Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gc125 ybr nın karşısında tutunamadı çünkü ikinci el tiwster fiyatındaydı.
    sen daha hala nerdesin !

CBF 150 şimdiki fiyatıyla ikinci el bir twister fiyatına çıktı.Sen hala neredesin?

Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 1500 ytl üstüne cbr alıcağıma hiç almam daha iyi çünkü cbf den daha geri kalan bir makina toplu sürüşte denendi test bizzat test ettim
    CBR CBF'den geri kaldıysa ya CBR'de bir problem var ya da sen CBR'nin hakkını verememişsin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    ikiside ayrı kategoride biri cbf diğeri cbr

bence tabiki cbr 125 her nekadar 125 de olsa kendini ispatlamış bir makina

ayrıca at sahibine göre kişner demişler.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    arkadaşlar konu dışına çıkıyoruzzzz..

arkadaşlar motoru park ederken ekzostun arka siyah kısmını duvara vurarak boyasını sıyırdım.. ekzost boyanırmı ..? nasıl bir boya ile boyanır..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı garacava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 şimdiki fiyatıyla ikinci el bir twister fiyatına çıktı.Sen hala neredesin?

CBR CBF'den geri kaldıysa ya CBR'de bir problem var ya da sen CBR'nin hakkını verememişsin...

cbr125'i sen herhalde aprilia'nın 125 liğine benzetiyorsun cbr 125'İn yaptığı yapacağı sürat 130-140 dır ki oda rampa aşağı cbf 150 ise düzde 110-120 yi çok kısa zamanda gören bir motordur tabi denildiğine göre at sahibine göre kişner çok doğru ama artık her neyse kapansın bu tartışmalar ben bir daha polemiğe yol açacak şeyler yazmıcam sadece gezicem ve yayınlıcam resimler konuşacak
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dün Yoğun sağnak yaşığ altında Ankara Efe Honda"ya götürdüm Motoru, Oranın Sorumlusu Emrah Beyle tanıştım Saolsun ilgilendi Muhabbet ettik, Motorun durumunu tartıştık biraz. Ön Çamurluğu değiştirdiler,Debriaj ayarına baktı,zincire baktı birde 3,2 vites arası aşırı ses çıkıyordu onlarada baktılar saolsunlar gerekli ayarlamaları yaptılar. Toplam Ödediğim miktar. KDV Dahil 59.40 ytl (Ön çamurluk) 5 ytl de İşçilik. Gayet memnun kaldım Muhabbet olsun ilgilenmeleri olsun. Böylece ön çamurluk değişmiş oldu bende rahatladım

Fiyat artışı ile ilgili Tamamen vergileri söyledi yada bahane etti bilmiyorum.
    Ayrıca Anlamadığım Konu Sadece Cbf150 ye yapılan bi zam yokki:S Tüm Modellere Zam Geldi 5.100 Olan CBR125 Şuan 5.500 , 2.900 olan Honda Activa Şuan 3.500. Sağdece Honda Cbf150 ye zam yapılmadı.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    arkadaslar bırakın simdi zammı mammı olan olmus varmı cagresi?biz motorlarımıza dönelim pazarlama strateji uzmanlıgı yapmayalım ben biraz motorumdan bahsedeyim 150 km geldi ancak memnun olmadıgım bi konu var motorun gidon kontrolleri ybr den cok kötü sizinde oluyomu bilmiyorum ama gazı acarken gaz cok sert son noktada takılıyo ve start butonunun bulundugu kol ve soldaki jikle kolu oynuyor ne yaptıysam engelleyemedim gazı acarken kolda oynuyor dün sagdaki butonların bulundugu yeri söküp kelepcelerin arasına lastik koydum ama genede oynuyor ne yapmalıyım debriyajı bırakınca tak diye zincirden ses geliyor acaba bol oldugundanmı sizdede oluyormu ve bozuk yola girince alet cantası cok ses yapıyor simdilik tespitlerim bunlar ama gidon kontrolleri cok ama cok kalitesiz ayrıca motorlarımızda o ring zincir yok ögrenince cok kızdım ve satarken bana var denmisti

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bırakın simdi zammı mammı olan olmus varmı cagresi?biz motorlarımıza dönelim pazarlama strateji uzmanlıgı yapmayalım ben biraz motorumdan bahsedeyim 150 km geldi ancak memnun olmadıgım bi konu var motorun gidon kontrolleri ybr den cok kötü sizinde oluyomu bilmiyorum ama gazı acarken gaz cok sert son noktada takılıyo ve start butonunun bulundugu kol ve soldaki jikle kolu oynuyor ne yaptıysam engelleyemedim gazı acarken kolda oynuyor dün sagdaki butonların bulundugu yeri söküp kelepcelerin arasına lastik koydum ama genede oynuyor ne yapmalıyım debriyajı bırakınca tak diye zincirden ses geliyor acaba bol oldugundanmı sizdede oluyormu ve bozuk yola girince alet cantası cok ses yapıyor simdilik tespitlerim bunlar ama gidon kontrolleri cok ama cok kalitesiz ayrıca motorlarımızda o ring zincir yok ögrenince cok kızdım ve satarken bana var denmisti
    150 km bence bu gibi sorunlardan sıkılmak için çok erken bir mesafe.zincir bolluğu, gidon kontrolleri vs. gibi problemler eminim ilk servise girdiğinde olmasa bile(genel bir bakım yapılıyor çoğunlukla çünkü) 2. servise kalmadan çözümlenecektir zaten.ayrıca hondanın sitesinde de o-ring olduğundan bahsediliyor.sen olmadığı bilgisini kimden aldın.yanlış bir bilgi olma ihtimali yüksek bence...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Arkadaşlar foruma şöyle bir bakınca,sadece motorun taşıdığı özellikleri saydığımızı ve buna karşılık herkesin "amma övüyorsunuz bu motoru" dediğini farkettim.Az yakıyor,kalıplı,vites geçişleri rahat,soğukta rahat çalışıyo,artçıyla bile yokuşları 125 liklerden daha iyi aşıyor,parça ve servis ücretleri belgelendiği üzere gayet uygun,geniş ve rahat koltuğu ömre bedel.Bunlardan bahsetmişiz sadece,kimse "150 görüyor,0-100 ü 4sn,100km de 1lt yakıyo,görüntüsü fazer dan daha iyi,farları halojen fardan daha parlak,çift yan ayağı var,boyası yanmaz,tekerlekleri aşınmaz..." dememiş.

Ne varsa söylenmiş ve eksikliklerininde nasıl giderileceği ya da aslında önemli olup olmadıkları konuşulmuş.Yan ayak yok evet ama fabrika çıkışı yok ama şuan hemen herkes cüzi bi fiyata hatta bedavaya temin etmiş durumda.Farlar halojen diil ama halöjen far 60-65 watt yani 2 katı enerji tüketiyo,bu yeterince aydınlattığına göre avuç kadar aküyü riske atmaya gerek görülmemiş.Bu bilgileri verip insanların içini rahatlatıncada subjektif konuşmuş oluyoruz.Herkesin motoru var her sene yeni modeller çıkıyo ve burdaki pekçok cbf150 kullanıcısı daha önce başka motorlar kullanmış ama çığ gibi büyüyen bu motorun başlığı ! Demek ki bu motor da bişeyler var.

Keşke hakettği fiyatta olsa her motor ama fiyat konusunda pek çok arkadaşa katılmıyorum,"sen almışsın 3300e tuzun kuru" diyenler olabilir.Ama bu motor ilk çıktığında fiyatını 3500-4000 arası tahmin ediyodu herkes (ki gümrük harcı zımbırtısı daha yoktu gündemde).Hondanınki birnevi lütuftu ve bitti.Bende biliyorum bu motorun objektif olarak düşünürsek bu kadar etmiyceğini ama CBR600RR a bile ülkemizde 22-23 milyar fiyat biçilirken (ABD fiyatı 14-15 milyar) bu motorun 3900 ü bence normal.

Bide yönetici arkadaşımızda dahil bazıları fiyat bukadar artarmı bu sürede demiş,Honda bu motoru 3550 den getirse ve devletin gümrükte aldığı 300-350 dolarla fiyat gene 4000 e dayansa kimse bu muhabbetleri yapmazdı,HONDA nınki bi lütuftu YAMAHA gibi de yapabilirdi gümrük harcını ve bahar zammını bekleyip daha sonra üst fiyattan piyasaya girip zam yapmamış havası yaratmak bence dürüstlük diil.8ay önce sitede reklamı başlayan YBR250 neden hala ortada yok dersiniz.

Bu arada ıvır zıvır mesajların temizlenmesi hakkaten iyi olmuş ağzına sağlık arkadaşların ama 2-3 sayfa cbf150 nin adının geçmediği oluyodu

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 km bence bu gibi sorunlardan sıkılmak için çok erken bir mesafe.zincir bolluğu, gidon kontrolleri vs. gibi problemler eminim ilk servise girdiğinde olmasa bile(genel bir bakım yapılıyor çoğunlukla çünkü) 2. servise kalmadan çözümlenecektir zaten.ayrıca hondanın sitesinde de o-ring olduğundan bahsediliyor.sen olmadığı bilgisini kimden aldın.yanlış bir bilgi olma ihtimali yüksek bence...
    bu motorda o ring zincir yok ve ybr ninkinden kat kat kötü servisin sölemesi bi yana zaten bakınca belli oluyor incecik zincir oring daha tok ve sessiz olur su gidon kontrol kolları bu anca baska bimarkadan koyarsan düzelir su dandiklige bak sinir oldum ya gazı acınca kolda oynuyor parcalar oturtulmamıs bence bu bi eksikliktir hemde önemle giderilmesi gereken

Motosikleti
    BEAT-CBF150
    Herkese Merhaba
    BİrkaÇ Şey SÖylemek İstİyorum Cbf Hakkinda Bunlar GerÇek Bİlgİler Kesİnlİkle DoĞru OlduĞuna Emİn Olabİlİrsİnİz.
    1-cbf150 Nİn Zİncİrİ DÜz Zİncİr O-rİng DeĞİl.
    2-zİncİr Her 250 Km De Bİr YaĞlanmasi Gerekİyor Normalİ Bu.ve YaĞlama İŞİnİ Motor Sicakken Yapilmasi Ve AkŞamdan Yapilmasi Önerİlİyor Sabaha Kadar YaĞi EmmİŞ Olacak ÇÜnkÜ.
    3-bayİnİn Zamlardan Öncekİ Kar Marji %10 Du Zamlardan Sonra %13 Oldu Yanİ Bu Zammin Tamami Hondanin Cebİne Gİtmİyor.
    4-gelen Vergİ Her Motor İÇİn Farkli Mİktarda Sanirim 200$ Cİvari Geldİ Cbf150 Ye.
    5-cbf150 2006 Nin Sonunda Pİyasaya SÜrÜldÜĞÜ Ve Motor Yenİ OlduĞu İÇİn Bayİİ Sinirli Sayida Stok Yapti Ama SatiŞ Umulanin ÜstÜnde Oldu Ve Stoklar TÜkendİ.ve Bayİlerde Vergİlİ Ve Zamli Tutardan Yenİ Motorlar Çektİ GÜmrÜkten.yanİ HİÇ Bİ Şekİlde Zamlardan Önce Motor Saklanmadi.
    6-bu Zam Bu GÜn Veya Yarin BÜtÜn İthal Motorlara Yansiyacak En Fazla Ellerİndekİ Stoklar Bİtene Kadar Beklerler.oda Mecburİyetten ÇÜnkÜ Cbf 150 Nİn SatiŞi GerÇekten Çok İyİ.ve İyİ Bİr Performans Servgİledİ.
    7-bu Arada Ruhsat Ve Plaka İŞlemlerİnede Azda Olsa Zam Geldİ.oda Var.
    İlgİlenen ArkadaŞlara

Teknİkle İlgİlİde Sormak İstedİklerİnİz Varsa Seve Seve Cevaplarim

CBF150 CBF ailesinin en küçük üyesidir.
    Yani cbf250-cbf500-cbf600 modellerinin en küçük üyesidir.
    ybr ve cg gibi commuter sınıfı ikinsi el ilanlarda bile yeri olmayan bir sınıftır.
    Cbf sınıfı ise hondanın adı sanı yeri belli bir sınıfıdır cbf150 alarak bir sınıfa üye oluyorsunuz pizzacı motoruna değil.
    Daha öncede 25000 kez söyledi arkadaşlar bende tekrar edeyim madem anlamadın.
    "Honda bu fiyatın böyle kalmayacağını tellal çalarak duyurdu,şimdi alamayanların bu kadar gücüne neden gidiyor ?''
    Honda'nın commuter için dediği laf şu;
    Motosiklet iş hayatınızın bir parçası ve onunla olan bağınız sadece bir tutku değil aynı zamanda bir ihtiyaç ise, Honda ailesi sizin için hayat boyu motosikletler üretiyor...Peki ya sizinkisi hangisi ?
    YBR'de tam bu amaçla kullanılan bir motosiklet.Peki CBF 150 ne için kullanılan bir motosiklet?Dünya turu yapmak için mi,cross yapmak için mi yoksa race için mi?İkisinin de kullanılış amacı tamamen aynı.
    YBR varsın commuter olsun ve ikinci el ilanlarda bile yeri olmayan bir sınıfa üye olsun.Üzerine bir de pizzacı motoru olsun.
    CBF 150 ise adı sanı belli CBF sınıfına üye olsun.
    Ama benim nazarımda kullanış amacı olarak YBR 125 ile CBF 150 arasında en ufak bir fark yok.YBR commuterse CBF 150'de commuter,YBR naked ise CBF 150'de naked.YBR'den pizzacı motoru olursa CBF 150'den de çok iyi bir lahmacuncu motoru olur ona bakarsan.
    Hem CBF 150 CBF grubuna üye olarak commuterlikten paçayı sıyırıyorsa ben de Fazer serisini 'Süper Commuter' olarak ilan ediyorum bu vakitten sonra.

Benim CBF 150 alamamak gibi bir sorunum yok.Bu vakitten sonra çok büyük bir problem olmadığı sürece kesinlikle YBR ya da CBF 150 türü bir motor ne alırım ne de binerim.Bu tür motoru ancak askerden gelecek kardeşim ya da babamın günlük işlerini daha çabuk halletmesi için alabilirim.Bu vakitten sonra da artık en az 500 cc bir motordan başkasını da düşünmüyorum.Ama şu an itibariyle CBF 150 için 4000 YTL'lik fiyat hala çok bence.Hakkını buldu diyenlerde bu motoru önceki fiyatından alanlardan başkası değil.
    Bu motoru eski fiyatından almayı düşünen ama o zaman için alamayan ve şimdi almaya karar veren bir kişinin de aradaki farkı güle oynaya karşılayacağını da zannetmiyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sarrrman
    üzülerek okudum yazını senin yazdığın fon gelmeden 1 ay önce haberimiz vardı o fondan merak etme ..yalnız o fon sadece honda cbf 150 ye uygulanmıyo .tüm motorlara uygulanıyo ..işallah honda silahşörlüğünü bırakıp benim gibi motora binenleri savunacaksın sende birgün (ben hala hazırda cbf 250 kullanıcısıyım) o fon dediğin artış her motora oldu ama fiyatı 3 ayda %37 artan 2. bir model daha göster özür dileyecem ..ben ısrarla diyorumki honda cbf 150 de haksız , gereksiz , fiyat/fayda dengesi müşteri aleyhine çok kötü bozulan bir artış yapmıştır.. tabi honda silahşörleri buna da bir kulp takacaktır..ama benim gibi yıllardır motora binen ve asıl amacı motorculara en iyi hizmetin en makul fiyatlarla verilmesini sağlamayı amaç edinmiş biri bu senin dediğin fon masallarını yutmayacaktır..fiyat fazla dediğim için bana laf sokma yarışına giren ginger ve sarrman yarın motorla alakalı bir sorununuz olduğunda servis burun kıvırdığında hatta ve hatta motorunuzu servisten içeri almayıp szi dışarda bıraktığında (Honda yetkili servisinden bahsediyorum) o zaman sizin hakkınızı yine ben arayacam ondanda şüpheniz olmasın ....
    sarrrman
    bak ben tam olarak yaziim sana fon meselesini bazı arkadaşların kafası karışmış 200 mü 350 mi diye sende yazarkern araştır yaz illa yönetici olmaya gerek yok mantıklı bi yazı yazabilmek için ..

150 cc ye kadar 200$ +ötv+kdv
    150 cc üstü 300$ +ötv+kdv

hadi birde yeni bilgi bu bir duyum ama %95 gerçekleşecek bir duyum .. devletin amacı ucuz motorun fiyatını yukarı çekmek bu yüzden 125 cc ye kadar (veya 150 cc) olan motorlardan bu fon alınmaya devam edecek ama bu cc üstü motorlardan bu fon alınmayacak ..yani ucuz motor olmasın diye bir efor içinde devletimiz ..

bu ve benzeri fon + gereksiz zam gibi uygulamalar kime yarar kime yaramaz ..bakıyorum bazıları motorları zamlardan önce almış tuzları kuru ..ee yarın satacan o motoru o zaman alacağın motorda acaba bu kadar şanslı olabilecenmi..bu yüzden zamları savunmayalım hele hele bu motorun hakkı en az 5000 gibi gereksiz akıl mantık dışı söylemlerden kaçınalım bu motorun hakkı bu değil ....bu motoru 2900 ken cebinde belkide 500 ytl si eksik olduğu için alamamış insanlar acaba siz bu motorun hakkı 4000-5000 dedikçe sizler hakkında ne düşünüyordur..sizler belki 5000 de olsa bu motoru alabilecektiniz ..ama ya alamayacak olanlar

bu arada cbf 150 ya her konuda 5 basacak olan twisterin 2. elleri hemen hemen aynı fiyattır..cbf 150 alıpta kazıklanmayın cbf 250 2. el alın derim

yöneticilikde şudur.. bana dokunmayan yılan bin yaşasın demessin.. haksızlık oldunu gördüün yerde müdahele edersin , fikrini sölersin 2900 ytl iken kaçmayacak fırsat diye nitelendirilen CBF150 artık kaçabilir.. hatta kaçarsa hakkınızda hayırlısı olur daha iyi fiyata çok daha iyi motorlar var ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr125'i sen herhalde aprilia'nın 125 liğine benzetiyorsun cbr 125'İn yaptığı yapacağı sürat 130-140 dır ki oda rampa aşağı cbf 150 ise düzde 110-120 yi çok kısa zamanda gören bir motordur tabi denildiğine göre at sahibine göre kişner çok doğru.
    Aprilia'nın 125'liğine benzetecek ne yazdım merak ediyorum?Ama CBR 125 düz yokuş aşağı 120-140'ı görüyor da düz yolda 80-90'da mı kalıyor?CBF düzde 110-120'yi görür belki ama kesinlikle çok kısa zamanda değil.Ayrıca CBR 125'in düz yolda hızlanmasının ve son süratinin iyi bir sürücü üzerinde olduğu sürece CBF 150'den her halükarda daha iyi olacağını düşünüyorum.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ısrarla diyorumki honda cbf 150 de haksız , gereksiz , fiyat/fayda dengesi müşteri aleyhine çok kötü bozulan bir artış yapmıştır..
    Ben de halihazırda bir CBF 250 kullanıcısı olarak sırf bu zamma inat CBF 150 alacak olan ama zamdan dolayı vazgeçen ama hala motosiklet almayı düşünen motosiklet.net üyesi varsa bana pm atsın 2006 model ve 1900 Km'deki CBF'mi 5500 YTL'ye verdiğim (ikinci el ilanlarda ilanı var bakabilirsiniz.) gibi tüm noter masraflarını da ben çekeceğim.Buyrun açık çek...

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garacava ; senin 2006 model cbf motosikletine 5500 ytl vereceğime 2500 ytl daha üstüne eklerim 2006 model 6000 km de kawasaki er -5 alırım ve ya 3500 ytl koyar 3500 km de cbf 500 cc alırım eee bu durum da senin motosiklet te biraz pahalı ...
    Kawasaki er - 5 galeride müşteri bekler cbf 500 de bir arkadaşım geçen hafta aldı...
    Şu an da müsait durum da değilim fakat o paralara müsait te olsam cbf 250 almam .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyin stratejisini yapıcamki?? daha 150 km lik motorun neyinden bahsedeceksin 8950km deyim sorunsuz ok. Bahsedeceksek buyur. Saygı Goster Önce dostum yaşadığım şeyi birinci ağızdan anlatıyorum. okadar.
    servis sonderece tatmin etti beni herşeyden önce insan yerine koyuyorlar İnsan. Nasılsınız efendim ?,Buyrun efendim ne istersiniz şunlarada bakalım mı memnunmusunuz? başka bakmamızı istediğiniz bi yeri varmı?

sen arkadaşım 150 cc seni kesmiyor 500cc alırım en az diyorsan soruyorum sana burda neden yazıyorsun ozaman? işin çığrını cıkarıyorsunuz, Bazı abi dediğimiz insanlarda ayıp ediyor. Bir laf vardır Herkeze Hakettiği kadar değer ver olayı artık.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyin stratejisini yapıcamki?? daha 150 km lik motorun neyinden bahsedeceksin 8950km deyim sorunsuz ok. Bahsedeceksek buyur. Saygı Goster Önce dostum yaşadığım şeyi birinci ağızdan anlatıyorum. okadar.
    servis sonderece tatmin etti beni herşeyden önce insan yerine koyuyorlar İnsan. Nasılsınız efendim ?,Buyrun efendim ne istersiniz şunlarada bakalım mı memnunmusunuz? başka bakmamızı istediğiniz bi yeri varmı?

sen arkadaşım 150 cc seni kesmiyor 500cc alırım en az diyorsan soruyorum sana burda neden yazıyorsun ozaman? işin çığrını cıkarıyorsunuz, Bazı abi dediğimiz insanlarda ayıp ediyor. Bir laf vardır Herkeze Hakettiği kadar değer ver olayı artık.
    dostum ilk önce sana atılan bi laf degil zam geldiyse geldi olmus bitmis uzatmanın anlamı yok ha honda yanlısmı yaptı evet bu paraya bu motor alınırmı alınmaz buda bi gercek ben ybr yi sattıgıma pisman degilim ancak kalite konusunda aceleye gelmis bi iscilik oldugu motorun her yerinden belli su oynayan kollar bi söle gaz kolunu ileri geri yap bakalım bide ybr ninkini yap farkı anında anlarsın bi zincire bak bide bizimkine neyse uzatmayalım almısız bikere kardesim sunu sölemek isterim senin gittigin servis iyi olabilir ama her servis aynı degil gel bide benim servise götüreyim seni daha kapıdan kovacak gibi bakıyolar adama senin memnun olman bizim olacagımız anlamına gelmez 100 cc bi wave motorum vardı bakımları düzenli yapılıyo diye seviniyodum 27 bin km bindim servisten cıkınca ayrıca bide ben bakım yapıyodum neden cünki yag degistirmenin haricinde yapılan bi operasyon yoktu ayrıca 150 cc beni kesmez haklı olabilirsin bu konuda ama gücüm buna yetti bunu alabildim sevgili kardesim.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    beyler siz degilmiydiniz burada teknik konu konusulsun
    diyen
    juniors in yazdiklarina kizan
    ayni seyi siz yapiosunuz
    sanirim simdi adsl e gectiniz..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    BBRR
    Sen korkma ben hakkımı kendim arayacak kadar dişli bir tüketiciyim.Neleriyle uğraştım buraya yazmaya kalksam forumda flood yapıyor diye dışarı atarsınız.
    Sen hala cbf150 ile twisteri karşılaştırıyorsan parça fiyat listesinden twisterin sadece km göstergesine bakmanı öneririm.
    Ben gidip 600 lük bir makine alamazmıydım ? nasıl olsa her ay 500 ytl taksit ödüyorum 6 ay değilde 16 ay öderdim ne olacak gülü seven dikenine katlanır.Ya sonra ? düş bakalım twisterle neler oluyor kaç ytlye çıkıyor.Geçen bir forumda arkadaş yazmış twsiteri parçalayıp satsan 12 milyar küsür ediyor.Var gerisini sen düşün.
    başından beri bende söylüyorum, cbf 250 5500 e var, biz de bilirdik almasını onu, ben ne diye zam olunca hemen cbf150 almak için uğraştım.
    yoksa 2 3 ay daha biriktirir cbf 250 veya 6500 civarına gs500 de almasını bilmiyormuyum ben sizce?
    oturdum bi düşündüm
    ben ne istiyorum diye(ki ginger'ın bu konuda bana çok faydası olmuştur)
    şimdi gs500 alıcam,ok, güzel motor ama en az 4.5 lt yakıyo, 2. el olacak, en ufak bir şey olsa dünya kadar masraf+suzukinin de bekletme derdi var bir de
    hadi onu geçtik, göze iyi geliyor ama ekonomiden uzak diye
    sıra geldi cbf250 ye.ben zaten en basından beri cbf 250 nin fiyatını haketmediğini düşünen biriyim.bence çok fazla fiyatı var.neyse hadi aldık diyelim temiz bir 2. el bulup.eee aynı durum, yahu bir parça fiyatına baktım, havalarda uçuyor.yahu bu motor dokunulmaz değil ya.illaki bir yeri çizilecek, belki düşürücem, Allah korusun kaza yapıcam.o zaman napıcam.yeni motor almak daha iyi valla.kullan at gibi.yaptırmaya dünya para harcarsın.
    hadi onuda geçtik cbr125 dedik.hadi temiz 2. el 3700 e falan buluruz dedik.eşim de çok beğeniyor zaten.eee onda da aynı dert var.parçaları çok pahalı.onada bir şey olsa o baştaki sevincimiz bir taraflarımıza kaçacak.
    sonra cbf cbf dendi.bakalım şuna bir dedik.ben baktım(ginger sağolsun) beğendim, eşim baktı beğendi(cbr cbr diye tutturan kişi).araştırdım
    az yakıyo
    hızı bence idare eder
    yedek parçası herkesin rahatlıkla ulaşabileceği düzeyde
    görüntüsü güzel(dedim ya cbr diye tutturan eşim bile beğendi)
    4 büyükten birinin malı

ee daha ne istiim, belamımı dedim ve almaya karar verdim, ve aldım
    şimdi foruma bakıyorum da şu anca cbf150 kötü,tü kaka diyen çoğu kişi çok değil 10 gün önce bu motoru ne kadar beğendiklerini yazıyorlardı buraya
    arada 2 3 de arıza var tabii ki, başka motor almış, sırf şeytanlığına bu motora b..k atmaya çalışıyor
    zaten honda "bu promosyon fiyatı, öyle yada böyle illaki zamlanacak" diye bas bas bağırıyodu motor çıktığından beri.kaldı ki honda bunu demek zorunda değil, arkadaşların dediği gibi bence bu bir lütuf dur.
    tabii işin içine gümrük vergisi girince zam daha da şenlendi o ekstrası olsu işin.
    fiyatı ybr ile karşılaştıran arkadaşlara soruyorum.sizce o fiyat karşılaştırmanız doğru mu.bir tarafta piyasaya tanıtım fiyatlı giren yeni bir motor, diğer tarafta senelerdir satılan bir motor var.elma ile armut karşılaştırması oluyo bu biraz.neden mi
    sizce yamaha ybr ile aynı özelliklerde ama görünüşü tamamen farklı bir model getirseydi fiyatı ne olurdu sizce.
    ybr ile aynı mı?hiiiççç sanmıyorum.ne zaman ki bu dediğim olur, o zaman bence fiyatları karşılaştırırsınız.şu an için bir eski ve bir yeni modeli karşılaştırıyorsunuz.arada tabii ki fiyat farkı olacak.
    neyse diyeceklerim bu kadar ama lütfen bundan sonra elma ile armudu karşılaştırma işine son verelim, arada çıkan kurtçuklara da prim vermeyelim, bırakın kendi hallerine onlar hakedecekleri yeri(ayakların altını)bulacaklardır.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Önce aynalardan başlicam işe, Bol Bol fotoğraf koycam yarından itibaren, Balgatta Motosiklet modifiye eden bi mağza var Redline Motosiklet in yanında Oraya gidicem hafta sonu bakalım. Fotoğraflar yakın zamanda koyicam

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskodan bi haber arkadaşlarımız ..bindiğiniz motorları acele kasko yaptırın..unutmayınki motorlarımız çoğunlukla sokaklarda benim sokağa atılacak param yok o yüzden bindiğim comet, cbf 250 , rx 125 hepsi kaskoluydu ( kasko larını isteyene yolarım bakar inanır )..kaskolu oldumuda öle göstergesi kaça eksozu kaça düşünmezsin ..daha yiecek çok fırın ekmeğiniz var ..daha dün motor aldınız bakıyorum burda deneyimli denilecek kişilere honda silahşörlüğü yapmaktasınız ki o laf attığınız insanlar en az 2-3 honda alıp satmıştır..
    xl 125 ilk hondam 1988 modeldi 1991 de aldım
    honda kinetik 1992 modeldi 1994 te aldım
    honda beat 2004 ilk çıktığı yıl aldım ve 1500 km de sattım
    honda cbf 250 sıfır aldım hala biladerim biniyo....

yani bana laf edecek adam benden fazla honda alıp satmalıki aha diyim en az benim kadar bilgili biri marka hakkında ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler