Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    4000 bakımıda yag degiştircem + buji ( 2000 bakımında buji degişmişti gerci )+ hava filitresi+kayışmı degişcek şimdi

hava filtresi temizlenme durumu varmı acaba
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    kayış değişimi ve içerde birkaç bilya gibi birşeyler değiştirdiler. varyatörü temizledi yağı değişti birkaç işlem daha yatı ama ne blmiyorum. toplamda 95 tl verdim. kayışın bedeli 35 tl. 5000 km götürür dedi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    İstanbul`da olan kullanıcılarımızın , Motorlarını nereden aldıklarını ve satış işlemlerinde yaşadıkları problemleri bildirmeleri çok mu zor olur ?

* Ataşehir civarında olan Sevpa Ticaret hakkında olumsuz şikayet alan yada duyan var mı ?
    * Aksesuar konusunda Feyizoğlu `nu tek geçmekteyim ancak alternatifler her zaman dinlenebilir.
    * NGK Buji diyeceğim. Performanslı ateşleme ilk başlarda (rodajı negatif etkilemek gibi )sorun yaratır mı ?
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    kanuni racer 200
    S.a Motorumla düz yolda 80 le giderken bi baktım direksiyon dönmüyor arkadaşlar düz yolda giderken meğerse motorun şase'si ortadan kırılmış eğer arkadaki araca el işareti yapıpta acil olarak kenara çekmeseydim ya şu toprak altındaydım ( üzerimden arabalar geçmişti ) yada yoğun bakımdaydım hiç abartmıyorum.. şu anda motor ortadan ikiye ayrılmış durumda mondialin ana bayi aydında aradım tepkimi gösterdim bu motor nasıl olurda düz yolda giderken ortadan ayrılır ölümden döndüm falan dedim bağırdım falan şaseyi gönderecekler garantiden değişecekler. acayip moralim bozuk üzgün sinirli ve şaşkınım. Dikkatli olun arkadaşlar.

Motosikleti
    hocam yakın zamanda çakır çukur bieyere düşmüşmüydün. şaşırdım. ilk defa zc ile şase kıran sen oldun. daha önce kimseden duymamıştım. zn rf ile duydum ama. bu araçlarda şase tek parça. yani neresinden nasıl krııldı bir tarif ya da resim var mı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:10 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:28 AM ----------

taktığım sis farı gayet verimli. lakin karşıdan gelen sürücüleri çok falz etkiliyor. o sebeple trafikde değil de şehir dışı yollarda ve çok karanlık sokaklarda kullanıyorum. bir de uzun süreli kullanımlarda aküye çok biniyor. dikkatli olmak gerekiyor.

bu karşıdan gelene ne tür bir zarar verebileceğinizi görmeniz için

montaj yaptığım yer. ortadaki demir aparatı siyah sprey boya ile boyayacağım.

bu fotoğraf normak kısa farlarım ile yolun görünen hali

bu fotoğraf ise sis lambarlının yakıldıktan sonraki görme kapasitesi

dediğim gibi sis lambası gözleri fazlası ile almakta bu sebeple ihtiyaç halinde yakmak çok da mantıklı değil. ya da farları yere konumlandırıp kullanmakta fayda var.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a Motorumla düz yolda 80 le giderken bi baktım direksiyon dönmüyor arkadaşlar düz yolda giderken meğerse motorun şase'si ortadan kırılmış eğer arkadaki araca el işareti yapıpta acil olarak kenara çekmeseydim ya şu toprak altındaydım ( üzerimden arabalar geçmişti ) yada yoğun bakımdaydım hiç abartmıyorum.. şu anda motor ortadan ikiye ayrılmış durumda mondialin ana bayi aydında aradım tepkimi gösterdim bu motor nasıl olurda düz yolda giderken ortadan ayrılır ölümden döndüm falan dedim bağırdım falan şaseyi gönderecekler garantiden değişecekler. acayip moralim bozuk üzgün sinirli ve şaşkınım. Dikkatli olun arkadaşlar.
    Ben pek şaşırmadım çünkü aramızda motoru en deli kullanan sensin 110lar 130lar diyodun şimdi ufak bir kaza geçirmişsin bence artık asla hız yapamazsın çünkü korkarsın şahsen ben minnacık bi kaza geçirir gibi oldum aklımla bokum yer değişti 2 yıl 40ı geçmedim sürekli motor altım kayıyor psikolojisi yüzünden..

Geçmiş olsun tabi ama söylüyorum Zc o hızlarda güven veren bir makina değil hepte söylemiştim şase kırılması çok zor birşey ama olan olmuş bence otur düşün hayatının bağışlandığını kıymetli olduğunu dğerli olduğunu umarım artık çok daha sakin sanki 50 yaşında 2 çocuk babası bir beyefendi gibi tın tın tın gidip gelirsin emin ol herşey senin için!

Motosikleti
    Hız tutkusu aynı motor tutkusu gibidir önüne geçemezsiniz taki toprağa girene kadar..
    az kaldı geçemiyormuşsun

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Ortadadadoğulu arkadaş , sis farlarını gösteren güzel fotoğraflarınla beraber GPS cihazını monte ettiğin yeri de gösterebilir misin ?
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Arkadaşlar bi insan 7 sinde ne ise 70 indede odur ben yine hız tutkumdan vazgeçmem ama şok oldum kaldım acayip bozuldum canım sıkıldı nasıl olurda kırılır diye bi ara hızlı giderken logar kapağı çukurda olan bi yerden şiddetli geçmiştim onun etkiside olabilir (bu yol bozuklukları ile ilgili bi protesto gösterisimi yapsak ne) valla bi çok yer patates tarlası gibi ayrıca gittiğim motorcu diyor 1 ayda 3.cü şasesi kırılansın diye vay anasını dedim peki bu kadar dandikmi yapıyorlar ya dedim motorun üstüneki şase dandik ama siparişten sonra gelen şase ler daha sağlam dedi alla alla dedim bu işin içinde bi iş var ama ne??? (tahminen maksat kırılsın sürücü kaza yapsın ölmezse nasılsa yaptırır parçasından para kazanırız hesabı olabilirmi ?? ) km 4190 resim var pc ye atamıyorum motor tam ortadan PERT.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşım ben mondial 125 mt ile düz yolda gazı sonuna kadar kökleyip(ibreye bakmadım son neyse 80-90 km/h) arabaya 2 kapı arasından vurup takla attım genede şase kırılmamıştı sadece yamuldu..Çukurdan geçerek kırılıcak bişey değil şase..
    Üretim hatası olabilir..diye düşünüyorum..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    bencede üretimde var bişey öle 2 çukura sert girmeyle bişey oolmaz en fazla jantı yamultursunuz.

ortadoğulu aydınlatması güzel gözüküyor fakat biraz görünümü bozmuş işlevsellik görüntüden önemli diyosan sorun yok

kayış alacaklar powerlink alabilir rahat 10 bin gider .Bando da alabilirsiniz
    buji olarakta bosch öneririm ...
    hava filtrenizide 400-500 km gibi hava tabancasıyla içeriden dışa doğru temizleyin yani havayı iç kısmından verin ...

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ?

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ?

"Arkadaşlar bi insan 7 sinde ne ise 70 indede odur ben yine hız tutkumdan vazgeçmem ama"

O lafından sonra hiçbirşey yapılamaz senin için...

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Arkadaşlar bi insan 7 sinde ne ise 70 indede odur ben yine hız tutkumdan vazgeçmem ama"

O lafından sonra hiçbirşey yapılamaz senin için...
    Kendim için demiyorum demek istediğim senin motorun düz yolda giderken direksiyon dönmese yani şase ortadan kırılsa ve motoru sadece plastik bölgeleri tutsa durduğunda onlarda iyice çökse sen ne yapardın veya arkadaşlar ne yapardınız. ?

(ben aradım fırça attım insan hayatı bu kadar önemsizmi diye nasıl kırılır diye kusura bakmayın ama sonuçta insan yapımı buda gönderin bakalım değişelim falan filan ) YANİ FARKLI BİŞEY YAPARMIYDINIZ ?

Motosikleti
    yapılacak şey ilk fırsatta motoru elden çıkarmak.
    servisi değiştirmek. 1 ayda 3 tane şase kıran 150 zc mi gelmiş. hem de sadece o servise. yalan söylüyor.
    ilk çıkan şaseler dandik mi oluyor muş ? oha oha oha. daha ne denir o servise.
    ben ne mi yapardım. aradım mondial fabrikayı. bu servisten yetkinlik belgesini alın derdim. bana böyle böyle dedi derdim. var mı böyle birşey derdim.
    ne mi yapardım. ayıdan post yalancıdan dost olmaz derdim.

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    ya sky_forever ben 1.5 sene önce bu forumu takip etmeye başladım askere gittin geldin hala burdasın değiştir abi artık şu motoru 13 bin diyodun şimdi kaç kmde motor
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılacak şey ilk fırsatta motoru elden çıkarmak.
    servisi değiştirmek. 1 ayda 3 tane şase kıran 150 zc mi gelmiş. hem de sadece o servise. yalan söylüyor.
    ilk çıkan şaseler dandik mi oluyor muş ? oha oha oha. daha ne denir o servise.
    ben ne mi yapardım. aradım mondial fabrikayı. bu servisten yetkinlik belgesini alın derdim. bana böyle böyle dedi derdim. var mı böyle birşey derdim.
    ne mi yapardım. ayıdan post yalancıdan dost olmaz derdim.
    Motoru verdiğim servisteki masrafım şasei kargo getirecek kargo parası 25 tl artı alttaki ayaklarımızı koyduğumuz yer değişecek toplam 60 küsür..

Valla dostum neden burdan vazgeçemiyorum diğer şerefsiz mondial servislerini aradım 2 tanesi diyor masrafın 150 - 200 arası olur aşağı olcağını sanmayız falan ala ala dedim ya kardeşim bu motor daha sıfır garantili şase garantiden değişmeyecekmi dedim yok dedi garantiye girmiyor dedi şerefsizler parçayı ana bayiden getirtecekler bedavaya sonrada bana 200 tl geçirecekler..

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı yavrumalikem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sky_forever ben 1.5 sene önce bu forumu takip etmeye başladım askere gittin geldin hala burdasın değiştir abi artık şu motoru 13 bin diyodun şimdi kaç kmde motor
    Hehehe evet temmuz sonunda bitti askerliğim...
    15.641 km de motorum valla bende isterim değşitirmek ama malum benim istediğim aletler pahalı Motorum hala çok yeni durur sorunu yoktur far ve akü dışında hala taş gibi gider eder Maşallahta param olsa tabi geçerim en az 250ye veya 400lere...
    Fakat araba tercihim ya artık. 4 tekerlerk ve kapalı bi araç tercih sebebi oluyo...
    Bi Traffic alabilirsek işte...
    Anca toplar aileyi...

Öyle yani

Motosikleti
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehehe evet temmuz sonunda bitti askerliğim...
    15.641 km de motorum valla bende isterim değşitirmek ama malum benim istediğim aletler pahalı Motorum hala çok yeni durur sorunu yoktur far ve akü dışında hala taş gibi gider eder Maşallahta param olsa tabi geçerim en az 250ye veya 400lere...
    Fakat araba tercihim ya artık. 4 tekerlerk ve kapalı bi araç tercih sebebi oluyo...
    Bi Traffic alabilirsek işte...
    Anca toplar aileyi...

Öyle yani
    totomofil alsanda satma iki tekeri. ararsınsonra. demedi deme .

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Yok motor zaten satılmaz durur tabikide, ama artık babam ve ben müzisyeniz bi ton alet edavat var ayrıca yağmur çamur üstelik soğukta var hani şöyle bi ailemi alıp bi yere gideyim diyemezsin yağmur yağarken kız arkadaşını eve bırakamazsın 40-50i geçemezsin yollar hem kötü hem risk hem kayar diye yani araba her açıdan motora kendini tercih ettiriyor ha ama ne olur motorumda durur kısa mesafelerde güzel havalarda her türlü binerim...

Zaten bu araba mevzunun daha 1-2 senesi var
    O yüzden ZC devam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler