde kaynaklanabilir

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Birde bende şöyle birşey var bilmiyorum sizde de oluyor mu?1. viteste kalkış yaparken kalkış yapması için gereken gazı verdiğim halde motor 1sn liğine gazı yemiyor ondan sonra toparlıyor.Debriyajı yavaşda bırakıyorum gazıda normal vermeme rağmen o bayılma anlık da olsa çoğu kez oluyor...

Bundan 3 ay önce tatile çıkmadan önce bi talihsizlik yaşamıştım.Motor ile gezdim gezdim akşama kadar hevesimi aldım motoru firmaya bırakıp otobüse binip tatile çıkıcam.Gezerken benzin bitti neyse benzinciye gittim filan depoyu fullettim.Sonrasında içeri gittim kart ile ödemeyi gerçekleştirdim çıktım elemana fişi verirken arkadan bi gümbürtü koptu.Arkamı bi döndüm korktuğum sahne....Motorum yerle bir olmuş.Kallavi bi amcanın teki altında BMW 5.20 si ile geri geri gelip pompaya yanaşmak isterken benim motoruma arkadan dokun..Motorda orta ayaklıkda olduğu için orta ayaklık sen kapan motor sol tarafa doğru düşmü...Benim ibre anında 180 oldu.Kan beynime sıçradı.Motoru aldığımdan beri başıma gelmeyen kalmadığı için bu gidişata çok sinirleniyordum.Adama biraz kızıp bağırdım,ki hiç ama hiç öyle bi insan değilimdir. Allahtan adam alttan aldı.Meğerse benzincinini sahibiymiş...Motor sola yattığı için sol arka kuyruk,sol debriyaj maneti,sol gidon ağırlık topuzu,sol dikiz ayna ve motor koruma demiri zarar gördü.Bunlar değişecek dedim yetkili servise gidicem ne değişecekse yaptırıcam dedim.İyi dedi yaptır faturasınıda buraya bırak ben öderim dedi..O zamandan beridir cbf 150 için sol dikiz aynası bekliyordum.Daha yeni gelmiş bende dün motoru verdim servise parça değişimlerini istedim.Bugün Allah nasip ederse gidip alıcam..İşte öyle fırsatı bulmuşken paylaşayım istedim.Allah hepimizi kazadan beladan korusun dostlarım.Nelerle nerede karşılacağımız hiç belli olmuyor.Siz siz olun temkinli olmaktan vazgeçmeyin.Millet bir dikkatliyse siz iki dikkatli olun.Motorları piyasada adamdan saymıyorlar.Adam saymayı bırak görmüyo bile..O altında park sensörlü aletle benim motora çarpmayı nasıl başarıyor o da ayrı bi tartışma konusu ya neyse)Kalın sağlıcakla
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Forum sakinleri öncelikle herkeze selamualeykum ben 2011 veya 2 ay sonra 2012 cbf almayı dusunuyorum daha dogrusu dusunuyorum derken kesin alıcam baska motor hoşuma gitmiyo suan kullandıgım motoru satınca gidip el sıkışıcam hondanın biriyle yani fakat forumda gorduklerimden okuduklarımdan sonra korkar oldum almaya bi motor 4000 lira vericem ve o motorda bana yok sıngırdadı yok gaz yemedi yok orasına bu oldu burasına bu oldu cıldırırım bi kac kurye arkadaşla konustum senlerdir cbf kullanan 2-3 tanesi gayet memnun 1 taneside satıyo motoru sebebinide solemedi memnun kalmadıgını soledi sizce almalımıyım yoksa baska bi motora yonelmelimiyim.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bende şöyle birşey var bilmiyorum sizde de oluyor mu?1. viteste kalkış yaparken kalkış yapması için gereken gazı verdiğim halde motor 1sn liğine gazı yemiyor ondan sonra toparlıyor.Debriyajı yavaşda bırakıyorum gazıda normal vermeme rağmen o bayılma anlık da olsa çoğu kez oluyor...

Bundan 3 ay önce tatile çıkmadan önce bi talihsizlik yaşamıştım.Motor ile gezdim gezdim akşama kadar hevesimi aldım motoru firmaya bırakıp otobüse binip tatile çıkıcam.Gezerken benzin bitti neyse benzinciye gittim filan depoyu fullettim.Sonrasında içeri gittim kart ile ödemeyi gerçekleştirdim çıktım elemana fişi verirken arkadan bi gümbürtü koptu.Arkamı bi döndüm korktuğum sahne....Motorum yerle bir olmuş.Kallavi bi amcanın teki altında BMW 5.20 si ile geri geri gelip pompaya yanaşmak isterken benim motoruma arkadan dokun..Motorda orta ayaklıkda olduğu için orta ayaklık sen kapan motor sol tarafa doğru düşmü...Benim ibre anında 180 oldu.Kan beynime sıçradı.Motoru aldığımdan beri başıma gelmeyen kalmadığı için bu gidişata çok sinirleniyordum.Adama biraz kızıp bağırdım,ki hiç ama hiç öyle bi insan değilimdir. Allahtan adam alttan aldı.Meğerse benzincinini sahibiymiş...Motor sola yattığı için sol arka kuyruk,sol debriyaj maneti,sol gidon ağırlık topuzu,sol dikiz ayna ve motor koruma demiri zarar gördü.Bunlar değişecek dedim yetkili servise gidicem ne değişecekse yaptırıcam dedim.İyi dedi yaptır faturasınıda buraya bırak ben öderim dedi..O zamandan beridir cbf 150 için sol dikiz aynası bekliyordum.Daha yeni gelmiş bende dün motoru verdim servise parça değişimlerini istedim.Bugün Allah nasip ederse gidip alıcam..İşte öyle fırsatı bulmuşken paylaşayım istedim.Allah hepimizi kazadan beladan korusun dostlarım.Nelerle nerede karşılacağımız hiç belli olmuyor.Siz siz olun temkinli olmaktan vazgeçmeyin.Millet bir dikkatliyse siz iki dikkatli olun.Motorları piyasada adamdan saymıyorlar.Adam saymayı bırak görmüyo bile..O altında park sensörlü aletle benim motora çarpmayı nasıl başarıyor o da ayrı bi tartışma konusu ya neyse)Kalın sağlıcakla
    kardeş motora ara gazı verincede boğoluyor motor öksürüyorsa benzinini degiştir yakıtta sorun vardır birde is yapıyorsa egzozda normalınden fazla ozaman benzın sorunlu senin anlattıklarına benzer bişye benimde başıma geldi ama benim motor param parça oluyordu kamyon as 950kamyon çigniyordu daha sıfır palka bile yok allahtan taşların içine devrili sol amatösör biraz çizildi nazarlık oldu anlicanız birde arkadaş motorunu yıkamış kuruluyordu bende cbf imi yan sehbada bıraktım bir gürültü geldi yola bakıyom galıba biri düştü diye bi de baksam benim cbf yok yere yapışmışyan sehbadan düşmüş sol kuyruk biraz çizildi birde arka sinyal kırıldı öylede duruyor bildiginiz ucuz yer varmı internet üzerinden sipariş versem burda servisin biri 130 tl diyor biride 85 tl diyor ayrıca allah herkezi daha büyügünden korusun kaza bela vermesin yanı sırada bana

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum sakinleri öncelikle herkeze selamualeykum ben 2011 veya 2 ay sonra 2012 cbf almayı dusunuyorum daha dogrusu dusunuyorum derken kesin alıcam baska motor hoşuma gitmiyo suan kullandıgım motoru satınca gidip el sıkışıcam hondanın biriyle yani fakat forumda gorduklerimden okuduklarımdan sonra korkar oldum almaya bi motor 4000 lira vericem ve o motorda bana yok sıngırdadı yok gaz yemedi yok orasına bu oldu burasına bu oldu cıldırırım bi kac kurye arkadaşla konustum senlerdir cbf kullanan 2-3 tanesi gayet memnun 1 taneside satıyo motoru sebebinide solemedi memnun kalmadıgını soledi sizce almalımıyım yoksa baska bi motora yonelmelimiyim.
    ve alekümselam kardeş al memnun kalırsın biri yok şuyu var der biri yok buyu var der ben 4 yıldır kullanıyom hiçbir masraf etmedim lastik dışındaüzmez seni al ama acelen yoksa 2 ay bekle 2012 al hiç olmaşsa modelı yüksek olur ayrıca bu aralar 2012 gelmiş olması lagzım kısacası pişman etmez formda çogunun ne oldugu bellı degil adamın biri benım meil adresimi vererek sahde nick açmış ortalıgı karıştırmış hem ybr hem cbf formunu buda başıma geldı yani bilgi kirliliğide geziyor bak 3 kurye ullanıyor şikayeti yok sen daha ne düşünüyon al kaldır bende kanuniden cbf geçerken gazeteci vardı kurye ona sormuştum oda çok memnun kaldıgını söyledi aldım gerçektende şikayetim yokgerçi gazeteci arkadaşın motoru evinin önünden çalındı allah yardımcısı olsun

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Geçmiş olsun hocam.Senin hatanın olmadığı halde motorunun zarar görmesi gerçekten çok sinir bozucu birşey.Belki kendi hatan ile düşsen bu kadar gam yemessin ama kusurun yokken böyle bişeyle karşı karşıya kalmak gerçekten üzücü...

Az önce honda duran kardeşleri aradım.Parçaların değişimi ve bakımı yapıldı 275TL masrafı çıktı dedi.İlk sorduğumda 220TL civarı tutar demişlerdi.Acaba 3300 km de olduğu için 4000 bakımına mı soktular motoru?Hem motoru teslim alayım hemde olayın bi iç yüzünü bi öğreneyim bakalım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Geçmiş olsun hocam.Senin hatanın olmadığı halde motorunun zarar görmesi gerçekten çok sinir bozucu birşey.Belki kendi hatan ile düşsen bu kadar gam yemessin ama kusurun yokken böyle bişeyle karşı karşıya kalmak gerçekten üzücü...

Az önce honda duran kardeşleri aradım.Parçaların değişimi ve bakımı yapıldı 275TL masrafı çıktı dedi.İlk sorduğumda 220TL civarı tutar demişlerdi.Acaba 3300 km de olduğu için 4000 bakımına mı soktular motoru?Hem motoru teslim alayım hemde olayın bi iç yüzünü bi öğreneyim bakalım..
    sen söylemezsen bakıma sokmazlar zannetmiyorum olada bilir ama belki parça artı el emeğide elmıştır toplamı bu olabilir

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 aylık motor için değil, benim bu şıkırdama bayiden çıktığım an dahi fark ettim. Rutin sübap ayarı 4000 km de yapılıyor zaten. Ama sente çakısı kullanılmasına önem göstersinler. Ve sübap ayarında sonra bir daha çok çok uzun süre bu rahatsız edici sesi duymassın. 20 bin-30 bin. belki daha bile fazla. Bazı servisler her 4000 bakımında bir sübap ayarı yapılmalı diyor ama ben bunu gerekli görmüyorum. İlk cbff motorumda şıkırdama sesi yine vardı. 4000 km bakımında yapılan süpap ayarında tamamen kesti. motoru 25 binde satmıştım. Satarken ısınınca falan hiç sübap sesi yoktu. Motoru kardeşime satmıştım. oda motoruna 2. sübap ayarını 40 binde yaptırdı ve geçen hafta sattı. Sattığım motorouma 4000 bakımından sonrada bi daha sübap ayarı yaptırmamıştım. Şimdiki motorumlada 2500 km de falan yapıtmıştım. Şu an 10 bindeyim. canavar gibi hiç ses yok. belki 20-30 bine kadar da elletmem sübapları. Sübap ayarı ihtiyacı yokken ihtiyaç dışı müdahale edilmesine karşıyım. Ha ne olur mesela 10 bin km sonra yaptırabilirim. Ama her bakımda falan gereksiz. Yani sente çakısı ile sandığın gibi ha babam süpap ayarı yapılmıyor. Km ni bilmiyorum ama 4000 km den aşağı isen 4000 bakımında genelde yapıyorlar. Bu basit bi işlem, gözün korkmasın. 4000 km bakımında servisine hatırlatırsın. Bu arada bu problem kendi kendine düzelmiyor. Tarif ettiğin ses sübap sesi ise ki büyük ih. öyle, sübap sesi üst seviyeye çıktığında, yani artış bitti, hep aynı şiddette bi şıkırdama varken, durum böyle iken sübap ayarı yaptırırsan tamamen keser ve bi daha yaşamazsın.

Bursa dasın sanırım, uzak değilsin, bir gününü ayır ve 4000 bakımı için Ümraniye DB ye git. Memnun ayrılırsın.

D&B nin sahibi ola Gökhan Konşuk`un bana dediği sözü size aktarıyorum! Bu ses için gittim ve motora bindi! hocam bu ses normal ya sen motoru çok dinliyorsun takma kafana bakımlarını aksatma hiç bir şey olmaz dedi! bizde sözüne güveniyoruz eyvallah dedik! Sonra konşuğa gittik! ama nafile motor ısınınca yine aynı! 200 km sonra yağ değişimim var! Bizzat söyleyeceğim! Kesimn bu sesi yoksa iş çok uzayacak diye!
    All in one! Life!

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı AccessTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D&B nin sahibi ola Gökhan Konşuk`un bana dediği sözü size aktarıyorum! Bu ses için gittim ve motora bindi! hocam bu ses normal ya sen motoru çok dinliyorsun takma kafana bakımlarını aksatma hiç bir şey olmaz dedi! bizde sözüne güveniyoruz eyvallah dedik! Sonra konşuğa gittik! ama nafile motor ısınınca yine aynı! 200 km sonra yağ değişimim var! Bizzat söyleyeceğim! Kesimn bu sesi yoksa iş çok uzayacak diye!
    Smimi söylüyorum bendeki şıkırdama Db de genç bi ark. var adı İbrahim. Onun sente çakısı ile yaptığı sübap ayarı sonrasında kesildi. Şıkırdama çok ileri seviyede idi ve kask varken bile şıkırdama rahatsız ediyordu. Şimdi vuuuu diye kalın ve tok bir ses
    Keşke motorunun sesini dinleme imkanım olsaydı. Kısmet. Umarım benim sübap ayarımın bozuk olduğu seviyede değildir motorundaki şıkırdama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana özel mesaj attım. Okursan sevinirim.

herkese slm arkadaşlar bugün öğlen saatinde anes motoru aradım teknik servisten sorumlu olan kişi ile konuştum. sorunun çözüldüğünü yakın zamanda sorunlu parçanın geleceğini belirtti. sorunu nerden kaynaklanadığını sordum. yanlış anlatablirim ama kısaca anlatayım karbüratörde bulunan hava parçanın olması gerekenden fazla olması sonucu hava-benzin karışımını ayarlayamamasından kaynaklanıyormuş. yeni üretilecek modeller bu şekilde yapılacakmış. bütün cbf kullanıcalarına hayırlı olsun tabiki banada.

Kaynak: http://www.motordelisi.com/forum/mot...u-cozuldu.html

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    herkese slm arkadaşlar bugün öğlen saatinde anes motoru aradım teknik servisten sorumlu olan kişi ile konuştum. sorunun çözüldüğünü yakın zamanda sorunlu parçanın geleceğini belirtti. sorunu nerden kaynaklanadığını sordum. yanlış anlatablirim ama kısaca anlatayım karbüratörde bulunan hava parçanın olması gerekenden fazla olması sonucu hava-benzin karışımını ayarlayamamasından kaynaklanıyormuş. yeni üretilecek modeller bu şekilde yapılacakmış. bütün cbf kullanıcalarına hayırlı olsun tabiki banada.

Kaynak: http://www.motordelisi.com/forum/mot...u-cozuldu.html
    honda sorunu olanları ücretsiz mi deyiştiricek yoksa paramı istiycek vede benmi karbüratörümün sorunsuz olması neden anlamadım 2011 ama tekleme yok karbüratör sağlam gelmiş nasıl bi şansım varmıs arakdaş
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda sorunu olanları ücretsiz mi deyiştiricek yoksa paramı istiycek vede benmi karbüratörümün sorunsuz olması neden anlamadım 2011 ama tekleme yok karbüratör sağlam gelmiş nasıl bi şansım varmıs arakdaş
    tabiki ücretsiz değiştirecek üretici ayıbı bu.bence kendini şanslı görme ilerleyen km lerde belki seninda başına gelir.işi hiş şansa bırakmadan hazır değişim yapacaklarken sende değiştir.olma olasılığını ortadan kaldır.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Otomobillerdeki gibi, bir serideki hata yüzünde geri çağırma olayına girecek honda, tabiki yapılan işlem ücretsiz olacak..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    tabiki ücretsiz değiştirecek üretici ayıbı bu.bence kendini şanslı görme ilerleyen km lerde belki seninda başına gelir.işi hiş şansa bırakmadan hazır değişim yapacaklarken sende değiştir.olma olasılığını ortadan kaldır.
    acemi60 bile km artıkça azaldığını söledi dağa önceden olması lazımdı km artıkça meydana çıkıcağını sanmıyorum ama duruma görede değiştirebilirim 0ır karbüratör sonucta :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    İyi akşamlar Cbf kullanıcıları.
    Korkmayın ortalıgı karıstırmaya gelmedım
    Bizim bi arkadasta 2011 var 4000 km de bi sıkıntısı yok şimdilik. Bi de kurye arkadsta var cbf 50000 km de piston seğman krank bılyası değişttrmiş.
    Suan kaç km de bılmıyorum fakat bu işlemlerden once yağ yakıyormustu. Şimdi düzelmiş. Günde ortalama 200 km yol yapıyor mersınde.
    Bi de bu tekleme ne oluyo, arkadasn cbf surdum tekleme mekleme yoktu ?
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Bugün motorumu servisten teslim aldım.Motor 3300 km de olduğu için motorumun parça değişimlerinin yanısıra 4000 bakımına da sokmuşlar.Normalde biz 4000 değilde bakımları genelde 3000 km lerde çağırıyoruz bu şekilde daha sağlıklı oluyor dedi teknik servisteki bayan.Ben 3000 bakımı için götürmemiştim ama onlar öyle anlamışlar neyseki motorun orasını burasını kurcalamışken bakımlarını da yapmışlar...Gelgelelim yorumlarımaaa

Motoruma bugün bi kez daha aşık oldum desem yeridir.Ve yine bugün motorumla gezerken ilk defa bu tarz bişey düşünür oldum.Herhalde memnuniyet duygusu bu olsa gerek.Dedim bu motoru çok kullanıp eskitirsem eğer, ilerde aynısından bi tane daha alabilirimEvet ilk defa böyle bi tepki verdim.Nedense bugün motordan ayrı bi tat aldım.Bakımları yapılmış ya ondan olsa gerek.Bakımda neler yapılmış...Birincisi yağı değiştirilmiş,hava filtresi yine aynı şekilde değiştirilmiş, arka fren iyice sıkılaştırılmış ki bundan çok memnun kaldım.Motor bi başka olmuş yaa)Sanki yeniden 0 km motor almışım hissine kapıldım bugün. Yağı filanda değişince vitesler kaymak gibi geçer oldu ,hava filtresi değişmiş gaza dokundumu alet altımdan kaçar olduSüperdi kısacası.Ayrıca o şıkırdama sesi bugün çok daha az hissettirdi kendini.Çok nadir duydum o sesi..Havalar soğuk tötüm dona dona biniyorum ,binerkende soğuktan kasılıyorum ama bu motora değiyo kardeşim...

En kısa zamanda bi çakmaklık taktırmayı düşünüyorum.Ve çakmaklıkla da farklı fanteziler gerçekleştiricem.Açıkcası işin biraz cılkını çıkarıcam.Teknolojik yönüm biraz ağır bastığı için o çakmaklıktan alacağım usb gücü ile 1000 mA gibi değerleri zorlayabilirim.Bu çakmaklıktan max. kaç mA güç alabilirim ve bu değerlerde aldığım güçler motor çalışırken herhangi bir sakınca doğurur mu?Çakmaklığa usb çıkışı alıp usb çoklayıcı takıcam da)Farklı farklı şeyleri aynı anda şarj etmek için

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

Mesela motora taktıracağım çakmaklığa şöyle bişey taksam nasıl olur?

Bu site de çok uygun ürünler var.Motora çakmaklık taktıranlar özellikle girip incelesin...

Adres http://www.buyincoins.com/details/4-...duct-5476.html

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

Amatörce bi elcek ısıtma denemesi))Isıttımı evet

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    ne güzel işte ufak şeylerle bile mutlu olabilmek. sen harbiden aşıksın motora kardeş bu arada o güneş enerjili aleti daha ne hallere sokacağını merakla bekliyoruz. bence arkaşlar siz bu sesi çok takıyorsunuz galiba benim motorda hertürlü ses var ama yinede bir ybr den apacheden sessiz geçenlerde motor çalışırken artçı binen arkadaşım çalıştırda gidelim dedi yuh yani..
    bu efe mut'lu

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bende şundan var, 1A ve ekstra bir çıkıntı olmuyor. Blackberryi 1A altındakiler çalıştırmıyor ( 6tl ye electroworld den almıştım) aynı anda birden fazla kullanacak bir cihaz olmadığı için yeterli oluyor tek başına. Cep telefonunu bu cihazla direkt şarja takıp müziği açıyorum, bir de navigasyonu, tek kulk içi kulaklıklı bluetooth kulaklığımı da takınca hem müzik hem navigasyon sesi gayet güzel geliyor. Çakmaklık bence her türlü şart.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    @vabisciler : Haklısın dostum o solar paneli kullanmadığım alan kalmadı neredeyseDedim ya bu konularla biraz fazla haşır neşirim.Huyum kurusun.İncik boncuk teknolojik adaptörleri seviyorum.Motorda alınacak herhangi bi güç çıkışı olmadığı için de deneme yapacağım herşeyi malum solar panelle yapıyorum..

Sessizlik konusunda da şunu söyliyim.Motor rölantide gerçekten inanılmaz sessiz.Yolda boşta giderken bir çok kişi yanından geçene kadar beni hiç bi şekilde fark etmiyor.Ama gaz verme anında çıkardığı o sesler gerçekten dayanılmaz raddelere gelebiliyor.Düşünsene bi pazar günü hava güneşli motorunu almışsın tin tin güzel mekanları gezeceksin.Ve sen her gaz verdiğinde motorunda has sesinden baskın ve rahatsız edici bi ses tonu sürekli senin beynine beynine içten işliyor.Ben her ne kadar kafama takmiyim desemde beni içten içten kemiriyo o ses.Bazen çok rahatsız edici seviyelere ulaşabiliyor demek istediğim.Birde altındaki 3-5 yıllık bi alet değil daha 3 aylık bi makina ve sen bu makinadan 0 km tadını alamıyorsun.İnsanı rahatsız eden tarafı bu..Bakımları yapıldı ya şu an son derece memnunum o da ayrı bi konu)0km motoru aldığımda dahi bu kadar keyif almamıştım.Çünkü rodajda idi ve kasıntılı idi şimdi ise 3300km de motor daha bi rahat akıyo MAŞŞALLAH

@cbr125cbr : Senin adaptörde güzelmiş dostum.Sana böyle bişey hayli hayli yetecektir.Ama beni kesmez muhtemelenSapıklık derecesinde benim bu tutkum)Bu çakmaklık için nelere ihtiyacım var bunun montajı ile ilgili bi yerlerde bi paylaşım varmıdır acaba?Hertürlü kablo vs vs firmamızda var aslında işim bi o çakmaklığı almak ama işte uzaktan yakından bi alakam olmadığı için yardım almadan herhalde montajını gerçekleştiremiycem.

Motor için bunun siparişini verdim.2-3 güne elimde olur.Motora takıp fotoğrafliycam.Sizlerle paylaşırım..

Sonrasında geriye bi çakmaklık olayı kalıyor ki. Onlarında farklı modelleri var kapaklı su geçirmez birşey alıcam da bi 12V'luk olan var 60 TL birde normal standart kapaklı bi model var 7TL..Acaba 12 V'luk modelin artıları nedir?Veya 7 TL lik ürün 2-3 usb çıkışını bi arada desteklermi?

7 TL'lik kapaklı çakmaklık : http://www.marintekstore.com/?catId=43&pId=1118
    60 TL'lik 12 V' luk kapkalı çakmaklık: http://www.marintekstore.com/?catId=43&pId=1115

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    @vabisciler : Haklısın dostum o solar paneli kullanmadığım alan kalmadı neredeyseDedim ya bu konularla biraz fazla haşır neşirim.Huyum kurusun.İncik boncuk teknolojik adaptörleri seviyorum.Motorda alınacak herhangi bi güç çıkışı olmadığı için de deneme yapacağım herşeyi malum solar panelle yapıyorum..

Sessizlik konusunda da şunu söyliyim.Motor rölantide gerçekten inanılmaz sessiz.Yolda boşta giderken bir çok kişi yanından geçene kadar beni hiç bi şekilde fark etmiyor.Ama gaz verme anında çıkardığı o sesler gerçekten dayanılmaz raddelere gelebiliyor.Düşünsene bi pazar günü hava güneşli motorunu almışsın tin tin güzel mekanları gezeceksin.Ve sen her gaz verdiğinde motorunda has sesinden baskın ve rahatsız edici bi ses tonu sürekli senin beynine beynine içten işliyor.Ben her ne kadar kafama takmiyim desemde beni içten içten kemiriyo o ses.Bazen çok rahatsız edici seviyelere ulaşabiliyor demek istediğim.Birde altındaki 3-5 yıllık bi alet değil daha 3 aylık bi makina ve sen bu makinadan 0 km tadını alamıyorsun.İnsanı rahatsız eden tarafı bu..Bakımları yapıldı ya şu an son derece memnunum o da ayrı bi konu)0km motoru aldığımda dahi bu kadar keyif almamıştım.Çünkü rodajda idi ve kasıntılı idi şimdi ise 3300km de motor daha bi rahat akıyo MAŞŞALLAH

@cbr125cbr : Senin adaptörde güzelmiş dostum.Sana böyle bişey hayli hayli yetecektir.Ama beni kesmez muhtemelenSapıklık derecesinde benim bu tutkum)Bu çakmaklık için nelere ihtiyacım var bunun montajı ile ilgili bi yerlerde bi paylaşım varmıdır acaba?Hertürlü kablo vs vs firmamızda var aslında işim bi o çakmaklığı almak ama işte uzaktan yakından bi alakam olmadığı için yardım almadan herhalde montajını gerçekleştiremiycem.

Motor için bunun siparişini verdim.2-3 güne elimde olur.Motora takıp fotoğrafliycam.Sizlerle paylaşırım..

http://img1.buyincoins.com/gallery/u...lder-ad-01.jpg

Sonrasında geriye bi çakmaklık olayı kalıyor ki. Onlarında farklı modelleri var kapaklı su geçirmez birşey alıcam da bi 12V'luk olan var 60 TL birde normal standart kapaklı bi model var 7TL..Acaba 12 V'luk modelin artıları nedir?Veya 7 TL lik ürün 2-3 usb çıkışını bi arada desteklermi?

7 TL'lik kapaklı çakmaklık : http://www.marintekstore.com/?catId=43&pId=1118
    60 TL'lik 12 V' luk kapkalı çakmaklık: http://www.marintekstore.com/?catId=43&pId=1115

Aynı vakumlu araç tutucusunu kullanıyorum.

Ve marintekin kendi mağazasından almıştım çakmaklığı, marka dışında hiçbir fark yok 7 tl lik ve 60 tllik arasında(oradakilerde aynı şeyi söyledi) yani 7tliğin üstünde de 12v yazıyor. ( bu yat tekne işi ile uğraşanlar için 50tl çok bir para değil o yüzden 60tlliği tercih ediyorlar) aşağıdaki sayfalara göz atabilirsin, ben ilk taktığımda çekmiştim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1154.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1156.html

Kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler