Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

1000km lik altınoluk gezimi tamamlamış bulunuyorum. Ortalama 100km/h hız ile 3.5 litre civarında yaktım. Titreşim sorun edilcek seviyelerde değil sele rahatsızlığı daha büyük bir problem bence :D Diablo rosso lastikler gerçekten mükkemmel...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyif için değil bayramda babamın yanına gidiyorum. O yüzden tercihten ziyade yapmam gereken bir yolculuk. Tabii gemiyle de gidebilirim ama motor varken de kullanmak istiyorum.
    200 kilometrede bir yağlamak gerekiyormuş doğru mu?
    Rotan guzel yola cikarken yaglasan kafi bide donuste yola cikmadan yaglarsin okadar kafana takma yolda dikkatli ol sadece guvenli bi sekilde ulas gidicegin yere ...

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Kask da tamam. Tek eksik motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rotan guzel yola cikarken yaglasan kafi bide donuste yola cikmadan yaglarsin okadar kafana takma yolda dikkatli ol sadece guvenli bi sekilde ulas gidicegin yere ...
    Hangi yağı almam gerekiyor ve nerden temin edebilirim?
    samet10 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kadikoydeki mototastan motul zincir yagi almistim onu kullaniyorm gayette guzel zincire yapisiyo tavsiye ederim...

Motosikleti
    Ben kadikoydeki mototastan motul zincir yagi almistim onu kullaniyorm gayette guzel zincire yapisiyo tavsiye ederim...
    tamamdır çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben varım çok orjınal yaptım koltugun altına hatta cakmak gırısıde değil 2 li usb şarj girişi direk akuye taktım çünkü kontağa takarsam sadece hareket halinde şarj olur .ama aküye takınca durdugum yerde koltugun altına kılıtleyıp şarja takıp gidiyorum. arayada sigorta attım şarj derdim bitti.aynı anda 2 tlf şarj ediyorum koltugun altında.isterseniz resmini atabılırımz size .ama siz uygun fıyatlı kendınızde yapabılırsınız emın olun malıyetı çok ucuza cıkar
    Arkadaşlar seyyar şarj cihazları var onlardan temin etmek fikri bana cazip geliyor. Ufacık cebinizde giderken şarj olsun cihaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Arkadaşlar yakında kasko fiyatı alan var mı? Şair sigorta'dan teklif aldım 1780tl. Başka firmaları da araştıracağım çalınma ile birlikte ufak tefek karelaja birşey olur diye istiyorum görüşleriniz nedir? Fiyat bana yüksek geldi :/

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400

hayal meyal hatırlıyrum motul du galiba benim ilk yağda ama memnun değildim ama net hatırlamıyorum.
    şimdi iphone kullanıyorum daha memnunum ama würthü daha çok övüyolar onu da denemek şar to hiç sıçratmıyomuş sözde

Motosikleti
    tiger800
    merhaba arkadaşlar 150cc kullanıcısıyım ve yavaştan büyüme zamaı geliyor...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bakmadan-gecme-super-cbr-250r-169581377/detay/
    bu motoru bilebimiz var mı? kullanıcısı siteden mi

sizce nasıl temizlik açısından resimlerden ben anlamıyom siz daha iyisinizdir.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ben motul zincir yagi kullaniyorum c4, aksam yaglayip sabah binsem bile arka jant karnaval oluyo haberiniz olsun, eger cok titiz iseniz onermem :D

Her 200 kmde bir zinciri yagliyorum yalniz her yagladigimda temizleme yapmiyorum, bu yaptigim yanlis mi ?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Motül ün kuru zincir yağı var sıçratmayan

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ben motulun c4 factory line isimli spor motosikletler icin olanindan bahsediyorum, bunu onermislerdi, daha farkli markalardan alternatiflerde bulunabilir

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motul c4 kullanıyorum.. Yağladım 1 gün sonra bindim motora janta yağ atmıştı.. Ancak o kadar abartılcak şekilde değil.. Islak bezle sildim çok rahat çıktı.. Şimdi yağladıktan sonra ki 2. Gün.. Hiç yağ yok..
    Tabi hiç akmayan yağ varsa markasını söyleyebilirsiniz..

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motul c4 kullanıyorum.. Yağladım 1 gün sonra bindim motora janta yağ atmıştı.. Ancak o kadar abartılcak şekilde değil.. Islak bezle sildim çok rahat çıktı.. Şimdi yağladıktan sonra ki 2. Gün.. Hiç yağ yok..
    Tabi hiç akmayan yağ varsa markasını söyleyebilirsiniz..
    Würth Drylube...kullandıktan sonra diğerlerini unutabilirsiniz
    zsturkmen bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Ben castrol zincir yağı kullanıyorum. bu 3üncü tüp. hiç sıkıntı yaşamıyorum. yağladıktan sonra 15 dakıka beklıyorum zincirde ufacık bi leke yok.

Motosikleti
    Beyler birazdan çıkıp Gaziosmanpaşa'Da bayiiden motorumu teslim alacağım. Gaziosmanpaşa'Dan anadolu yakasına geçmem gerekiyor. Harem'den feribot mu yapayım yoksa köprüden mi geçeyim sizce? hangisi daha güvenli ve hızlı olur.
    Tecrübem yok!

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben varım çok orjınal yaptım koltugun altına hatta cakmak gırısıde değil 2 li usb şarj girişi direk akuye taktım çünkü kontağa takarsam sadece hareket halinde şarj olur .ama aküye takınca durdugum yerde koltugun altına kılıtleyıp şarja takıp gidiyorum. arayada sigorta attım şarj derdim bitti.aynı anda 2 tlf şarj ediyorum koltugun altında.isterseniz resmini atabılırımz size .ama siz uygun fıyatlı kendınızde yapabılırsınız emın olun malıyetı çok ucuza cıkar
    Direkt aküden yesin istemiyorum. Bence hareket halindeyken yada motor en azındna çalışıyorken çekmesinden yanayım. Asıl sormak istediğim bazı motorlarda olduğu gibi, Usb yada çakmak girişi için soket girişi var mı bizim motorlarda boşta?? merak ettiğim bu.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Sonunda aranýzdayým.
    Sýfýr tecrübeyle gaziosmanpaþa–eyüp–balat-sirkeci,harem derken nihayet acıbadem'deyim.
    Sokollu, zsturkmen, Tuncbilek ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pulsar ns 200
    Herkese merhabalar. 20 yaşıma gireceğim şu günlerde cbr250 alabilmek için hard core çalışıyor, para biriktiriyor ve gün sayıyorum. 2 senelik bir scooter tecrübesinden sonra ( kazasız - cezasız ) vitesli motora geçişimi cbr250 ile yapmaya karar verdim. Buna etken olarak kendisinin görünüşü, yüksek ccli olmayışı, başlangıçta yapacağım hataları telafi edecek olmasını gösterebilirim. Motosiklet konusunda emeklenmeden kosulmaması gerektiğini hepimiz biliyoruz çok örnek var etrafımızda. Ve motoru mağazadan belli miktar peşin verip kalanını taksit yapıp 0 km almak istiyorum. Çünkü en az 3-4 yıl kullanacağım ve kullandığım süre zarfında parasını da öder bitiririm. Düşüncelerim ve 0 alma konusundaki fikrim hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden.
    NOT: Çok yakında aranızdayım

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Würth Drylube...kullandıktan sonra diğerlerini unutabilirsiniz
    Würth drylube +1 yaglandigini anlamzsiniz bile
    OnurTr ve prohonda bunu beğendiler.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Alıntı anilbuca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. 20 yaşıma gireceğim şu günlerde cbr250 alabilmek için hard core çalışıyor, para biriktiriyor ve gün sayıyorum. 2 senelik bir scooter tecrübesinden sonra ( kazasız - cezasız ) vitesli motora geçişimi cbr250 ile yapmaya karar verdim. Buna etken olarak kendisinin görünüşü, yüksek ccli olmayışı, başlangıçta yapacağım hataları telafi edecek olmasını gösterebilirim. Motosiklet konusunda emeklenmeden kosulmaması gerektiğini hepimiz biliyoruz çok örnek var etrafımızda. Ve motoru mağazadan belli miktar peşin verip kalanını taksit yapıp 0 km almak istiyorum. Çünkü en az 3-4 yıl kullanacağım ve kullandığım süre zarfında parasını da öder bitiririm. Düşüncelerim ve 0 alma konusundaki fikrim hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden.
    NOT: Çok yakında aranızdayım
    Dostum, gençsin henüz. Gel bu yola bulaşma demeyeceğim tabi ki
    Ama bence temiz, düşük km'li, iyi bakıldığını düşündüğün bir ikinciel motor ile başlamanı tavsiye ederim.
    Eğer motora başkası dokunmamış olsun mantığında değilsen sana şöyle açıklayayım; Eğer öyleysen devamını okuma.
    Öncelikle motosiklet zaman geçtikçe değerlenen bir şey değil, yani bir yatırım değil. Sürekli eskiyen ve ilk aldığın andan itibaren değer kaybeden bir makine. O yüzden sıfır almanın avantajlarını düşük km'li ama ortalama 1 2 yıl eskisi 2 3 bin aşağısına almak daha mantıklı.
    Bunun mantıklı olma sebeplerinden biri, 3 4yıl kullanacağım diyorsun, ilk aldığında, allah korusun düşebilirsin yada motor durduğu yerde yatarr.. Granaja paran olur. Üst baş scooterdan sonra daha hıza dayanıklı olsun, onlara paran olur.
    Daha önemlisi belki lastikleri değiştirmek isteyeceksin, 800 - 850 lira ona paran olur.
    Yani anlayacağın sıfır fiyatını harcayacaksan, sıfırdan daha iyisini yapabilirsin.
    Ben de 3000km'de bir motor alıp dediklerimi yapıyorum.
    Benden sana abi tavsiyesi, motosiklet akıllı olma sanatının bir parçasıdır. Para harcarken de akıllı olmak bence insanın hayatını kurtarabilir
    Deeplord bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler