Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    arkadaşlar benim 150 zc nin ön freninde aldığımda sorun vardı ilk bakıma geldiğinde yapalım demişti servisi. (aldığımda akşam saat 8 di ve 40 km lik yol gitmem gerekiyordu o yüzden işimin daha fazla uzamasını istemediğim için tamam dedim). bu gün arka frenin diski tutan o fren sisteminin bağlı olduğu 2 civatadan birisi düştü ve bulamıyorum.motorumda fren diye bişey kalmadı. acaba ön frenler hava yapmış olabilir mi diye baktım kitapçıktaki şekilde havasını almaya çalıştım ama değişen hiç bişey olmadı. servis bana tam 40 km uzaklıkta. oraya kadar frensizde gidemem . bulunduğum yerde bu işleri yapacak ustada yok sanırı. bu frenleri başka birine yaptırsam bi sorun çıkar mı acaba. garanti yönünden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Valla denizli gibi bi yerde nasıl böyle çaresiz kaldın anlamadım ama başka bi yerde olur tabi..Ama 40 km yolu frensiz gidemem değil gidersin usturuplu ve dikkatlice yavaşça gidebilirsin bence frenlerimle ilgili hiç bir problem yaşamadım ne mutlu bana hala ilk günki sertliğindeler ve performanstalar...

Şu ara ufak bi sorun var akü zayıfladı zaten ömrüde doluyodur çünkü 16bine geliyorum inceden..

Motosikleti
    kanuni racer 200
    S.a mrb arkadaşlar bende bir 150 zc kullanıcısıyım öncelikle şunu söylemek istiyorum motorum 4000 km ye yaklaşıyor bakıma götüreceğim ayrıca ön tarafa mavi led ışığı taktırdım artı bunların orjinal göstergesinin üzerindeki poşeti çıkarınca çok iğrenç oluyor bilmiyorum başkalarına oldumu onu değiştirdim çok güzel görünüyor artı elciği değiştirdim frene uygun nikelanj ren elcik aldım artı ön çamurluğa örümcek yaptırdım artı kornası çok kibardı millet duymuyor bile onu değiştirdim inek gibi bağıran abüüüüübe korna taktırdım :D şimdi aynalarını değiştireceğim yine nikelanj renk ayna taktıracağım ( motorum Gri ) ayrıca aynı şekilde abart egzos nikelanj renkte taktıracağım kasımın 5 inde taktırıcam resimlerini koyarım artı arka lastiği değiştim yumuşak dişli bi lastik taktırdım çok güzel oldu burdaki bilgiler çok önemli insanların paylaşımları çok önemli yapılan modifiyeler çok önemli.

bence 150 zc iyi yanları = 1 kaşkışı süper 2 çekimi güzel rampa banamısın demiyor 3 hızı çok iyi ilk 1000 km hep 60 ile 70 civarı kullandım şimdi ibre 130 vuruyor inanmayan olursa istanbulda belirli bi noktada buluşuruz gözleri ile görür hiç bir ayarı ile oynanmadı sadece ilk zamanlar motoru kasmamak gerekiyor, 4 motorun üzerindeki parçaları hafif ve ucuz örnek 150 zat ile kapıştım geçtim. 150 zatı kullanan kişi senin motorun parçaları hafif olduğu için geçiyorsun diyor. gerçekten çok sevdim bu motoru..

150 zc nin kötü yanları = 1 tekerleri berbatçinliler öyle bi teker yapmışki bildiğimiz kavun parkupuzun dış yüzü gibi suya bi gir az yat anında kayıyor ee adamlarda akıllı motoru kullanan kaysın düşsün bizde parçasından para kazanalım. arka lastiği değiştirdim yerine yumuşak dişli bi lastik taktırdım harika oldu zaten o lastiği taktırınca motor 110 vururken 125 130 vurmaya başladı yani lastik farkı çok oluyor eski bi lastik ile yeni lastik arasındaki farkı taktıranlar bilir. ayrıca egzos iğrenç çok çabuk bozuluyor sağından solundan sesler geliyordu en sonunda egzos civatanın olduğu yerden kırıldı şu anda abart egzos gibi geziyorum kasım 5 te nikelanj abart egzos taktıracağım bazı arkadaşlar frenlerden dert yanıyor ben ise motorun en çok frenlerini seviyorum 4000 km ye yaklaştım hala frenlerde tık yok ve hergün kullanıyorum manyak bişey en güvendiğim şeyi frenleri demekki herkese denk gelmiyor sonra şöyle bi arıza yaptı motorun direksiyon kitledim dönercide döner yedim çıktım anahtarı çevirdim motor hala kitli bi baktım dişlidenmi ne atlamış kaldım orda bişeyde yapamıyorum servisi aradım kardeşim bu ne böyle ya kaldım yolda dedim dedi direksiyonu zorla içindeki demir kırılsın başka türlü olmazmı dedim yada müdahale gerekli açıp yerinden çıkaracaksın dedi iyiki zorlamadım açtım çıkardım zorlasam kalın demir kırılmaz aksine direksiyon kırılırdı söktüm ön bölümü çıkardım onu şimdi direksiyon kilit kullanmıyorum disc kilit kullanıyorum zaten daha iyi.

kısaca özet = motor sürüş olarak yükseklik olarak hız olarak çok güzel yeni motor alanlara tavsiyem alır almaz arka tekeri değiştirsinler elinle bastırdığında esnek olan dişli lastiklerden alsınlar çünkü orjinali çok kayıyor. ayrıca çakmaklığı alır almaz iptal ettirin ya sigortayı attırıyor ya kabloları yakıyor çok çekiyor. iptal ettirmeseniz bile çakmaklığı çıkarın şarj soketi alın en azından hem telefonu şarj edersiniz hemde çakmaklık kadar elektriğe yüklenmiyor.

çok konuştum kusura bakmayın azda olsa bildiklerimi paylaşmak istedim.
    allah kimseye kaza bela vermesin hoş sohbetler forumu takip ediyorum paslaşalım arkadaşlar ;)

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    abart egzos başını ağrıtır
    vizede egzosun sesi 85 desibeli geçerse
    vizeyi geçemezsin
    orjinali en iyisi
    ve bn o motorla 90 ı zor gordum
    tabi her motor aynı diil o ayrı
    hiç güven vermiyor savruluyor
    resim kayarsan sevinirm

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    130 görür normaldir. odometresi biraz kafayı çekmiş bu aracın da anlaşıldığı kadar. bu araçlar 95 hadi yırtılarak 100 km yi ancak görür. o da yokuş aşağı bir yerde. odometrenin ayarı hassa değil. ayar nasıl yapılıyor onu da bilmiyorum gerçi.
    başka bir araç ile ya da gps cihazı ile ölçüm yaparsan belli sürate kadar 10 km kadranda 80 ı geçtikten sonra da en az15 km fazla gösterdiğini göreceksin. eğer bahsettiğin araç standart zc ise durum budur. yok ben hiçbirşey yapmadım standart halde iken 130 a ulaşabiliyordum diyorsan seni helal olsun hakikaten görmek isterim aracını.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Sanırım hiç kimse yeni çıkan , ZC için egzozu denememiş. Moda sırtlarında zc ile arz-ı endam eden bir gençte gördüm. Ancak sesini duyamadım. Şekil itibari ile çok şık duruyordu. Bu motoru alırken montaj sırasında bunu taktırmayı düşünüyorum , umarım iyi bir sonuç alırım.

İstanbul için güzel havalı haftasonlarının ardı arkası kesilmiyor. Motor olmadan geçen ve "bahara alırım iyisi mi..." diyen benim açıkçası canımı çok sıkmakta...
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    düz egzozdan bahsediyorsan o çok zamandır var. http://www.mondialmotor.com.tr/AKSES.../Eksoz/ZC.html
    başka bir egzoz sa biryerde resm ivar mı ?

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Evet doğru ilk çıktığından beri takip ettiğim ve bahsedilen egzoz bu. Henüz dediğim gibi bir motorun üzerinde gördüm. Artı eksi hakkında bir yorum okumak iyi olurdu...

Motosikleti
    ses aynı. ben bir kaç motorda gördüm. tek farkı şekli. bir de katalizörün olduğu yer ki eğer içinde konvektör varsa aynıdır. sadece salyangoz gitmiş uca yuvarlak susuturucu koymuşlar. o kadar.

kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a mrb arkadaşlar bende bir 150 zc kullanıcısıyım öncelikle şunu söylemek istiyorum motorum 4000 km ye yaklaşıyor bakıma götüreceğim ayrıca ön tarafa mavi led ışığı taktırdım artı bunların orjinal göstergesinin üzerindeki poşeti çıkarınca çok iğrenç oluyor bilmiyorum başkalarına oldumu onu değiştirdim çok güzel görünüyor artı elciği değiştirdim frene uygun nikelanj ren elcik aldım artı ön çamurluğa örümcek yaptırdım artı kornası çok kibardı millet duymuyor bile onu değiştirdim inek gibi bağıran abüüüüübe korna taktırdım :D şimdi aynalarını değiştireceğim yine nikelanj renk ayna taktıracağım ( motorum Gri ) ayrıca aynı şekilde abart egzos nikelanj renkte taktıracağım kasımın 5 inde taktırıcam resimlerini koyarım artı arka lastiği değiştim yumuşak dişli bi lastik taktırdım çok güzel oldu burdaki bilgiler çok önemli insanların paylaşımları çok önemli yapılan modifiyeler çok önemli.

bence 150 zc iyi yanları = 1 kaşkışı süper 2 çekimi güzel rampa banamısın demiyor 3 hızı çok iyi ilk 1000 km hep 60 ile 70 civarı kullandım şimdi ibre 130 vuruyor inanmayan olursa istanbulda belirli bi noktada buluşuruz gözleri ile görür hiç bir ayarı ile oynanmadı sadece ilk zamanlar motoru kasmamak gerekiyor, 4 motorun üzerindeki parçaları hafif ve ucuz örnek 150 zat ile kapıştım geçtim. 150 zatı kullanan kişi senin motorun parçaları hafif olduğu için geçiyorsun diyor. gerçekten çok sevdim bu motoru..

150 zc nin kötü yanları = 1 tekerleri berbatçinliler öyle bi teker yapmışki bildiğimiz kavun parkupuzun dış yüzü gibi suya bi gir az yat anında kayıyor ee adamlarda akıllı motoru kullanan kaysın düşsün bizde parçasından para kazanalım. arka lastiği değiştirdim yerine yumuşak dişli bi lastik taktırdım harika oldu zaten o lastiği taktırınca motor 110 vururken 125 130 vurmaya başladı yani lastik farkı çok oluyor eski bi lastik ile yeni lastik arasındaki farkı taktıranlar bilir. ayrıca egzos iğrenç çok çabuk bozuluyor sağından solundan sesler geliyordu en sonunda egzos civatanın olduğu yerden kırıldı şu anda abart egzos gibi geziyorum kasım 5 te nikelanj abart egzos taktıracağım bazı arkadaşlar frenlerden dert yanıyor ben ise motorun en çok frenlerini seviyorum 4000 km ye yaklaştım hala frenlerde tık yok ve hergün kullanıyorum manyak bişey en güvendiğim şeyi frenleri demekki herkese denk gelmiyor sonra şöyle bi arıza yaptı motorun direksiyon kitledim dönercide döner yedim çıktım anahtarı çevirdim motor hala kitli bi baktım dişlidenmi ne atlamış kaldım orda bişeyde yapamıyorum servisi aradım kardeşim bu ne böyle ya kaldım yolda dedim dedi direksiyonu zorla içindeki demir kırılsın başka türlü olmazmı dedim yada müdahale gerekli açıp yerinden çıkaracaksın dedi iyiki zorlamadım açtım çıkardım zorlasam kalın demir kırılmaz aksine direksiyon kırılırdı söktüm ön bölümü çıkardım onu şimdi direksiyon kilit kullanmıyorum disc kilit kullanıyorum zaten daha iyi.

kısaca özet = motor sürüş olarak yükseklik olarak hız olarak çok güzel yeni motor alanlara tavsiyem alır almaz arka tekeri değiştirsinler elinle bastırdığında esnek olan dişli lastiklerden alsınlar çünkü orjinali çok kayıyor. ayrıca çakmaklığı alır almaz iptal ettirin ya sigortayı attırıyor ya kabloları yakıyor çok çekiyor. iptal ettirmeseniz bile çakmaklığı çıkarın şarj soketi alın en azından hem telefonu şarj edersiniz hemde çakmaklık kadar elektriğe yüklenmiyor.

çok konuştum kusura bakmayın azda olsa bildiklerimi paylaşmak istedim.
    allah kimseye kaza bela vermesin hoş sohbetler forumu takip ediyorum paslaşalım arkadaşlar ;)
    Teşekkürler,Çok iyi özetlediniz .inek gibi bağıran abüüüüübe korna taktırdım :D

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Daha öncede sorulmuştur ve yazıldığı konusunda da eminim ancak , sormakta beis görmüyorum.

Motorunuzu nasıl yıkıyorsunuz ?
    * Yıkamacıya götürüp , süper basınçlı su ile mi ?
    * Elde kova , sünger-bez kombosu mu ?
    * Bahçedeki hortumla mı ?
    ------------------------------------------------------------------------------
    Diğer sorum Buji ile ilgili. Bir üyemiz , bujisinin çapak atması sonucu , kopan parçaların piston yatağına kaçarak , motorunun kullanılmaz hale geldiğinden bahsetti. Ateşleme miktarının daha yüksek olduğu NGK marka (Super Hi-Level) bujileri motorumuzu ilk aldığımızda takmak , servis , garanti ve rodajı etkiler mi ?

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla denizli gibi bi yerde nasıl böyle çaresiz kaldın anlamadım ama başka bi yerde olur tabi..Ama 40 km yolu frensiz gidemem değil gidersin usturuplu ve dikkatlice yavaşça gidebilirsin bence frenlerimle ilgili hiç bir problem yaşamadım ne mutlu bana hala ilk günki sertliğindeler ve performanstalar...

Şu ara ufak bi sorun var akü zayıfladı zaten ömrüde doluyodur çünkü 16bine geliyorum inceden..
    denizli de olsam tabiki her yerde servisi var. ben küçük bi ilçesindeyim. bulunduğum yerde tamirci bile yok. motoru aldığım ilçede servisi var oraya gitmem gerekiyor.40 km çok önemli değil gidilir ama gideceğim ilçe büyük . trafik fazla ve ışıklar var. frensiz dur kalk yapmak tehlikeli olur. o yüzden idareten bi civata uydurucam frene o şekilde gidicem. keşke 2 hafta sonra olsaydı bu şekilde. hem o zaman ilk bakımıda gelmiş olurdu tek seferde hallederdim

Motosikleti
    Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede sorulmuştur ve yazıldığı konusunda da eminim ancak , sormakta beis görmüyorum.

Motorunuzu nasıl yıkıyorsunuz ?
    * Yıkamacıya götürüp , süper basınçlı su ile mi ?
    * Elde kova , sünger-bez kombosu mu ?
    * Bahçedeki hortumla mı ?
    ------------------------------------------------------------------------------
    ?
    otoyıkamacıda köpüklü basınçlı makina ile. lakin kadranın olduğu yere su dokundurtmuyorum. koltuğu plastik poşet ile kaplıyorum. sonra yıkatıyorum. memnununm.

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    @ortadoğulu: Motorunda GPS kullandığından bahsetmişsin. GPS ve benzeri ürünleri getirmekteyiz. Motorun neresine ne şekilde tutturduğunu acaba fotoğraflı anlatımla göstermen çok mu zor olur ?

merhaba arkadaşlar öncelikle zc cileri selamlıyorum. arka lastik malum çok kayıyor uygun bir lastik kaliteli ama uygun olan tavsiye edebileceğiniz marka yada model değiştirmem gerekiyor çünkü gercekten cok kayıyor bu arada 120-130 km/h gidiyor diyorlar böle bişey olsa sanırım rekorlar kitabına fln girer ben yırtıyorum 85 ağlatıyorum 90 gaz yalvarıyor bırak diye ve bu 90 yokuş aşşağı anlam veremedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 PM ----------

Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel bir ölçüm yapmak zor. Çünkü seyir halinde devir göstergesi varyatör takımının, hava filtresinin hatta kayışın durumuna göre değişiyo. Eğer motorunuz 80 civarı ile giderken devir saatiniz 9000 ler de geziniyosa bi şeylerin bakıma ihtiyacı var demektir. Tabi benim tecrübem sonucu sezdiklerim bunlar...
    Kardeşim merhaba aynen dediğin gibi oluyor ama bakımlarını hep zamanında yaptırdım yani bir sıkıntım yok fakat 80-85 bağıyor devir 9000 lerde :S

Motosikleti
    kanuni racer 200
    [QUOTE=ortadadogulu;1819910]130 görür normaldir. odometresi biraz kafayı çekmiş bu aracın da anlaşıldığı kadar. bu araçlar 95 hadi yırtılarak 100 km yi ancak görür. o da yokuş aşağı bir yerde. odometrenin ayarı hassa değil. ayar nasıl yapılıyor onu da bilmiyorum gerçi.
    başka bir araç ile ya da gps cihazı ile ölçüm yaparsan belli sürate kadar 10 km kadranda 80 ı geçtikten sonra da en az15 km fazla gösterdiğini göreceksin. eğer bahsettiğin araç standart zc ise durum budur. yok ben hiçbirşey yapmadım standart halde iken 130 a ulaşabiliyordum diyorsan seni helal olsun hakikaten görmek isterim aracını.[/QUOTE

Bi otomobil kullanandan rica edeceğim yan yana gidelim bak bakalım ibre kaç dicem bence en aşağı 110 deneyince bu konuyu tekrar açarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:53 PM ----------

Alıntı kankicbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,Çok iyi özetlediniz .inek gibi bağıran abüüüüübe korna taktırdım :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 PM ----------

Alıntı mrrlonely adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar öncelikle zc cileri selamlıyorum. arka lastik malum çok kayıyor uygun bir lastik kaliteli ama uygun olan tavsiye edebileceğiniz marka yada model değiştirmem gerekiyor çünkü gercekten cok kayıyor bu arada 120-130 km/h gidiyor diyorlar böle bişey olsa sanırım rekorlar kitabına fln girer ben yırtıyorum 85 ağlatıyorum 90 gaz yalvarıyor bırak diye ve bu 90 yokuş aşşağı anlam veremedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 PM ----------

Kardeşim merhaba aynen dediğin gibi oluyor ama bakımlarını hep zamanında yaptırdım yani bir sıkıntım yok fakat 80-85 bağıyor devir 9000 lerde :S
    Arkadaşlar bayrampaşa yada eyüpsultan alibeyköy tarafında olupta en aşağı 110 diyorum inanmayan varsa söylediğim semtlerde buluşalım görünce içiniz rahatlasın uzun uzun yazdığım yazımdada dediğim gibi ilk 1000 km 60 - 70 ile gittim motorun açılması lazımdı açıldı şimdi çok sağlam kaçıyor.

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    benim motor henüz 325 km de. alalı 3 hafta oldu. aldığımdan beri hiç sıkıştırmadım daha. henüz 40 ı bile geçmiyorum. ilk zamanlar motor giderken çok sıkılıyor gibiydi sanki. seside gerekenden fazla çıkıyordu. şimdi ise motor sesi çok az geliyor hele rolantide iniş aşağı gidersem motorun çalıştığını bile duymuyorum.kalkışları ve yolda gidişi çok yumuşaklaştı. ilk aldığımda amortisörleri o kadar serttiki resmen zıplatıyordu insanı. şimdi ise çok yumuşadı

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    vay be yine 130lar 120ler havada uçuşuyor

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı amcaoglu_20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor henüz 325 km de. alalı 3 hafta oldu. aldığımdan beri hiç sıkıştırmadım daha. henüz 40 ı bile geçmiyorum. ilk zamanlar motor giderken çok sıkılıyor gibiydi sanki. seside gerekenden fazla çıkıyordu. şimdi ise motor sesi çok az geliyor hele rolantide iniş aşağı gidersem motorun çalıştığını bile duymuyorum.kalkışları ve yolda gidişi çok yumuşaklaştı. ilk aldığımda amortisörleri o kadar serttiki resmen zıplatıyordu insanı. şimdi ise çok yumuşadı
    benimde aynen öyleydi amortisör olayına katılıyorum hele 2 kişi iken manyak oluyor yha yay paso yumuşak yumuşak zıplatıyor

ayrıca bence hiç acele 1000 e kadar sabret 60 km hz da kullan. sonra emin ol motor altından uçacak kadar güzel ve hızlı gidiyor allah kaza bela vermesin..

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    ben bu motorların süratinin 100 ü geçeceğine inanmıyorum. o hızlarda bu motorlar yolda durmazlar. zaten hafif rüzgarlar bile etkiliyor bunları.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 PM ----------

bu motoru uzun vadede kullanmayı düşündüğüm için mümkün olduğunca temiz kullanıcam . benden başka kullananda olmadığı için motor hırpalanmaz sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler