Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    millet hakatten ölücü ve çok salak adam var,o yüzden uğraşmaktan bıktım motoru verdim mototala kafama uyan motorla takasda yapabilcem orada yada satılırsa birşeyler alıcaz.Barış sana katılıyorum çok beyinsiz adam var şu sahibindende.Hadi motor gitti ne alıcaz oda benim kafama takılıyor =)) 600 rr mı cbf 1000 mi 1000 rr mı yoksa gidip yine kışın arabamı alsam valla işin içinden çıkamıyorum..
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    hepsıne bıncen oturcan aga :D hatta surmek bıle lazım aslında ama o da pek nasıp olmuyo ıst.a geldıgımde ben de mototal'a kesın gıdecegım. maltepede de bı bayı vardı ozel.oraya da.mumkunse 1-2 turlamam lazım 1000rr lı cocuk vermıstı ama ne hıkmetse yok mal benım degıl bısey olur dıye kabul etmemıstım.keske basaymısım bı :D heheh

arabayı sattım kafam rahat bakıyorum tum ılanlara.ıst.dan yenı arabayla donerım belkı de ama motoru burada vermezsem ızmıre kalcak ıs.pef. gecen sene bana 8500 e bu kadar dolu makıne var dıceklerdı. artvıne'e gıderdım akü :D

Motosikleti
    CBR250R
    arkadaşlar merhaba
    kusura bakmayın 579 sayfa var hepsini okumadım

benim motordan şu meşhur şangırtı sesi geliyo (cbr250r)
    bunu engellemenin bi yolu var mı

haftaya 4000 bakımına götürcem orda soracam zaten de

bildiğiniz bişi varsa bilgili gidiyim servise diye soruyorum

Şıngırtı diyince pek bir şey anlaşılmıyor ne yazık ki.
    Şöyle bir şıngırtı mı? http://www.motordelisi.com/forum/mot...-singirti.html
    Buysa subap ayarı gerekiyor, bin bakımında yapmaları lazım ama yapmıyorlar. Bende de hala devam eden bir ses, 24 bin bakımında ısrarla düzelttireceğim. Zaten kullanım kılavuzunda 1, 24, 48 ... binlerde kontrol edilmesi yazılmış.

Şurada da ingilizce beş farklı ses probleminden bahsedilmiş, http://www.cbr250.net/forum/cbr250-p...ms-solved.html
    Daha önce vermiştim. Bu beşi arasında 3. süne karşılık geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Forumlarda öyle bir yazmışlar ki her çıkan sese şangırtı, şıngırtı demişler, artık arasan da sorunun kaynağını bulamıyorsun.
    erro bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı effacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    kusura bakmayın 579 sayfa var hepsini okumadım

benim motordan şu meşhur şangırtı sesi geliyo (cbr250r)
    bunu engellemenin bi yolu var mı

haftaya 4000 bakımına götürcem orda soracam zaten de

bildiğiniz bişi varsa bilgili gidiyim servise diye soruyorum
    biz ona zırıltı adını koyduk

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şıngırtı diyince pek bir şey anlaşılmıyor ne yazık ki.
    Şöyle bir şıngırtı mı? http://www.motordelisi.com/forum/mot...-singirti.html
    Buysa subap ayarı gerekiyor, bin bakımında yapmaları lazım ama yapmıyorlar. Bende de hala devam eden bir ses, 24 bin bakımında ısrarla düzelttireceğim. Zaten kullanım kılavuzunda 1, 24, 48 ... binlerde kontrol edilmesi yazılmış.

Şurada da ingilizce beş farklı ses probleminden bahsedilmiş, http://www.cbr250.net/forum/cbr250-p...ms-solved.html
    Daha önce vermiştim. Bu beşi arasında 3. süne karşılık geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Forumlarda öyle bir yazmışlar ki her çıkan sese şangırtı, şıngırtı demişler, artık arasan da sorunun kaynağını bulamıyorsun.
    evet sübap sesi
    gönderdiğin yabancı linkte bu sorunu hava filtresine bağlamış servis, komik

bişey daha sorayım ozaman

motoru ilk aldığımdan beri motorda ayrı bi ses var
    ilk çalıştırdığımda böyle saniyede bir tık tık diye, bazen senkronu kaçıyo yarım saniyeye falan düşüyo sonra aynen devam saniyede bir
    geçen dedim bu olmaması gereken bi ses, debriyaja bastım, geçti bıraktım bi daa gelmedi
    sonra farkettim ki her ilk çalışmada geliyo, bazen debriyaja bassam da bi süre daha devam ediyo

bu sorunla karşılaşan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

"rattle" tıkırtı demekmiş asında...

Motosikleti
    tracer 900

[/COLOR]"rattle" tıkırtı demekmiş asında...
    sen tıkırtı diyince bazardaki astiz amcanın dediği " ne tıkırtı vaaar ne sıkırtı" lafı geldi aklıma birden..

@effacia
    Sonda ekstra yapılanları sıralamış. Ayar pulunu değiştirerek çözmüşler asıl.

İkinci söylediğin de yine adamın sorununa çok benziyor. Vites kutusunun oradaki yayların değiştirilmesiyle düzelmiş.

Buradaki 7 numaralı yaylar.

Neyse işte servise gittiğinde ısrarla söylersin, rahatsız oluyorum, sorun teşkil etmese bile düzeltin şeklinde. Halledilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

Biz 1-2 sesi kafaya takıyoruz, Hindistan'da MC42 serili yerli üretim cbr250r'ları kullanıyorlar. Motorlarının her yerinden ses geliyor . Hatta ikinci kere geri çağrılmışlar, en son ön fren performanslarında sorun varmış. http://www.honda2wheelersindia.com/c...ecampaign.aspx

Bir ton sorunla uğraştıkları için en azından çözümlerini bulup yazmış oluyorlar.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    evet sübap sesi
    gönderdiğin yabancı linkte bu sorunu hava filtresine bağlamış servis, komik

bişey daha sorayım ozaman

motoru ilk aldığımdan beri motorda ayrı bi ses var
    ilk çalıştırdığımda böyle saniyede bir tık tık diye, bazen senkronu kaçıyo yarım saniyeye falan düşüyo sonra aynen devam saniyede bir
    geçen dedim bu olmaması gereken bi ses, debriyaja bastım, geçti bıraktım bi daa gelmedi
    sonra farkettim ki her ilk çalışmada geliyo, bazen debriyaja bassam da bi süre daha devam ediyo

bu sorunla karşılaşan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

"rattle" tıkırtı demekmiş asında...
    arkadaş tam bi faciasın valla :-) ses olayını forum olarak unutmuştuk ayarımızı bozdun :-) bide lastikde tadından yenmesin :-D
    Pain bunu beğendi.

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    yav bu lastik işine bi çözüm bulmam lazım acilen,dün akşam işe giderken ana yola çıkacağım yerde tam usulca dönerken yağmurda ıslanan logar kapağında ön tekerleğim bi yarım metre kadar kaydı.Allah tan oldukça yavastım,valla can havliyle resmen motoru kucaklayıp kaldırdım,nasıl yaptığımı bende bilmiyorum ama,başıma bi iş gelmeden lastikleri yenilemem lazım sizce lastik ebadını büyütmek asfalta tutunmaya faydalımıdır,lastik önerileriniz varmı,tşkler..

ha bide 1,5 yıl rafta beklemiş lastik alınırmı sizce?
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

bu lastikler çok kötü ya karda buzda kayıyor :D
    tuc, DALGIC_800, hakanerdogan ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Yavuz Sultan Selim Han

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bu lastik işine bi çözüm bulmam lazım acilen,dün akşam işe giderken ana yola çıkacağım yerde tam usulca dönerken yağmurda ıslanan logar kapağında ön tekerleğim bi yarım metre kadar kaydı.Allah tan oldukça yavastım,valla can havliyle resmen motoru kucaklayıp kaldırdım,nasıl yaptığımı bende bilmiyorum ama,başıma bi iş gelmeden lastikleri yenilemem lazım sizce lastik ebadını büyütmek asfalta tutunmaya faydalımıdır,lastik önerileriniz varmı,tşkler..

logarda o kadar kayması normal olmasa da şaşırtıcı değil...lastik ebadı büyüdükçe asfalta değme yüzeyi artarken bieim alan başına düşen kuvvet azaldığı için daha az bir tutunma bile sağlayabilir...hesaplamak lazım....

1.5 yıl beklemiş lastiğin fiyat avantajı varsa alınabilir bence...sıkıntı yok...
    sungurmete bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    michelin pilot power ön arka 540 lira fiyat verdi izmir buz motor.normal fiyatı 700 ün üzerinde..

Motosikleti
    tracer 900
    michelin pilot power ön arka 540 lira fiyat verdi izmir buz motor.normal fiyatı 700 ün üzerinde..
    bence alınır...şimdi lastik alayım desen zaten 6 aylık olur...1 yıl çok bişey değil...zaten yumuşak hamurlu olduğu için o beklemeyle sertleşmez...
    sungurmete bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    140 mı alsam 160 a mı büyütsem arka lastiği bilemedim şimdi. jant değişmediği için büyük lastiğin yüzeyi iyice ovalleşicek,buda temas alanını düşürebilir gerçekten,sanırım orjinal takmak daha mantıklı olucak

Motosikleti
    tracer 900
    140 mı alsam 160 a mı büyütsem arka lastiği bilemedim şimdi. jant değişmediği için büyük lastiğin yüzeyi iyice ovalleşicek,buda temas alanını düşürebilir gerçekten,sanırım orjinal takmak daha mantıklı olucak
    o işler hesap kitap işi işte...sen orjinalini takıl zaten satarsın bi süre sonra...bilmiyorum ne zamandır kullanıyosun gerçi...

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu haftasonu güzel gezdim , motorumu özlemişim. üniversiteye götüremiyorum da koyacak yer bulamadığım için. arada gidip özlem gideriyorum. sonbaharda yolculuk bambaşka

oznkrçm, kagy48, RuzgarSA ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Yavuz Sultan Selim Han

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A

Rafta 1.5 sene beklemiş lastiği almanızı tavsiye etmem. Kullanım her ne kadar (kullanım şartlarına göre görelilik arz eden bir durum olsa da) yıpratıcı bir etmen olarak kabul görse de, zaman da yadsınamaz derecede yıpratıcıdır. Kauçuk sertleşiyor ve özelliğini yitiriyor. 1.5 yıl korkunç bir süre değil fakat lastiğinizin ömür sonuna erken ulaşmasına neden olabilir.

Yaşadığınız kayma durumu ise, bence de normal. IRC yerine bir Michelin ya da Pirelli lastiğiniz olsa bile eş durumda kaymazdı demek çok zor.
    sungurmete bunu beğendi.

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    110-70-17, 160-60-17 Pilot Power kullaniyorum. Cok cok memnunum. Hem goruntu hem performans olarak. Evet kullanmayi ogrenince IRC lastikler de idare ediyor ama bunlar baska. Endiselerinizin tersine bu tur lastiklerin Lean Angle diye tabir edilen virajlarda yere basan yuzey alani daha genis. Ozellikle virajlarda cok guvenli. Tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler