Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    bende kızmıstım o arkadasa ve bır kac sey yazmıstım ama ne yalan soyluyeyım alp abımızın yazısını okuduktan sonra hak verdım ve uzuldum de kendı adıma.elıne saglık alp_tunay guzel ve akıl dolu bır yazı olmus..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1157 mesaj burda var bi 600 kadar silindi yani son 3 günde cbf 150 ile ilgili tam 1750 mesajı okumuşum ...
    motor iyidir kötüdür bunu eleştirecek değilim ..
    ama ilk başlarda anahtar teslim 2900 ytl ye piyasaya çıkan ve şu an 4000 ytl civarı fiyatla satılan bu motoru istikrarlı bir model olarak tanımlama ihtimali yoktur.
    fiyat/fayda oranı tüketici aleyhine dengesiz bir şekilkde bozulmuştur. 2900 ytlanahtar teslim piyasaya çıkan cbf 150 cidden o fiyata iyi bir motor ama 2-3 ay gibi kısa bir sürede %37 gibi ciddi bir zamma tabi tutulan bu motor acaba bu denli büyük bir artışı bu kadar kısa bir sürede hakkettimi.
    çok uzun yıllar motor kullanan hatta sahip olduğu motorlar arasında azınsanmayacak mikterda honda olan biri olarak honda nın fiyat politikasını şiddetle kınıyor ve motor severleri honda ciddi bir fiyat politikası geliştirene dek motor seçimlerinde daha dikkatli olmaya davet ediyorum..
    bu ilk değil daha geçen sene 2004 ekim satış fiyatı 14500ytl olan Transalp fiyatı 2006 başı itibarı ile 12218 ytl olarak açıklandı fuardan ve gelen ötv zamlarına mütakip fiyat tekrar 15000 ytl seviyesine çıktı..hatta o kadar komik ilanlar olduki hatrımdakileri sizlerle paylaşayım ..2006 açıklanan sıfır transalp fiyatı 12218 ytl aynı gün sahibinden.com da satılık 2005 model 12000 km de ki bir transalpe istene fiyat 13500 ytl ...
    honda kullanıcılarının bile akıl sır erdiremediği bir fiyat politikası .
    2900 ytl ye satarken zararına mı sattılar . cevap evet ise bu zararı şimdi eder fiyatın üstünde bir fiyata satarak yeni alıcılaramı yıkıyolar. cevap hayır ise bu zararı ne şekilde süsbanse ettiler
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

sevgili arkadaşım ginger .. konu cbf 150 ilealakalıdır hatta bu başlıkta olması gereken en mantıklı yazılardan biridir.. ben ybr ile ilgili hiç bir şey demedim ..cbf 150 fiyat politikasının yeri cbf başlığı değilde neresidir . onuda merak ettim
    birde yüce insan falan gibi görünende iltifat ama içerikte aşağılama olan yakıştırmaları seçmeyelim ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gc125 ybr nın karşısında tutunamadı çünkü ikinci el tiwster fiyatındaydı.
    sen daha hala nerdesin !

Bence hala temizlenmesi gereken yerler var ! Hemde çok.
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli moderatörüm yüce insan;
    Honda nın yaptığı dengesizlikler üzerine yeni bir başlık açıp ağzımıza geleni yazalım.Ama artık burada cbf kötü ybr iyi tüü kaka muhabbetlerini geçelim ve buraları bahsettiğin gibi mesaj kirliliğinden temizleyelim.
    Bence...

Gereksiz mesajlar tartışmalar silinmiş....Daha kaldımı....Temizlenmesi gereken yerler cbf hakkında olumsuz görüş belirtilen mesajlar mı?...Sadece senin mesajların mı kalsın istersin?....İmalı konuşmalardan vazgeç....Herkesin fikri vardır herkes fikirlerinde hürdür...

Burası cbf yi övme topiği diil Aksine tartışma topiğidir....İstersen bir başlık açıp cbf ile övgüleri ordan paylaşabilirsin.....Oraya kimse işte bunun bu yanı kötü gibi laf edemez.....

Yukarıdaki yazımı okursan ordaki anlatmak istediklerim zaten bu yönde....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Honda hepinize şilt verecek .. aynen devam edin 2900 ytlden 3 ayda 4000 ytl ye çıkan bir fiyat var ortada .. hiç bir marka ve modelde böle bir artış olmamış ...bunu görmezden gelmeye devam edin ...unutmaki burası sana yada bana ait bir başlık değil bu modelle ilgilenenlerin ilk etapta okudukları bir başlık ..almayı düşündükleri motorun fiyatının gereksiz, adaletsiz, akıl mantık sınırı dışında artışını bilmeleri bazılarını neden rahatsız ediyor.
    wampaa bunu beğendi.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda hepinize şilt verecek .. aynen devam edin 2900 ytlden 3 ayda 4000 ytl ye çıkan bir fiyat var ortada .. hiç bir marka ve modelde böle bir artış olmamış ...bunu görmezden gelmeye devam edin ...unutmaki burası sana yada bana ait bir başlık değil bu modelle ilgilenenlerin ilk etapta okudukları bir başlık ..almayı düşündükleri motorun fiyatının gereksiz, adaletsiz, akıl mantık sınırı dışında artışını bilmeleri bazılarını neden rahatsız ediyor.
    AYNEN KATILIYORUM...HONDA BU FİYAT FARKINI BELKIDE BİZİM BURADA MOTORU YERLERE GÖKLERE SIGDIRAMAYIŞIMIZDAN YÜKSELTTİ..ADAMLAR NABIZ YOKLADI GENÇLER BU MOTOR HK. NE DÜŞÜNÜYOR. SİZDE-BİZDE SAZANLAR GİBİ DÜŞTÜK BU OYUNLARA..Bu fiyat artışınada gerekce olarak motor başı alınan 200$ para gösterilmeye çalışılıyor... Benim bu tür yazıyı yazmam görüşüme ters gelenlere cevap olsun polemik yaratayım çabası değil...OLURMU BİR ANDA ALTTARAFI 150 cc BİR MOTOR.. 700 YTL ZAM TÜRK GEÇLİĞİNİN SÖMÜRME ÇABASININ BİR SONUCU..SEN COK DEĞİL 2 AY BU MOTORU ALMA BAKALIM NE OLCAK HEDEFLERİ TUTACAKMI..?FİYATLARI NASIL AŞAGIYA ÇEKECEKLER AYNEN CGL'de OLDUGU GİBİ...KOLAY GELSİN..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    arkadaslar belkide biz önce almıs olanlar sahsıma konusuyorum ben zamdan 10dk önce sans eseri aldım 10dk sonra fiyat 700 katlamıs valla ne diyim eyer zamlı olsaydı almazdım zaten bu parayı etmezdide bu bi gercek simdi satıslar nası frenlicek görün bak 700 az para degil 2 el iyi kötü cinli alınır bu parayla iyi olmadı bu, ya diger scooterlara ne diceksiniz ucuklaya ucuklaya baktım tablolara ortalık bu defa fena karıstı insallah motor satabilirler tabi alan olursa

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yapılan zam dan sonra da cbf 150 cc alan olacak Çünkü ne olduğu az çok anlaşılan malum ülke malı motor alıp üstüne bir de dert sahip olacagına insanlar bari başlangıç ta bir miktar sıkılır fakat daha sonrada verdikleri paranın keyfini çıkarırlar.
    Benim arkadaşım 5500 ytl ye Çin malı motorsiklet aldı da ne oldu 2000 km de motor indi motosiklet 1,5 ay serviste yattı ....1 ytl o motosiklet e verip dert sahibi olcagıma 10 ytl marka ya veririm hem bir motosiklet hem de zevk sahibi olurum.
    selamlar.

Motosikleti
    CBF 150
    sevgili cbf 150 topic i okurları ve yazarları

lütfen özenle okuyun

bu gün honda yetkilisilye bir telefon görüşmesi yaptım

cbf 150 ye yapılan zammın 350 amerikan dolarlık kısmı honda dan değil hükümetin aldığı gümrük fonundan kaynaklanıyor...
    fon uygulamaya girmeden önce motorlarını gümrükten ceken firmalar stokları eritene kadar ellerinde bulunan modellere zam yapmayacaklar,fakat stoklar bitip gümrükten yeni motorların çekilmesi gerektiğinde bunu her firma bir şekilde fiyatlarına yansıtacak...

bildiğini gibi cbf 150 2006 nın son çeyreğinde piyasaya sürüldü ve piyasa yeni sürülen bir üründe makul miktarda bir sayıda gümrükten çekildi, cbf nin gösterdiği yoğun satış stokları hızla erittiği için gümrük vergili yeni ürünlere kolaylıkla sıra geldi,bu arada cbf 150 karşısında irtifa kaybeden ybr 125 de stoklar elde kaldığı için henüz bu gümrük fonuna tabi ürünlere sıra gelmedi...eğer satış rakamları tersine yani yamaha lehine büyüme göstermiş olsaydı aynı zammı şu anda honda değil yamaha yapmış olacaktı...

burda araştırmadan atıp tutan arkadaşlara biraz daha destekli konuşmalarını öneririm..

forum yöneticisi gibi sorumluluk isteyen bir işi yürüten arkadaşın bile en ufak bir araştırma bile yapmadan bir firmayı burda fırsat düşkünü olarak tanımlaması daha da üzücü...

son olarak

honda bayilerinin kar marjlarından kısmaları ve vadeli satışlara son vermesi cbf 150 nin şu anda 3 800 YTL anahtar teslim fşyattan satılması sonucunu ortaya cıkarttı...tabi bu fiyat cok uzun bir süre için gecerli değil ve ne yazık ki sadece peşin alımlarda gecerli...
    ama yinede hiç yoktan iyidir...

cbf 150 yi şu anda nakit 3600 +plaka ruhsat şeklinde almak mümkün bilginize...
    [B][COLOR="Red"][CENTER]sonun başlangıcı :)[/CENTER][/COLOR][/B]

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    sarrrman kardeş,
    Mesajında dikkatimi çekti, honda nın vadeli satışlara son verdiğinden bahsetmişsin, yani honda da vadeli (kredi kartına veya banka kredisine vs, cüzzi miktar peşin ödense de) satış olanakları yok mu ? Honda bayisine sormaktansa topicdeki kardeşlerimden bilgi alayım ona göre bir tutum belirleyeyim dedim. Yanıt verirsen sevinirim. Tşk ler ... Haa bu arada, tüm honda modelleri açısından soruyorum ...

Motosikleti
    CBF 150
    ender kaptan

vade uygulanıyor fakat vade farkı alınarak...

ben cbf 150 için cevap vermiştim

sanırım bu kardan fedakarlık durumu cbf 150 yi ilgilendirdiği için diğer modellerde eski sistem devam ediyordur...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    sarrrman iyide kardeş bu bahsettigin zam yeni geldi oysa honda elindeki bütün cbfri tükettimi sence :? Bak cbf almak isteyen bi cok kişi bayilere sordugunda satışımız yok dedi neden sence .Bu ellerindeki cbfLeri 1 gün icinde ithal ettiklerinden midir anlamadım ben aniden zam geldigini

Motosikleti
    CBF 150
    sevgili pierzig

honda elindeki stoklar bittiğinde yada bitme noktasına geldiğinde yeni fiyatları açıkladı

benim iletişim içinde olduğum 3-4 bayi son ana kadar eski fiyattan araç sattı
    bu şekilde motor alan arkadaşlar forumda bunu yazdılar bir kaç sayfa geride bu konulara ulaşabilirsin...

sizce bu çapta bir firma stoğundaki 3-5 araçtan kar etmek için eski model karaborsacılar gibi mal saklarmı ?

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @ginger araştırmacı usersin hakpek fon için 200 usd diyor sarrrman ın konuştuğu kişi 350 usd diyor. nedir bunun doğrudu. iki rakam var önceki yazılanlar içinde de 200 usd deniliyordu. yoksa CBF 150 için fazladan 150 usd fon mu geldi
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaslar sanırım boş konuşmalarla dolu bir topic oldu..Tamam kimse aldığı gözü gibi baktığı motoru başkasının kötülemesini istemez ama burada Barış abinin yaptığı da motoru kötülemek deil...Çıkış fiyatı 2900olan bir motor...Şu anda sitedeki fiyatı 3990 aradaki fark 1000ytl gibi bir rakam...gümrük vergisi artı olara k 200$ dendi hade 350$olsun o da eder 500ytl gibi bir rakam ki o bile deil...geriye kaldı 500ytl birkaç ay sürede bu kadar bir zaman nasıl açıklana bilir!!!O zaman satarlarken sanki zarar mı ediyorlar dı?Kesinlikle hayır.Piyasa istedi ve hondanında işine geldi.gümrük falan hikaye hiç olmazsa son zam 500ytl'si gümrüğe gitti geriye kalan 200 hoopp hondanın kasasına..Bu demek değil midir ki honda motosiklet içini kırıcı bir iş yaptı? Kimse honda markasını kötülemiyor yaptığı uçuk fiyat artışına sitem ediyor sadece..Ve bence kesinlikle şu anda 4000ytl'yi haketmiyor bu motor...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    CBF 150
    bence yazılanları iyi okumuyorsunuz

birincisi alınan vergi yada fon motorun hacmine göre değişiyor

350 bayinin beyanı ama en az 300 dolar buda asla 300 ytl yapmaz

ve belirttiğim gibi motoru hala peşin paranız varsa 3600 ytl ye almak mümkün...
    herşeyi gingerden beklemeyin birazda kendiniz araştırın...

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sarrrman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yazılanları iyi okumuyorsunuz

birincisi alınan vergi yada fon motorun hacmine göre değişiyor

350 bayinin beyanı ama en az 300 dolar buda asla 300 ytl yapmaz

ve belirttiğim gibi motoru hala peşin paranız varsa 3600 ytl ye almak mümkün...
    herşeyi gingerden beklemeyin birazda kendiniz araştırın...
    insanlar az bucuk haber bültenlerini takip etseler senin ne demek istediğni anlardı kardeş hondaya çamur atıcağmıza çevremizdeki insanların vergi kaçırmalarını engelleyelimki dolaylı vergilerden kamburumuz çıkmasın biz ne yapabilirizki gibi aciz cümlelerden kaçınmanızı öneririm

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    honda fiyatlari uçurmuş cbf150 bile 4.000ytl 1.500 daha koysan cbr125

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    pardon yanlışlık olmuş ama ne olursa olsun son zam olmasa bile bu kadar sürede bu kadarlık bir artış ticaret olarak bakarsak olaya bile çok yanlış...Yine de motosiklet adına kırıcı bir iş yapıldı diyorum.Kötülemiyorum sadece fiyat politikasını kötülüyorum hondanın.Ki ben de düne kadar cbf150 almayı planlayan bir kişiydim..O yüsden de 4000ytl'yi haketmiyor...
    AKIN FİDAN

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon yanlışlık olmuş ama ne olursa olsun son zam olmasa bile bu kadar sürede bu kadarlık bir artış ticaret olarak bakarsak olaya bile çok yanlış...Yine de motosiklet adına kırıcı bir iş yapıldı diyorum.Kötülemiyorum sadece fiyat politikasını kötülüyorum hondanın.Ki ben de düne kadar cbf150 almayı planlayan bir kişiydim..O yüsden de 4000ytl'yi haketmiyor...
    bas bas bağırdı herkes yılbaşından sonra bu motor 4000 ytl üstü olacak diye alın dendi alamayanlar bi şekilde muhakkak alsın zam gelmeden sonradan kimse dövünmesin dendi ben de hatta bu yüzden acele edip aldım şimdi budamı honda'nın suçu oldu alsaydınız

Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr125&cbf150 hangisi daha iyi desem kim bilir madara olur cbf?
    cbr cbf 150 nin yanında ben ce bisiklet gibi kalıyor istersen gel sen cbr la ben cbf le çıkalım bakalım hangisi madara olacak yada boş ver ben videolarım yeterki sen rahat ol
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler