Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 zc
    hayırlı olsun kardeşim. bazı arkadaşların '' olum motorla hep yavaş gidersen hiç açılmaz hep öyle gider, motoru açmak için basman lazım'' dicek. sen bunlara kulak asma. 500 km yi görene kadar 60 ı geçme. ben o arkadaşın gazına gelip bi defa köklemiştim allahtan bişey olmadı ama sonra bidaha yapmadım. sende 500 km olana kadar sabret. bide motorunu her isteyene verme. bunun acı tecrübesi var bende

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:17 PM ----------

Alıntı serhathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer geri beslenme 30 cm daha uzatmaksa eksozu, evet geri beslenme
    hatta biraz abartıp arkadaşlara bunun ''kers'' sistemi olduğunu söylüyorum...
    allah kimseyi yetkili servisin eline düşürmesin :farao:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    valla eğer maddi durumun iyiyse hiçbir tavsiyem yok istediğin gibi kullan zevkini al
    Ama yok motorum benim için kıymetlidir pür dikkat kullanırım dersen uzun uzadya yazarım birşeyler!

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Neyse artık bugün gittim yenisini aldım 5 liraya taktım kendim... Bi debu zart zurt diye sürtme sesi için gittim egzozcuya kaynak yaptırdım geçti ve egzozu kestirdim gitmişken bide uç taktırdım mı tamam aynı sizinde dediğiniz gibi sesi daha güzel oldu yaa :D

Ayrıca hayırlı olsun arkadaşım sana da wala ben alalı motoru 3 yıl oluyo sadece problem olan egzoz ve emme manifoltu kardeşim başka bi problem yok şükür Birde orjinal lastikleri çok kayıyo dikkat et derim özellikle yağ gibi olmuş parlak asfalt ve ıslak zeminde Allah kaza bela vermesin

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Vala ugur_akın sen acı tecrube yaşadıysan ben acıların adamıyım bende senin gibi birine verdim saolsun oda gözümün önünde sürüklende kendim 1389km deyim 1çiziğim yok o adam yüzünden 220tllik hasar oluştu yaptırdım ayrıca motor genel olarak fiyatına göre bence iyi sky abi sende gelmısın yoktun bayadır gerçi bende hiç girmiyordum ya benim merak etiğim ibşey var ben eğliyet almak istiyorum ama bunu fiyatı ne kdar dır bilgisi olan varmı acaba 950tl ceza yiyicektim zor yırtım rüşvetle:s

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:41 PM ----------

bu arada 220tl yaptırdım uğur 3gün motor orda durdu sonrasında kontağı bozmuşlar eve gelince fark etim motor direksiyon kilidi yapmıyor eğliyetim olmadığından e5çıkamıyorum servis için e5 çıkmam gerekiyor

Motosikleti
    mondial 150 zc
    ustat ben herşey dahil 310 tl ye alıyorum a2 ehliyetini (b ehliyeti zaten vardı) 200 sürücu kursuna verdim 110 da başka yere vericekmişim. 1 aya elimde olur herhalde. benim motor çok çizilmemiş ya ben değiştirmicem şimdilik parçaları. fazla bakmamamaya çalışıyorum, göz gömeyince gönül katlanıyor işte ne yapalım

Motosikleti
    peki usta ne kadar sürüyor kurs a2

Motosikleti
    mondial 150 zc
    bilmem kursa gidene sormak lazım valla tahmini olarak yazıldıktan 2 ay sonra falan elinde olur.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    yok canım 2 ayda ehliyet nerde )
    24 ekimde yazılı sınav, 14-15 kasımdada direksiyon sınavı var e tabi bunların sonucu falan yani yeni yılda alırsın tahminimce ;)

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    dit dit diye ötüp minübüslere duyuramadığım kornamı değiştirdim. ferrari korna yazıyor üzerinde kalın bir sesi var. regülatörlü motorlu falan. uzun süre basılı tutmamak gerekiyor. kalp krizi ortamı hazırlayabiliyor 4 lü lamba ve arka bagajn altına çakar lamba bağlatacağım. gece görüşü rahat olsun diye. maliyetini araştırıyorum. akşama hallolacak.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

A2 ile b alıcam dıyosan benım 8 ay sürdü almam. Bu süre içinde de hep motor üstündeydim. ara sokaklardan gitmekten gına gelmişti. şimdi polilerin yanından geçerken gözünün içine bakıyorum adamların

Motosikleti
    mondial 150 zc
    adamlar ehliyeti olanı anlıyor ya. ehliyet olunca hiç durdurmuyorlar...

s3ckin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZC
    benim egsozdanda ses geliyor catlamis gibi, hiz yapincada birsey sürtüyor sanki. gotürdüm servise, siyah olan bolgeyi kesip icinde parca dusmus olabilir onu takariz gider ses dediler. Bende yaptirmadim yamali gibi olur diye. Baska bir yontemi yok sanirim o sesi kaybetmek icin.

birde, benzin ayarini kistirdim biraz, gazi birakinca motor kendini tutuyor ve birakiyor aniden. bunun sebebide rolentiyi kistirdigim icinmis. Eski halinemi getirsem acaba ? Benzin cok gidermi eski haline gidince acaba ? Ve ses cogaldi sanki motorla giderken onceden sessizdi sanki neden yapabilir o sesi ?

15TL'ye doluyor depo, 140-150km yapiyor sehir icinde.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Allah allah bu milletin egzozlarndan gelen sesler benden 15bine yaklaştım heç gelmedi yahu

ortadoğulu motorunu lunaparka çevirme bence sonra bigün çevirmeye girersin NEVRİN döner demedi deme

Benzini kısmak ne demektir ben tam anlamadım çok yakan bi alet değilki zaten sen agresif kullanmayıp yarım gazla kalkmadığın yokuşları tam gaz çıkmadığın sürece!
    Rölantinin olması gereken uluslararası değer zaten belli 1600 yani ibre (devir saati ibresi) 2000e geldi gelicek şeklinde olucak...

Egzozlarına ne gerekiyorsa yaptır yama veya yeni vida veya ne gerekiyorsa çünkü egzoz bu önemli ve ucuz bi zamazingo değil hatırlatırım..

Arkadaşlar motorunuza kız arkadaşınıza davrandığınız gibi davranın inanın kibar ve efendi sürülünce ne ses yapıyo ne çok yakıyo ama agresif binersen seslerde başlarrr yakmalarda artar buınu hep söylyüoyrum altımızdaki MONDIAL bi alet...

Motosikleti
    150ZC
    benzin ayari varmis o kisildi. nikahli karim gibi bakiorm ama yinede egzozdan oyle ses geliyor malesef

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Niye kısıldı ki onu anlamadım??

Motosikleti
    150ZC
    benzin biraz fazla harciyordu bende kistirmak istedim. ama iyimi yada kötümü yaptim bilmiyorum ki. Selenin altinda tornavidayla kisiliyor. ondan sonra motor cok sessz calisiyor. Fakat giderken falan ses cogaldi gibi sanki.

Motosikleti
    bugün yolda giderken bi yerde gölet oluşmuştu geçmek zorundaydım bi girdim meyer çamur olmuş lastik gömüldü motorun yüzde 20si su altında kaldı galiba egzosada biraz su kaçmış olabilir ama motor istop etmedi sizce en kötü nolur pislik içinde kaldı ama dah ne olabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 PM ----------

ayaklıklara bile su geldi düşünün

Motosikleti
    mondial 150 zc
    Alıntı s3ckin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin ayari varmis o kisildi. nikahli karim gibi bakiorm ama yinede egzozdan oyle ses geliyor malesef
    BU GÜZELDİ :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:09 PM ----------

bayramdan sonra mersine gitmem lazım. motorumla kuşadası-didim-bodrum-marmaris-fethiye-kaş-kemer-antalya-manavgat-alanya-anamur-silifke-mersin güzalgahından gitmek isterdim ama malesef bu şimdilik imkansız uzun yol yapan motorculara hep özenmişimdir ama daha siftahımız yok :(

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yolda giderken bi yerde gölet oluşmuştu geçmek zorundaydım bi girdim meyer çamur olmuş lastik gömüldü motorun yüzde 20si su altında kaldı galiba egzosada biraz su kaçmış olabilir ama motor istop etmedi sizce en kötü nolur pislik içinde kaldı ama dah ne olabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 PM ----------

ayaklıklara bile su geldi düşünün
    egzosa bişey olmaz bi sorun olsaydı o an olurdu sanıyorum fana su kaçsaydı falan. Motorda bişey yoksa şimdilik bundan sonra da bşy olucağını sanmam..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 PM ----------

Alıntı UĞUR_AKIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU GÜZELDİ :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:09 PM ----------

bayramdan sonra mersine gitmem lazım. motorumla kuşadası-didim-bodrum-marmaris-fethiye-kaş-kemer-antalya-manavgat-alanya-anamur-silifke-mersin güzalgahından gitmek isterdim ama malesef bu şimdilik imkansız uzun yol yapan motorculara hep özenmişimdir ama daha siftahımız yok :(
    imkansız değil ama zor konaklaya konaklaya 4-5 günde gitmen mumkun olabilir.. Tabi bakımların tam olmak şartıyla ..

Bak sana ufak bi örnek http://www.motosiklet.net/forum/etki...ik-tatili.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 PM ----------

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah allah bu milletin egzozlarndan gelen sesler benden 15bine yaklaştım heç gelmedi yahu
    sana piyango vurmuş o zaman
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Motosikleti
    mondial 150 zc
    imkansız değil ama zor konaklaya konaklaya 4-5 günde gitmen mumkun olabilir.. Tabi bakımların tam olmak şartıyla ..

Bak sana ufak bi örnek

güzel bi meydan okuma olmuş senin için. o karanlıkta kuş uçmaz kervan geçmez yerlerden gitmek cesaret ister doğrusu. motor bi problem çıkarsa zor durumda kalabilirdin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler