Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    full depoyu doldurmuştum,motorun daha rodajı bitmedi şu an 341 km oldu daha yedeğe düşmedi,sadece Ankara içi dur kalklar dahil,motor her viteste 5000 deviri geçmedi.. yalnızca deneme amaçlı kısa süreli 2 veya 3 kere,5 viteste 6500-7000 devir aralığında 80-90 arası sürat yapıldı..benzin birince depoyu doldurucam kesin kuruş hesabını tekrar buraya yazarım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    full depoyu doldurmuştum,motorun daha rodajı bitmedi şu an 341 km oldu daha yedeğe düşmedi,sadece Ankara içi dur kalklar dahil,motor her viteste 5000 deviri geçmedi.. yalnızca deneme amaçlı kısa süreli 2 veya 3 kere,5 viteste 6500-7000 devir aralığında 80-90 arası sürat yapıldı..benzin birince depoyu doldurucam kesin kuruş hesabını tekrar buraya yazarım..
    hocam bence artık kuruş hesabı yapmayalım biz..çünkü yanıltıcı olabilir. hergün benzinin fiyatı değişiyor ve kuruş hesabı yapınca yaktığın miktarda değişiyor..onun yerine en iyisi litre hesabı yapmaktır.. 100 km de kaç litre ?
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Aykan geçmiş olsun bu motorun düşme olayları banada ön Kerenaj koruma demiri almaya itiyor

Birde egzoz la aynı renkte koruma demirleri gördüm bir cbf de gayet güzel duruyordu

Motosikleti
    CBF250
    Motorumu çok özledim, işlerin yoğunluğundan maalesef yüzünü göremez oldum.
    İşyerimin otoparkında istirahatte, hem üstü kapalı hemde bırandalı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki servise dün gittim , motor 1200km de. bana söyledikleri şu oldu ;

-Ustamız eğitimde önümüzdeki hafta gelecek...
    --ben o bir haftada 1000km daha yol yaparım ama ne olacak? 1000 bakımını 2000km de mi yaptıracağım?
    -peki teşekkür ederim hayırlı işler

Bu arada 30 büyük enduro ile harika bir Demirköy kampımız oldu , deli virajlarda bu yükle grubun ortasında geri kalmadan deli bir sürüş yaptım , bi ara kaskın içinde kahkahalar atıyordum. Büyük enduro alabilmek için uzun süre para biriktirmeyi beklemediğimden dolayı da ayrıca mutlu oldum

O kadar yükü nasıl yükledin
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar AYDOĞAN nikli İsmail biraderimi arayayım dedim demin cebi kapalı...bir sıkıntısı mı var acaba nedne koptu ortamdan...Angaralı arkadaşlarbir bilgi versin...

Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende bugün sordum,çorlu servisi bırakmış diyolardı,satmıyodu da artık motorsiklet,bugn görmüş arkadaşlar önünde 8-10 tane cbf varmış hemde çok şaşırdım,gerçi onşar sahibini bulmuştur ama yarın öğrenicem eğer servis olayı varsa süper olur.ilk bakım ücretsiz dediler ama aldığım yere gitmem şart değil heralde servislerin hepsi aynıdır dmı yaa???
    ilk bakım ücretsiz derken ilk yağ değişimi mi ücretsiz acaba çok merak ettim...zaten bakım ücreti 25 lira olması lazım...geçen servise biri geldi...kendi değiştirmeye çalışmış yağı tapayı yalama etmiş...ustalar çok uğraştı...ama eleman çaktırmıyor tapa bozuk diye gelmedi...yağı değiştirelim diye geldi çakal...

Alıntı 70musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    Aga bişey yapmadık yav...yalandan bi servise sorduk işte...statör bildiğin sargılı olan parça...parça kodu da şu..31120-KTT-890 STATOR ..

2 numaradaki...

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [Kuzuuuu, bundan önceki uludağ denemesinin resimlerinide atmak lazım hani gemlik'den yarı yoldan döndüğümüz, hatta motosikletlerin yolda hücum bot taklidi yaptığı resimler
    vallahi komediydi he...gezdik gezdik Uludağa akalım dedik...Çınarcık Esenkent ARmutlu Derken Gemliğe yaklaştık...birda ne görelim karşı taraf Bursa simsiyah...kıyamet şimşekler yıldırımlar gök gürlemeleri...gemliği geçtik birde n egörelim yağmur yardıra yardıra yağıyor...ben diyim dolu sen de göktaşı gibi sicim sicim yağmır...

sonra BP ye sığındık...1 saat kadar oyalandık yok aga yağmır dinmedi...sonra vira bismillah diye geriye dönelim dedik...Gemliği geçtik agalar galiba Orhangazidemiydi neydi bir su bir su...yol tıkanmış sudan ...hafifde lağımla karışık su...ana yol olmuş sana dere...biz aralardan derelerden ıslana ıslana donumuza kadar ıslanıp döndük evlere...ne gündü be...aga kimde fotolar bilmiyorum valla görmekte isterim...

Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki servise dün gittim , motor 1200km de. bana söyledikleri şu oldu ;

--ben o bir haftada 1000km daha yol yaparım ama ne olacak? 1000 bakımını 2000km de mi yaptıracağım?
    -peki teşekkür ederim hayırlı işler

Bu arada 30 büyük enduro ile harika bir Demirköy kampımız oldu , deli virajlarda bu yükle grubun ortasında geri kalmadan deli bir sürüş yaptım , bi ara kaskın içinde kahkahalar atıyordum. Büyük enduro alabilmek için uzun süre para biriktirmeyi beklemediğimden dolayı da ayrıca mutlu oldum

.jpg[/IMG]
    Anadoluda böyle valla...serviste bir usta var onlarda çok kıymetli...aldıklarıda asgari ücret...

ne güzel cbf amaca her zaman hizmet eder gocunmaz...

Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydınlar arkadaşlar.
    burada wadafon internet çalışmadığından 4 gündür aranıza katılamıyordum,sonuçta wadafon bugün arızalarını giderdide aranıza katılmanın mutluluğunu yaşıyorum.
    hepinize kazasız cezasız sürüşler diliyorum.
    slmlr
    Ercan.
    Aleyküme Selam hacı...Vodafone İngiliz firması orjinalinde bile W yok ama sen Wadafon yaptın valla... selamlar...

Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abim biliyosun pazar düşürmüştüm motoru. 4 cm karelik parlak siyah folyoyu güzelce keserek ve fön makinesiyle ısıtarak farın sağ kısmındaki ufak deformasyonu yok ettim.çok başarılı oldu. bunda motorun siyah olmasıda avantaj diğer renkleri tutturmak zor.koruma demirinede 3d carbon fiber kaplama aldım ufak bi deneme yaptım çok güzel duruyor ama işçiliyi zor.yan çantayıda iki taraflı bu malzemeden kullanıcam biraz uğraştırcak ama içime sinicek sanırım.koruma demirinin faydası parasına oranla tartışılmaz.koruma demiri ve yan çanta motoru tamamen korumuş.ayna dahi yere deymediyi halde farın sağ üst kımındaki çıkıntılı bölge nası deydi hala anlamış deyilim.teselli ve desteklerin için sağol

eline sağlık birader valla tebrik ederim...birkaç foto ekleseydin yaparken öncesi sonrası diye bekleriz sizden böyle detaylar...

Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh mis gez bakam bu dünya sana güzel...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS

Arkadaşlar, Motor gövdesi havalandırması nedir? ben bu hortumun kapağını söktüm, hiç hava alacak birşey yok. Kapakta delik filan da yok. Nasıl motor hava alıyor, yada nasıl içerisine pislik giriyor?

Diğer bir konu; birkaç defa denedim benim motor full depo ile taş çatlasın 325 km de yedeğe geçiyor. 6000 deviri geçmiyorum. hava filtrem temiz. kafayı karbüratöre taktım. Şimdi karbüratör tamir takımı arıyorum. Nasıl bulabilirim?
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    arkadaş herkese selamlar motoruma dün kavuştum güzel alet ya akşam altıda aldım bugün maşallah 110 kilometre oldu bide size soracagım bişey var motorun satış paketinde anahtar takımı buji anahtarı vs gibi şeyler yok mu ?

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı sensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş herkese selamlar motoruma dün kavuştum güzel alet ya akşam altıda aldım bugün maşallah 110 kilometre oldu bide size soracagım bişey var motorun satış paketinde anahtar takımı buji anahtarı vs gibi şeyler yok mu ?
    kullanma kılavuzunu okumalısın ilk önce , nerde ne var yazıyor..seleyi aç sağ tarafında bir bölmede ufak mavi cüzdan gibi bişi var..onun içinde gerekli birkaç alet falan var
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanma kılavuzunu okumalısın ilk önce , nerde ne var yazıyor..seleyi aç sağ tarafında bir bölmede ufak mavi cüzdan gibi bişi var..onun içinde gerekli birkaç alet falan var
    teşekkür ederim sezgin bey okurum

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    mayısın 11 geldi güya kim inanır buna nasıl bi rüzgar hala montları çıkaramadık ya pazar düzelcek inşallah artıkın :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda XL650 TRANSALP

geçmiyor gece

gelmez bence bu sabah heyecandan uyku tutmadı. Araba aldığımda bu kadar sevinmemiştim.

Epey aksilikten sonra yola çıktı benim canavar herhalde Ankara'dan bu tarafa geçmiştir.

Yakıta gelince yaklaşık 1050 km de 170 lira yakıyor. şimdi diyeceksiniz çok yakıyor ama km sayacı dönmediği için fazla yakıyor.
    İstanbul içi nakliye 50 TL. İstanbul Erzincan 120 TL otobüs ile geliyor.

Mototal dan almıştım ve hakikaten çok yardımcı oldular. Bizzat araca gidip yüklediler. Sağ salim sabah elime geçerse de tadından yenmez.

Tüm isteksizliğime rağmen koruma demirlerini de taktırdım. Hem otobüs bagajında bağlarken işe yarasın hem de sonrasında yan yatmalarda korusun diye.

Yukardaki resimlerde üstü kırmızı çanta varya onun markası nedir acaba kim satar benim motorda kırmızı renk çanta da aynı tonda ise uyumlu olur. Çantanın üstünde logo var ama okuyamadım. Bilen var mı marka modeli?

Görüyorum ki yeni alan arkadaşlara hep nazar değmiş. Dua edin bana değmesin valla yan yatarsa başına bişey gelirse içim gider. Nazara gelen arkadaşlara da geçmiş olsun cümleten. Allah daha büyüklerinden saklasın beklesin.

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    Alıntı sensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim sezgin bey okurum
    abi okudum bitirdim ya bi çok şeyi ögrendim cok saol

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    arkadaşlar 2 sorum olacak size bu modelde devir saati ve vites göstergesi yokmu ?ikincisi ise yan çanta takıldığında arkaya oturan yolcuya engel oluyor mu ?

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı marmarasiste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2 sorum olacak size bu modelde devir saati ve vites göstergesi yokmu ?ikincisi ise yan çanta takıldığında arkaya oturan yolcuya engel oluyor mu ?
    devir saati var vites göstergesi yok.sadece boşu gösteren ''N'' lambası var. yan çantalar seyahatçiler için tasarlanmıştır. seyahatçiler de genel de artçılı binerler motora. artı olarak artçının kendini güvende hissetmesini de sağlayabilir motoru yan yatmalardan koruyacağını söylemiyorum bile. bak söylemedim bu bilgiler ve daha fazlası geçmiş sayfalarda mevcut
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

metehan abim eklerim tabi fotoları ama işten fırsat buldukça titizlikle uğraşıyorum.hafta sonuna kadar bitiririm.bu iş ayrı bi sanat daha önce arabama uygulamış olmama rağmen zorlanıyorum, özellikle kıvrımlar çok dikkat ve uygun ısı istiyor.saygılar

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm arkadaşlar motor üstünde takım arayanlar için pratik bir çözüm ben bunu kullanıyorum çok faydasını görüyorum . fiyatı koçtaşta 12 lira bence verdeiğin parayı fazlasıyla hakediyor vede gerçekten kaliteli sağlam . tavsiye ederim çünkü iştede ben bunu kullanıyorum.
    http://urun.gittigidiyor.com/Benzen-...35188#aciklama

ben k21 kappa yan çanta kullanıyorum kesinlikle arttıya hiçbir engellemesi hatta alakası bile yok motorun boyutları yan çantaya çok uygun

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abim eklerim tabi fotoları ama işten fırsat buldukça titizlikle uğraşıyorum.hafta sonuna kadar bitiririm.bu iş ayrı bi sanat daha önce arabama uygulamış olmama rağmen zorlanıyorum, özellikle kıvrımlar çok dikkat ve uygun ısı istiyor.saygılar
    Merakla bekliyoruz. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    vites olayı kötü olmuş sorun teşkil edermi acaba ben alıştım cub kullanmaya

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    vites olayı kötü olmuş sorun teşkil edermi acaba ben alıştım cub kullanmaya
    bende cup kullandım cbfte hiçbi sorun yaşamazsın merak etmecupta da viteslere bakmıyodum aslında zaten 4 vitessesinden anlaşılıyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler