Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    arkadaşlar ön freni sıktığımda arka stop lambası yanarken arka frene bastığımda stop lambası yanmıyor. sizde de böyle midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Bana rodaj süresinde 6 bin deviri geçilmemesi söylendi zaten çok devirli kullanan biri değilimdir 5 bin devirde atarım vitesi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AyKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön freni sıkınca diskten bir cızırtı sesi geliyor. Hergangi bir tozlanma ya da pislik olabilir düşüncesiyle fren balata temizleme spreyi kullandım fakat değişen bir şey olmadı. Frenin tutunma konusunda bir fark hissetmedim ama dediğim gibi 50km üzerindeki hızlarda ön frene basınca çıkan ses beni tedirgin ediyor.
    Bunu daha önce yaşayan varsa tecrübelerinizi ya da yorumlarınızı öğrenmek isterim.
    Yarın Bursa Honda servisine götürmeyi düşünüyorum.

Umarım ciddi bir şey değildir.
    Hocam bir servise göstermende yarar var.. Ayrıca titreme vs. yapıyormu frene bastıgında.. Eğer disk yara aldıysa o yüzden yapabilir.. Yada balatalar bitmiştir..

Servisten daha iyi sonuç alırsın.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Alıntı maydin02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ön freni sıktığımda arka stop lambası yanarken arka frene bastığımda stop lambası yanmıyor. sizde de böyle midir?
    Aslında yanıyor.. Benimde dikkatimi çekti.. Onun ayarı kitapçıkta gösteriliyordu.. Bir bak istersen..
    Arka frene sert basman gerekiyor yani biraz fazla basında yanıyor.. Sanıyorum herkesde aynı.. Ben ayarıyla oynamadım.. Ön ve arkayı genellikle aynı anda kullandığım için.. ;) Bilgin olsun hocam..

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Var mi bostanvi tarafında olan bir saat gazlayalm

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba bugün motor durduğu yerde sağ tarafa yattı fren maneti yamuldu düzeltme sansimiz varmı veya da yenisi kaç paradır ?

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bugün motor durduğu yerde sağ tarafa yattı fren maneti yamuldu düzeltme sansimiz varmı veya da yenisi kaç paradır ?
    Kardeşim nedir bu başına gelen seninde hayırdır.. Geçmiş olsun öncelikle.. Nasıl oldu ayaklık düzgün bi yerde değilmiydi ?

Motosikleti
    Olmassa bi boy abdestti aldircam şaka bi yana neden böyle oluyo anlamadm abi nazarmı değdi nolduysa artik ayaklık sağlam gibi gördüm arkama döndüm motor yere yapismis..

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Hocam fren pedalinin tam topuk kisminin orda bir zimbirtisi var onun böyle boru gibi ve onu pedala baglayan sibop kapagina benzer birsey. Onu biraz sikilastirirsan pedala dokunduğun gibi yanar. ;)
    maydin02 bunu beğendi.

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arka frenin orda fren muşurunun tirtikli bir civata gbi zımbırtı var saat yönüne 2 tur cevir pedala dokununca yansin dip basmak gerekiyor yoksa

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sormak istediğim birşey var..
    Bugün motorla giderken farkettim..
    3. Viteste 6000-6500 devirde elimle gazı sabit turtuğumda motordan "vun vun vun vun" diye bir ses geliyor..
    Sanki motor daha fazla devir istermiş gibi oluyo.. Sizinde dikkatinizi çektimi..
    Bunu deneyebilecek olan arkadaşlar var mı ?
    Zeki, o ses normaldir herhalde biraz devir yukselt

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Geçmiş olsun nazar değmesin yapistir plakana bi nazar boncugu motor saga dustugune gore dik durumda kalmis, ayak tam acilmamis galiba cunki motor ters tarafa düşmüş. Fazla pahali olmasa gerek 30-40 lira bisedir herhalde aslimda hazir degismisken kısa manet mi alsan
    maydin02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Takıcam Samet abi kocaman bi nazar boncuğu daha demin net den biraz baktım orjinal 40 tl gibi rakam yazıyodu kısa manet de 140 dan başlıyo 200 kadar gidiyor. Şimdi o kadar para veremicem ona da daha motora bakım yapıcam ve yola çıkacam kısmet olursa

0zZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrıca söylemeyi unuttum lastiklere badem yağı sürdüm.. Oldukça iyi görünüyorlar.. Günlerce temiz kalabiliyor bilginize..
    Direk ağır kaza sebebidir, bırakın sürmeyi ; galeriden aldıktan sonra güzel görünmesi için sürelen yağın kullanıma başlamadan detarjanlı su ile lastikten çıkarılması lazım...

Bir kaza yaşamamanız mucize o kısmı sevindirici , demek ki yatırmıyosunuz daha motoru kontra ile yoksa mümkün değil badem yağlı bir lastik ile 10-15 derece bile yatırsanız yol tutması lastiğin...
    OnurTr bunu beğendi.

Alıntı 0zZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk ağır kaza sebebidir, bırakın sürmeyi ; galeriden aldıktan sonra güzel görünmesi için sürelen yağın kullanıma başlamadan detarjanlı su ile lastikten çıkarılması lazım...

Bir kaza yaşamamanız mucize o kısmı sevindirici , demek ki yatırmıyosunuz daha motoru kontra ile yoksa mümkün değil badem yağlı bir lastik ile 10-15 derece bile yatırsanız yol tutması lastiğin...
    Hocam kontra verip açıya alıp yatırıyorum.. Dediğiniz gibi ufak kaymalar meydana geliyor.. Ancak ben bunu lastiğin iyi olmamasına bağlıyordum hep.. Ancak toparlanmicak kadar değil.. Ayrıca yağı tam yanak bölgesine sürüyorum lastikte olmuyor.. Ama yinede uyarınızı dikkate alıp temizlicem teşekkürler.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

Olmassa bi boy abdestti aldircam şaka bi yana neden böyle oluyo anlamadm abi nazarmı değdi nolduysa artik ayaklık sağlam gibi gördüm arkama döndüm motor yere yapismis..
    Tekrardan geçmiş olsun kardeşim.. Eğer çok göze batmıyorsa düzeltmeyi dene istersen..

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Kardeşim nedir bu başına gelen seninde hayırdır.. Geçmiş olsun öncelikle.. Nasıl oldu ayaklık düzgün bi yerde değilmiydi ?
    cbr250 nin ayaklık konumu cok dik olunca esen rüzgardan bile motor yan yatabiliyor.düzeltilir merak etme yenisde sanırım 35-40 tl gibi bir şey olabilir tam emin değilim.

Samet durum şöyle zaten devir yükseltiyorum..
    Tam 1.2.3 yaptım 4. Vitese atıcaktım 6.000-6500 devirdeydim öneme araba çıktı sabit bi şekilde vitesi atamadan biraz gitmek zorunda kaldım bir baktım sürtünme sesi gibi vun vun vun vun diye ses geliyor motordan.. Sadece 3. Viteste anlayabildim.. 4. Vites 5.6 da rüzgar sesinden anlaşılmıyo.. Birde sanırım sadece 3. Viteste oluyo..
    Neyse biraz araştırdım zincir gergisi bollaşınca zincirden yapabiliyormuş..
    Ama yinede yeni kasa sahiplerinden bir arkadaş deneyebilirse sevinirim.. 3. Vites 6000-6500 sabit devir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

Bu arada bayram tatili için Samsun'a gidiyorum.. Motorla olamasada arabayla yola çıkıcam.. Samet kardeşim haberleşelim..

cemerol88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speedfight2 Honda CBR 250 R siyah
    Benimde zincir problemliydi aynı sesi duyuyordum,zincir dişli komple değişince hiçbirşey kalmadı,motorun kaç km de bilmiyorum ama zincirini kontrol ettir istersen

Arkadaşlar korktuğum başına geldi ve eksoza poşet yapıştı.. Yani farketmedim ama giderken yapışmış.. Bunu ne ile temizleyebilirim.. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Alıntı cemerol88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde zincir problemliydi aynı sesi duyuyordum,zincir dişli komple değişince hiçbirşey kalmadı,motorun kaç km de bilmiyorum ama zincirini kontrol ettir istersen
    Hocam araştırdım dediğin gibi zincirle alakalı veya gerginliği olabilir deniliyor.. Sanırım biraz fazla boşluk var.. Germeyi tam bilmiyorum yanlış yaparım diye.. Motor 700 km de şu an 1000 bakımında gösteririm artık.. Teşekkürler cevap için..

cemerol88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speedfight2 Honda CBR 250 R siyah
    Bayram tatili için yarın akşam üstü 5 gibi çanakkaleye doğru yola çıkmayı düşünüyorum,o taraflara gidecek başka arkadaş varsa beraber gideriz güzel olur

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    http://i.hizliresim.com/on93y9.jpg

Arkadaşlar korktuğum başına geldi ve eksoza poşet yapıştı.. Yani farketmedim ama giderken yapışmış.. Bunu ne ile temizleyebilirim.. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Hocam araştırdım dediğin gibi zincirle alakalı veya gerginliği olabilir deniliyor.. Sanırım biraz fazla boşluk var.. Germeyi tam bilmiyorum yanlış yaparım diye.. Motor 700 km de şu an 1000 bakımında gösteririm artık.. Teşekkürler cevap için..
    Gaz Yağı ile Egzozu silersen Çıkacagını Düşünüyorum benimde Başıma gelmişti Sildikten sonra iyice Durulamayı unutma yanlız

Alıntı cemerol88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram tatili için yarın akşam üstü 5 gibi çanakkaleye doğru yola çıkmayı düşünüyorum,o taraflara gidecek başka arkadaş varsa beraber gideriz güzel olur
    Hayırlı yolculuklar hocam.. Allah kaza bela ceza göstermesin.. Tekerin düz bassın İnşallah..
    Aslında eşlik eden arkadaşlar olursa çok keyifli olur sizin için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz Yağı ile Egzozu silersen Çıkacagını Düşünüyorum benimde Başıma gelmişti Sildikten sonra iyice Durulamayı unutma yanlız
    Deniyecem hocam bakalım inş. Zincir temizliği için kullandığım gaz yağı vardı zaten.. Bolca sıkar temizlemeye çalışırım.. Teşekkürler..

gecmiş olsun hakan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler