Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yarın bi sökiyim bakiyim tam anlamadım ama görünce iycene anlarım :D

azcık daha ayrıntı berker abi

ordaki demiri mi yamulttu başka demir mi yamultup koydu
    keşke resimliyebilseydin abi ya
    yada dsha önceki sayfalarda yaptın mı bunun paylaşımını?

bu arada kuturkutur abim yok ortalıklarda
    merak etmeye başladım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Selamlar millet.

Hemen bodoslama konuya gireyim buradayım Son zamanlarda iş yoğunluğum sebebi ile çok üzülerekte olsa sadece read only takılabiliyorum.

Geçtiğimiz hafta Almanya`da idim , önümüzdeki hafta ise USA gideceğim. Bu yüzden iş güç önümde umman gibi birikti. Üç hafta gibi bir süre etrafta olamayacağımdan arkamdan iş bırakmamaya çalışıyorum.

Bu forum sayfası her zaman önümde açık. Hem evde hem iş yerinde. O bakımdan merak etmeyin. Buralardayım.

Zaten şunun şurasında ağustos ayına ne kaldı o zaman "yeter kütür kafamızı ağrıttın" diye bağıracaksınız...

Bu arada Almanya`da bol miktarda bisikletin yanında süpersonik seviyede scooter kullanımı mevcut. Kadın erkek demeden , dümdüz şehirde iki tekerleğin keyfini çıkarıyorlar.
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ya bu olayı resimlerle açıklasanız daha iyi olur.Hangi demir,ne koyacaz nasıl yapacaz?Demirmi vuruyor yoksa jantmı vuruyor.Anlamadım tam olarak

arkadaşlar bahsetmiştim motorum dün öglen geldi aksama kadar 50 km yaptım 40 km de fılan eksoz patladı gıbı bıse oldu goturdum hemen motorcuya eksozu tutan pul mu ne düşmüş 15 tl ona bayıldım alır almaz.. motor güzel sevdim ama son hız deneyim bir dedim 80 e zorla cıkıyor nedendir acaba?

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Başka bir demir koyup yamultup oraya kaynak etti sanırım.Çarpınca oraya çarpıyo oda onu süspanse ediyo resim çekmem için komple seleyi meleyi kaldırmam lazım takım taklavat yok o kadar ama açınca motorun üstüne binin sallayın çarpan yeri göreceksiniz zaten oraya yaptı o işlemi..

o zaman tang tung ses gelmio çukurdan mukurdan geçince..

Kütürcüm ağustosta mı alıcaksın zcyi ?
    BU arada ne tarz bir işe sahipsin?

Ayrıca o 40 km gidince EGZOZ PATLATAN ARKADAŞIM; adamlar motoru ilk toplarken iyi toplayıp vidayı sıkamamışlar demek ki ondan öyle olmuş! Ya da sen motoru alıp Cross falan yaptın?!

50 kmdeki kız gibi motoru hemen son gaz açıp 80e dayayorsunuz RODAJDAN Bİ HABERSİNİZ sonra vay motor şöyle oldu vay böyle oldu..

ÖNCE BİLİNÇ!!!!!!

Artık gerçekten kızar oldum bu tip kullanıcılara ne yalan söyleyeyim!

kırmızı ile gri arasında kaldım ve sonunda kararımı vererek gri modelini sipariş ettim 1 hafta içinde anca gelir dediler. 1 hafta nasıl dayancam bilemiyorum

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Sky biraderim Ağustos maaşı yatar yatmaz soluğu ZC satıcısında alacağım. Artık kesinleşti.
    Bununla beraber ben bir IT yöneticisiyim. Uluslararası bir şirket olduğu için bu şekilde gidip gelmeli seyahatlerim olacak. Gittiğim heryerde ilk baktığım şey motosikletler oluyor zaten Bu arada Almanya`da öyle benzersiz motosikletler göremedim. Buradakilerin çoğu orada da vardı. Ama fiyatları oradaki şartlara göre uygun idi.

USA işi ise tamamen tatil amaçlı. Bundan sonraki tatillerimin bir çoğunu orada geçirmeyi düşünüyorum.
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    Her Kezin Kandili Mubarek Olsun Biraz Geç yazdım Ama Olsun Bence Düşümmem Önemli hehe

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    mondial 150 zc
    çok yanlış bi seçim yapmışım bu motor asfalt motoru 4000 km de dagılmaya başladı arka jant yamuldu amörtisör diye bişey yok zaten tak tuk insanın beli kopuyo bi de şu çantanın takılı oldupu sele kırıldı dogal gaz çukurları saolsun zaten faturayı belediyeden tahsil edicem şimdi ikinci el bi kymco city agility buldum 2000 e onu kullancam bu elimde patlamadan satayım hemen hiç olmazsa büyük tekerlekli falan amörtisörleride ii bi dahada çinliyle işim olmaz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı emre--aktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yanlış bi seçim yapmışım bu motor asfalt motoru 4000 km de dagılmaya başladı arka jant yamuldu amörtisör diye bişey yok zaten tak tuk insanın beli kopuyo bi de şu çantanın takılı oldupu sele kırıldı dogal gaz çukurları saolsun zaten faturayı belediyeden tahsil edicem şimdi ikinci el bi kymco city agility buldum 2000 e onu kullancam bu elimde patlamadan satayım hemen hiç olmazsa büyük tekerlekli falan amörtisörleride ii bi dahada çinliyle işim olmaz

e bu motoru dağıttıysan kymco da pek dayanmaz sana sanmıyorum
    biraz özenle baksaydın emin ol hiç sorun çıkarmazdı
    benm motor 2 yıllık oldu 5060 kmlerde
    ama görsen sıfırındanda temiz..

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Motorun asfalt motoru olduğu doğru,gerçekten asfaltta giderken motorun huyu suyu değişiyor.Fakat normal yollardada konforlu gidebilmesi için bir kaç modifiyeyle bu iş çözülebilir.Hemen motoru kötülemeyin.Benim şu anda eksoz zırıldaması dışında bir sorunum yok.Onuda en yakın zamanda halledecem inş.Motor fiyatına göre gayet sağlam ve performanslı.Son sürati çok iyi olmasada en azından seri bir motor.Yani bunun son süratini diğer mondial motorları olan 151rsi150hs gibi modellerle kıyaslamayın o motorların ağırlığı 20-30kg daha hafif,ve 150zc uzun şase olduğu için dediğim modellerden daha yavaş kalabilir ama kesinlikle daha konforlu,özellikle büyükşehirlerdeki trafikte çok kıvrak.Yani benim ilk scooterım olan mondial 125rt ile trafikte giderken özellikle trafiğin çok sıkışık olduğu günlerde arabaların arasından kolay kolay geçemiyordum bazen aynalar çarpıyordu,ama bu motorla yüksekte olduğum için ne ayna çarpıyor nede sıkışıyorum.Gerçekten o yönü çok hoşuma gitti.Zaten bende bu motoru şehir içi için aldım en azından beklentim oydu.Benim beklentilerimi çok rahat karşılıyor.Motordan ne istediğiniz çok önemlidir arkadaşlar.Kimse boşuna bişeyleri kötülemesin.Bu motor kesinlikle uzun yol motoru değil,dağ-bayır motoru değil,sürat motoru değil.Bu motor asfaltta kullanabileceğiniz,şık,gösterişli(Ben Burgman yavrusu diyorum),nazik,zarif,ilgi çeken,konforlu bir asfalt şehir motorudur.Biraz naziktir,güzel kullandığınız sürece sağlamdır.Bundan emin olun.Ufak tefek kronik sorunları olacaktır,ama inanın hepsi basit şeyler heleki eli anahtar tutan elemanlar için dahada basit.Bakımlarını aksatmayın,güzel kullanın en güzeli motoru yerine göre kullanın gerçekten mutluluk verir.Ama en baştan bu motoru satın alırken motordan beklentiniz ne yönde ona karar verin.

Saygılar

Motosikleti
    150 zc
    Alıntı emre--aktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de port bagaj kırıldı , çanta ağır geliyor kaldırmıyor :( yenisini aldım çanta takmıyorum artık :D janta gelince benimkide eğri ama aldığımdan beri eğri :(

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    arkadaşlar ayağınız yerden kesiliyor diye altınızdakini burgman sanmayız ve motorunuzun özelliklerini aklınızdan çıkarmayın ona göre kullanın kazasız belasız sürüşler.
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

Motorun küt diye vurmasının bir diğer sebebi; lastiğin sertleşmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Motor üzerindeki orijinal lastik ''nyloon ve 2006'' yılı imalidir..

Zaman içinde mevcut lastiği değiştirmeniz öncelikle can ve sonrasında mal güvenliğiniz için olmazsa olmaz koşullardan birisidir.

Lastik değişiminin faydaları, daha önceki sayfalarda mevcuttur. Michelin veya Metzeller lastik markalarını tavsiye ederim.

Lastiği değiştikten sonra şehir içinde motoru daha rantabl kullanacaksınız ve lastik yumuşak hamurlu ( metzeller veya michelin ) olduğu için rahatsızlığınız minimize olacaktır.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    Alıntı HaYaBuSa_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk defa 150 zc almayı dusunuyorum ne gıbı sorunlar cıkarır nelere dıkkat edıyım kısa bısekılde bana ozet geçersenız memnun olurm
    merhabalar. arkadaşım gibi bende zc almayı planlıyorum. aslında 125 zn almaktı kararım ancak sıfırı piyasada bulunmuyor artık ve 2. elde de hep kırmızı var ben hiç sevmem kırmızı rengi. sizin bu motorunuzun gri renkli olanını buldum 2. el 6oo km de ne dersiniz alınırmı arkadaşlar. 125 zn yi aylarca araştırmıştım ancak bunu okadar araştırma şansım malesef yok. lütfen bana yardımcı olunuz. kronik problemleri nelerdir. kendisine has sorunları genelde nedir. birde 600 kmde metalik gri olanı sizce nekadara almalıyım. temiz bişeye benziyor. hekkese saygılarımla. cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    şimdiden çok teşekkürler.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    selam arkadslar çarsamba günü ehliyetimi koydum cebime sonunda şimdi kafam raha bi şekilde geziniyorum

Arkadaşlar Plaka alacamda acaba ne kadar bi para tutar

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadslar çarsamba günü ehliyetimi koydum cebime sonunda şimdi kafam raha bi şekilde geziniyorum
    bende bu yaz alıyorum inş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:36 ----------

bizim motorlarda alarm soketi varmı bilen varsa söyliyebilirmi

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    Alıntı evren0683 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. arkadaşım gibi bende zc almayı planlıyorum. aslında 125 zn almaktı kararım ancak sıfırı piyasada bulunmuyor artık ve 2. elde de hep kırmızı var ben hiç sevmem kırmızı rengi. sizin bu motorunuzun gri renkli olanını buldum 2. el 6oo km de ne dersiniz alınırmı arkadaşlar. 125 zn yi aylarca araştırmıştım ancak bunu okadar araştırma şansım malesef yok. lütfen bana yardımcı olunuz. kronik problemleri nelerdir. kendisine has sorunları genelde nedir. birde 600 kmde metalik gri olanı sizce nekadara almalıyım. temiz bişeye benziyor. herkese saygılarımla. cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    şimdiden çok teşekkürler.
    150 zc kullanan arkadaşlarım ya pek sık foruma girmiyorlar yada cevap vermek istemiyorlar gibi bir çelişkiye düştüm. bende gittim ilk aklıma koyduğum motorsiklet olan 125 zn nin 2. elini aldım. aranıza kabul etmediniz bende girmedim aranıza şaka bir yana bende sizler gibi mondialci oldum arkadaşlar. kısa bir sürem olduğu için forumu okuyamadım ama 125 zn nin forumunu sürekli takip ediyordum tipide çok hoşuma gidiyordu. sizin bu motorunda tipi çok güzel. ama arada 500 tl gibi bir rakam farkı vardı ve birde zn ilk gözağrımdı neyse arkadaşlar kendinize iyi bakın. allah kaza bela vermesin. forumlardayım beninle paylaşlaşmak istediğiniz bişey olursa 125 zn gurubundayım. saygılarımla..

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 yaşındayım üstad ben.Peki bu çakmaklığa telefon şarjı taksak gene tesisat arıza verir mi?
    cvp niteliğinde bi resim koyucam ben kullanuıyordum şarj eden cihaz 10 numaraydı hem elektriğe az yükleniyordu hem işimi görüyordu motoru en son şu halinden sonra 1200 e sattım vitesli kanuni racer 200 aldım

Thanks to YukleResim.com - Resim Yükleme Servisi for <a href="http://www.yukleresim.com/">free image hosting</a>

Thanks to YukleResim.com - Resim Yükleme Servisi for <a href="http://www.yukleresim.com/">free image hosting</a>

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:40 ----------

[QUOTE=ERKİN;2088154]cvp niteliğinde bi resim koyucam ben kullanuıyordum şarj eden cihaz 10 numaraydı hem elektriğe az yükleniyordu hem işimi görüyordu motoru en son şu halinden sonra 1200 e sattım vitesli kanuni racer 200 aldım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler