Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bu lastik işine bi çözüm bulmam lazım acilen,dün akşam işe giderken ana yola çıkacağım yerde tam usulca dönerken yağmurda ıslanan logar kapağında ön tekerleğim bi yarım metre kadar kaydı.Allah tan oldukça yavastım,valla can havliyle resmen motoru kucaklayıp kaldırdım,nasıl yaptığımı bende bilmiyorum ama,başıma bi iş gelmeden lastikleri yenilemem lazım sizce lastik ebadını büyütmek asfalta tutunmaya faydalımıdır,lastik önerileriniz varmı,tşkler..

ha bide 1,5 yıl rafta beklemiş lastik alınırmı sizce?
    Logar kapagı ıslakken üstünden geçmek büyük risk orda ırc değil en en en iyi lastik olsa gene bırakırdı. En iyi yapacagınız şey daha ileriye bakarak sürüş yapmak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Beyler Cuma Gecesi vizyona giren Hobbit: Beklenmedik Yolculuk filmine gidiyoruz gelmek isteyen olursa bekleriz
    link ve bilgiler
    http://www.facebook.com/events/101256923380718/
    zenon bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Cuma Gecesi vizyona giren Hobbit: Beklenmedik Yolculuk filmine gidiyoruz gelmek isteyen olursa bekleriz
    link ve bilgiler
    http://www.facebook.com/events/101256923380718/
    Yine derin sessizlik :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Evet arkadaşlar yarın TimeCafe'de bir buluşma var.
    Etkinliği buradan takip edebilirsiniz.
    Motojektif: http://www.motojektif.com/etkinlik/1...ma-Toplantisi/
    Facebook: https://www.facebook.com/events/518850941467518/

Kısaca detaylar:

Genel Tanışma Sohbet toplantısı yapılacak olup,
    Üzerine nicklerinizi yazıp arkadaşlarınıza dağıtabileceğiniz Kartvizitlerden hediye edilecektir.
    Sıcak bir ortamda yeni arkadaşlıklar edinecek güzel sohbetler edeceğiz.

Buluşma Yeri ve Saati: Time Cafe / 14 Aralık Cuma - Saat 20:00

Time Cafe, Göztepe
    Dr.Fahrettin Kerim Gökay Caddesi (Minübüs caddesi) 132/A Göztepe, İstanbul
    http://www.bing.com/maps/default.asp...KPL2&mkt=en-US

İletişim: 05324846202
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    hocam cbr 250r ile 125 r arasında egsoz dışındaki farkları yazabilecek olan var mı? yani internette çok yazı okudum ama fazla bilgi kirliliği var doğruya ulaşamıyorum en doğru bilgiyi sizden alırım diye düşünüyorum.

fiziksel farklılıkları soruyorum çünkü arada 30kg var

teşekkürler
    125 ile 250 arasında en fazla ne kadar fark verilir sizce?

Alıntı ali taş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cbr 250r ile 125 r arasında egsoz dışındaki farkları yazabilecek olan var mı? yani internette çok yazı okudum ama fazla bilgi kirliliği var doğruya ulaşamıyorum en doğru bilgiyi sizden alırım diye düşünüyorum.

fiziksel farklılıkları soruyorum çünkü arada 30kg var

teşekkürler
    125 ile 250 arasında en fazla ne kadar fark verilir sizce?
    şimdi sen bu 30kg'ın peşine mi düştün

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    evet hocam.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yalan söyleyeyim hiç böyle bi bakış açısı görmemiştim
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    yani herkes cbr 250 r bi 25 30 km daha çok hızlanıyor diye mi 3000 tl fazla veriyor bu motora? bu son sürati de şehir dışında yapabiliyoruz haliyle sürekli bişi diil.

vardır bir nedeni yoksa tipleri aynı güvenlik olarak neredeyse aynı bi santime yakın daha geniş lastiği var filan.

uzun yolda artısı dışında bişiler daha olmalı gibi geldi bana ben de almayı düşünüyorum işte ondan yazıyorum belki grenajları metaldir filan dedim de aynıymış plastik yine gerçi plastik olması bi

yandan da avantaj tabi.

bence, ben cbr 250 ye sadece biraz daha hızlı diye 3000 fazladan vermedim. şu, şu, şu nedenler de etkili oldu diyecek birileri vardır

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yani herkes cbr 250 r bi 25 30 km daha çok hızlanıyor diye mi 3000 tl fazla veriyor bu motora? bu son sürati de şehir dışında yapabiliyoruz haliyle sürekli bişi diil.

vardır bir nedeni yoksa tipleri aynı güvenlik olarak neredeyse aynı bi santime yakın daha geniş lastiği var filan.

uzun yolda artısı dışında bişiler daha olmalı gibi geldi bana ben de almayı düşünüyorum işte ondan yazıyorum belki grenajları metaldir filan dedim de aynıymış plastik yine gerçi plastik olması bi

yandan da avantaj tabi.

bence, ben cbr 250 ye sadece biraz daha hızlı diye 3000 fazladan vermedim. şu, şu, şu nedenler de etkili oldu diyecek birileri vardır
    Abi ilk önce cbr 125'i almayı düşünüyordum çünkü motosiklet kullanmayı bilmiyordum ama bakarsan son sürati 140 civarında cbr 125'in ve 140 km gibi bir hız çok kısa bir süre içinde yetmeyeye başlicak diye düşündüm.bunun rampası var rüzgarı var artçısı var
    yolda da araba geçmeye çalışırken hızının 120-130'u geçmemesi ayrı bir sinir olacak diye düşündüm.son sürat diyorsun yine diyeceksinde şehiriçinde de makinenin atik olması önemli benim için seni bilemem ama.olsun yinede yetersiz dersen abi vallahi ne yalan söyleyim cbr 250'nin gündüz devir saatinin ortasının mavi olmasını çok beğendim
    ali taş ve Mytap bunu beğendiler.

yandan da avantaj tabi.

Baştan hız konusu açarsan saçma olur. Benim cbrdan onceki motorumda xt660x di oda 180 yapıyordu 660cc motor 180 yapıyordu ama nasıl 180 yapıyordu nasıl bi tork vardı onu sormak lazım.

Burda önemli olan şey tork cbr125 normal klasik bir 125 cc işte görünüşü ufff motor uçar kaçar diye abartmaya gerek yok.

30-35 kg fark varmış ben dikkat etmedim tabiki olacak cbr125in motorunun büyüklügü ile 250'nin büyüklügü bir değil. Gel gelelim neden 3000lira fazla verdik sen 125 ile 90la giderken gazı çektiginden motorda bir ivlenme olmuycaktır ama 250'de 140'a kadar rahat bir ivmelenme var.

600cc racing ile 1000cc racing arasındada 30-40 km hız farkı var ama 2sinede binip o gaz kolunu çevirince anlarsın neyin farklı olduğunu tarif etmek çok zordur. 600cc tüm motorlarla korkmadan gaz açabiliyorum ama 1000le öyle olmuyor.250 ilede yağmurda suda iste gazla istediğim gibi oynuyorum.ama 660'ım olsaydı yemezdi öyle vites düş çek gazı yapmalar adamı üzerinden sinek gibi yere yapıştırırdı.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    anladım hocam,

ivmelenmesinin iyi olması zaten yakıtı da neredeyse aynı bi de satarken zaten o 3000 liranın çoğunu geri alacağım mantığı da var tabi

önce hangisinin temizini uygununu bulursam onu alacağım bakalım

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Yani herkes CBR 250 30km daha hızlanıyor diye mi 3000 tl fazla veriyor?
    Süratten hiç hoşlanmayan biri olarak yüksek cc bir motosikletin düşük süratler ve devirlerde, torkundan, seriliğinden, sesinden, yol tutuşundan, içinde bulunduğu sınıfından, duruşundan... herşeyinden daha büyük haz duymamı sağlar diye düşünüyorum.

Diğer akla gelmeyen artılarını yok saysam bile yinede tercih sebebi olur. Durum haz değilde ihtiyaç, başlangıç veya maddi sorunlarsa iş değişir tabi ki, bu durumda sınıflar arası (cc) kıyaslama yapmak pek doğru değil bence
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

+ olarak bir 125cc 'nin 120ile viraja girmesiyle 250ccnin viraja girmesi arasında dağlar kadar fark vardır.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + olarak bir 125cc 'nin 120ile viraja girmesiyle 250ccnin viraja girmesi arasında dağlar kadar fark vardır.

lastik açısından mı hocam?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    O anki denge, ağırlık ve torkla yola yapışma diyelim biz ona
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

lastik en basiti denge,şase,yol tutuş,rüzgara karşı koyabilme(tork)

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    Yav izmir de bi gezi bi etkinlik filan yokmu haftasonu.bu guzel havalari kacirmayalim beyler..

Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav izmir de bi gezi bi etkinlik filan yokmu haftasonu.bu guzel havalari kacirmayalim beyler..
    bende izmirdenimm etkinliklere katılıp cbr 250 r sahipleriyle bilgi paylaşımı güzel olurr

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    Alıntı silent_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende izmirdenimm etkinliklere katılıp cbr 250 r sahipleriyle bilgi paylaşımı güzel olurr
    Bende cok yirtindim bi bulusma gezi falan yapalim diye ama izmir de hareket bitmis gibi gorunuyo malesef.motorlar balkona paketlenmis.bahara artik kismetse :-P

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler