Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar , benim eski motorun servisinde ki usta şöyle derdi "aklı kel den benzini shell den " alacaksın derdi.
    Ayrıca po nun benzini az yakması için katkılıdır;motor a bir faydası var mı ?bilmiyorum ekonomik yakıt harcanması dışında Shell ise po ya göre daha rafine daha saftır.Daha kolay yakar motosiklet ayrıca 95 oktan dan şaşmayın.(bence)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    ben 95 oktana göre, 97 octan benzinle daha fazla yol yaptım, evet bunu anladım ve daha hızlı gidiyor motor.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bugun bogazdaydım bogaza gitmeden önce elimde bulunan mondial 150 zatı bir arkadaşa gösterdim ve salı günü alıcak (tabi caymazsa)tabi sonrada ilk hedefim cbf 150 yeter artık yaa sizlerin motoruna baktıkca kahroluyorum valla hele yanımda amcaoglunun motoru olunca içim gidiyor her gördügümde bende alıcam artık geri sayım başladı,bak sayıyorum heeee 6,,,5,,,4,,,,
    bunlarda bogazda çektigimiz fotolar

98 Beygir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    haydi hayırlısı Cihan...

95 oktanmı...hangisini alıyoruz beyler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    valla ben arbaya da motoruma da 95 oktan alıyorum ve ya opet ten alıyorum opet bulamazsam,petrol ofisinden alıyorum başka benziciden almam huyumdur
    98 Beygir.....

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    BP den alıyorum çünkü en yakın o ama şu bir gerçkekki devamlı aynı benzincidden almakda fayda var.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Opet in 95 oktanından vazgeçmeyin derim....Benden size abi tavsiyesi....Neden diye de sormayın...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bende şöle derim ben genelde shellden alıorum ama opette po dan da aldıım oluo ve 95 alıorum her zaman 98 servis almayın dedi saten nedeni ise bu motorun sıkıştırma oranı yüksek olmadıından 98 ten verim elde edemiosun ve benzini çiğ atıo onun için 95 ten şaşamayın daha hızlı gidio falan demeyin 95 yararlı motora

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydi hayırlısı Cihan...

95 oktanmı...hangisini alıyoruz beyler...

Ben de aldığımdan beri sürekli 95 oktan alıyorum, genelde Shell'den ama mecbur kalırsam BP ve Opet'ten de alıyorum. Bana da 95 oktan dışında kullanmayaın demişlerdi. Klavuzda da öyle diyor.

Bu arada erdo, anahtar esprin çok güzeldi, üşenmemiş uğraşmışsın. Ne varsa gençlerde var

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aldığımdan berti sürekli 95 oktan alıyorum, genelde Shell'den ama mecbur kalırsam BP ve Opet'ten de alıyorum. Bana da 95 oktan dışında kullanmayaın demişlerdi. Klavuzda da öyle diyor.

Bu arada erdo, anahtar esprin çok güzeldi, üşenmemiş uğraşmışsın. Ne varsa gençlerde var
    abi espiri değil gerçek bunlar Teşekkür ederim.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Yanlıs degılsem Ferrarı 100 octan kullanıyormus Bısım parcalar 98 omrunude yıyormus Bunu ıyı bılıyorum.Onuda Siz hesaplayın ferrari 100 octan :D:D
    Sizde 100 koyarsanızz Motor Erir :D:D

Motosikleti
    Konuyu Toplam 3 üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
    mete_han, insane

ybrciler teftişte.... hidayete erecekler sonunda...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Bu benzin işi palavra yaa. 95 ile 97 veya 98 in ciddi bir farkı yok emin olun. LCV leri neredeyse aynı yakıtlar, buradan yorumla, avrupalı yeşilcilerin zorlaması ile kağıt üstü farklar diyorum. Ama illa Oktanı yüksek bişi denemek istiyorum ve ciddi sonuç alamak istiyorum derseniz, depoya NAFTALİN atın Hırıldamaya başlıyacaktır. Ama kısa sürede motoru kucağınızda servise taşıyınca bana kızmayınız
    Poturdak

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    hocam ben ilk ybr 125 aldım, 1 saat sonra götürüp geri verdim, kavga gürültüde olsa verdim. neydi onun vitesleri öyle ya, honda cg 125 te iki vites arasında boşluk var, vites düşürmek kolay, ama yamahada tutturmak zor oldu bana, ayrıca kaldırmakta zor, sinir oldum verdim geri ama şimdi pişmanım.
    Olsun yinede ben bu sabah 15 000 km deki motorumla otobanda 110 u gördüm ya bana yetiyor

Motosikleti
    CBF 150
    arkadaşlar çanta alacağım,kappalara baktım 35 lik gözüme çok büyük geldi.26 lık alacam ama kask vs. gibi eşyaları alırmı diye merak ediyorum siz ne yaptınız

Motosikleti
    35 lik al...sonra çok pişman olursun...keşke diye...

Motosikleti
    Alıntı deep3636 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çanta alacağım,kappalara baktım 35 lik gözüme çok büyük geldi.26 lık alacam ama kask vs. gibi eşyaları alırmı diye merak ediyorum siz ne yaptınız
    35 lik tam ideal 26 çok ufak,benim sana tavsiyem 36 lık özende kappa 100 ytl
    98 Beygir.....

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    CBF150 hakkındaki Motorbike test yazısı...

Honda Türkiye yeni modeli CBF 150'yi düzenlediği bir basın toplantısında tanıttı. Eylül ayının ortasından itibaren satışa sunulacak olan model için yıllık satış hedefini 10 bin olarak açıklayan Honda yetkilileri hedef kitle olarak motosiklet kullanmaya yeni başlayanları, kurye şirketlerini görüyorlar. Müşteri beklentilerine uygun kolay kullanımlı, güvenilir ve eğlenceli olma konseptinde piyasaya sunulan CBF'in fiyatı ise 3200 YTL civarında olacak.

Yeni teknoloji ürünü motoru , düşük devir seviyelerinde dahi yeterli güç üretimi.

Doğru şanzıman oranları sayesinde 100cc hacmindeki motosikletlerinkine benzer düşük yakıt tüketimi sağlıyor.

Honda'nın geliştirdiği yüksek tork üreten 150 cc yeni motoru, gelişmiş teknotojisi sayesinde CBF 150'nin kullanımının heryerde güçlü ve keyifli olmasını sağlıyor. Motor 7000 devirde maksimum 11.28ps güç üretiyor. 5250 devirde 12.7 Nm tork sağlıyor.

Gayet stabil krank bağlantıları ve balans mili sayesinde, CBF150 beklenenin çok üzerinde yumuşak ve sessiz kullanım sunuyor.

Ağırlık merkezinin iyi ayarlanabilmesi için, üst bölümlerinde bulunan bulunması gereken metal parçalar hafif alüminiyumdan imal edilmiş ve prolink süspansiyon uygulanarak kolay kontrol sağlanmış.

CBF 150 yeni teknoloji motor ile yüksek Güç ve Tork . Dik tırmanışlarda veya iki kişilik yolculuklarda dahi beklenenin üzerinde performans sunuyor.

Motordaki yenilikler;
    -İki yönlü hava havalandırmalı gömlek
    -Bilyalı tip sübap iticileri
    -Merkezden dışarıda konumlandırılmış Krank
    -Yeni jenerasyon hafif piston
    -Yağ jeti ile piston soğutma sistemi
    -Geliştirilmiş emme portu
    -Balans mili

Bilyalı sübap iticileri ve ekzantrik mili sayesinde sürtünme azaltılarak yüksek güç ve tork elde edilmiş.

Offset krank sayesinde CBF150 motorunda düşük yanal baskı ve düşük sürtünme sağlanmış. Krankın bu offset pozisyonu sayesinde piston ve piston koluna maksimun güç uygulandığı anda kol ve piston aynı düzlemde hareket ederler bu sayede en effektif güç aktarımı maksimize olur.

Yeni teknoloji emme portu ve iç hava kanalları sayesinde etkili soğutma sağlanmakta ve sıcak ortam kullanımlarında ve yoğun trafik koşullarında dahi düşük ısınma ve yüksek performans sunmakta.

Yeni ve hafif pistonda ağırlık mümkün olduğunca merkeze toplanmış olup ilk harekette ve devir arttırma ihtiyacında motorun çabuk cevap verebilme kabiliyeti geliştirilmiş. Piston alt yüzeyinin yüksek basıçla devamlı yağlanması sayesinde piston sıcaklıkığı istenilen değerlerde tutulularak, bu sayede daha güvenilir ve dayanıklı kullanım sağlanmış.

Ağır parçaların merkeze toplanması ve merkezden uzak kalan parçaların hafifletilmesi sayesinde çabuk reaksiyon kabiliyeti ve kolay kontrol edilebilirlik sağlanmış. Basit ve stabil elmas tipi şase her türlü yol şartına kolay kullanım imkanı sağlıyor.

CBF 150 pro-link sistemi ile donatıldığı için ana ve alt taşıyıcı borular daha geliştirlilerek stabilite arttırılmış.

Stabilitenin yanında başarılı esnekliğe sahip olması optimum yük dağılımı ve düşük ağırlık sağlamaktadır.

Pro-Link sistemi genellikle yüksek performans aranan Moto GP, Moto- Cross, Super Sport motosikletler ve büyük hacimli motosikletlerde kullanılan bu teknolojiyi Honda Türkiye yol koşullarınıda göz önünde bulundurarak CBF150'ye uyarladı. Bu sayede daha konforlu ve hızlı yol alabilme kabiliyetine sahip.

Şaseye monte edilen ön grenaj ve ön far sayedinde gidon üzerinde bulunan ağırlık kaldırılmış ve hafif ve kolay kullanım sağlanmış.

Çift piston kaliperli ön disk fren güvenli duruş sağlıyor. Gösterge panelinde hangi viteste olduğunuzu gösteren ışıklı göstergeler bulunuyor. Büyük cc'li motosikletlerdeki gibi elektrik kesici ve koldan jikle ibi özellikler bu modele eklenmiş.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Teşekkürler Luxor bilgiler için.

Ben de ilk uzun yol deneyimimi geçtiğimiz pazar Ankara ve Bolu MT ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği Beypazarı gezisinde edindim:
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...si-raporu.html

CBFmle 311 km yol yaptım gidiş dönüş için, gezideki motorlar içinde en az yakıt tüketimini Keeway'lerle beraber yaptık. Tam dolu depo ile çıktığımız yolda bizim benzin gösterme özürlü benzin göstergesi daha deponun dörtte birinin dolu olduğunu gösteriyordu döndüğümüzde. (Şunu tamir ettirmenin bir yolu var mı acaba?)
    Motor 1600 km civarında, dönüşte otobanda 125 gördük, SSçi arkadaşlarla beraber geldik bi ara .250lik abilerinin yanında birazcık geri kalsa da kopmadı gruptan.
    Uzun yol deneyimleri:
    1) İndiğinizde kaskınızı temizlemek için ıslak ve kuru mendil bulundurun, resmen bir sinek katliamı yaşıyorsunuz
    2) Lastikler gerçekten güven vermiyor, bi iki kere korkmadım değil uçurumdan aşağı uçacağım diye. İlk fırsatta ben de yeniliycem lastikleri. Metzeller varsa ikisini de değiştircem.
    3) CBF 150 uzun yol ve yüksek hızda son derece sorunsuz, 125yle giderken aynalarda en ufak bir titreşim görmedim. Ayak padleri fena titriyor ama. Onun da çaresi üzerinde lastik/kauçuk malzeme olan padler varmış sanırım, onlardan sormak soruşturmak lazım.
    4) Grup halinde çıkılacak gezilerde çok fazla güvenmeyin, 2 kişi giderseniz gruptan geri kalabilirsiniz. Kendinize yavaş bir grup bulun
    Ayrıntılar şimdilik bu kadar, teşekkürler
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    CBF 150
    eee millet hadi kimse bişey yazmıyo..fiyatlar ne alemde benim sorduğum bayiler 4.150 nakitten bahsediyor.en çok 4.000 e veren yerler var sizin oralar nasıl???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler