Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    yahu motoru dıyorum.tovbe aksam aksam :D hahah

+tekrar okudum da.sonra da elledım yazmısım ya :D hahaha yanı motoru elledım doldurdum modıfıye ettım anlamında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilk motor du cbr...onun için sadece 4 bin km tecrübem var...yeterli bi tecrübe değil ama gelecek sezonu da cbr ile geçirmek istemiyorum...akdeniz ege planım var...cbrla mümkün değil gidilmez valla...forum da motokurt nickli abimiz 1750 km gitti sanırım tek kalemde uzun yol ve çok memnundu...ben uzun yolda memnun kalamadım açıkçası oturuş pozisyonundan...

fazerdan mütemadiyen tırsıyorum ama bazı kullanıcılar da cesaret veriyo...bir de motoru alırken fiyat performans yapmam gerekiyo benim için alternatifi olan er6 karşısında...ayrıca ikinci elinin de iyi olduğunu düşünüyorum...

evet iki motor da 130 yapıyo ama cbr la 130 la gitmekten hoşlanmıyodum...bir keresinde ankara eskişehir seferinde sağ ayak parmak uçlarım uyuştu (ankara eskişehir yolu tek bir viraj içermediği için sabit hızla gidildiğinden dolayı muhtemelen)...o yolculuk sırasında yanımdan bi fazer 140 la geçti ama alette ne bir ses, ne bir zorlama...resmen akıyo asfaltta...bunda sessiz egzosu da etken tabi...işte o fazerın beni anlık solmasında işte dedim..benim alacağım motor bu olmalı...fazer aklıma geldikçe hep o sahne aklıma gelir..

iki aletle de gideceğim ortlama hız 130 ama birinde yolda akıyosun resmen....
    Açık yolda Fazer ın verdiği güç hissine diyicek birşey yok ama tecrubesi max 10.000 olan cbr 250 sürücüsü örnegin ağvanın virajlı parkurlarında Fazer la baya diken üstünde ve tedirgin gider. frenajı ayrı, vites düşürürken arka lastiği kilitlememesi ayrı dert, agırlığı ve gaz açarkenki konturolu traksiyonu ayrı dert.

Diyeceğim o ki bu tecrubelerde Fazerla cbr 250 li arkadaşınıza veya başka bir sürücüye madara olursunuz.

Ve işin kötüsü tecrube açığını bu makineyle kapatmaya çalışmak da çok sakat olabilir. Kademe kademe gitmek zor iş ama kontrol ve kabiliyeti geliştirmek hem hayatta kalmak hem de sürüdüğün motordan keyif almak için çok önemli

Uğur hoca kimdir tanımam etmemde motor kullanmak bir sanat ,bir felasefe, bir teknik...

http://www.youtube.com/watch?v=VTC7f6M2L1E

Motosikleti
    pani / 3colore
    madara derken normalde trafıkte ıtlerle muhatap olmam ama bugun gercekten delı ettı bırı.on kaldırıyor felan ybr mıdır ne halttır onla.
    onume gelıyor frene basıyo felan.
    yahu dedım oglum bak gıt :D
    gıtmedı.kasındı.ısıklarda kasıdım.0-100 ufukta kayboldu.
    sonra yavasladım gectı gıttı gerzek.
    ybr 125 vs olabılırdı sanırım ama ıyı tekere kaldrıyordu allah ıcın

+

bugun ne cok sey olmus ya :D bayag dolastım sanırım.
    bı de taksıcıler ve mınubusculerden tırsardım hep.yanlarındakı cephane ve dengesızlıklerı yuzunden.
    bugun kırmızıda kaskım resmen one arkaya yarım metre slalom yaptı dururken.oha dedım noluo arkadan tıkladı heralde dedım okuzun 1i.
    olayın vehametını o an ıcın olcecek cool bır yapıya sahıp olamadıgım ıcın dırek ındım motordan.adama saydırdım :D hayatımda boyle bıseyı belkı de ılk kez yapmısımdır.
    adam ellerıyle benı sakınlestırmeye calıstı 1-2 dk. ben hala hem saydırıyorum hem de bakıyorum motora bısey var mı dıye.sadece lastıgı ıteklemıs olacak kı ne plakam da ne gzozda ne kuyruk grenajında bısey yoktu.allah benı de adamı da korudu valla.bı hasar olsa demek kı kendımden geccem akü

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madara derken normalde trafıkte ıtlerle muhatap olmam ama bugun gercekten delı ettı bırı.on kaldırıyor felan ybr mıdır ne halttır onla.
    onume gelıyor frene basıyo felan.
    yahu dedım oglum bak gıt :D
    gıtmedı.kasındı.ısıklarda kasıdım.0-100 ufukta kayboldu.
    sonra yavasladım gectı gıttı gerzek.
    ybr 125 vs olabılırdı sanırım ama ıyı tekere kaldrıyordu allah ıcın

+

bugun ne cok sey olmus ya :D bayag dolastım sanırım.
    bı de taksıcıler ve mınubusculerden tırsardım hep.yanlarındakı cephane ve dengesızlıklerı yuzunden.
    bugun kırmızıda kaskım resmen one arkaya yarım metre slalom yaptı dururken.oha dedım noluo arkadan tıkladı heralde dedım okuzun 1i.
    olayın vehametını o an ıcın olcecek cool bır yapıya sahıp olamadıgım ıcın dırek ındım motordan.adama saydırdım :D hayatımda boyle bıseyı belkı de ılk kez yapmısımdır.
    adam ellerıyle benı sakınlestırmeye calıstı 1-2 dk. ben hala hem saydırıyorum hem de bakıyorum motora bısey var mı dıye.sadece lastıgı ıteklemıs olacak kı ne plakam da ne gzozda ne kuyruk grenajında bısey yoktu.allah benı de adamı da korudu valla.bı hasar olsa demek kı kendımden geccem akü
    İstanbulda da var bu tiplerden. Işıklarda yanıma geldi bitanesi Mecdiköyde , kafada boya markası sponsorlu şapkayla ayakta kundura üstünde bağrı açık gömlek...Kaldırdı tekeri ybr ile 30-40 m indirmedi. Dedim bunlar hep yetenek

ışıklarda msj ı almış ama seninkisi

Ya bide bizim millet motoru taşıttan saymadığından olsa gerek arkadan dokundurunca, vurunca falan araba sürücüsü ile aynı tepkiyi bekliyorlar. Hey Allam
    wolrath bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr 250 den fazer'a geçtim. makina çok güçlü, ivmelenmesi çok iyi, çok hızlı ama illa sınırlarda kullanılacak diye birşey yok.

ben nadiren 130 km hız ve 6000 deviri geçiyorum fazerdan çok memnunum. benim kullandığım hızlarda frenler gayet yeterli ve motorun yüksek olması uzun yolculuklar için çok keyifli.

önemli olan motorun ne yaptığı değil kullanıcının ne yaptığı.
    kullandığınız motor hacimlerini takip ettim, gayet güzel büyüttünüz valla helal olsun. ilk motorunuz asya 150 cc scooterdi diye hatırlıyorum.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandığınız motor hacimlerini takip ettim, gayet güzel büyüttünüz valla helal olsun. ilk motorunuz asya 150 cc scooterdi diye hatırlıyorum.
    aman ne alsa 3-4bin km aldı sattı bu haydar :D azcı tecrübelerle büyütü :D bak benim vitesli deneyimim 33.000km buldu hala 250cc deyim :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman ne alsa 3-4bin km aldı sattı bu haydar :D azcı tecrübelerle büyütü :D bak benim vitesli deneyimim 33.000km buldu hala 250cc deyim :D
    Senin cc'in gelmiş
    sungurmete ve avcagatay bunu beğendiler.

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    aynen katılıyorum,fazer şakaya gelmeyecek bi alet kesinlikle..bende 600 e geçişimi bi süre daha erteledim.sen gibi benide korkuttu çünkü..
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr ile ninja şimdiki hali ile yan yana gelse
    cbr 250 yi çin malı sanan çok kişi olur.
    ninja 250 safkan race gibi duruyor.
    Acun0 gardeş kimse iplemiyor seni daha bi şeyler kanıtlıyacam diye uğraşıyon yahu

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Izmir Balcova - Manisa - Akhisar - Balikesir Bandirma - Yenikapi ve evim.

330 km. Cok keyifli bir yolculuk oldu tek basima olmama ragmen..

Bir kac foto : )

erro, RuzgarSA, avcagatay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    so sexyyyyy

egzozlarına kurban hehe

kocaman maasallah kardesım.darısı basımıza
    tugfox bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    so sexyyyyy

egzozlarına kurban hehe

kocaman maasallah kardesım.darısı basımıza
    Egzozlar bana valla senfoni gibi geliyor giderken

Allah sana, hepimize gonlumuze gore versin gercekten.. Daha fazla kalma imkanim olsaydi, 1 gun bile, focaya gelecektim ancak bu havayi kaciramadim..

Senden de kisa zaman icerisinde guzel fotolar gelecek insallah
    wolrath ve sungurmete bunu beğendiler.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan, kazasız belasız güzel günlerde :D
    cacique bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan, kazasız belasız güzel günlerde :D
    Cok tesekkurler abi.. eksik olma..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    barış sen naptın verdin mi motoru...en son bi gsx r bakıyosun izmirden sanırım...ne oldu o durum

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc asya
    250 cc regal raptor
    250 r honda
    600 fazer

1.5 senede 4. motorumu aldım ama ehliyet yokken köyde dağda bayırda bol bol mobillet kullanmıştım biraz da ordan gelen tecrübe var

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:52 ----------

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkılmadın mı hala

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:54 ----------

Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhakkak öyledir, sanıyorum ki şu an velev ki olsa bir S 1000RR ile işe güce falan bence gidebilirim, sürerim yani hareket ederim ama gidebilmek var, gitmek var...

Herkesin subjektif fikri farklılık gösterebilir, sizinkisi de çok hoş kesinlikle saygı duyuyorum ama dedim ya herkesin penceresi farklıdır.

Ben maximum 130 km/s ile gitmek için 98 bg bir motor almam zaten 250'lik de gidiyor gibisinden düşünürüm, mesela siz öyle yapmamışsınız, takdire şayan.
    motosiklet kullanmaya ilk başladığımda seri olması ve kıvrak olması çok hoşuma gitmişti sonra şehir dışına çıkmaya başlayınca sabit hızda yolda

akıp gitmesi hoşuma gitmeye başladı. cbr 250r ile 90 km hızda çok keyifli yolculuklar yaptım ama 130 km hızda pek keyif vermedi. yüksek hacimli motora geçmemin sebebi de buydu.

sanırım bana enduro tarzı motorlar en uygunu.

biri bana 1200 gs bağışlasa 10 sene kullanırdım sanırım
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barış sen naptın verdin mi motoru...en son bi gsx r bakıyosun izmirden sanırım...ne oldu o durum
    maalesef satılmadı.zaten bıraz daha kasarlarsa askerıyeden bırıne hayrına verecegım taksıtle-senetle ısteyen cok :D
    anlam veremıyorum.fıyat bence alakasız ıyı.hatasız motor.ustundekılerı soylemıyorum bıle.ama arayan soran yok.saka gıbı takas teklıf edınce de cok olduruyorlar fıyatı. pek yanasmıyorum o yuzden.
    sadece mevsıme yoruyorum fakat 20 aralıktan sonra ıstedıgım fıyattan (9500 yazacagım.) satılmazsa bınmeye devam edecegım.ne kadar surerse sursun.gercekten ayar oldum

bahsettıgın gsx-r 750 mı? o ızmırdendı lakın motoru degısmıs vs sogudum takastan.
    1000lık aydından vardı uzak oldugu ıcın ılgılenemedım.
    en gercekcı teklıfı ızmırden bı kardesımız verdı.19yasında 1000rr sıyah beyaz ılanı kalkmıs.onla bulustuk.motor sandıgımdan kotu cıktı.mıllet bızım gıbı degıl maalesef.sele yırtık ledler calısmıyor yarısı felan , grenajlarda kısmı boya var hıcbırı yazmıodu ılanda.egzoz cızık bı de vs ama yınede ustune bındım egzoz sesı vs ınsan kendınden gecıo.ustune 13 vermekte anlastık.ustadan veto yedık.lastık-benzın-zıncır harcar durursun.kı sen uzuna cıkmıyorsun.1000rr sımdı yakmasa 5000km sonra yag yakacak onla da ugrasırsın, hıc gerek yok alma dedı :D 600luk bakınıyorum harıl harıl.duses temız bulabılırsem belkı de vfr.zor ıs vesselam.acayıp hırt dolu pıyasa

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    maalesef satılmadı.zaten bıraz daha kasarlarsa askerıyeden bırıne hayrına verecegım taksıtle-senetle ısteyen cok :D
    anlam veremıyorum.fıyat bence alakasız ıyı.hatasız motor.ustundekılerı soylemıyorum bıle.ama arayan soran yok.saka gıbı takas teklıf edınce de cok olduruyorlar fıyatı. pek yanasmıyorum o yuzden.
    sadece mevsıme yoruyorum fakat 20 aralıktan sonra ıstedıgım fıyattan (9500 yazacagım.) satılmazsa bınmeye devam edecegım.ne kadar surerse sursun.gercekten ayar oldum

bahsettıgın gsx-r 750 mı? o ızmırdendı lakın motoru degısmıs vs sogudum takastan.
    1000lık aydından vardı uzak oldugu ıcın ılgılenemedım.
    en gercekcı teklıfı ızmırden bı kardesımız verdı.19yasında 1000rr sıyah beyaz ılanı kalkmıs.onla bulustuk.motor sandıgımdan kotu cıktı.mıllet bızım gıbı degıl maalesef.sele yırtık ledler calısmıyor yarısı felan , grenajlarda kısmı boya var hıcbırı yazmıodu ılanda.egzoz cızık bı de vs ama yınede ustune bındım egzoz sesı vs ınsan kendınden gecıo.ustune 13 vermekte anlastık.ustadan veto yedık.lastık-benzın-zıncır harcar durursun.kı sen uzuna cıkmıyorsun.1000rr sımdı yakmasa 5000km sonra yag yakacak onla da ugrasırsın, hıc gerek yok alma dedı :D 600luk bakınıyorum harıl harıl.duses temız bulabılırsem belkı de vfr.zor ıs vesselam.acayıp hırt dolu pıyasa

benim motoru da eylül başı ilana koydum iki ayda zor sattım 3-5 kişi aradı..mevsime ve ankara ya bağladım ama sonradan 250 lik bir motora o parayı vermenin insanlara biraz mantıksız gelebileceğini düşündüm...kısmet tabi...düşük fiyattan verme tabi gözün gibi baktın, ama insan yeni motoru kafaya koyunca elindekini bir an önce çıkarsın istiyo...

Motosikleti
    pani / 3colore
    kısmet
    allah ınsanı darlıga dusurmesın valla.suan altımda bınmekten keyıf aldıgım-zevk duydugum bı alet var.fazlasını ıstıyorum sadece dedıgın gıbı.
    yoksa ıstemeden ve para ıhtıyacı ıcın oldu fıyatına motoru vermek cok koyardı gercekten.o kadar kısı baktı-favorıye ekledı.mıllet oluculugun .okunu cıkardı artık

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aytaç lastik olarak ne kullanıyosun?
    Bridgestone BT45. istanbulda asfaltin durumu belli cok yatirma sansi/cesareti bulamiyorum acikcasi. irc ile maks 55 ile girdigim viraja 63le falan girdim, dahada gideri vardi ama bente o cesaret yok frenaj cok daha iyi oldu, islak zemindede yeterince iyi. vites kucultunce patinaj cekiyodu irc bazen, o olayda cok nadir oluyor artik. kisacana memnunum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler