Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkin çanta bağlama yerini yamultmuşmusun banamı ole geliyor
    yok wolky kamera çekme pozisyonundan öyle görünüyordur ayrıca nasıl olmuş motor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

*Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir,

*(Aynadaki uyarı)Dikkat! Aynada görülen nesneler hızla gözden kaybolur.

*Başının değeri ne ise kaskınınki de odur.

*Oyuna bir kap dolusu şans ve boş kapta deneyimle başlarsın.Amaç;
    dolu kaptaki şans bitene kadar,boş kaptaki deneyimi doldurmaktır.

*Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen .

*Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın.

*Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

*Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir.

*İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..

*Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

*Yeni sürücüler gidecekleri yer seçer ve giderler,eski sürücüler yön seçer
    ve giderler.

*Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir.

*İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

*İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

*Hiçbir şey olmaz diyen sürücüden uzak dur.

*Yarın olmayacak gibi kullanırsani yarın olmaz.

*Yaşlı sürücüler var,sarhoş sürücüler de. Ama yaşlı ve sarhoş sürücü .

*Önce en ucuz parçaları değiştir.

*Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar??

*Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.

*Ruhunu değil,lastiğini yak.

*Kontrol edemediğin güç,güçdeğildir.

kıssaden hisse :D:D:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:15 ----------

*Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir,

*(Aynadaki uyarı)Dikkat! Aynada görülen nesneler hızla gözden kaybolur.

*Başının değeri ne ise kaskınınki de odur.

*Oyuna bir kap dolusu şans ve boş kapta deneyimle başlarsın.Amaç;
    dolu kaptaki şans bitene kadar,boş kaptaki deneyimi doldurmaktır.

*Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen .

*Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın.

*Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

*Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir.

*İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..

*Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

*Yeni sürücüler gidecekleri yer seçer ve giderler,eski sürücüler yön seçer
    ve giderler.

*Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir.

*İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

*İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

*Hiçbir şey olmaz diyen sürücüden uzak dur.

*Yarın olmayacak gibi kullanırsani yarın olmaz.

*Yaşlı sürücüler var,sarhoş sürücüler de. Ama yaşlı ve sarhoş sürücü .

*Önce en ucuz parçaları değiştir.

*Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar??

*Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.

*Ruhunu değil,lastiğini yak.

*Kontrol edemediğin güç,güçdeğildir.
    kıssadan hisse hesabı :D:D:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:22 ----------

yanlışlık oldu 2 kere paylaşmışım ilkini paylaştım çıkmayınca bidaha paylaştım busefer 2 si birden çıkış
    ''' 4 tekerlek bedenini,2 tekerlek ruhunu hareketlendirir.'''

arkadaşlar bugun bir arkadaşım bana mondialin 150kn modelini tavsiye etti.Bununla 2 kişide rahat rahat gezersin uzun yolada çıkarsın dedi.zc ile kn arasında 400 lira var tabi kn vitesli aynı kuluvar değil. sizce 400 lira fazla verip kn almak dahamı avantajlı olur.uzun yolada gidermiş 2 kişide çok rahat taşırmış aramızda kullananımız varmı kn nedersiniz .? hadi size tartışma konusu :D:D
    ''' 4 tekerlek bedenini,2 tekerlek ruhunu hareketlendirir.'''

Motosikleti
    RF150
    selam ben yeni üyeyim 150 zc alıyorum hafta sonu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:35 ----------

umarım pişman olmam 5 senedir sym 100 kulanıyodum ama iş yerinindi şu anda yok bende 150 zc almaya karar verdimmm

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    motorcu 27 kardeşim fiyatlara arastır bak sıfırına benm motorda satılık eger istersen daha 800 km de ilk bakımını 3 gün önce yaptırdım

Motosikleti
    150 zc
    yaf motorcu 27 arkadaşımız yazdıktan sonra baktım fiyatlara zc 500 lira birden düşmüş :(

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Demek ki , bugün yarın yeni modellerin duyurusu yapılacak.

Ellerindeki tüm eski modelleri bu şekilde eritip , bayilere de yeni modelleri gönderecekler demektir.

Burada Uğur firması , cinlik yapıp yedek parçadan yana sıkıntıya sokmaz ise , piyasada bol bol ZC görürüz.
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki , bugün yarın yeni modellerin duyurusu yapılacak.

Ellerindeki tüm eski modelleri bu şekilde eritip , bayilere de yeni modelleri gönderecekler demektir.

Burada Uğur firması , cinlik yapıp yedek parçadan yana sıkıntıya sokmaz ise , piyasada bol bol ZC görürüz.
    Ben heryerde zc görüyorum çünkü fiyatı gayet iyi durumda şu an.Bu arada yeni model falan beklemeyin hepsi hikaye.Bu sene gelmeyecek.

Arkadaşın sorusuna gelince hiçbir 125lik,150lik motorla 2 kişi uzun yola rahat rahat gidemezsin,yani motor çok yorulur sen yorulursun dinlenmen lazım.O yüzden içinden geleni al,ama şuda bir gerçek vitesli motorlar uzun yola daha yatkındır.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bakalım 2.ellerin fiyatı ne olacak

Motosikleti
    cbr125 / 150 zc

150 zc binicisi neyse motor odur

Slm millet daha öncede sağolsun arkadaşlar yardımcı oldular.benim zcde tek problemim 85 i geçmemesi gerçi debriyajla kayışı değiştiricem bide sonra bakıcaz.
    bu arada yeni alan arkadaşlar zc alayımmı diyen arkadaşlar size kendimden örnek vereyim motoru aldım yağını değiştirdim 1500 kmden fazla yol yaptım hiçbir sorun çıkarmadı.
    buarada bilgi olsun sonra kafa grenejını söküp sinyalleri park lambalarının oraya attım park lambaları elektiriğinide sinyal kısmına verip sinyal yuvalarına 25 watlık ampulleri yerleştirdim motor geceleri çok muhteşem gözüküyor herşey orjinal yerinde olduğu için motor honda silwer wing gibi oldu şimdi arkaya stop yanına stop harici bitane polis flaşörü gibi kırmızı koymayı planlıyorum.
    bu yazdığım ışık ekleme olayından sonra motoru sürekli dağ tepe bozuk yol hoplama zıplama gibi serüvenlerde kullandım ve motor gösterge panelinin ordaki 2 vida yerinden çıktı belki ben iyi takamadım yada yaptığım sert ve sürekli bozuk titreşimli yollarda kullanmamdan kaynaklandı.

işin özeti motora hor davranmayın sizi üzmesin bu bir sctoor dağ motoruda değil race'de o yüzden canı kadar kullanırsak hiç sorun çıkarmıyor toplamda 2500 kmden fazla km yaptım şuanda 8888 km de

bide bursada güzel bi servis bilen varmı yada servis olmasın mondialden anlayan bir usta fren balatalarını değiştittiricem bitmeye başladı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:27 ----------

ERKİN HOCAM
    12- motor gerçekten çok iyi kaçıyor ilk rodaj zamanında yavaş kullandım pistonlar falan herşey kıvamında çalıştı şimdi deli gibi kaçıyor harem - maltepe yolu üzerinde düz yolda ibre 130 a dayandı.

DİYE YAZMIŞINDA BENİM MOTORDA RAMPA AŞŞA ASIL ASIL ÇATLASA 90'I GEÇMİYOR BENDE PİSTON ÇIKMASIN YADA KAYIŞ KOPMASIN DİYE 80'E ÇEKİYORUM BU HIZI NI YÜKSELTMEK İÇİN ÖZEL BİŞEY YAPTIN MI BEN 100 YAPAYIM YETER EN AZINDAN UZUN YOLA ÇIKINCA 1 SAATTE 100 KM YOL YAPMIŞ OLAYIM YETER
    HAYAT TOPRAĞIN ALTINDA :salut:

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Şunu belirtmek isterimki 150lik bir scooter heleki Mondial hiçbir zaman ne modifiyesi yaparsanız yapın 90dan yukarı çıkmaz.Kendimizi kandırmayalım.Ya ibre yanlış gösteriyordur yada kişi sallıyordur.Mondialin ibreleri hep fazla gösteriyor.O yüzden 130 yaptım diyen arkadaş yanılmasın belki yokuş aşağı 100 yapar.

Motosikleti
    cbr125 / 150 zc
    mertyagci Şunu belirtmek isterimki 150lik bir scooter heleki Mondial hiçbir zaman ne modifiyesi yaparsanız yapın 90dan yukarı çıkmaz.Kendimizi kandırmayalım.Ya ibre yanlış gösteriyordur yada kişi sallıyordur.Mondialin ibreleri hep fazla gösteriyor.O yüzden 130 yaptım diyen arkadaş yanılmasın belki yokuş aşağı 100 yapar

hocam haklısın mondialin 130 gibi bir hıza ulaşacağını sanmıyorum ama zatende beklemiyorum motor zaten 80den sonra bile titremeye başlıyor ki 130 u hayal bile edemiyorum ben dediğim gibi 100 e çıkarıcak kadar değişiklik yapayık kafi

Motosikleti
    150 zc
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu belirtmek isterimki 150lik bir scooter heleki Mondial hiçbir zaman ne modifiyesi yaparsanız yapın 90dan yukarı çıkmaz.Kendimizi kandırmayalım.Ya ibre yanlış gösteriyordur yada kişi sallıyordur.Mondialin ibreleri hep fazla gösteriyor.O yüzden 130 yaptım diyen arkadaş yanılmasın belki yokuş aşağı 100 yapar.

ilk aldığımda yokuş aşağı 110 görmüştüm şuan o kadar kurcalamama rağmen 95 nadiren 100 ötesi yok :(

Motosikleti
    cbr125 / 150 zc

motorcu 27

hocam bugün sabah gazetesinde gördüm zc 1690 tl haberin olsun öyle yazmışlar
    hemen 3. sayfada

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı LevGS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk aldığımda yokuş aşağı 110 görmüştüm şuan o kadar kurcalamama rağmen 95 nadiren 100 ötesi yok :(
    Zaten max o kadar yaparsın ama genelde km saatleri 10km fazla gösterir.

Motosikleti
    150 zc
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten max o kadar yaparsın ama genelde km saatleri 10km fazla gösterir.
    yok gps onaylı benimki :D

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Valla hocam ben gpsi bilmemde ben diğer makinam olan keeway supershadowla yanyana ölçtüm mondial fazla 10 km fazla gösteriyor.Siz artık ne derseniz diyin.

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    arkadaşlar benim zc mesafesini adım gibi bildiğim 30 km lik yolu her zaman 39 km gösteriyor. yani yaklaşık 1/4 fazla gösteriyor. şu anda 3250 km de.

Merhaba arkadaşlar foruma yenı katıldım herkeze selamlar olsun 3 gun once ılk motorumu aldım :D mondial zc150 ;)

bana tavsıyelerınız neler, kımı bu başlık altında alınması gereken ,kımıde alınmaması gereken bır motor dedıler,,bır ıyı bır kotu yorumlar yapılmıştı,hepsını okudum:d ama gozumu karattım aldım :d
    hatta rodajı a bıle dıkkat etmıyorum:d daha 10 km deyken 110 km duz yolda gordu, su anda 227 km de.

ilk depom ıle (18 ytl benzın ıle) 190 km gıttı, yolda kaldım hatta :D
    su anda 2 ncı depomu kullanıyorum :D bakalım 2 ncı depo ıle kac km gıdecek :D
    yerı geldı anı hızlanmalar yerı geldı 2 kişi bındık . bakalım bu mondial zc 150 gercekten bu kullanım kosullarında nekadar dayanıcak, ??

dıkkat ettıgım noktalar: motoru asla bozuk yolda veya tumseklı yolda kullanmıyorum! sıfıra yakın kaymak asfalt yani.
    her yuz km de yag kontrolu yapıcam..

18 ytl lık benzın ıle 190 km gıtmesı bence cok ıyı bı deger ;)

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Güvenç ÖNER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar foruma yenı katıldım herkeze selamlar olsun 3 gun once ılk motorumu aldım :D mondial zc150 ;)

bana tavsıyelerınız neler, kımı bu başlık altında alınması gereken ,kımıde alınmaması gereken bır motor dedıler,,bır ıyı bır kotu yorumlar yapılmıştı,hepsını okudum:d ama gozumu karattım aldım :d
    hatta rodajı a bıle dıkkat etmıyorum:d daha 10 km deyken 110 km duz yolda gordu, su anda 227 km de.

ilk depom ıle (18 ytl benzın ıle) 190 km gıttı, yolda kaldım hatta :D
    su anda 2 ncı depomu kullanıyorum :D bakalım 2 ncı depo ıle kac km gıdecek :D
    yerı geldı anı hızlanmalar yerı geldı 2 kişi bındık . bakalım bu mondial zc 150 gercekten bu kullanım kosullarında nekadar dayanıcak, ??

dıkkat ettıgım noktalar: motoru asla bozuk yolda veya tumseklı yolda kullanmıyorum! sıfıra yakın kaymak asfalt yani.
    her yuz km de yag kontrolu yapıcam..

18 ytl lık benzın ıle 190 km gıtmesı bence cok ıyı bı deger ;)

öncelikle merhaba
    motor çok dayancağa benzemiyor bu koşullara honda ble dayanmaz
    çok merak ettim nerde kaymak asfalt var öyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler