Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ben dizlik için 50 eldiven için ( yazlık) 25 mont için 240 lriaverdim. tekerler 90 lira kadar teki. ikisi 180 pantolon da 220 lira. ama bizim motorlar için ideal bunlar. bir kaza yapsan allah saklasın hastaneye bunun kaç katını vereceksin. en azında biraz tedbirli davranmak gerek.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 zc
    bende kış için ekipman alıcam ama hangi marka alıcam, hangisi daha kaliteli, hangisi daha hesaplı... hiçbir fikrim yok neyse zamanı gelince bilen arkadaşlardan yardım isterim, böyle forumumuz olduktan sonra zamanla motorla ilgili herşeyi öğrenirim
    allah kimseyi yetkili servisin eline düşürmesin :farao:

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Ya bence abartmayın arkadaşlar
    Altımızdaki alet ZC yani bi GS1200'e binmiyoruz ki veya bi R1 falan...Yani üstünüzdeki ekipman motordan pahalı olursa

Ha o kauçuk tekerlek muhabbetini ben bilmiyorum...Evet nylon yazıyor lastiklerde.O kauçuk olanlar hangi motorlarda kullanılıyor ki veya biri bi örnek resim koyabilir mi?Eğer kayma olayını gerçek anlamda azaltıyorsa hemen geçmek lazım ama benim bildiğim bu üstündekiler onlar için en uygun lastikler demişti...

Motosikleti
    mondial 150 zc
    ben motordan düşmem diyorsan problem yok tabi. ama 60km hızla giderken düşersen, altında hayabusa olsada zc olsada aynı hasarı görüyorsun. o yüzden ''mont+kış lastikleri'' bence gerekli...

tabi herkezin görüşüne saygımız var

bu arada benim hidrolik yağı kutusu gelene kadar düşmezsem bidaha hiç düşmem herhalde. ön freni kullanamadığım için yalnızca arka freni kullanıyorum. yokuş aşağı giderken durmak zor oluyor. ani duruşlarda kayıyor teker. biran önce gelse bu yedek parça ya adrenalin bana göre değil...

Motosikleti
    henüz yok :(
    LÜTFEN LASTİKLERİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERELİM.uCUZA KAÇMAK ADINA NE OLDUĞU BELİRSİZ MARKA LASTİK ALMAYALIM.BİR ÇOK VE ÖZELLİKLE DE UCUZ VE KÜÇÜK CC SCOOTER LARDA KULLANILAN LASTİKLERİN YANAKLARINDA 'NYLON' İBARESİ VARDIR.BU TÜR LASTİKLERDEKİ KAUÇUK ORANI YA YOK YADA ÇOK AZ BULUNMAKTADIR.KAUÇUK ORANIYLA BİRLİKTE YOL TUTUŞ ÖZELLİĞİ PARALELELİK SERGİLER.BU TÜR LASTİKLERİMİZİ DEĞİŞTİRELİM.GARİP VE GEREKSİZ AKSESUARLAR YERİNE PARAMIZI İYİ BİR LASTİĞE SAKLAYALIM.HEPİNİZE SELAM VE SEVGİLER.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:59 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:52 AM ----------

http://cid-c13e5556c29c7b03.skydrive...20Emniyeti.pps

bu linkte bir sunum var bunuda izlemenizi tavsiye ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:06 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:59 AM ----------

eğer latik yada bilgi almak iatiyorsanız buz motora danışabilirsiniz tavsiye ederimayrıca arkadaşlar arabada olduğu gibi motordada lastik balansı önemlidir, buz motor balans da yapıyor çoğu yer yapmaz yada düzgün yapamaz motorda balansı giderince çoğu titreşim gidiyor yolda yağ gibi kayıyor.
    http://www.buzmotor.com/lastik.html

Arkadaşlar meraba ben sizi cok uzun sureden berı okuyorum yanı bu bolumu hatim etmış sayılırım sızın yazdıklarınaza gore ZC aldım yaklaşık 300 km oldu.Arkadaşlar benım size sorum şu sizin arka lastik hiç bır yere Sürtüyor gibi oldumu ama Balatalar filan deıl dırek lastık ve sanırım ÇAMURLUğa sürtüyor 2 kişi bınmıştık ozaman bır ses gelmeye başlamıştı cunku ama bunun bole olması normal mı ??

beyler ne guzel muhabbet cevirmişsiniz ya.
    neyse konuya gelelim bende baharda aldım ve hıc zc yle kış gormedım. gecen kış honda today'im vardı ve bodrumda gayet güzel bi kış geçirdik today'le.
    Zc'yle yazın ıslak bi zeminde fren yapmaktan korkuyorum açıkcası. Ama altını çiziyorum yazın. Çünkü yazın fazla yagmus yagmadıgı için yollarda yağ detarjan toz ve binlerce kımyasal asfalta karısıyo. Ama son baharda guzel bi yagmus yagınca butun bu pislikler arınacak ve yollar biraz olsun temizlenecek. Tabi ıslak zemınde yıne tebbirli olmak ve sert fren yapmamak gerek. yanlız yazın daha dıkkat edılmesı gerek.

gelelim benım zc nın sorunlarına. geçen gun 2 kısıyle yaklasık 100 km yol yaptık. biraz zorladık motoru ve sımdı eksozdan metal sesi gelemeye başladı. Hayırdır inşallah daha 3000 de

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı serhathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelelim benım zc nın sorunlarına. geçen gun 2 kısıyle yaklasık 100 km yol yaptık. biraz zorladık motoru ve sımdı eksozdan metal sesi gelemeye başladı. Hayırdır inşallah daha 3000 de
    benim motor 1900 km de aynı sorun bende var.. sorun eksozun içinden parça kopmuş olmasında kaynaklanıyor.. Bu çoğu zc de olan bişi.. bi süre daha kullanıp ilk bakımda değiştirebilirsin zaten garantiden değişiyor.. ama takacaklarıda aynı sorunu yaratıcak, şimdi zc ler için yeni bi eksoz var düz tip.. istersen ondan taktır ama 110 lira mıydı 130 liramıydı ne onu taktırırsan garantiden olmuyor.. paran varsa taktır yoksa garantiden değiştir.. benimde yakıt sarfiyatı arttı, bi karbiratör ayarı lazım.. 14 günde 1900 km yaptım, hiç yolda kalmadım maşallahı var.. çin min ama güzel motor.. bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 1900 km de aynı sorun bende var.. sorun eksozun içinden parça kopmuş olmasında kaynaklanıyor.. Bu çoğu zc de olan bişi.. bi süre daha kullanıp ilk bakımda değiştirebilirsin zaten garantiden değişiyor.. ama takacaklarıda aynı sorunu yaratıcak, şimdi zc ler için yeni bi eksoz var düz tip....
    bahsettıgın eksoz zat eksozumu

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı serhathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettıgın eksoz zat eksozumu
    yok zc için yapıldığını duydum zc kullanan bi arkadaşımdan..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

http://www.mondialmotor.com.tr/AKSES.../Eksoz/ZC.html
    burda var haklısın. benım servıse sorıyım bakalım takabilecekmi.
    bide rengi lazım aga burdakı krem renk siyahı varmı acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:24 PM ----------

http://www.mondialmotor.com.tr/image...eksoz/zc/1.jpg

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Valla Bende needense hiç öle bi problem olmadı gerçi ben kestirdim egsozu ondanda olabilir..
    2 Kişi bu sıcakta zorlayarak gidersen olması doğal tabi!valla ses mes geliyosa cebinden bi 100+ tl çıkmaya hazırlansın derim...

TOST;
    evet o sürtme sesi gibi gelen ses bendede bazen yolun durumu ve biraz hızlanınca geliyo bişey yok onda merak etme ayrıca topiciğe katılımlarını bekliyorum öyle sırf okumakla olmasss

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Bende needense hiç öle bi problem olmadı gerçi ben kestirdim egsozu ondanda olabilir..
    [/B]
    Aga nerden kestirdin egsozu, resmi varmı, nasıl kestiridin, kim kesti
    çok mu soru sordum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 PM ----------

sky_forever msn den ekledim seni

Motosikleti
    My Kawa..
    146 lira + işçilik masrafı var.. biraz pahalı ama kullanan bi kaç kişi memnun kaldığını söylemişti..

Motosikleti
    Motoran SCUB 150

Eski sayfalarda vardı bi daha upload ettim...Bi tonda açıklama yazmıştım hatta..

Motosikleti
    My Kawa..
    sky ses olarak tok bi sesi var dimi.. bence görüntüde güzel duruyor..

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Hemde acayip ötesi tok bi sesi var belki inanmazsınız belki abartıyo dersiiniz ama sesi bir chopperdan FARKSIZ ilk kestirdiğimde sırf o ses için 50-60 km boş boş gezmiştim Resmen o ses zevk veriyo..!Tabi artık alıştım sesi dışıında motorada faydası var çok daha rahat bi çıkış imkanı veriyo...

Zamanında çok tavsiye ettim eski arkadaşlara burdan bilmiyorum yaptıran var mı...
    Ve 14.200 kmdeyim daha egzozumla ilgili en ufak çatlama zıplama ses falanda gelmiyo bilginize...

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemde acayip ötesi tok bi sesi var belki inanmazsınız belki abartıyo dersiiniz ama sesi bir chopperdan FARKSIZ ilk kestirdiğimde sırf o ses için 50-60 km boş boş gezmiştim Resmen o ses zevk veriyo..!Tabi artık alıştım sesi dışıında motorada faydası var çok daha rahat bi çıkış imkanı veriyo...

Zamanında çok tavsiye ettim eski arkadaşlara burdan bilmiyorum yaptıran var mı...
    Ve 14.200 kmdeyim daha egzozumla ilgili en ufak çatlama zıplama ses falanda gelmiyo bilginize...
    çok teşekkürler bilgiler için bende düşünüyorum bi tane..

Motosikleti
    mondial 150 zc
    motorunu en yakın arkadaşına bile vermicekmişsin arkadaş ! ! ! bunu acı bi olayla öğrendim malesef

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Hadi bakalımmmmmmm
    Noldu hayrola?????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler