Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Havalar soğudu.
    Motorlar kapatıldı.
    Forum sessizleşti.
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız tutkusu aynı motor tutkusu gibidir önüne geçemezsiniz taki toprağa girene kadar..
    iyi devam et sen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:53 AM ----------

Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar soğudu.
    Motorlar kapatıldı.
    Forum sessizleşti.
    dün akşam beylikdüzünde bir dostumuzun evine davetliydim. üstte ful koruma mont içlikli, sonra üzerine bir yağmurluk, onun üzerine de fosforlu yelek. maske ve kask. altta normal pantolon ve üzerine motor pantolonu. bu kıyafetler olduğu halde üstüm rahattı lakin bacaklarm dondu. muhakkak içlikli giymek gerekiyor pantolonu. kış geldi. bir çizme alacağım. yola devam. bu yaza kadar 10 000 km yi deviririm.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Keeway Outlook 150

Kışlık Sistem

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi devam et sen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:53 AM ----------

dün akşam beylikdüzünde bir dostumuzun evine davetliydim. üstte ful koruma mont içlikli, sonra üzerine bir yağmurluk, onun üzerine de fosforlu yelek. maske ve kask. altta normal pantolon ve üzerine motor pantolonu. bu kıyafetler olduğu halde üstüm rahattı lakin bacaklarm dondu. muhakkak içlikli giymek gerekiyor pantolonu. kış geldi. bir çizme alacağım. yola devam. bu yaza kadar 10 000 km yi deviririm.
    Aramızda uzun yol yapan üstelik motorunu yaz kış kullanan üyelerimiz sayesinde ustaların tabiri ile "son vidasına ve puluna kadar herşeyini bildiğimiz motosiklet" kavramına ulaşacağız.

Sabah saatlerinde 12 derece olarak gösteriyordu sıcaklık. Motor üzerinde hissedileni düşünemiyorum. İçlik konusunda Feyizoğluna baktınız mı ? Bir de tchibo mağazasında çok enterasan ürünler gelmekte. Geçen ay başında gidip baktığımda yün erkek içlik gri renkti ve 19.90TL bir fiyata idi. Small beden kalmıştı. Normal zamanlar için düşünmüştüm işinize yarayabilir...

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    ben 2 gündür motora binemiyorum. hava çok sertleşti. yağmur ve şiddetli rüzgar var. motor daha 348 km de . ilk bakımına ilkbaharda ancak girebilecek sanırım.

Motosikleti
    Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda uzun yol yapan üstelik motorunu yaz kış kullanan üyelerimiz sayesinde ustaların tabiri ile "son vidasına ve puluna kadar herşeyini bildiğimiz motosiklet" kavramına ulaşacağız.

Sabah saatlerinde 12 derece olarak gösteriyordu sıcaklık. Motor üzerinde hissedileni düşünemiyorum. İçlik konusunda Feyizoğluna baktınız mı ? Bir de tchibo mağazasında çok enterasan ürünler gelmekte. Geçen ay başında gidip baktığımda yün erkek içlik gri renkti ve 19.90TL bir fiyata idi. Small beden kalmıştı. Normal zamanlar için düşünmüştüm işinize yarayabilir...
    tchibo neresidir. adresi var mı ?

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Tchibo aslında alışveriş merkezlerinde olan bir kahve mağazası. Ne alaka demeyin ama bu kahve dükkanı (toz halde ve içilebilecek şekilde kahve satıyorlar) aynı zamanda , mevsimine göre mont , kazak , yazlık t-shirtler , 20TL ye Thermal Botlar , Şemsiyeden abajura , küçük bir IKEA gibi çalışan yerler. Bulunduğunuz yerde veya webden size en yakın mağazasını bir bakarsanız , mutlu mesut oradan çıkabilirsiniz.

Nişanlıma 30TL ye , gayet kullanışlı , kışlık kaban aldık.

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerereden bağırsam artık bilmiyorum. minareye çıkıp mı anons ettirsem. zc lerin kapasitesi belli. yırtsan en fazla 100 yaparsın. o da ancak aşağı. kadran fazla gösteriyor arkadaşım. ben bir başka zc ile yanyana denedim bu gün. ben 60 la giderken o 70 i geçi,yordu. düşün gerisini sen. kadran gerçek değerin üzerinde gösteriyor kendinizi kandırmayın. 120 gören en fazla 90 dadir.
    kardeşim sana sonuna kadar destekk kesinlikle haklısınnn yırtsan motor dile gelse yalvarsa 100 km/h başka imkansızzz

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    arkadaşlar benim sormak istediğim bi şey ver. 150 zc lerin ön ve arka frenlerinin diskli olduğunu biliyoruz. motoru stop ettiğimizde iniş aşağı bunların frenleri tutuyormu. yani arabalardaki gibi şişme falan yapıyor mu acaba ?

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    bugüne kadar hiç öyle birşey yaşamadım frenler hep tuttu ama tabi mesela motor kapalı bi 10 kmlik sarmal yokuş aşağı denemedimde öyle bi olsa bişey olacağını zannetmiyorum çünkü motorun açıkken kapalı iken hali arasında fren sıvılarıyla ilgili birşey yaptığını zannnetmiyorum nasıl ki motor 12-15 saat kapalı duruyo ama frenleri hala tutuyosa bişey olmaz yani

sen niye böyle birşey sordun ki?

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    motorun rolantisinde bazen sorun oluyor. yani durup dururken rolanti düşüp stop ediyor. bulunduğum yerde de inş yokuş çok fazla. inşlerde uzun sayılır. bu arada stop ettiğinde hemen çlıştırıyorum. onun için sordum frenler motor çalışmıyorkende aynı şekilde tutuyormu diye.

Motosikleti
    eveet. ilk motor problemine yakınım galiba. 4000 km bakımını 4100 km de yaptırdım.kayış yağ herşey değişti. şu anda 4900 km ye geldim. sabah işe gelirken farkettim ki altımdan birşeyler tepiyor gibi. sanki kayış boşa düşüyor ve birden kavrıyor. motor anormal tork veriyor düşük süratte. birden atıyor kendini ileri ve düzeliyor. akşam servise gideceğim. inşallah yolda bırakmaz

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Son haberlerini bekliyoruz , umarım üzücü birşey çıkmaz...

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    motorum 3500 km de ve sadece bakımı haricinde yolda bırakmadı üzmedi bana alma diyenler vardı mondiyi yaramaz diye şimdi hepsi şaşkınlık içinde vaybe diyerek mondi sana teşekkürrler
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    3500 kmde zaten sorun vermez yahu

Motosikleti
    10.000 den sonra bir bakalım. aslında düzenli olarak yapı suyu değişen ve zorlanmayan motorlarda sorun çıkmıyor. benim kayıştaki sıkıntı şimdilik geçti. geçici birşeydi galiba. hafta sonu her ihtimale karşı bi servis yolu göründü. şu anda 4980 km deyim. 10 ekim de 4100 km de bakıma girmiştim.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    ohoo ben kayışımı SAĞLAM olmasına rağmen canım sıkıldığı için 14binde değiştirdim dahada giderdi seninki neden o kadar az dayanmış ?

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    4000 bakıında neler degişmesi lazım bilen varmı boşuna parça degiştirmeyelim
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı snaken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 bakıında neler degişmesi lazım bilen varmı boşuna parça degiştirmeyelim
    kendiniz yağı değiştirip.buji(gerekli ise değişim) ve hava filtresini temizleseniz yeterli olur ...

Motosikleti
    ben sadece yağ ve kayış değiştirdim. diğerlerinde sorun yoık. hava filtremi kendim sıfırlamıştım zaten. elektrikte sorununm yok. bujıye o sebeple dokunmadım.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Bujiye dokunabilirdin bence en azından bi durumuna baktırıp değiştirsen bence iyi olurdu.Kayışı neden değiştirdin yani bir sebebi var mıydı?Ayrıca ne marka ne kadar taktırdın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler