Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onumuzdeki hafta servise gidicem ama benim sormak istedigim bi soru var arkadaslar... motorumuz rolantide calisiyo motorumuz isindi sesi normal. peki tam debriyaj yapinca farklilasiyo ses buna dikkat eden oldumu ? Son zamanlarda dikkatimi cekti bu acaba gelen ses egzantrik zincirinin sesimi cozemedim durumu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç gündür aklımda deli soru işaretleri vardı ama yazmayı unutup duruyordum. Motorumu çıkardıktan sonra yağ değişimi yaptırmıştım aynı ustada daha 700 km olmamıştır.. Asıl olay birinci vites ile ikinci vites geçiş arasında oluşan kemiklik ve aşırı değişik cart diye oluşan bi ses arada ise iki yerine boşa geçiyor ha bazen diyorum acaba bende mi bi sıkıntı var yoksa yağda mı ?? Yağ ipone 10/40 ama yarım litre olan yağın kapağı siyah diğer getirttiğim yağın kapağı da kırmızı idi mymotosikleti aradığımda sıkıntı olmaz kapak renkleri değişik olabiliyor demişti(?) acaba farklılık var mı ?? Birde motorum 12 bin km geldi bu km arasında ağır bakımlar yapılıyor mu balatalar vs vs vs eğer öyleyse motoru Ankara ya götürmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim
    Aynı dertten ben de muzdarip oldum. Kullanmadım henüz ama yağ aldım, 10/40 olandan, şu ürün vardı ellerinde ;

Dedim ki bundan değil üzerinde Enduro fotosu olan şu yağdan istiyorum diye ;

Aynı yağ zaten farkı yok, ambalaj farklı sadece dediler. Açıklamalara bakıyorum bir fark yok ama üzerinde sentetik yazıyor. Çok mu büyütüyorum ?
    afyonlu003 bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dertten ben de muzdarip oldum. Kullanmadım henüz ama yağ aldım, 10/40 olandan, şu ürün vardı ellerinde ;

http://iponeturkiye.com/web/wp-conte...4-10W40-1L.jpg

http://josiro.pl/zdjecia/ipone%2010w40%201l.jpg

Aynı yağ zaten farkı yok, ambalaj farklı sadece dediler. Açıklamalara bakıyorum bir fark yok ama üzerinde sentetik yazıyor. Çok mu büyütüyorum ?
    kapak renklerini karıştırmışım aynı durumu bende yaşıyorum acaba sıkıntı olurmu ki yahu kafam acaip karıştı
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

http://iponeturkiye.com/web/wp-conte...4-10W40-1L.jpg

http://josiro.pl/zdjecia/ipone%2010w40%201l.jpg

Ustekki paylastigin yagin 10 / 30 olanini kullaniyorum ben gayet memnunum ama bence ayni yag deiller ipone un sitesine girip ozelliklerine bakmalisin mutlka farkliliklar vardir

Motosikleti
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onumuzdeki hafta servise gidicem ama benim sormak istedigim bi soru var arkadaslar... motorumuz rolantide calisiyo motorumuz isindi sesi normal. peki tam debriyaj yapinca farklilasiyo ses buna dikkat eden oldumu ? Son zamanlarda dikkatimi cekti bu acaba gelen ses egzantrik zincirinin sesimi cozemedim durumu
    arda abi kaç km de motorun ?

arda abi kaç km de motorun ?
    18000 oldu

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bir eski kasa Cbr 250r beyaz sol çizikli grenajı satıyorum arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1883586/detay/

Motosikleti
    18000 oldu
    Abi Neler yapıldığını neler değiştiğini yazabilir misin sana zahmet olmazsa ?
    ardacik bunu beğendi.

Abi Neler yapıldığını neler değiştiğini yazabilir misin sana zahmet olmazsa ?
    Zahmet olmaz tabikide yazarm ben motoru 10 binde aldim yag yag filtresi deisti arka fren baya zayifti 12 bin bakimda hava filtresi arka fren on fren balatalar deisti sonra 17 binde ufak bi kaza atlatica yapin 18bin bakimini dedim onda da klasik yag yag filtresi hava filtresi deisti on fren hidroligini deistirTtim baska yapilmasi gereken bisey yokmu diede ozellikle sordum servise gerek yok dediler zinciri kontrol ettiler ses yapio 3 bin daha idare eder 20 binde de yag ile beraber deistirirz dediler ama ben sesten rahatsiz oldugum icin riske etmeyip haftaya zinciri deistiricem
    afyonlu003 bunu beğendi.

Ustekki paylastigin yagin 10 / 30 olanini kullaniyorum ben gayet memnunum ama bence ayni yag deiller ipone un sitesine girip ozelliklerine bakmalisin mutlka farkliliklar vardir
    Ipone sitesinde alt reismdeki yağı bulamadım. Üstteki yağ üzerinde yarı sentetik yazıyor ambalaj arkasında, sitede sentetik yazıyor.

Hangi zincir yağı sorusu ile uğraşırken bir de bu çıktı başıma
    ardacik ve afyonlu003 bunu beğendiler.

Ipone sitesinde alt reismdeki yağı bulamadım. Üstteki yağ üzerinde yarı sentetik yazıyor ambalaj arkasında, sitede sentetik yazıyor.

Bitmez bu dertler ben hangi yagi kullanmaliyim die inazumayi secip ilerledim ipone katana 10/40 cikti bilgin olsun
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Zahmet olmaz tabikide yazarm ben motoru 10 binde aldim yag yag filtresi deisti arka fren baya zayifti 12 bin bakimda hava filtresi arka fren on fren balatalar deisti sonra 17 binde ufak bi kaza atlatica yapin 18bin bakimini dedim onda da klasik yag yag filtresi hava filtresi deisti on fren hidroligini deistirTtim baska yapilmasi gereken bisey yokmu diede ozellikle sordum servise gerek yok dediler zinciri kontrol ettiler ses yapio 3 bin daha idare eder 20 binde de yag ile beraber deistirirz dediler ama ben sesten rahatsiz oldugum icin riske etmeyip haftaya zinciri deistiricem
    artık ankaraya gitme vakti geldi sağlam bi bakım lazım motora Eyvalla abim saolasın
    ardacik bunu beğendi.

Bitmez bu dertler ben hangi yagi kullanmaliyim die inazumayi secip ilerledim ipone katana 10/40 cikti bilgin olsun
    Arda ne yaptın sen ya

Hobaaaa ben bu gece uyumamam şimdi

artık ankaraya gitme vakti geldi sağlam bi bakım lazım motora Eyvalla abim saolasın
    Rica ederim kardesim kazasiz surusler lastikleri de deistirme imkanin varsa deistir mutlaka dikkatimden kacmadi yeni motosiklet almis gibi olucaksin farki gorunce
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti

bu konuda kapandıktan sonra ne çıkacak bakalım
    Sokollu bunu beğendi.

Valla sayfalardır yazıyoruz zincir yağına karar veremedim daha, şu Ipone gizemini çözeyim bi dönecem gençler aranıza

Motosikleti
    Rica ederim kardesim kazasiz surusler lastikleri de deistirme imkanin varsa deistir mutlaka dikkatimden kacmadi yeni motosiklet almis gibi olucaksin farki gorunce
    saol abi sana da kazasız sürüşler bu ay içerisinde lastikleri değişterecem abi iyice canımı sıktı bu neylon lastikler

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla sayfalardır yazıyoruz zincir yağına karar veremedim daha, şu Ipone gizemini çözeyim bi dönecem gençler aranıza
    Tamam herkes sakin olsun ve elindeki klavyeyi yavaşça yere bıraksın..
    Evet olayın aslı şu, daha öncede aynı konu olmuştu.. Öncelikle 2 yağda aynı yağ neden diceksiniz belli bir süre önce ıpone ambalajları üzerinde değişikliğe gitti.. Bende bunu sitesine girince faretmiştim.. Bazı satıcılarda hala eski ambalajlı yağ olduğu için yenisiyle birlikte satışa devam ediyor olabilir ancak aynı yağ olduğu kesin.. Ayrıca arkasında da yarı sentetik diye yazıyormuş buda doğru yağ olduğunu gösterir..

Ama tabi İnazuma'da tam sentetik mi yarı sentetik mi kullanılıyor bilemicem..
    Bu arada olay yağ olunca süper kahraman gibi hissediyorum kendimi, hatta olaya şöyle giresim geliyor, "açılın ben doktorum" Şaka bir yana yağlar paketi farklı ama yarı sentetik bilginiz olsun..
    Sokollu ve Safety First bunu beğendiler.

Zeki reis süpersin Seni master of oils olan ediyorum, teşekkürler.

İnazuma da yarı sentetik istiyor, kitapçık öyle demiş. Torku 9bin altı veren her makineye gider bence ipone.

İnşallah sen bi r6 alırsın da, 12500 devir/dakika RS serisi ile takılırsınız
    Mitoqondri bunu beğendi.

Beyler full depo ile 220 km yaptım/yapabildim imdat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler