Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aynen öyle. hava kaçırma sesi. 80de gazı bırakıyorum 5. viteste yokuş aşağı. tıslıyor bir süre sonra. 10-15 sn sonra yine
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eski bmc kamyonlar gibi mi tıslıyor. bayağı komiktir yav
    103 hp

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Cleanwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu akşam koruma demirlerine 1 çift mavi sis far taktım mütiş oldu 55w lıkmış akuden bağlamıştım. çalışmazken 15 dk aküyü bitirdi. altarnatör çıkışından bağlıyacam fakat benim far 55w bide sisler toplam 110 w yapıyor altarnatöre zarar verirmi bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım etsin yakarak tecrübe etmek istemiyorum
    Arkadaşlar forumda elektrikle ilgilenen pek yok daha önceki konularda sis far takan biri vardı sanırım oda aküden almıştı şu altarnatörden bağlama işene bir fikri olan varmı çok güzel oldu sökemiyorum
    Yınnn yınnn yınnnnnnnn....

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Arkadaşlar forumda elektrikle ilgilenen pek yok daha önceki konularda sis far takan biri vardı sanırım oda aküden almıştı şu altarnatörden bağlama işene bir fikri olan varmı çok güzel oldu sökemiyorum
    dostum 2 tane 55watlık sis takmış birisi olarak tecrübemi aktarayım sana bizim cbf in alternatörü yani dinamosu 114 watt elektrik üretiyor yani 2 sis zaten 110 wat üstüne ampul ve stop ışığın ekledim zaman 114 wattı fazlasıyla aşıyor,
    taktığım zaman deneme amaçlı yola çıktım ve 35 km sonra aküm iyice zayıfladı ve marş basmaz oldu, sonra 10 dk bekledim akü kendini topladı ve çalıştı sonra sisleri açmadım akü dolsun diye.

ben zaten sürekli kulanmıyorum şuanda tenha yollarda ve balığa gittiğim köy yolarında önümü görmek için açıyorum bana fazlasıyla yetiyor, uzun süre kulanmassan sorun çıkarmaz. 2 tanesi fazla geliyor 1 tanesi anca uygun olur .

bu da fotosu
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 2 tane 55watlık sis takmış birisi olarak tecrübemi aktarayım sana bizim cbf in alternatörü yani dinamosu 114 watt elektrik üretiyor yani 2 sis zaten 110 wat üstüne ampul ve stop ışığın ekledim zaman 114 wattı fazlasıyla aşıyor,
    taktığım zaman deneme amaçlı yola çıktım ve 35 km sonra aküm iyice zayıfladı ve marş basmaz oldu, sonra 10 dk bekledim akü kendini topladı ve çalıştı sonra sisleri açmadım akü dolsun diye.

ben zaten sürekli kulanmıyorum şuanda tenha yollarda ve balığa gittiğim köy yolarında önümü görmek için açıyorum bana fazlasıyla yetiyor, uzun süre kulanmassan sorun çıkarmaz. 2 tanesi fazla geliyor 1 tanesi anca uygun olur .

altarnatör çıkışının 114 olduğunu öğrendiğim çok iyi oldu benim sisler 55w, far uzunda 55 toplam 110 stoplarla 114 ü bulur aküyü şarz edecek enerji kalmaz ama dediğine görede altarnatörü yakmaz. 35 km sonra akü bitti dedin kafama takıldı sislerin elektriğini aküden mi aldın altarnatörden mi altarnatördense akü neden bitsin yolda giderken aküyü kullanan bi parça bilmiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

şindi bikaç foto çektim.

sis aküden aldığım için beya güçlü motorun üstünde ve birkaç yerde ufak ledler var çok bişey değil onlar 1,5w lık

Motosikleti
    transalp yavrusu
    sisler aküye bağlı role ile, fazla güç çektiğinden aküyü de dolduramıyo sorun bu.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sisler aküye bağlı role ile, fazla güç çektiğinden aküyü de dolduramıyo sorun bu.
    Verdiğin bilgiler için çok sağol.
    farlar altarnatörden alıyor sisleride aynı şekilde bağlıcam gaza bastıkça şahlanacak inşallah altarnatöre zarar vermem

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ustalar işinize karışmak gibi olmasında sislere ucuzlarından h3 zenon alsanız 35 wat tanesi hem canavar gibi görüntü olur hemde devamlı açık dursa bile sorun yok

sislerdek sarı ampulu çıkarıp h3 zenon ampul takmak demek istediğim...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustalar işinize karışmak gibi olmasında sislere ucuzlarından h3 zenon alsanız 35 wat tanesi hem canavar gibi görüntü olur hemde devamlı açık dursa bile sorun yok

sislerdek sarı ampulu çıkarıp h3 zenon ampul takmak demek istediğim...
    iyi fikir mücahit sadece h3 ampül yetiyormu onun yülselticisi falan hokmu farlara takılan gibi

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    iyi fikir mücahit sadece h3 ampül yetiyormu onun yülselticisi falan hokmu farlara takılan gibi
    h3 ampul değil sadece zenon set çift alıp balasla birlikte takılcak set 80-100 tl arası değişiyo uygun fiyatlı olanlar ama süper bi sistem olmuş olur...

bu arada motoruyla bunu yapan varmımete abi ne diyon bu işe sen

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    38lik düşli ile 125 den ötesini görmedim ben
    makina 18 binde
    45 binde olunca 150 görür

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

altarnatör çıkışının 114 olduğunu öğrendiğim çok iyi oldu benim sisler 55w, far uzunda 55 toplam 110 stoplarla 114 ü bulur aküyü şarz edecek enerji kalmaz ama dediğine görede altarnatörü yakmaz. 35 km sonra akü bitti dedin kafama takıldı sislerin elektriğini aküden mi aldın altarnatörden mi altarnatördense akü neden bitsin yolda giderken aküyü kullanan bi parça bilmiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

şindi bikaç foto çektim.

sis aküden aldığım için beya güçlü motorun üstünde ve birkaç yerde ufak ledler var çok bişey değil onlar 1,5w lık
    sislere felan boşuna para harcamayın alın zenonu geçin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:13 ----------

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuhaf. biryerden TSS! diye hava bırakıyor sanki.
    kaskından dolayı tam duyamıyor olabilirsin egsozunda da küçük patlamalar da oluyorsa
    1-kullandığın hava filtresi çakma (muadil- yan sanayi) tam örtüşmüyor..
    2- sübab ayarlarından yaz ayarlarına geçme vakti geldi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:16 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga memnunmusun son durum ne...

geçen bir gezi yaptık...3-4 ay önce...bir hyocu arkadaş fırladı bende peşinden rampa aşağı salmaya başladık...öndeki hyocu bi rkamyon hizasına geldiğinde kamyonun arka lastiği gümledi...bir gürülü bir toz bulutu koptu görmelisin...arkadaşta tam o toz bulutuna daldı...bende 10 metre arkasındayım...bi yusufladım hemen sağa attım kendimi... her an herşey olabilir aga...

3.5 yıldır aynı cbfye biniyorum herhangi bir sıkıntı yok aga...

biraderim ana bakım sonrası yağ değişimi hava filtresi sonrası makina illaki bir duraksıyor...eski hızından eser kalmıyor bende çok oldu...

mobil 15/50 aga...

valla bayıldım harika bişey...

birdahakine motul aga kısmetse...

bence uyar...ki sorunsuz çalıştığınıda yazmışlar...aslında var ya bir eş dost olacak oradan getirticen..25-30-40 doları geçmez...ama kargo bunun 2 katı...

baksanıza gidondaki sağlamlığa...estetiğe...
    nu göstergeden kahramanlardqa bir parçacıda var 180 demişti.
    para bir yere de bu soket işi benim aklımı hep karıştırdı devir saati nasıl olacak onu merak ediyorum. elektonik olarak beyinden mi geliyor ?

fighthawk ın kırmızı beyazıda çok güzelmiş.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Beyler 5 motör 6 kişi yollardaydık yine...saat 14 te telefon geldi...haydi gel İzniğe gidiyoruz diye...Arkadaşları kandırdım Çınarcık Felmece yaylasından Armutluya götürdüm... deli gezdik ya şimdi fotoları yüklerim..

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi işte?
    aga devir saatli kadran işinde...iyi takip etmiyon bu aralar...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada motoruyla bunu yapan varmımete abi ne diyon bu işe sen

]
    inanırım aga...ben 80 kilo olayım makinam 140 yapmazsa namerdim...130 kiloyla 130 a bağlamışım...daha n eolsun...ben üzerime düşen iman gücü hızına çıkmışım sıra genclerde...

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

nu göstergeden kahramanlardqa bir parçacıda var 180 demişti.
    para bir yere de bu soket işi benim aklımı hep karıştırdı devir saati nasıl olacak onu merak ediyorum. elektonik olarak beyinden mi geliyor ?

fighthawk ın kırmızı beyazıda çok güzelmiş.
    aga bence beyinden alacak verileri...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:59 ----------

şimdi topik açıcam...fotoların çoğu doğa orman börtü böcek...özlediğimiz şeyler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 5 motör 6 kişi yollardaydık yine...saat 14 te telefon geldi...haydi gel İzniğe gidiyoruz diye...Arkadaşları kandırdım Çınarcık Felmece yaylasından Armutluya götürdüm... deli gezdik ya şimdi fotoları yüklerim..

aga devir saatli kadran işinde...iyi takip etmiyon bu aralar...

inanırım aga...ben 80 kilo olayım makinam 140 yapmazsa namerdim...130 kiloyla 130 a bağlamışım...daha n eolsun...ben üzerime düşen iman gücü hızına çıkmışım sıra genclerde...

aga bence beyinden alacak verileri...[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:59 ----------

şimdi topik açıcam...fotoların çoğu doğa orman börtü böcek...özlediğimiz şeyler...
    Güzel bir gezi yapmışsınız yine fakat o son resmi koymayacaktın gecenin saat 3.00 sularında

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı seza35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi yapmışsınız yine fakat o son resmi koymayacaktın gecenin saat 3.00 sularında
    aga artık rüyanda bi cızbız yaparsın...huriler servis yapar...

topac burada..fotoların hepsi çok güzel...incelersen için açılacak...ama her metrekarede bol ağaç ve temiz hava vardı..yarın denize gidicez agalar...ben yatayım...saygı sevgilerimle...

http://www.motosiklet.net/forum/etki...e-yaylasi.html
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Merhaba arkadaşlar,
    Bir süredir işyerimdeki aşırı yoğunluk yüzünden, siteye pek sık uğrayamıyorum.

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail sana sorum var :D daha doğrusu bilgisi olan varsa soru herkese açık :D

bugün yağı değiştirdim, o alttaki hortumlardan tahliye hortumunuda bi kontrol edeyim dedim. kapağını açtığımda borunun 3 cm seviyesinde su birikmiş boşaldı. kitapçıkta yağmurda kullanıyorsanız daha sık kontrol edin yazıyor. en son ne zaman baktığımı hatırlamıyorum ama baktığımda hiç atık birikmediği için demekki önemsiz demiştim :D ama bugün o kadar su pislik boşalınca dedim noluyor. sorum ise şu: bu hortumun boşaltılmaması ne gibi sorunlara yol açar nedir ne değildir? kitapçıkta sadece kontrol edin temizleyin diyor şu olur bu olur gibi birşey yok.

yağ yakıyormu sorusu olan arkadaşlara da bir bilgi vereyim 2500 km oldu yağ değiştireli, 2000km si uzun yol dipgaz kullanıldı, 100ml eksiltmiş. o kadarına da normal diyorum ben.
    @Metanecho;
    O konuda net bir bilgim yok. Bende en son bahsettiğin yeri kontrol ettiğimde tertemiz çıkmıştı.
    Tahminime göre motoru yağmurda uzun süre kullanınca, lastiklerden veya başka bir yerden atılan su bir yerden bu toplama kısmına gidiyor.
    Ama hangi kısımdan gelen suyu burası topluyor bir bilgim yok.
    Servise giden bir arkadaş sorarsa bizde bu konuda bilgilenmiş oluruz.

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hong konga gidebilecek bi fotoğrafçı tanıdığım var ama ilgim dışı olduğu için kim satar nerde bilemem dedi ama bana adres verebilirsen bakar alır gelirim hatta demiş nerden alcaz ... Mağaza adres bilgileri verebilrimisiniz ark.lar .... Yanıtlarınızı bekliyorum ...
    Ne yazık ki mağaza adres vs. bilgilerini bilmiyoruz.
    Şu ilanlardaki iletişim bilgilerinden, (eğer varsa tabi) çince yada hongkong dili neyse bilen bir arkadaşla irtibat sağlamaya çalışılabilir. Bizim sahibinden.com sitesine benziyor, muhtemelen satıcının telefon yada adres bilgileri kendi dillerinde yazıyordur.

http://item.taobao.com/auction/item_...7.htm?cm_cat=0
    http://item.taobao.com/auction/item_...8.htm?cm_cat=0

Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu beyaz kırmızı cbf fighthawk türkiyede satıştamı aşık oldum hele o siyah jantlara
    Türkiye'de satışta böyle bir model yok.
    Sadece siyah,kırmızı ve mavi renk seçenekleri var.

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu göstergeden kahramanlardqa bir parçacıda var 180 demişti.
    Benim tahminim büyük ölçüde eski gösterge panelini çıkartıp yenisini takacağız.
    Çünkü Honda Türkiye panel kısmını değiştirerek maliyeti düşürmüş.
    Motor bloğundan çıkan devir saymaya yarayan aparat, halihazırda bizim motorlarımızda büyük ihtimalle vardır. Tabi bu sadece bir düşünce, emin olmak için denemek lazım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum. Hayırlısı ile kaporasını verdim Cbf im 1 hafta içersinde geliyor(siyah renk). 1.68 boyundayım ayağım yere değer inşallah değil mi bir sıkıntı olur mu parmak ucunda kalma gibi ?

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı nistelrooney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum. Hayırlısı ile kaporasını verdim Cbf im 1 hafta içersinde geliyor(siyah renk). 1.68 boyundayım ayağım yere değer inşallah değil mi bir sıkıntı olur mu parmak ucunda kalma gibi ?
    hayırlı olsun kardeş motorun benimde boy 1.77 topuklarım yere deyiyo boyun pek sıkıntı olmaz gibi nereden hangi bayiden aldın.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş motorun benimde boy 1.77 topuklarım yere deyiyo boyun pek sıkıntı olmaz gibi nereden hangi bayiden aldın.
    Teşekkur ederim dostum. Konyadan aldım motoru, servisi vardı getirtiriz dediler, kapora verdim biraz, inşallah 5 iş günü içersinde gelecek dedi. Önümüzdeki cuma yada pazartesi alırsın motoru dediler plakasıyla beraber. De motoru hiç denemedim kafama takıldı boyum sıkıntı olur mu diye ?

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı nistelrooney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkur ederim dostum. Konyadan aldım motoru, servisi vardı getirtiriz dediler, kapora verdim biraz, inşallah 5 iş günü içersinde gelecek dedi. Önümüzdeki cuma yada pazartesi alırsın motoru dediler plakasıyla beraber. De motoru hiç denemedim kafama takıldı boyum sıkıntı olur mu diye ?
    işallah teslimatta sıkıntı olmaz kardeş ben elitten mayıs ayının 3. günü pazarlığımı bitirdim tamamını nakit ödedim bana da 5 gün içinde teslim ederiz dediler 25 gün bekledim motor gelmedi zoraki parayı aldım ama o 20 küsür gün inan motordan bile soğudum sonra parayı aldıktan sonra lanet olsun böyle işe deyip gidip mersinden ikinci el bir motor aldım geldim şimdide motor koruma demiri yok sipariş verdik 24 saatte gelecek kargoyu bile bugün gelir yarın gelir diye yaklaşık 10 gündür bekliyoruz. tekrar söylüyorum işallah benim yaşadığım sıkıntıyı yaşamazsın.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işallah teslimatta sıkıntı olmaz kardeş ben elitten mayıs ayının 3. günü pazarlığımı bitirdim tamamını nakit ödedim bana da 5 gün içinde teslim ederiz dediler 25 gün bekledim motor gelmedi zoraki parayı aldım ama o 20 küsür gün inan motordan bile soğudum sonra parayı aldıktan sonra lanet olsun böyle işe deyip gidip mersinden ikinci el bir motor aldım geldim şimdide motor koruma demiri yok sipariş verdik 24 saatte gelecek kargoyu bile bugün gelir yarın gelir diye yaklaşık 10 gündür bekliyoruz. tekrar söylüyorum işallah benim yaşadığım sıkıntıyı yaşamazsın.
    Abi ne yaptın sen ya içime kurt düşürdün valla. Adam çok emin konuştu kaşeli kartını filan verdi şu kadar peşinat verdim şu kadar kaldı diye. Hatta siyah istersen 5 iş günü kırmızı istersen 10 iş günü dedi. Niye kırmızı çok tutuluyort dedim, ecza depoları filan hep kırmızı istiyor çünkü dedi. Konuşmamız netti umarım bir sıkıntı olmaz cuma cumartesi geleceğini söyledi bana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler