Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ICMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Hala bu motordan alan kimse yokmu
    arkadaşlar? Acayip bir durum.
    --MOTOSİKLETSİZ OLMUYOR YAV--

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ICMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala bu motordan alan kimse yokmu
    arkadaşlar? Acayip bir durum.
    Türkiyeye yeni geldi. alan var fakat internete ve motosiklet.nete girmiyor ki herkes
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Konuyu Toplam 12 üye okuyor. (9 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    delicoban, fakir ama gururlu, heytbecom, Hwo, I3luee, Marv, mici_ceko_4, Selçuk1981, semtuluce

sımdıden populer olmaya basladı bıle zaten....
    ayrıca en cok dıkkatımı ceken depo kapagı oldu cbr ınkının aynısı ayrıca aynaları hıc begenmedım cbr aynası ne kadr kı ondan takılsa daha guzel olur gıbıme gelıyor
    bıde artık bı kac kullanıcı olsa da tanısak motoru artık...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bu arada cbf150'de çin fabrikalarında üretiliyor olması gerekiyor.Ama bu hiç bir şeyi deiştirmez önemli olan parça kalitesi ve honda işçiliği...Ama cidden ben naked motor tarzlarında genelde kafa grenajını sevmezdim ama bu çok tatlı durmuş ki zaten abisi cbf600'ün minyatürü.Bence naked'ten daha çok enduro-touring görüntüsü var ve güzel duruyor.Eleştirilere rağmen güzel tipi var.Her ne kadar eksozuda kötü olsa ki, o da telore edilebilir...artıları sebebiyle...en önemlisi ise yakıtı...2lt olarak bahsediliyor heryerde...Bakalım zamanla gerçekler piyasaya çıkacak...

Konuyu Toplam 3 üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
    ultraukala, piyade
    popülaritesi sanırım biraz düştü...
    AKIN FİDAN

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Honda bence zamanlama hatası yaptı. Bu motoru geçen yazın başında çıkartsa daha çok satılır daha çok tanınır ve çinliler daha az satılırdı. Ama honda yetkilileri bunu düşünmüşlerdir tabi. Artık başta Yamaha olmak üzere diğer büyük firmalardan da CBF150 ye rakip china killer makinalar bekliyoruz
    "Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."

herkese selam ben de ehliyetimi yeni aldım.şimdi motor almayı düşünüyorum.dün cbf 150 ye bakmaya gittim.motoru beğendim özellikle siyahını.ama önümüzün kış olması beni düşündürüyor?ne yapmayalım siz ce?

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı comert78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam ben de ehliyetimi yeni aldım.şimdi motor almayı düşünüyorum.dün cbf 150 ye bakmaya gittim.motoru beğendim özellikle siyahını.ama önümüzün kış olması beni düşündürüyor?ne yapmayalım siz ce?
    Öncelikle selam arkadaşım. Kışın motor kullanılmaz diye bir şeyi kabul etmiyorum ben. Yerde "kar" olmadığı sürece kullanılır. Kışın motor almanda doğal bir hareket olur. Fakat motorunu kuru soğuklardan, don olayından, kardan koruyacak bir yerin var mı? Özellikle kolay sokup çıkarabileceğin bir garaj yahut apartman girişi yahut Kömürlük var mı? Bu iki soruma cevabın evet ise git al acık soğukta olsa rüzgarı hisset derim
    "Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."

sahin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs 400 silverwing
    bugün ankaradaki honda bayisiyle konuştum satışta koç finans ve anadolu cetelemle çalışyorlarmış ve 12 aya varan taksit seçeneği varmış ve ayrıca talebin de çok olduğunu söyledi bakalım ankara sokaklarında canlı canlı ilk ne zaman göreceğiz makineyi...

Motosikleti
    hondacbf150

honda cbf 150 satın aldım :)

valla ybr 125 için plan yapıyordum ki cbf 150 nin satışa çıktığını öğrendim önceki gün anlaşmaları tamamladım sanırım haftaya perşembe motoru teslim alacağım

Motosikleti
    NS300 Forza
    Alıntı boravyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ybr 125 için plan yapıyordum ki cbf 150 nin satışa çıktığını öğrendim önceki gün anlaşmaları tamamladım sanırım haftaya perşembe motoru teslim alacağım
    Hayırlı olsun şimdiden yorumlarını bekliyoruz ona göre

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    İlk kurban sen olacaksın
    Görüşlerini bekliyoruz en kısa zamanda, aman diyim, unutma buraları CBFne kavuşunca
    Başlık çok klas olmuş bu arada, ellerinize sağlık
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, arkadaşlar az önce mototal'da motoru yakından gördüm, inceledim.

İzlenimlerim:
    1- CBF 150 kesinlikle fotoğraflardakinden çok daha büyük ve kaslı bir motor. (Selesi çok geniş ve rahat görünüyor, artçı için de fazlasıyla büyük ve rahat bir sele üstelik. Benzin deposu ve ön kısım geniş ve kaslı, arka taraftaki bagaj çok şık görünüyor. Çamurluklardaki siyah plastik ekler kötü havalarda çok işe yarayacak gibi ve fotolardaki kadar basit durmuyor.)
    2- Bu motor bir commuter değil bence, cbf 250 ayarında bir motor hatta bana görünüşü daha güzel geldi.
    3- 3200 ytl fiyat anahtar teslimidir, plaka v.s. dahil. Duyunca alma planlarımı hızlandırma kararı aldım doğrusu.
    4- 2007 modellerde devir göstergesi olacağı hakkında bayii, öyle bir şey yok bize öyle bir şey denmedi dedi. (Yani sırf devir göstergesi için 2007'yi bekleyip bir de zam yemek bana akıl karı gelmedi)
    5- Özellikle siyah renk oldukça göz dolduruyor, ama koyu kırmızıyı da yabana atmamak gerek. Sizin anlayacağınız bu alet hiç de yabana atılır gibi değil.

Ben motoru gördükten sonra kesin olarak bu aletin ilk motorum olmasına karar verdim (çok daha iyi bir alternatif çıkmazsa, ki bu şartlar altında çıkacak gibi görünmüyor). Ve bana göre bu aletin ybr v.b. gibi motorlarla kıyaslanması en azından görüntü olarak ve ebatlar olarak kesinlikle haksızlık. Çok daha güzel görünüyor ve çok daha kaslı. Ve bir kez daha anladım ki, bir motosikleti yakından görmedikçe fotoğraflar bir karar vermek için yeterli değildir. Birebir incelemeden önyargılı davranmamak gerek.
    En kısa zamanda almayı düşünüyorum artık, umarım buradan sürüş izlenimlerimi de yazma fırsatım olur.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

zangif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu makinayı kullanan pek yoktur ama merak attiğim şu 150cc lik motorla satbil olarak 2 kişi uzun yol gidilebilirmi motoru zorlamadan
    110 veya 120km hız ile

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yanı arkada bagajmı var???
    Yanlış anladın ya da ben yanlış anlattım, top case v.s. takılacak bölümü kastettim bagaj olarak.

Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazma, yazma şöyle, beni dertlere düşürme Satmışız motorumuzu motorsuzuz, askerlik kapıda, ben hondanın kapısında

Valla ben de aleti görünce dertlendiğim için nasıl yapsam da bir an önce alsam derdine düştüm kardeş. Ya kredi kartına dayanacaz ya da kardeşimin kapısına dayanıp borç istiycem. Ama artık sıkıldım, ehliyeti aldık motor yok, şimdi aldım aldım, yoksa yine zamdı, başka masraflardı dertten derde düşmek istemiyorum.

Alıntı zangif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu makinayı kullanan pek yoktur ama merak attiğim şu 150cc lik motorla satbil olarak 2 kişi uzun yol gidilebilirmi motoru zorlamadan
    110 veya 120km hız ile

Valla motor görünüş itibariyle iki kişiyi rahatlıkla taşıyacak kadar büyük ve sağlam duruyor, ama uzun yolda durum nasıl olur bilemem, onu da alırsak anlatırız ya da bak alanlar çıkmaya başladı onlar yakında anlatırlar sanırım buradan. Umarım ben de...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hayırlı olsun arkadaşım. izlenimlerini bekliyoruz.

Alıntı zangif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 veya 120km hız ile
    bence bu motor normal bir yolda 120 km/h ulaşamaz. cbf250 nin 140-145km/h arası hızı olduğunu düşünürsek bu motorun tek kişi bile 110-120 km/h ile gitmesi zor.

hatta uzun yolda rampalarda 60-70 km/h hızlara düşer. bu motorla uzun yolda 100 km/h ile gidersiniz o da dümdüz yolda. rampalarda bu motor yetersiz kalır. bu motorun son hızları zaten 110-115 km/h. son hızıyla hiç bir motorla seyir edilemez. amacınız bu hızlarla her yol şartlarında seyir etmekse bence cbf150 sizin motorunuz değil

ben de 2.el cbf250 ya da twister arıyorum. uygun birşey bulamazsam cbf15 alırım. benim de amacım şehirdışı gezilerde yetersiz kalmaması. bu yönden 2.el cbf250 daha iyi

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    ylmzzz sana katılmıyorum 110-120 km/h hız cok kolay ulasacagını tahmın edıyorum. .. ama onu zorlamak cok gereksız ve mantıksızlıktır o ayrı konu...

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 cc motorla yarışlara katılmayı ben düşünmüyorum zaten böyle düşünen arkadaşlar bu motoru almasınlar , benim almam daki amaç güvenilir oluşu Honda markasının artık kurumsallaşması .

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ylmzzz sana katılmıyorum 110-120 km/h hız cok kolay ulasacagını tahmın edıyorum. .. ama onu zorlamak cok gereksız ve mantıksızlıktır o ayrı konu...
    120 ye ulaşabilir belki ama rahat ulaşması imkansız çünkü son hızı. motoru kullandım tahmin etmiyorum. 11 beygir bir motor sonuçta abartmayalım. motorun asıl gücü rampada çıkar. düz yolda hadi 120 yaptı diyelim
    12,7 nm maksimum torkla rampalarda ne olur sizce?

motor güzel hoş ama performansı 120 hızlarda seyehat edecek kadar değil. dik rampalarda deneme fırsatım olursa tekrar konuşuruz bunları.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    motorun son 120s/km miş biraz az geldi.Motoru birisi alsada bir test etse.Bekle bekle nereye kadar.2007 modelinde devir saati olmıcaksa beklemeye lüzüm yok ozaman Ama öyle bir yazı vardı 2007 de devir saati konacak diye
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

alponzo150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında 2007 yılında cbf 150 yarışları olsa hiç fena olmaz ama egzosu sayesinde buda olamaz bence ön rüzgarlığı sayesinde rüzgar sizi es geçiyor bence küçük bir ayrıntı ama çook fark ediyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler