Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet metehan gitti forum çok renksizleşti. katılıyorum....
    Aynen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar düşünen olursa aklınızda bulunsun;

http://www.motosiklet.net/forum/satm...cbf-150-a.html
    Kaçmaz bu makina beyler
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    evet beyler canlandıralım topiği ,sizin zincirler kaç km. de bollaştı.
    750km. deyim hala ilk günkü gibi zincir hiç bollaşma yok.ne zaman gevşer bu zincir... km. de kıdemli olanlar bi el atın şu konuya

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Ben 18800 km deyim.Benim zincirim 1600-1700 km de bir bollaşma yapıyor ayar istiyor.Bugün yine uzun yola çıktım.Uzun yolda 100 km de 2,2 lt benzin yakıyorum.Tabii 80 km/sa hızı geçmeden.Bir de yokuşları 5.vites 80 km/sa hızla çıkmaktansa 60 km/sa 4. vites ile çıkıyorum galiba faydası oluyor.bilginize...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ah mete abi ah geri gel sensiz tadi tuzu yok buralarin

Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah mete abi ah geri gel sensiz tadi tuzu yok buralarin
    hakketen yaa bu sitenin %50 siymiş METEHAN

Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 18800 km deyim.Benim zincirim 1600-1700 km de bir bollaşma yapıyor ayar istiyor.Bugün yine uzun yola çıktım.Uzun yolda 100 km de 2,2 lt benzin yakıyorum.Tabii 80 km/sa hızı geçmeden.Bir de yokuşları 5.vites 80 km/sa hızla çıkmaktansa 60 km/sa 4. vites ile çıkıyorum galiba faydası oluyor.bilginize...
    saol dostum, demekki 1500 km de filan gevşeme oluyo ortalama..
    100 km ye 2.75 yakıyo benimki ,tabii rodaj bitmedi henüz .ama haklısın kullanım şekli çok önemli 80-90 gittinmi sürekli 5. vites çok farkediyo epey düşüyo yakıt..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet beyler canlandıralım topiği ,sizin zincirler kaç km. de bollaştı.
    750km. deyim hala ilk günkü gibi zincir hiç bollaşma yok.ne zaman gevşer bu zincir... km. de kıdemli olanlar bi el atın şu konuya
    13800 km deyim 9000 km de o ring zincir ile degiştirdim,60 ytl aldım
    çokda memnunum eski zincirim bozuldu veya geçşedi diye degiştirmedim içimde kalmasın diye o ring zincir aldım
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    CİHAN
    Bende 12.000 km'de değiştirdim o-ring zincir aldım..Gerçekten çok güzel

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Bu o-ring zincirleri hangi marka alacaz?Ben de ileride kesin o-ring zincir takacam.Bizim zincirler 428h-126 .İnternette baktım D.I.D marka 428v-126 oring zincir buldum ama fiyatı en az 150 ytl vardır.Tam fiyatını bilmiyorum.
    İnternette ssingapur sitelerine falan da baktım.Adamlar 5.vites 55-60 km\sa hızla gidip 1 lt benzin ile 55-60 km gittiklerini söylüyolar.Ben o kadar devirsiz kullanmıyorum fakat 5.vites 80 km\sa hızla 1 lt ile 45 km rahat rahat gidiyorum.Ama 5.vites ile 60 km/sa hızla devirsiz kullanmak motora zarar verebilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu o-ring zincirleri hangi marka alacaz?Ben de ileride kesin o-ring zincir takacam.Bizim zincirler 428h-126 .İnternette baktım D.I.D marka 428v-126 oring zincir buldum ama fiyatı en az 150 ytl vardır.Tam fiyatını bilmiyorum.
    İnternette ssingapur sitelerine falan da baktım.Adamlar 5.vites 55-60 km\sa hızla gidip 1 lt benzin ile 55-60 km gittiklerini söylüyolar.Ben o kadar devirsiz kullanmıyorum fakat 5.vites 80 km\sa hızla 1 lt ile 45 km rahat rahat gidiyorum.Ama 5.vites ile 60 km/sa hızla devirsiz kullanmak motora zarar verebilir diye düşünüyorum.
    bencede motoru devirsiz kullanmamak gerek devirsiz kullanırsak hiç bi zararı olmasa en azından yağ yakar eh buda bi zarar sonuçda...hem devirli kullanım motoru sağırlaştırmaz (en azından kamyonlarda böyle heralde motosikletler için de geçerlidir..sonuçta hepsi içten yanmalı motor..)

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13800 km deyim 9000 km de o ring zincir ile degiştirdim,60 ytl aldım
    çokda memnunum eski zincirim bozuldu veya geçşedi diye degiştirmedim içimde kalmasın diye o ring zincir aldım
    cihan daha önceki mesajlarından da okumuştum zincir bozulduğunda bende o ring zincir takacam senin gibi çoğundan duymuştum o ring zincirin kalitesini..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin_33
    Raporları bekliyoruz..
    Merhaba Arkadaşlar
    16 lık dişli ile ile 15 lik dişli arasında yakıtta pek farkı yok. sehir içi dur-kalk lar ile birbirini denkliyor.
    340 km de yedege düştü. yani yakıtda pek arttırma yapmıyor...
    Bu durumda ben de terkrar orjınal 15 lik dişliyi geri taktım....
    Hız isteyenler 16 lık dişli takabilirler.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar benim CuBuF'da ufak bir sorun var galiba. Perşembe günü 1000 bakımını yaptırdım, o sırada arkadan ciyk ciyk ciyk diye bir ses geliyordu. Zincir yağsız kalmıştır dedi usta, yağladı, ses kesildi. 100 km sonra ses tekrar başladı. Nedir bu ses, nedendir? Motor 1000 bakımından çıkalı 200 km fln yaptı daha.

Bu arada motora devir göstergesi takmayı şiddetle istiyorum, bunu yapan avr mı bildiğiniz?

Motosikleti
    Honda Dylan 150

Forum çok cansız arkadaşlar

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Merhaba arkadaslar kusura bakmayın ve hemen kızmayın aradım ama uygun bi cevap bulamadım.CBF 150 güzel bi motosiklet ama şu egzozu bu kadar uzun olmasa veya daha uygun bişi olsa süper olacakmış. İçinizde egzoz için bi güzellik uygulayan var mı? Veya bu konuda düşüncesi olan var mı? Şimdiden tesekkür ederim.

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Forum çok cansız arkadaşlar
    Evet sana katılıyorum. Metehan abi gidince biraz daha cansızlaştı. Formu canlandırmak için neler yapabilriz... Tüm CBF ci arkadaşları buraya bekliyoruzzz... Hadi canlandıralım topiii...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada motora devir göstergesi takmayı şiddetle istiyorum, bunu yapan avr mı bildiğiniz?
    motosikletnin garantisi gider yaptırırsan
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar kusura bakmayın ve hemen kızmayın aradım ama uygun bi cevap bulamadım.CBF 150 güzel bi motosiklet ama şu egzozu bu kadar uzun olmasa veya daha uygun bişi olsa süper olacakmış. İçinizde egzoz için bi güzellik uygulayan var mı? Veya bu konuda düşüncesi olan var mı? Şimdiden tesekkür ederim.
    dostum egsozdan ne gibi sıkıntın var anlamadım bu orjinal egzostur hondanın.
    daha küçük kibar olsun diyosan diğer motorların egsozlarına bi bak dicem ama uyarmı bilmem.bana sorarsan gayet yakışıyo cbf ye bu egsoz.
    NOT:her ne sormak istersen sor kimse kızmaz

Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaşlar benim CuBuF'da ufak bir sorun var galiba. Perşembe günü 1000 bakımını yaptırdım, o sırada arkadan ciyk ciyk ciyk diye bir ses geliyordu. Zincir yağsız kalmıştır dedi usta, yağladı, ses kesildi. 100 km sonra ses tekrar başladı. Nedir bu ses, nedendir? Motor 1000 bakımından çıkalı 200 km fln yaptı daha.

Devir saati taktırmayı ben de düşünüyorum. yapan veya yaptıran arkadaşların paylaşımını bekliyoruz...

Motosikleti
    Honda deuville
    devir saati değil de.. ben farlardan şikayetçiyim gazı açınca iyi kısınca yok denecek kadar az.. ya direk aküden almak gerek cereyanı,yada besleme rolesi taktırmak gerek.. servise gidince halledicem inşallah..

Motosikleti
    CBF-150

Devir saati taktırmayı ben de düşünüyorum. yapan veya yaptıran arkadaşların paylaşımını bekliyoruz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler