Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Bence gösterge fiyatı uygunmuş ben almayı düşünüyorum mesaj attım cevap bekliyorum orjinal devir saatsiz gösterge ne kadarki zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit,Honda XL650 Transalp dehşetül vahşet bir makina

Çok kısa bir mesafede olsa ''5/6km'' kadar kulanma imkanım oldu,olmaz böyle birşey yaaa.Götür beni gittiğin yere Transalp dedim kendi kendime.

2 Sene sonra eğerki işlerimde yolunda,planım bozulmadan işlemeye devam ederse,aklımın köşesine Transalp yazılı...

Diğer varadero,fazer,v-strom bunları hiç kullanmadım,ilk defa enduro motor olarak transalp xl650 kulandım,belki diğerlerine binsem fikrim değişir diyicem ama,bu transalp çok fena geldi bana cbf150'den inip ona binince ferrari gibi geldi bana.

Tekrar biizm motora binince ulaa benim motorun ayarımı kaçtı nee gitmiyo yaaa buu dedim kendi kendime

Transalp çok güzel makinedir. Babamda var arkasında bulunuyorum bnde 1 vites 70 km yapıyor. Hız için olan bi alet değil. uzun yolda rahat koltuğu ewdeki kanepe gibi arazidede canavar gibi fakat tek eksisi yakıtı ve arkadan bakdımı küçük görünmesi. Yakıt konusu 5,5 litre civarında ortalama hız 130 km civarında dolaşırken artçılı
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu, mehmet ustam bu konuda ciddiysen süper fırsat,
    Her biri gelirken yanında 3-4 tane gösterge paneli getirse tamam işte, bizim topiğe yetecek kadar devir saati çıkar

Bence o çinlilerle bir konuş, fikirlerini al, üstteki mesajda linkini verdiğim bilgileri okut, eğer direk türkiye ye kargo olayı varsa siteden alalım.

Gavurun sitesi çince olduğu için hiçbişey anlamıyorum. İngilizce seçeneğide yok.

ÇİNLİ TANIDIĞI OLANLAR GÖREV BAŞINA
    kanka birde Kolombiya sitesinden bakalım şu merete...kolombiyada bu model olduğuna göre dimi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga memnunmusun son durum ne...

Ben memnunum, isteyen arkadaşlar da alabilir motorcuhayriden.

Normalde Hondayı pek kotulemek istemem ama bu honda tr bize iyi kazık atmış.
    Sonuçta her nekadar 150 lilik motorda olsa HONDA alıyoruz. Sonra yok yan ayaklık tak, yok lastik değiştir, yok devir göstergeci ara,....
    AYIP YANI. Bu konuyu Hondaya mail atalım mı?

Şahsen Hondanın böyle bir motorla bize ayıp ettiğini düşünüyorum. Dahası bunların maliyeti ne kadar olabilirki? Çinliler niye bizden daha iyi bir cbf150 ye binerken biz buna layığız?

Yani niye? Maliyet tamam anladık ama sen bana kusurlu mal satıyorsun(lastik için), dahası ben zaten o takmadığın parçayı almak durumundayım(yan ayaklık vs.) yoksa kullanımı zor oluyor meretin.

Bu saatte böyle oluyor işte. Ama olmuyor . Güzelim memlekette motosiklet kullanmak zaten zor, daha da zorlaştırmak için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Yaşasın 4 teker ve üstü.

Türk insanını her zaman kötülemek istemem ama Honda suçlu değilse kim suçlu?
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    arkadaşlar mont ihtiyacı olanlar gittigidiyora girsin montlarda indirim varrrr fırsat ürünlerinin içinde

Motosikleti
    CBF 150
    slm metehan sana sorum var benim cbf 150 105 i geçmiyor egzozu değiştirmeyi düşünüyorum önereceğin başka birşey varmı

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka birde Kolombiya sitesinden bakalım şu merete...kolombiyada bu model olduğuna göre dimi...
    Hacı abi, Kolombiya sitelerinden ne yazık ki birşey bulamadım.
    Araştırmalarım devam ediyor.

Hatırlarsanız atakf1 isimli arkadaş Antalya'daki servisin bu devir saatli panellerden getirdiğini ve 80 civarı bir fiyata satacağını söylemişti.

Atakf1 isimli arkadaştan haber alamayınca Antalya'daki 2 yetkili serviside telefonla aradım.
    Adamlar devir saatli göstergenin nasıl birşey olduğunu bilmiyorlar bile.
    "Öyle bi parça getiremeyiz abi, orijinali neyse onu getiririz" diyorlar.

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saatte böyle oluyor işte. Ama olmuyor . Güzelim memlekette motosiklet kullanmak zaten zor, daha da zorlaştırmak için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar.
    Mucit Murat biraderim.
    Ne yaptınız Ankara'daki gt250r'ı aldınızmı arkadaşınıza?
    Umarım Samsun'a sağa sağlim dönmüşsünüzdür.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    ismail sana sorum var :D daha doğrusu bilgisi olan varsa soru herkese açık :D

bugün yağı değiştirdim, o alttaki hortumlardan tahliye hortumunuda bi kontrol edeyim dedim. kapağını açtığımda borunun 3 cm seviyesinde su birikmiş boşaldı. kitapçıkta yağmurda kullanıyorsanız daha sık kontrol edin yazıyor. en son ne zaman baktığımı hatırlamıyorum ama baktığımda hiç atık birikmediği için demekki önemsiz demiştim :D ama bugün o kadar su pislik boşalınca dedim noluyor. sorum ise şu: bu hortumun boşaltılmaması ne gibi sorunlara yol açar nedir ne değildir? kitapçıkta sadece kontrol edin temizleyin diyor şu olur bu olur gibi birşey yok.

yağ yakıyormu sorusu olan arkadaşlara da bir bilgi vereyim 2500 km oldu yağ değiştireli, 2000km si uzun yol dipgaz kullanıldı, 100ml eksiltmiş. o kadarına da normal diyorum ben.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    İyi akşamlar arkadaşlar.

Gösterge panelindeki Honda amblemi ve panel farklı olarak satılıyor.
    Yurtdışında ebayde bu parça yok ben çok aradım ama bulamadım.

Bu devir saatli panelin çakma olabilmesi için önce orijinalinin olması lazım
    Orijinali henüz olmadığına göre çakma olma ihtimali çok çok az.

Büyük ihtimalle orijinal parça.

Hong kong ve çin gibi ülkelerin kullandığı ebay tarzı siteler var. oralarda bu panel var ücretide yanlış hatırlamıyorsam 27-30 $ civarında birşeydi.
    Eğer hong kongda tanıdığı olan yada irtibat kurabileceğimiz bir arkadaşı olan varsa bu yolla temin edebiliriz.

http://item.taobao.com/auction/item_...8.htm?cm_cat=0

http://item.taobao.com/auction/item_...7.htm?cm_cat=0

185 çin yuanı, 27 dolar yapıyor.

Antalyadan atakf isimli arkadaş servisinin bu paneli getirdiğini ve 80lira +kdv'den satacağını söylemişti. Eğer bu imkan varsa fiyat bence uygun.

Net olarak öğrenip bilgi verecekti fakat unuttu sanırım.
    hong konga gidebilecek bi fotoğrafçı tanıdığım var ama ilgim dışı olduğu için kim satar nerde bilemem dedi ama bana adres verebilirsen bakar alır gelirim hatta demiş nerden alcaz ... Mağaza adres bilgileri verebilrimisiniz ark.lar .... Yanıtlarınızı bekliyorum ...

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Bu beyaz kırmızı cbf fighthawk türkiyede satıştamı aşık oldum hele o siyah jantlara

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hatta o getirten arkadaş ucuz getiriyosa tanıdığı varsa ki bana öyle geliyo,toplu alırsak daha uyguna da gelebilir..amblem olayınıda eski göstergeden çıkararıp takarız
    Hay çok yaşa sen emi,tamda bunu diyecektim...
    Hep Pür Dikkat...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler klavye sorunu nedeniyle bir süre cevap yazamadım sizlere...veya içimdekileri yazamadım ekran klavyesiyle idare ediyordum 1 haftadır...sounu çözdüm...

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben memnunum, isteyen arkadaşlar da alabilir motorcuhayriden.

Normalde Hondayı pek kotulemek istemem ama bu honda tr bize iyi kazık atmış.
    Sonuçta her nekadar 150 lilik motorda olsa HONDA alıyoruz. Sonra yok yan ayaklık tak, yok lastik değiştir, yok devir göstergeci ara,....
    AYIP YANI. Bu konuyu Hondaya mail atalım mı?

Şahsen Hondanın böyle bir motorla bize ayıp ettiğini düşünüyorum. Dahası bunların maliyeti ne kadar olabilirki? Çinliler niye bizden daha iyi bir cbf150 ye binerken biz buna layığız?

Yani niye? Maliyet tamam anladık ama sen bana kusurlu mal satıyorsun(lastik için), dahası ben zaten o takmadığın parçayı almak durumundayım(yan ayaklık vs.) yoksa kullanımı zor oluyor meretin.

Bu saatte böyle oluyor işte. Ama olmuyor . Güzelim memlekette motosiklet kullanmak zaten zor, daha da zorlaştırmak için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Yaşasın 4 teker ve üstü.

Türk insanını her zaman kötülemek istemem ama Honda suçlu değilse kim suçlu?
    dediğin konularda haklısın gardaş...

Motora 4200 bayılıyoruz...

orjinalde yan ayaklık yok...

lastikler dandik değiştirmek için para bayılıyoruz...

aydınlatma berbat mecbur kalıyoruz...

devir saati yok çoğu motorda bildiğimiz olmazsa olmazımız...

Alıntı skorpiyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm metehan sana sorum var benim cbf 150 105 i geçmiyor egzozu değiştirmeyi düşünüyorum önereceğin başka birşey varmı
    aga egsozla ne alakası var sence..İstanbuldaysan bi ara buluşalım nedeni çözelim...motor kaç model kaç kmde açıldımı...en son bakım ne zaman yapıldı...ben o motoru öttürürüm aga ikimiz bile binsek 120 çok rahat görürüz...

Hacı abi, Kolombiya sitelerinden ne yazık ki birşey bulamadım.
    Araştırmalarım devam ediyor.

Hatırlarsanız atakf1 isimli arkadaş Antalya'daki servisin bu devir saatli panellerden getirdiğini ve 80 civarı bir fiyata satacağını söylemişti.

Atakf1 isimli arkadaştan haber alamayınca Antalya'daki 2 yetkili serviside telefonla aradım.
    Adamlar devir saatli göstergenin nasıl birşey olduğunu bilmiyorlar bile.
    "Öyle bi parça getiremeyiz abi, orijinali neyse onu getiririz" diyorlar.

Mucit Murat biraderim.
    Ne yaptınız Ankara'daki gt250r'ı aldınızmı arkadaşınıza?
    Umarım Samsun'a sağa sağlim dönmüşsünüzdür.
    Aydo aga şu devirli göstergele bende hasta oldum...araştırmalara devam edelim...biriniz paraya kıyıp taktırsa sevincem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Cbf cileri biraz şevklendirelim

HONDA

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Şimdi linkteki telefonu aradım uzun süre çaldırmama rağmen açmadilar,eğer ulaşabilirsem rica edicem görebilirmiyim diye O.K derlerse gidip görücem.ilanda izmirde olduğunu yazmış,bakalım...
    Hep Pür Dikkat...

İnşallah bu işte bir üçkağıt yoktur. Parayı gönderin biz kargoya veririz ayağına milleti dolandıran tiplerdende olabilirler.

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba cbf ailesi,motosikletimin ön takımının içindeki yaylardan arıyorum,acaba ayrı olarak satılır mı yoksa ön takım kompe mi satılır,bilgisi olan var mıdır? Tabi ki fiyat bilgiside önemli,teşekkürler.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı torcemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah bu işte bir üçkağıt yoktur. Parayı gönderin biz kargoya veririz ayağına milleti dolandıran tiplerdende olabilirler.
    hangi işte?
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    rampa inerken kompresyon halinde çıkan otobüs tıslaması sesi iyice sıklaşmaya başladı.

haydi hayırlısı. bakalım ne olacak?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rampa inerken kompresyon halinde çıkan otobüs tıslaması sesi iyice sıklaşmaya başladı.

haydi hayırlısı. bakalım ne olacak?
    jr. usta böyle sesleri takmamamı önerdi servis bana bende takmadım sonra motorun performansı sesi güçü herşeyi değiştibakımları düzenli yaptıktan sonra bir sorun çıkarıcak motor değil cbf o sesleri duymamak lazım hatta artık çok kısık seste müzik açıyorum kulaklıktasadece trafiği ve müziği duyuyorum

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    tuhaf. biryerden TSS! diye hava bırakıyor sanki.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuhaf. biryerden TSS! diye hava bırakıyor sanki.
    normalde kompresöre bindiği zaman motor başka cbflerede dikkat ettim gurrr diye bi ses geliyor bu standart ama tıss diye ses nerden geliyor bu bildiğimiz gibi hava kaçırma sesimi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler