Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika olmuş,kesin yapıcam bunu.egzosu neyle kaplattın peki,lastiklerde irc sanırım,memnunmusun?
    Kaplamacılarda felan satılır karbon kaplama nette felan vardır baya 3m felan alırsan daha iyidir onlar çin malı olanları var onlar dandik oluyor.Fon makinası ile az az ısıtıp yapıstırıyorsun.

Lastikler IRC ne iyi ne kötü idare ediyor Benzinliklere girince markette hemen sor lastik kalemi diye 5-6 lira bişeydir suda felan çıkmaz baya uzun omurludur ön lastiği hiç daha tazelemedim hala üstünde arkayı yaptım o kirlenti etti felan o kadar.
    sungurmete bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı BATUHAN1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün itibari ile motorsikletimi satışa koydum cbf 150,2. el cbr 250 aramasına başladım..8000-8750tl civarı 2011-2012 model arıyorum,burdanda yardımcı olan olursa sevinirim
    ozel mesaj attım kardesım

Motosikleti
    CBR 250 R
    Arkadaşlar merhaba malum kış geliyor radyatör suyunda antifiriz olması gerek. Acaba bizim motorlara fabrika çıkışında yeterli antifiriz koymuşlarmıdır. yoksa servise gidip bizmi ilave etmemiz gerekiyor. konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    Amaç bir yere gitmek değildir ; Amaç yolda olmaktır. YEĞEN :)
    muyatakdogan@hotmail.com

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı muyat26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba malum kış geliyor radyatör suyunda antifiriz olması gerek. Acaba bizim motorlara fabrika çıkışında yeterli antifiriz koymuşlarmıdır. yoksa servise gidip bizmi ilave etmemiz gerekiyor. konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    varmış ben anese sormuştum, sorun yok yani

Arabalar için ölçülebilen birşey motosiklet içinde ölçülebilmesi lazım

arkadaşlar 2013 modelde kırmızı siyah model var türkiyeye gelirmi acaba?

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    merhaba hondacı arkadaşlar.

250 cc sınıfında 0-100km hızlanma konusunda yardımınıza ihtiyacım var. zira benim için son hızdan çok hızlanma önemli. honda cbr ile sym wolf hızlanmada kıyaslama yaparsak. sonuç ne olur. 0-100 km hızlanmada kim kime kaç metre fark atar bilgisi tezcübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. aynı soruyu sym ci arkadaşlara sordum cevap gelmedi.

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burdanda bir cevap geleceğini bekleme Bi cbr250 bulup yolda deneyerek ogrenırsın klavye başında kim kime kaç metre atar bilgini nerden bilcen
    sungurmete bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hondacı arkadaşlar.

250 cc sınıfında 0-100km hızlanma konusunda yardımınıza ihtiyacım var. zira benim için son hızdan çok hızlanma önemli. honda cbr ile sym wolf hızlanmada kıyaslama yaparsak. sonuç ne olur. 0-100 km hızlanmada kim kime kaç metre fark atar bilgisi tezcübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. aynı soruyu sym ci arkadaşlara sordum cevap gelmedi.

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    mantıklı ya da olanaklı soru sorsaydın cevap alabilirdin..bunun için ikisi de test etmiş bir pilota ihtiyacın var...böyle bir veriye de neden ihtiyaç duyarsın anlamadım açıkçası...veriler ortadayken ne kadarlık bir fark beklersin...cbr için hızlanmayı merak ediyosan torku ya da kullanıcı yorumları burda var zaten...ha karşılaştırma değil de cbr yi soruyosan neye göre kıyas edelim hızlanmasını...şöyle söyleyim kırmızı ışıkta bi çok benzinli aracı ilk 2 bilemedin 3 viteste geçiyosun ama sonra eline veriyolar..açıklayıcı olmuştur umarım..
    kakare ve sungurmete bunu beğendiler.

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    çok mantıksız bi soru sorduğumu zannetmiyorum. sorum gayet açık 0-100 km hızlanmada honda cbr mı yoksa sym wolf mü daha iyi. bilen deneyen varsa cevaplarsa memnun olurum. sym kullananların cevaplamamsı olayına gelince. belki cbr sym yi geçiyodur. kullanıcılar mallarını kötülemek istemez diye düşündüm. bu durum gayet normal. ninjanın son hızının cbr dan iyi olması gibi.
    erro ben sana sataşmak için soru sormadım. sende bilmiyosan bu kadar kasmana gerek yok.bişey sorduk bilip bilmeden çocuk azarlar gibi cevap yazıyosun. ışıklarda kimin kime ne verdiği beni ilgilendirmez. arabaylada motoru kıyaslamam. elmayla armutun kıyaslanmayacağı gibi.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Teknik veriler harici pilotaja kalıyor.Arada az fark varsa gerisi pilotaj.1000 lik makineleri test etmek için zx10 1000rr gsx1000r s1000rr r1 ve 1-2 motoru daha dümdüz yolda moto2 ve motogp pilotlarına veriyorlar,defalarca kez deniyorlar ama 2 kere üst üste aynı sonuçları elde edemiyorlar.Bir bakıyorsun 1000rr birinci, bir bakıyorsun s1000rr sonuncu.Onlarda bile farkediyor.Yani gerçekten teknik veriler dışında sağlıklı bir sonuç elde etmek mümkün değil.
    kakare bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Bugün 140 kilometreye ulaşmış bulunuyorum. Son hız bakayım ne olacak diye deneme yaptım 145 gördüm en son. 100 Km.'deki yakıt sarfiyatı ise 4.33 Lt. oldu. Motorumdan çok memnun kaldım, umarım uzun süreler birbirimizden ayrılmayız. Lastiklere gelince; kuru zemindeki performansını yeterli buldum, biraz daha kullanalım lastiklerimizi.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 140 kilometreye ulaşmış bulunuyorum. Son hız bakayım ne olacak diye deneme yaptım 145 gördüm en son. 100 Km.'deki yakıt sarfiyatı ise 4.33 Lt. oldu. Motorumdan çok memnun kaldım, umarım uzun süreler birbirimizden ayrılmayız. Lastiklere gelince; kuru zemindeki performansını yeterli buldum, biraz daha kullanalım lastiklerimizi.
    5.viteste kestirerek 150'ye dayamış olmam lazım

6. viteste uzun oran nispetinde pek devri artırmıyor negatif meyil olmadıkça. Ekonomi vitesi

6.viteste redline'a dokundurduğumda 178 km/s gibi bişeyler yazması lazımdı. ;)

Yavaş gidin, hız kötüdür.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.33 biraz fazla yakmışsın , rödajda bu kadar etkiler mi ki ?
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.33 biraz fazla yakmışsın , rödajda bu kadar etkiler mi ki ?
    Bakacağız artık zamanla dördün altına inecektir. Valla az mı çok mu bi yorum yapamam. Daha önce rodajı tamamlamış arkadaşların yakıt tüketimi nasıldı acaba? İleride kullanıma göre 3 ila 4 litre arası yakacağını tahmin ediyorum.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakacağız artık zamanla dördün altına inecektir. Valla az mı çok mu bi yorum yapamam. Daha önce rodajı tamamlamış arkadaşların yakıt tüketimi nasıldı acaba? İleride kullanıma göre 3 ila 4 litre arası yakacağını tahmin ediyorum.
    biraz devirli kullandığın için motoru fazla yakmış olabilir ortalama 3-4 arası yakıyor zaten biraz sakin kullanımla 4,33'ün altına bayağı bir düşersin :D

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6200 kilometreye ulaştım. Biraz bilgi vereyim

Motosikletimden halen çok memnunum. Motosiklete her binişimde 160-60-17 Michelin lastiği taktığıma şükrediyorum Hem görüntü hem performans olarak özellikle ıslak zeminde lastiklerden çok memnunum. Ama tecrübe arttıkça hız ve kullanım şeklim de değişmeye başladı. Çoğunlukla yeni kasa cbr600f'i olan arkadaşımla geziyorum. Gidişi zaten mükemmel ama frenleri ondan da mükemmel. CBR250r kendi sınıfında seri bir motor. Sizi bilmem ama ben ABS'nin eksikliğini hissetmeye başladım. CBR600F önümde bir frenler yapıyor akıllara zarar ) Aynısı biz yapsak... )

Son bakımımı 4000kilometrede yaptırdım. 8000kilometreye kadar yağını kontrol ederek devam edeceğim. Yağ eksildiği an servise gideceğim, eksiltmezse maksimum 8000kilometrede götürürüm. Tahminim 7000-8000kilometre arası giderim. Zaten servis de 7000-8000 arası gelirsin demişti.

Onun dışında kıyafet olarak havalardan henüz çok etkilenmedim. Geçen gece 14derece havada uzun kollu svit üzerine giydiğim deri Bering ceketimle hiç üşümedim. Balaklava çok önemli. Bisiklet günlerimden kalma polar balaklavayı hep takıyorum. Onun dışında kot pantolonumun altına artık devamlı içlik giyiyorum. Bisiklet günlerimde ebay'den sipariş ettiğim uzun termal askılı kışlık taytı(içlik de denebilir bisikletçiler tayt diyor) kotumun altına giyiyorum. Şu ana kadar hiç üşümedim. Daha ılık günlerde giydiğim daha ince bir alt içliğim varçok rahat ediyorum. Yazın motomax'tan 90liraya aldığım Segura uzun eldiveni halen sorunsuz kullanabiliyorum. Bu şekilde 10dereceye kadar dayanırım ama 10decenin altında iyi bir bot-çizme, iyi bir ediven ve ekipman gerekir diye düşünüyorum. Bir ara Dainese bot-çizme bakmaya gideceğim. Gerçekten pahalı ama uzun ömürlü olsun istiyorum.

Bütün bunların dışında zaman zaman büyütmek istesem de yakıtından servis fiyatlarından vs maddi olarak her şeyinden inanılmaz memnunum. Yazın mezun olduktan sonra f650gs tarzı bir değişiklik yapabilirim. Herkese mutlu sağlıklı sürüşler dilerim
    erro, avcagatay ve sungurmete bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz devirli kullandığın için motoru fazla yakmış olabilir ortalama 3-4 arası yakıyor zaten biraz sakin kullanımla 4,33'ün altına bayağı bir düşersin :D
    7.500 deviri geçmedim daha. (5.000 - 7.000 arası) Ama bu benim ölçüm çok da sağlıklı bir bilgi vermez. 100 km. gidip yakıt aldım bu değer çıktı. Sırf meraktan bi bakayım ne yakmış diye aldım.

Alıntı emreaktas88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2013 modelde kırmızı siyah model var türkiyeye gelirmi acaba?
    cevabı bilen arkadaş varmı?

Motosikleti
    Ben motorumu alırken sormuştum kırmızı modeli gelir mi 2013'te diye ama yetkili arkadaş renk değişikliği olmayacak demişti. Yine de belli olmaz bu işler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler