Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be Erhan Abi ya Dün motorla gittim, Eryaman-Beşevler-Balgat-Beştepe-Eryaman şeklinde, 37 litre Quechua çanta windstopper kılık kıyafet dolu, kask, dizlik, eldiven, mont şu bu cabası, içimde albay donu, üste kot, onun üstüne bi windstopper alt+üst, içim falan gore-tex dolu, 3 kat atletler falan Gece 02.00 gibi dönüyordum eve, yine üşüdüm yine üşüdüm

Balaklava nefesi ısıtıyor, dışarsı da soğuk, kask buhar yapıyor, açıyorum bi tık, soğuk havadan gözlerim yaşarıyor

Bin arabaya aç kaloriferi çal müziğini yak sigaranı be oğlum diyorum, ama yok ya, yine de bu lanet beni bir kadın gibi baştan çıkarıyor, hani sevgiliye kaçmak için bin türlü yalan söylenir, en hayati sınavlara girilmez, alabildiğine saçmalar ya insan, onun gibi bişey.

bu havada binilir dediysek gecenin ikisinde değil , kaldıki uzun mesafe yapmışsın..
    gündüzleri nispeten idare edecek bi ısı var 4 ten sonra sıkıntı...
    hakanerdogan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    evet arkadaslar fren manetı ve tıger egzoz da gıttı

debrıyaj manetı
    sol sınyaller-on/arka
    on cam
    sag ayna

ısteyen var mı

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar fren manetı ve tıger egzoz da gıttı

debrıyaj manetı
    sol sınyaller-on/arka
    on cam
    sag ayna

ısteyen var mı
    yedek parça şubesi gibisin ön camı birisi istiyordu ne oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söze ne denir?

bildiğiniz gibi motorun kış uykusu olayı için tavsiyeler istemiştim sizden ama anladım ki "kış" henüz gelmedi İstanbul'da da öyle karakış yaşanmıyor, motora binmek kış uykusu hazırlıklarından hem daha kolay hem daha zevkli , yağmur ve kar olan günler hariç bu kış motorumu kullanacağım, öyle yatırma kaldırma yok dün kafama esti gittim kışlık ekipman aldım,
    almayı düşünenlere fikir olması açısından aşağıda resimleri ve bilgilerini paylaşıyorum.
    Ürünlerin hepsini Şirinevler Hudson Deri'den aldım

Ceket
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1659...per-Siyah.html

http://e1211.hizliresim.com/13/h/fygz9.jpg

pantolon

http://www.hudsonderi.com/?urun-2963...67-SPIDER.html

http://f1211.hizliresim.com/13/h/fyh0p.jpg

eldiven

eldivenin korumalı olanlarını da denedim ama elimi rahat hareket ettiremedim, zaten yazın da yarım eldiven kullanmıştım, eldivenle istediğim gibi hakimiyet sağlayamıyorum ama bu eldiven nispeten daha rahat geldi, fermuarlı bölümün için kgs vs. koyabildiğiniz gibi içlerinde eldiven için yağmurluk da mevcut.

http://www.hudsonderi.com/?urun-137-...i-Eldiven.html

http://f1211.hizliresim.com/13/h/fyh3p.jpg

içlik

http://f1211.hizliresim.com/13/h/fyhgf.jpg

alt-üst yağmurluk takımı

http://f1211.hizliresim.com/13/h/fyhhd.jpg

motorum

http://d1211.hizliresim.com/13/h/fyhmf.jpg

http://d1211.hizliresim.com/13/h/fyhn1.jpg
    korumalı kışlık eldiveni kullanmak gerçekten zor ama eksikliğini kaza anında hissetmek kötü oluyor :( birde montu endro tipi almışsın keşke daha spor tarzı bişey baksaydın

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedek parça şubesi gibisin ön camı birisi istiyordu ne oldu[COLOR="Silver"]

wolky ıstıodu , cevap beklıyorum kendısınden.

servıste on cam ve elcık fıyatı alan oldu mu hıc?

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

wolky ıstıodu , cevap beklıyorum kendısınden.

servıste on cam ve elcık fıyatı alan oldu mu hıc?
    çağdaş belki ön camın fiyatını biliyordur

Yok benim kırılan puig ön camdı . Çıkardığım orjinali geri taktırdım, fiyat sormadım o yüzden.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok benim kırılan puig ön camdı . Çıkardığım orjinali geri taktırdım, fiyat sormadım o yüzden.
    belki fiyat sormuşsundur aklında kalmıştır diye yazdım c.tesi bi güzergah bulup sabahtah yola çıkmak istiyorum canımı sıkan tekşey güzergah planlamak

İndirimde olduğu için yazlık yarış botu aldım. Kalın çorapla şu an da giyebilirim gerçi . Oldukça başarılı ve korumalı bir model ama yarış motorlarında arka fren ayaklığa göre oldukça altta. Botun yapısı da buna göre yapılmış. Topuğu yüksek, resimdeki gibi. Şu an ayağım ayaklıktayken arka frene basıyorum her türlü, arka frene basmadan ayaklıkta tutmak çin işkencesi gibi .

Arka fren neyse ki ayarlanabiliyormuş, önceki motosiklet ayakkabımın tabanı daha düz, ona rağmen onda bile ayağımı zorluyordum. Bir ara arka fren pedalı değişmişti (gereksiz yere değişti, neyse o servise gitmiyorum artık), o zaman çok yukarıda ayarlamışlar, ben de ayarı sabit diye bunca zamandır kullanıyordum . Neyse yarın 1-2 cm aşağıya alıp rahat edeceğim. Aynı sıkıntıyı yaşayan varsa http://www.cbr250.net/forum/cbr250-s...a-cbr250r.html 'da göstermişler nasıl ayarlanacağını, sonrasında fren lambası ayarını tekrar yapmak gerekiyormuş, o da kullanım kılavuzunda yazıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki fiyat sormuşsundur aklında kalmıştır diye yazdım c.tesi bi güzergah bulup sabahtah yola çıkmak istiyorum canımı sıkan tekşey güzergah planlamak
    Bu sefer güzergah senden , sırayla.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Tamam :( c.tesi ye kadar bi yol bulacağım.
    seigen bunu beğendi.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söze ne denir?
    Hepsi ne tuttu? Ben de alacam, CBR kışın da benim olacak, vurucam kırbacı.

Motorcu olacaksak Altınoluk yazlıkçısı gibi kışın kaybolacak değiliz ya, yandığı yere kadar, yandığı yerden çekecem, pizzacı yoldaş karda kayısı kadar tekerle gidiyor valla, ben de kaldırmıyorum motoru falan. Zaten arabanın da bakımı geldi hiç binesim yok.
    tugfox bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İndirimde olduğu için yazlık yarış botu aldım. Kalın çorapla şu an da giyebilirim gerçi . Oldukça başarılı ve korumalı bir model ama yarış motorlarında arka fren ayaklığa göre oldukça altta. Botun yapısı da buna göre yapılmış. Topuğu yüksek, resimdeki gibi. Şu an ayağım ayaklıktayken arka frene basıyorum her türlü, arka frene basmadan ayaklıkta tutmak çin işkencesi gibi .

http://s1.visordown.com/uploads/imag...mage/36395.jpg

Arka fren neyse ki ayarlanabiliyormuş, önceki motosiklet ayakkabımın tabanı daha düz, ona rağmen onda bile ayağımı zorluyordum. Bir ara arka fren pedalı değişmişti (gereksiz yere değişti, neyse o servise gitmiyorum artık), o zaman çok yukarıda ayarlamışlar, ben de ayarı sabit diye bunca zamandır kullanıyordum . Neyse yarın 1-2 cm aşağıya alıp rahat edeceğim. Aynı sıkıntıyı yaşayan varsa http://www.cbr250.net/forum/cbr250-s...a-cbr250r.html 'da göstermişler nasıl ayarlanacağını, sonrasında fren lambası ayarını tekrar yapmak gerekiyormuş, o da kullanım kılavuzunda yazıyor.[COLOR="Silver"]
    senin ayak topuğunu değil ayağının uç kısmınıayak peglerine koyman gerekli...

Sürekli nerede duracağı konusuna girmeden, şöyle izah edeyim. Fren yapmak için ayaklığın üzerine getirmemle arka frene basmış oluyorum, aynı şekilde geriye götürmemle arka freni ani bırakmış oluyorum. Çok yukarıda kaldığı için, arada boşluk yok. Bütün arka fren hassasiyeti kayboldu, yolda perişan oldum bugün . Neyse yarın halledeceğim, hava çok erken kararıyor, el feneriyle uğraşmak istemedim şimdi.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Konusu açılmışken, benim de arka fren ile fren lambam arasında bi gariplik var, arkayı kilitlercesine basmadan fren lambasını yakmıyor, genelde çok kullanırım arka freni, virajlarda falan da arka fren+gaz yaptığım oluyor ama arka fren lambam yanmıyor. Özellikle de sıkışık trafikte el hep gazla meşgul olduğundan sürekli arka kullanırım ama lamba yakmaması tehlike arz ediyor.

Müşirini bi elleşmek lazım.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Konusu açılmışken, benim de arka fren ile fren lambam arasında bi gariplik var, arkayı kilitlercesine basmadan fren lambasını yakmıyor, genelde çok kullanırım arka freni, virajlarda falan da arka fren+gaz yaptığım oluyor ama arka fren lambam yanmıyor. Özellikle de sıkışık trafikte el hep gazla meşgul olduğundan sürekli arka kullanırım ama lamba yakmaması tehlike arz ediyor.

Müşirini bi elleşmek lazım.
    Onun çözümü çok basit. Arka fren yayını hemen söküp kısaltıyorlar. 5 liralık iş . Hatta önemli değil diyen de çıkabilir. Müşürle alakası yok o işin.
    hakanerdogan bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Hepsi ne tuttu? Ben de alacam, CBR kışın da benim olacak, vurucam kırbacı.

Motorcu olacaksak Altınoluk yazlıkçısı gibi kışın kaybolacak değiliz ya, yandığı yere kadar, yandığı yerden çekecem, pizzacı yoldaş karda kayısı kadar tekerle gidiyor valla, ben de kaldırmıyorum motoru falan. Zaten arabanın da bakımı geldi hiç binesim yok.
    düz hesap 500 tl diyelim, mont ve pantolonu kartla aldım, değilse daha da düşük olabilirdi fiyat,yağmurluk ve içlik haricindekileri denedim bu akşam, gayet iyiydi,
    tabi eldivenin biraz daha açması ve benim alışmam gerekiyor zamanla, onun haricinde gazı açıp da soğuk hissetmemek güzel bir olay,gittiği yere kadar binerim, vurucam kırbacı ben de
    sungurmete ve hakanerdogan bunu beğendiler.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    -
    Bu arada hayırlı olsun Çağatay. Güle güle kullan yeni ürünlerini.
    avcagatay bunu beğendi.

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah

sonunda aldım

sonunda bende hayalini kurduğum cıbıra kavuştum,şunu söyleyebilirim ki beklediğimden iyi gidiyo
    wolrath ve avcagatay bunu beğendiler.
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

Motosikleti
    -
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda bende hayalini kurduğum cıbıra kavuştum,şunu söyleyebilirim ki beklediğimden iyi gidiyo
    Hayırlı olsun Mustafa kardeşim. Kazasız, belasız...
    sungurmete bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız binersin inşallah...
    sungurmete bunu beğendi.

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    sağolun,eksik olmayın hep beraber inşallah..ilk motosikletim ve 3 gündür kullanıyorum ama izmirde girmediğim yol kalmadı nerdeyse...bide lastiklere güvenebilsem...

bu arada bu cıbırın yağına suyuna nerden bakıyoruz kısa bi tarif alabilirmiyim acaba
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler