Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bugün dediğim sese bir daha kulak verdim motor bu sesi yokuş aşağı yaylanınca yapıyor ama düşük hızda yapmıyor özellikle 60la falan giderken.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bendede var ole bi ses cızt yapıo ama servistekile hç bişeyden anlamdğından ole kalıo

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Evet Aynen cızt diye bir ses.Neki bu ses ya ben çözemedim.

Motosikleti
    150 zc
    muhtemelen o ses fren kaliperinden geloyor bendede var , yolda hafif arka frene dokunun ses gidecek mi kontrol edin eğer ses oradan geliyorsa ve çözerseniz bana da söyleyin aynı işlemi bende yapıyım

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı LevGS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen o ses fren kaliperinden geloyor bendede var , yolda hafif arka frene dokunun ses gidecek mi kontrol edin eğer ses oradan geliyorsa ve çözerseniz bana da söyleyin aynı işlemi bende yapıyım
    yaşa be abim saolasın aynen ole ya
    bıktım o sesten

Motosikleti
    150 zc
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşa be abim saolasın aynen ole ya
    bıktım o sesten

sky kadar tecrübeli değilim henüz 20000 km ye geleyim servis açacam

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Benimde o freni bir denemem lazım inş. bendede gider o ses freni sıkınca.Peki bunu düzeltme olanağı yokmu

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    arkdaslar motor günlük kontrolde neler yapmam lazım yaaa iyice korkar oldum motordan vida sıkıstırmam falan lazım mış herhalde :S 780 oldu daha el sürmedim otururken ortadan yarılmasın:D

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaslar motor günlük kontrolde neler yapmam lazım yaaa iyice korkar oldum motordan vida sıkıstırmam falan lazım mış herhalde :S 780 oldu daha el sürmedim otururken ortadan yarılmasın:D
    şimdiye kadar bu sebepten kırılanını görmedim

vida sıkmak değil vidaları kontrol etmek. bir önlemdir bu. gevşemiş olan vidaları sıkman krenajlar için iyidir. çatlama kırılma kopma olmaz . bütün vida ve somunları hem 500 km de bir kontrol edersen iyi olur. özellikle arka fren kaliperi tutan vidalar,
    ön krenajlardaki vidalar.
    ayrıca motoru orta ayağa kaldırıp askıdayken arka takeri sağa sola sallayıver. garip bir ses ya da aşırı bir sallantı oluyoprsa servis götür sıktır.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    KÜTÜRKÜTÜR nerelerde acaba??!

bu arada evet ortadoğulu söylemiş yapman gerekeni,
    Levgs yazdığını okudum gece gece güldürmüştün beni

Motoru yeni olan arkadaşım arka diskten daha 780 kmde ses gelmesi OLANAKSIZ o kmlerde motorun hiçbir yerinden ses gelmemesi lazım(yani sen baya arka freni kullancanda onu tutan gri parça artık biraz gevşicekte ondan sonra ses yapması lazım falan filan)

Ama takip ediyorum rodaj dönemini biraz HARD şekilde geçiriyorsun iki kişi binmeler 60a zorlamalar falan sen lakalardan falanda kaçmıyorsundur yolda iyi olmaz söyliyim..!

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Yahu sürekli buradayım.

Read only takılıyorum. Asıl süper haberi ise sanırım Ağustos ayında vereceğim...

Devam millet. Sizinle sevdim bu motosiklet olayını , bu motosiklet sevdirdi bana iki tekerlek tutkusunu.
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KÜTÜRKÜTÜR nerelerde acaba??!

bu arada evet ortadoğulu söylemiş yapman gerekeni,
    Levgs yazdığını okudum gece gece güldürmüştün beni

Motoru yeni olan arkadaşım arka diskten daha 780 kmde ses gelmesi OLANAKSIZ o kmlerde motorun hiçbir yerinden ses gelmemesi lazım(yani sen baya arka freni kullancanda onu tutan gri parça artık biraz gevşicekte ondan sonra ses yapması lazım falan filan)

Ama takip ediyorum rodaj dönemini biraz HARD şekilde geçiriyorsun iki kişi binmeler 60a zorlamalar falan sen lakalardan falanda kaçmıyorsundur yolda iyi olmaz söyliyim..!
    Bendemi bahsediyorsun eğer benden bahsediyorsan ben daha 770km ye gelemedim.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    evet aramızdaki en yeni motora sahip ve yeni üye sensin..
    Ki gördüğüm kadayıla iki motorun var..
    Zcye nazik davran demek istedim yani artık o kadar çok ve gerçek şeyler yazdım ki sürekli aynı şeyleri yazmak bazen zor geliyo

düzenli bir şekilde geriye doğru sıkılmadan gidersen güzel yazılar görebilirsin..

Mesela senin motorunun bizim zclerden hemen farkını söyliyim kimse dikkat etmemiş ama belki büyük birşey değil fakat küçükte değil

SENİN DİSK FRENİNİN ŞEKLİ BİZİMKİLERDEN farklı o şekilde tırtıklı olmasının bi avantajı var mı yok mu bilmiyorum ama...

Dediğim gibi nazik davranır har gür yapmazsan temiz tutarsan ciddi bir şekilde güneşten koruyup gece çiğ yağdırmazsan üstüne toz toprak yedirmezsen bakımlarını kmsinden biraz önce yaptırırsan o Alet gider dostum..

Fiyat/performans olarak derecesi gayet başarılı bi alet sen kalkıp kardeş buda 150 cc dylanda 150 cc deyip aynı şeyleri beklersen tabiki hüsran olur konu başlığının adı...

Evet asfalt motoru nazik ama yumurtada değil uzun yolda gidiyo performansıda iyi şekli zaten çok iyi parası makul yedek parçaları ucuz ehh..

Kütürkütür kardeşim read only takılıyorsun eh iyi ozman yinede varlığını burda hissetmekte yeterli benim için ;)
    Bizde seni seviyoruz ve ağustostaki haberini merakla bekliyoruz!

Motosikleti
    kanuni racer 200
    aRkadaşlar yaylanınca gelen sesler 2 yerden geliyor birincisi ayak marşı motorun park ayağına çok hafif sütünce ses geliyor o seside ayak marşını içe doğru değilde dışa doğru açtım ses gitti.. ve diğer seste frenin ordan geliyor freni sıkıncada ses gidiyor yani gri yerdeki plastik parça aşınmış ondan geliyor..

motoru bakıma bi soktum şu anda bomba gibi debriyaj balatası kavraması falan komple değiştim yağı tuzu biberi filtresi herşeyi yeni, karbüratörü çıkarttırdım komple içine ve hortumlarının içine hava vurdurttum motor öyle bi kaçıyorki sanki rodaj zamanında yeni çıkmış 2000 km de gibi halbuki 8300 de

Motosikleti
    arkadaslar sabah işe gelirken motor istob etti calısmıyo bakıma bu hafta sokcaktım tırrrrr etti gitti motor şaştım kaldım :S

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aramızdaki en yeni motora sahip ve yeni üye sensin..
    Ki gördüğüm kadayıla iki motorun var..
    Zcye nazik davran demek istedim yani artık o kadar çok ve gerçek şeyler yazdım ki sürekli aynı şeyleri yazmak bazen zor geliyo

düzenli bir şekilde geriye doğru sıkılmadan gidersen güzel yazılar görebilirsin..

Mesela senin motorunun bizim zclerden hemen farkını söyliyim kimse dikkat etmemiş ama belki büyük birşey değil fakat küçükte değil

SENİN DİSK FRENİNİN ŞEKLİ BİZİMKİLERDEN farklı o şekilde tırtıklı olmasının bi avantajı var mı yok mu bilmiyorum ama...

Dediğim gibi nazik davranır har gür yapmazsan temiz tutarsan ciddi bir şekilde güneşten koruyup gece çiğ yağdırmazsan üstüne toz toprak yedirmezsen bakımlarını kmsinden biraz önce yaptırırsan o Alet gider dostum..

Fiyat/performans olarak derecesi gayet başarılı bi alet sen kalkıp kardeş buda 150 cc dylanda 150 cc deyip aynı şeyleri beklersen tabiki hüsran olur konu başlığının adı...

Evet asfalt motoru nazik ama yumurtada değil uzun yolda gidiyo performansıda iyi şekli zaten çok iyi parası makul yedek parçaları ucuz ehh..

Kütürkütür kardeşim read only takılıyorsun eh iyi ozman yinede varlığını burda hissetmekte yeterli benim için ;)
    Bizde seni seviyoruz ve ağustostaki haberini merakla bekliyoruz!

Kardeşim herşeyi doğru yazmışsın eyvallah önerilerin için ama sen benim motoru nasıl kullandığımı nerden biliyorsun bu benim 4.motorum ben 3 rodaj devri geçirdim bu zc benim 2.mondialim bende bir mondial 125rt vardı akıllara zarar 6000de sattım o kmye kadar bir arıza bile çıkarmadı en ufak bir arıza hala hayret ederim gerçi bende motoruma bakıyordum.Yani iki kişi binmeler falan demişsin rodajda iki kişi binilmez diye birşey yok binilir yeterki yüksek devirde gitme 60 ı da geçme hatta ben 50de falan gidiyordum.Kız arkadaşıma en rodaj bitince binde diyemem hani.Motor 500 bakımını gördü şu an tık ses yok genel anlamda memnunum yalnız motor ısınınca sesi değişiyor sanki yoruluyor gibi yani aralıksız bir 40km gittim sanki sesi değişti yolda.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:54 ----------

Bu arada 150zcciler yaz geldi aslında toplanıp bir yerlere gidebiliriz.

Motosikleti
    arkadslar benim basıma gelen kimsenin basına gelmedimi:( kafayı yicem yolda giderken istop etti daha çalışmıyı::S

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    cekokk sanki kötü benzin ve hava filtresinin kurbanı gibisin...

Bilemedim tabi. Bir de ustalar konuşsun...
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    150 zc
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadslar benim basıma gelen kimsenin basına gelmedimi:( kafayı yicem yolda giderken istop etti daha çalışmıyı::S
    valla bunun sorununu forumdan bulabilmek imkansız , garantili mal servisini ara gelsinler alsınlar motoru yapsınlar , sen hiç bir şeye elleme derim :D

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim herşeyi doğru yazmışsın eyvallah önerilerin için ama sen benim motoru nasıl kullandığımı nerden biliyorsun bu benim 4.motorum ben 3 rodaj devri geçirdim bu zc benim 2.mondialim bende bir mondial 125rt vardı akıllara zarar 6000de sattım o kmye kadar bir arıza bile çıkarmadı en ufak bir arıza hala hayret ederim gerçi bende motoruma bakıyordum.Yani iki kişi binmeler falan demişsin rodajda iki kişi binilmez diye birşey yok binilir yeterki yüksek devirde gitme 60 ı da geçme hatta ben 50de falan gidiyordum.Kız arkadaşıma en rodaj bitince binde diyemem hani.Motor 500 bakımını gördü şu an tık ses yok genel anlamda memnunum yalnız motor ısınınca sesi değişiyor sanki yoruluyor gibi yani aralıksız bir 40km gittim sanki sesi değişti yolda.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:54 ----------

Bu arada 150zcciler yaz geldi aslında toplanıp bir yerlere gidebiliriz.

2 kişi bindiğinde cidden motor zorlanıyor
    devrini toparlıyamıyor
    bide ben rodajı 40 ta yaptım ki sen 60 diyorsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler