Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150 zc
    cakalaz saolasın yeni aldım seri motor 100 ü direk çaktım servis 40 60arası yap demişti şimdide yavaş takılıyorm xenon işine ne diyorsun?satarken çıkarırm sorun değil:Dflaş çakar felan yapıcam şekil olcak biraz ferrari korna felan:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Dostum; Xenon'lar zamanla motorların elektrik aksamlarında sorun cıkartabiliyor...
    Şimdilerde takılan xenonlara ayrı bağlantılar yapıyorlar fakat ben yine de ben takılması taraftarı değilim...
    Önceden de söyledim yaLNız bazı arkadaslara dokundu nedense ; yine söylüyorum;
    Hyosunglara cok yakışmasına rağmen sırf arıza cıkarabilir diye taktırmıyorum...

Yine de taktırmak istersen sen bilirsin

Çakar bişi değil; sadece aküye bağlanıyor yanılmıyorsam... Beyin ile bir alakası yok diye biliyorum

Bu arada 1100 km boyunca zorlamadan ; fakat sabit devirde gitmeden sürekli değişik devirlerde kullan motorunu...
    Ara sıra 80-90 a kadar da cıkar yani motoru
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Berker abi sen hiç izmire uğruyormusun
    ben bi motoruna bakmak istiyorumda
    yani bi benimkiyle karşılaştırmak için
    şu egzos sesine taktım
    izmirdede varda zc,kurye motoru olarak kullanıyolar yani hepi haşat durumda

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Buradan bana hep taş geliyor hep taş geliyor...
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Canın taş istemese kimse göndermez
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    wolkycim ben kskye bu havalrda motorla gelmem mümkün değil ama benim egzoz sesini duysan motorumu bırakmazsın onu söyliyim sana evet burdada çoğu zc öyle gibi 3-5 temiz zc gördüm onlarlada heç karşılaştırma şansım olmadı...

ortalama 60km ile mi gitsin?!!! çok güzel öğütler veriyosunuz rodajla ilgili ortalama 60 km ile gitmesi için o motorun 100-110 falanda görüyor olması lazım kaldıki yok öyle birşey..

Daha motoruna çakar lamba xenon taktırmayı İLK soru şeklinde soran bi motor sahibine zaten ben kalkıpta rodajda neler yapılırı anlatmıcam o çünkü o mantelitede biri değil...

KütürCüm boşver o sana taş atıyo ben KAYA FIRLATIRIM burdan heç dert değil...

evet evet 80-90 vur motorla. ilk yağını değiştirdiinde de yağın içinden çıkan parçalarla koleksiyon yaparsın...

Wolky sen beni dinle git o egzozu benim kestirdiğim yerden kestir bide parça taktır sonra bi gaz ver ve gece zevkten uyuyama ;)

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Birincisi Rodaj süresi; ilk 1000-2000-3000 kmdir... Bu motordan motora değişir.Düşük cc motorlarda bunu 1ooo km olarak öneriyoruz!

Scooter'larda Rodaj ; iLk 1ooo-15ookm boyunca İbredeki hızın ortalama yarısını gecmemek gerekir. Bu da 60 tır.Bu motorda rodaj süresince max 50-60 km/h ile gitmeye özen göstermelisiniz yani ..
    Ayrıca SaĞLıklı Rodaj = sabit bir hızda giderek değil... Ani gazvermeden; değişik hız ve devirlerde kullanılarak yapılır..
    Evet arasıra (mesela;5oo km de bir) 80-90 km/h cıkmak gerekir. Mekanik bölümün sağlığı iiçn rodaj süresinde bu gereklidir...
    Lütfen kimse doğrusunu bilmeden ATıp tutmasın! Üye olmadan da bu konuları okuyan onlarca arkadasımızı yanlış bilgilendirmeyin!

Şimdi gelelim asıl konuya; bi Kaya fırlatın da bakalım ne büyüklükte gelecek !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi Rodaj süresi; ilk 1000-2000-3000 kmdir... Bu motordan motora değişir.Düşük cc motorlarda bunu 1ooo km olarak öneriyoruz!

Scooter'larda Rodaj ; iLk 1ooo-15ookm boyunca İbredeki hızın ortalama yarısını gecmemek gerekir. Bu da 60 tır.Bu motorda rodaj süresince max 50-60 km/h ile gitmeye özen göstermelisiniz yani ..
    Ayrıca SaĞLıklı Rodaj = sabit bir hızda giderek değil... Ani gazvermeden; değişik hız ve devirlerde kullanılarak yapılır..
    Evet arasıra (mesela;5oo km de bir) 80-90 km/h cıkmak gerekir. Mekanik bölümün sağlığı iiçn rodaj süresinde bu gereklidir...
    Lütfen kimse doğrusunu bilmeden ATıp tutmasın! Üye olmadan da bu konuları okuyan onlarca arkadasımızı yanlış bilgilendirmeyin!

Şimdi gelelim asıl konuya; bi Kaya fırlatın da bakalım ne büyüklükte gelecek !
    anladım berker abi saol

benim bildiğim 500-1000 km arası rodajdır
    rodaj boyunca 40 ı geçmemek ve devirli kullanmak gerekiyor
    sonuçta bunlar çinli yani motor ömürleri zaten az

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ÇiN'lidir ömrü azdır zihniyetinden uzak durmamız gerekiyor öncelikle.
    Şunu söyleyebiliriz sadece; Çinlidir; daha titiz olmak gerekir...
    Çinli motorlarla; 40ooo kmYi aşmış arkadaslarımız mevcut aramızda...

Rodaj Süresine gelince; Rodaj süresi Motora göre 3ooo km^ye kadar cıkabilir...
    Özellikle düşük cc'li scooter'lar için 800-900 km deniliyor yalnız; 15oo km boyunca HaLa rodajdasınız demektir.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Benim topiciğimde benim motorumla ilgili bilgilerde yanlışlık payı emin ol senden daha azdır!

Bu da 150 zc'nin KİTAPÇIĞINDAN resim kusura bakmayın telefonum eski performansında değil ama vermesi gerekeni veriyor yinede...

Daha ötesi yoktur heralde bu motorun RODAJ'ı konusunda...
    Haklısın yanlış bilgilendirme yapmayalım hele ki aynı motorlara sahip olmadan dimi!
    Al bu da merak ettiğin KAYA

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet dediklerimin dışında birşey mi var bu rodaj sayfasında...

benim dediğin motoru ben de kullandım.. Ben de biliyorum!

Ben nereleri yanlış söylemişim ???
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150 zc
    çakar aldım bgn 50 tl ye güzel bişe yarn takıcam bide bunun bu ön bölgeyi sökmesi nasıl bişe ya karman çorman korna takcam sökemedim bgn valla:S

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    ben kendimi kimin için ne amaçla paralıyorum ki adamın umrunda bile değil kafasına koymuş o çakar kalkar lamba takıcakmış bilmem ne ben zaten şu topicte aldığım günden beri kaç sayfalar öncesinde birçok deneyim paylaştım hemde gram abartmadan su katmadan da NE OLDU ?? HİÇBİRŞEY

Bana yanlış bilgiler vermeyelim diyen sen değil msin?Bende en doğru bilgiyi koydum işte seninkine yanlış demedim SEN BANA YANLIŞ BİLGİLER VERMEYELİM diye söyledin!!!

Neyse ben birşey demiyorum artık hiçkimseye biri çıktı 120 bastım dedi sonra şase kırdım dedi ona dert anlattık biri çıktı xenon taktırcam dedi kafadan daha ona resimler upload ettik biton savunuş yazdık kime neye yapıyorum ki bunları ben...

Ben gelmişim motorumla 16.840km ye motor 2 yıldır bende topictede 1,5 yılı geçtik varız..BUndan sonrası yeni userlara kalsın yeni GELEN topictende bilgi almak isteyen son sayfalara bakıyosa zaten onunda kalitesi bellidir...

Eyvallah..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    dikkaatt
    yakında zc ye 5+1 sistem takıcam diyen çıkabilir xdxd
    ayrıca çakarları 50 tl ye aldın umarım güzel bişeydir ben 15 tl ye almıştım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    Cümleten meraba agalar, ben dün ilk motorumu 150zc mi aldım, bi 5-10 km yol yapabildik henüz. Motordan hiç anlamam, işin içine gireyim diye scooter dan başladım, umarım zc doğru seçimdir. Motoru 2. el aldım, granajları çok kötü durumdaydı, gerçek anlamda kötü, motoru iyi dediler, daha 6,000 km dediler, bu fiyata kaçmaz dediler, bende eyi dedim aldım. Ama açıkçası motor beni pek tatmin etmedi. Gerçi ilk motorum ve etrafımda hiç 2 teker dostu yok benden başka, keza diğerleriyle kıyaslamam ne derece doğru bilmiyorum ama, genede sanki motorun kalkışı çok zayıf gibime geldi. 1,6 tüplü arabalara kalkışta değil kafa tutmak, selam bile veremiyor. Arada uçurum var, kendimi duruyor gibi hissediyorum, fikir edinmeniz açısından. Motor 40-50 den sonra bayılıyor, ben gitmeyeceğim diyor. Ikınırsa belki 80-90 görür ama acemi acemi şansımı zorlamayayım diye çok üstünede gitmedim açıkçası. Siz deneyimli zc kullanıcılarına birinci sorum bu, normal midir bu ivme ve bayılma hızı? Yorumları okudum, 120 lerden 130 lardan bahseden arkadaşlar var ama, benim zcnin motoru ölü mü yani?
    İkinci olarak motor elektrik marşı almıyor. Akü bitik durumda, ama genede farları falan zayıfta olsa yakıyor, daha ölmedi. Çalıştırmasını beklemiyorum zaten ama elektrik marşına hiçbir tepki vermiyor, en ufak bi tıkırtı bile gelmiyor. Yaklaşık bi 50-60 defa denedim, sadece bikaç tanesine tepki verdi. Akü aktarma kablosuylada almadı. Ayak marşıda motor soğukken çok geç alıyor, bir saat tepiniyorum
    motorun başında çalıştıracağım diye. Hoş manzara değil. Acaba bi temassızlık falan mı var, yoksa tamamen aküden mi kaynaklı elektrik marşı sorunu?
    Üüçüncü büyük sorunumsa motor rolantisi sıkıntılı sanırım, gazdan elimi çeker çekmez stop ediyor. Motorun bi ciklesi falan var mı kendi kendime halledebileceğim, yada rolanti ayarı yapmayı bilen bi arkadaş basit bişeyse tarif edebilir mi bana? Zira bu kullanımı engelliyor, trafikte sürekli gaz vermek durumunda kalıyorum motora, motorda sürekli gitmek istiyor ... Bi kere devirdim zaten bunun yüzünden.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    işte bak gördün mü yanlış bilgi nasıl verilirmiş!!!! yeni arkdaşımız 120-130 yazılarını okumuş ve onu bekliyo şimdi motordan!!!

Şimdi ben ne diyim söyleyin bana herşeyi anlatayım mı yeniden?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bak gördün mü yanlış bilgi nasıl verilirmiş!!!! yeni arkdaşımız 120-130 yazılarını okumuş ve onu bekliyo şimdi motordan!!!

Şimdi ben ne diyim söyleyin bana herşeyi anlatayım mı yeniden?
    aga sakin ol ya, ne bu hiddet bu celal. 120-130 konusunu atlayalım sadece marşa bakalım şu halde, gerginlik olmasın bilgisayar ekranında, titriyor yoksa. ( hem ben zaten 120 falan yapmayacaktım, 50 yeter bana, boşver takma kafana )

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    130'dan ben mi bahsetmişim anlayamadım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    wow, bildiğin kavga çıkmış burda, gerginlik falan geride kalmış, sandalyeler uçuşacak birazdan. O değilde iki cevap sonra benim sorular güme gidecek sanırım

zeusss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli istop etme sebebi subap ayarı kaçmasından kaynaklana bılır bı motorcuda ayarlata bılırsın 15 25 arası tutar bendede senın gıbı el marsından calışmama sorunu var ama sadece 1 calıştırmada yapıyor motor ısındıktan sonra kalan çalıstırmalarda el marsı calısıyor akuden dedıler beyınden dedıler baktırdık olmadı bırde bu zc lerde bı hastalık var motor sasısınde ıkıye ayrılma yapıyor tum kullanıcı arkadaslarımı uyarmak isterım dıkkatlı olunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler