Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    ilk motorum cbr250'di bazı arkadaşlar bilirler buradan sattım şimdi tekrar cbr250 almaya niyetleniyorum fakat bu pahalılıkla yanına yaklaşamıyoruz her neyse şimdi farkettiğim bir şeyi paylaşmak istedim, benim cbr'ın 2012 model 3600km'de tertemiz bir motordu 8900TL'ye almıştım bundan önce 15bin km de bir cbr sahibi ile 8500TL'ye anlaşmıştım ama 8900TL alan daha cazip gelmişti onu almıştım şimdi benim 8500e almadığım cbr için (plakası aklımdaydı oradan biliyorum) adam 10000TL fiyat yazmış bilmiyorum aynı sahibimi yoksa ondan satın alan bir başkasımı artık. forumun ilk sayfalarında 2011 model cbrler 8600TL civarında sıfırı şimdi 2011 model 20bin km cbr'ler 9500-10000TL arası bu nasıl birşey aklım almıyor altın gibi maşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

çok tav olduğum bir konu daha adam motorun km'sine 10bin km yazmış gidip bakıyorsun 15bin km diyorsun ilanda 10bin'di bu işte abi biniyorum sürekli artıyor ulan diyorum içimden 3günde mi 5bin km bindin sorsan zamanı yok motora binmeye satıyor ama km 3-5 günde 5bin km artıyor
    Sokollu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Hala gelmedi mi bayiilere. Bekle bekle öldüm artık ya. O kadar eğitim de aldık. Bi getirtemediler şunları.

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Pazar günü bir boşluk bulup giriştim motora Epeydir aklımda zincirde ufak toz, taş, pas v.b gibi şeyler var gözüme batıyordu ufaktan seste yapıyordu.
    Ön dişli muhafazasını, zincir rayının oraları, zinciri iyice temizledim (temizlemeye çalıştım) buyrun;

Çokta pis değillerdi gerçi ama boş vakit var işte

Temizlerken Würth Balata spreyi ve diş fırçası yardımıyla temizledim. Yağlama için Würth Drylube kuru yağlayıcısını uyguladım.
    Aşağıdaki son fotoğraflar yağlanmış hali hiç yağ yokmuş gibi gözüküyor ama bi katman olusturmuş zincir sesi felanda kesildi.
    Paslarda bukadar temizlenebildi.

Birde pasta cila ve seramik boya koruma yaptık.Artık oruç'un vermiş oldu bitkinlikle bende hal kalmadı fazla foto çekemedim.
    Sağolsun minik arkadaşım yaptı seramik çalışmasını

samet10 ve erays bunu beğendiler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü bir boşluk bulup giriştim motora Epeydir aklımda zincirde ufak toz, taş, pas v.b gibi şeyler var gözüme batıyordu ufaktan seste yapıyordu.
    Ön dişli muhafazasını, zincir rayının oraları, zinciri iyice temizledim (temizlemeye çalıştım) buyrun;

Çokta pis değillerdi gerçi ama boş vakit var işte

http://abload.de/img/1iefwm.jpg
    http://abload.de/img/25tdvd.jpg
    http://abload.de/img/3imdrm.jpg
    http://abload.de/img/4qgcs7.jpg

Temizlerken Würth Balata spreyi ve diş fırçası yardımıyla temizledim. Yağlama için Würth Drylube kuru yağlayıcısını uyguladım.
    Aşağıdaki son fotoğraflar yağlanmış hali hiç yağ yokmuş gibi gözüküyor ama bi katman olusturmuş zincir sesi felanda kesildi.
    Paslarda bukadar temizlenebildi.

http://abload.de/img/5m9c1f.jpg
    http://abload.de/img/6hjfcn.jpg
    http://abload.de/img/7gxczn.jpg
    http://abload.de/img/8h5ipc.jpg

Birde pasta cila ve seramik boya koruma yaptık.Artık oruç'un vermiş oldu bitkinlikle bende hal kalmadı fazla foto çekemedim.
    Sağolsun minik arkadaşım yaptı seramik çalışmasını

http://abload.de/img/10408535_677868312288eke9t.jpg
    Elinize sağlık hocam.. Güzel bi çalışma olmuş..
    Bu arada boya koruma ve cila uygulaması ortalama fiyatı ne kadar tutar.. ? Bilgin var mı ?

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Gecenlerde anlasip sonrasinda saticinin daha fazla veren baska birine vermek istemesi sonucu alamadigim cbr250 icin adama kredi cikmamis sahibi yine beni aradi 2011 model 25bin km di motor honda yetkili servisinden bir usta ile konustum 25bin km temiz bakilmissa sorun olmaz ama daha dun 2012 model 6bin km cbr250 sattilar burada 9000tl ye dedi hiic o kadar uzaktan otobuse koydup getirtmene gerek yok dedi. Yani arada bu motorun olmasi gereken satis fiyatlari ile satanlar cikiyor beklemeye karar verdim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @Mitoqondri, benim pasta cila yapan arkadaşımdı ücret almadı max. 40-50 lira felan tutar herhalde az malzeme kullanılıyo zaten seramik için internette var uygun fiyatlı öneririm yapmanızı grenaj ve deponun üstünde toz bile durmuyo

@Mitoqondri, benim pasta cila yapan arkadaşımdı ücret almadı max. 40-50 lira felan tutar herhalde az malzeme kullanılıyo zaten seramik için internette var uygun fiyatlı öneririm yapmanızı grenaj ve deponun üstünde toz bile durmuyo
    Hocam siyah motorun tek sorunu zaten toz..
    Bende ondan şikayetciyim.. Yaptırmayı planlıyorum bakalım..
    Cecap için teşekkürler..
    Bu arada bende Samsun'luyum plakası yetiyor memleketimin..

Bu resimde benden olsun.. 07 FınDıK 55 :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Arkadaşlar bu arada sormak istediğim birşey var.. Geçenlerde zinciri ölçmüştüm..
    Hatta resminide çekip foruma attım.. Tam 3 cm'lik gerginlik var.. Bunu 2.5 cm'ye düşürmek istiyorum.. Nasıl yapabilirim..
    Zincir gergisi hiç yapmadım..
    Ayrıca bir zincir ortalama kaç cm gerilebilir..
    Başka forumlarda okudum kullanıcının biri benim zincirimde gerilcek yer kalmadı sona dayandı motorum 7000 km'de filan diyordu.. 7000 km'de zincir biter mi ?
    Daha 500 km'de benim motor.. Ortalama bir zincir kaç km dayanır ki ?
    zsturkmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siyah motorun tek sorunu zaten toz..
    Bende ondan şikayetciyim.. Yaptırmayı planlıyorum bakalım..
    Cecap için teşekkürler..
    Bu arada bende Samsun'luyum plakası yetiyor memleketimin..

Bu resimde benden olsun.. 07 FınDıK 55 :D

http://i.hizliresim.com/V2AyZj.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Arkadaşlar bu arada sormak istediğim birşey var.. Geçenlerde zinciri ölçmüştüm..
    Hatta resminide çekip foruma attım.. Tam 3 cm'lik gerginlik var.. Bunu 2.5 cm'ye düşürmek istiyorum.. Nasıl yapabilirim..
    Zincir gergisi hiç yapmadım..
    Ayrıca bir zincir ortalama kaç cm gerilebilir..
    Başka forumlarda okudum kullanıcının biri benim zincirimde gerilcek yer kalmadı sona dayandı motorum 7000 km'de filan diyordu.. 7000 km'de zincir biter mi ?
    Daha 500 km'de benim motor.. Ortalama bir zincir kaç km dayanır ki ?
    Bekleriz birgün gelirseniz

Zincir icin 2.5cm ile 3cm arasi normal diye biliyorum. Serviste kontrol etmislerdi zinciri arka maşanin ucunda somunlar var ordan ayarlaniyo iki tarafli ve eşit sekilde gerilmesi gerekiyor bildigim kadariyla. Kullanima bagli ama 7000 erken biraz. Yine kullanima bagli olarak 500km de yaglarim genelde. Servis uzak deilse 5dk hallederler ugra bi ucret almazlar herhalde

Bekleriz birgün gelirseniz

Zincir icin 2.5cm ile 3cm arasi normal diye biliyorum. Serviste kontrol etmislerdi zinciri arka maşanin ucunda somunlar var ordan ayarlaniyo iki tarafli ve eşit sekilde gerilmesi gerekiyor bildigim kadariyla. Kullanima bagli ama 7000 erken biraz. Yine kullanima bagli olarak 500km de yaglarim genelde. Servis uzak deilse 5dk hallederler ugra bi ucret almazlar herhalde
    Eyv hocam.. Yolumuz düşüyor memlekete sık sık.. Geldiğimde inş. Bir selam vermeye uğrarım..
    Hocam daha çok kendim yapabilir miyim diye sormuştum.. Basit şeyleri kendim yapayım diyorum.. Biraz araştırayım..

Motosikleti
    Honda CBR 250R - 2011
    İyi geceler arkadaşlar, motorumla artçıyla yokuş çıkarken arka taraftan ses geliyor(çatırdama benzeri), sizce nedeni ne olabilir? Ayrıca belirteyim motor 24 bin bakımından çıkalı 1600 km oldu daha.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba arkadaşlar aranızda Eskişehir Kütahya Uşak Isparta dan katılan var mı ?? buluşma ne dersiniz veya da başka yerlerden gelecek olursa yer ayarlayıp bayram da veya da bayramdan sonra toplanalım nasıl olur ?

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Eyv hocam.. Yolumuz düşüyor memlekete sık sık.. Geldiğimde inş. Bir selam vermeye uğrarım..
    Hocam daha çok kendim yapabilir miyim diye sormuştum.. Basit şeyleri kendim yapayım diyorum.. Biraz araştırayım..
    Kullanım klavuzunda nasıl yapılacağı ayrıntılı olarak yazıyor. Ama ben yine de ilk defa yaparken yanında bir ustanın olmasını öneririm. 1000 km bakımına gittiğinde ustaya kendin yapmak istediğini söyle. Yanlış bir şey yaparsan usta müdahil olsun.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Herzamn beklerm birde video var yardimci olur herhalde.
    http:// youtube.com/watch?v=86OqCTOntSM

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    akşamları cbr la gezen yokmu yahu tek geziyorum hep olmuyor böyle

Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım klavuzunda nasıl yapılacağı ayrıntılı olarak yazıyor. Ama ben yine de ilk defa yaparken yanında bir ustanın olmasını öneririm. 1000 km bakımına gittiğinde ustaya kendin yapmak istediğini söyle. Yanlış bir şey yaparsan usta müdahil olsun.
    Eyv. Hocam saolun cevap için.. Kitapçığı inceleyip bakıcam..
    Dediğiniz gibi usta yardımı ile yapmak daha mantıklı şimdilik.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

Herzamn beklerm birde video var yardimci olur herhalde.
    http:// youtube.com/watch?v=86OqCTOntSM
    Saolun hocam ama videoyu açamadım.. Ama youtube'da cbf150 zincir ayarı diye bir video var onu incelicem şimdi sanırım gönderdiğinde o.. Teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşamları cbr la gezen yokmu yahu tek geziyorum hep olmuyor böyle
    Hocam daha 2 kere gece kullanma fırsatım oldu.. Gündüzden 10 kat daha rahat kullandım motoru.. Trafik boş, yollar sadece size ait 10 numara bir sürül keyfi oluyor.. Motoru yeniden seviyorsunuz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:20 ----------

Alıntı geocitys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar, motorumla artçıyla yokuş çıkarken arka taraftan ses geliyor(çatırdama benzeri), sizce nedeni ne olabilir? Ayrıca belirteyim motor 24 bin bakımından çıkalı 1600 km oldu daha.
    Hocam amortisör ve bağlantı yerlerinden olabilir mi ?
    Artçınız granajlara baskıda yapmış olabilir..
    Başka birşey aklıma gelmedi..
    Ama aynı sorunu yaşayan olursa mutlaka yardımcı olucaktır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:22 ----------

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranızda Eskişehir Kütahya Uşak Isparta dan katılan var mı ?? buluşma ne dersiniz veya da başka yerlerden gelecek olursa yer ayarlayıp bayram da veya da bayramdan sonra toplanalım nasıl olur ?
    Hocam Antalya'yı saymamışsın..
    Nerede bir buluşma düşünüyorsun ? Antalya'ya uzak kaçar mı ?

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Hocam bana Antalya yakın 3 saat lik yol ama benim düşüncem hepimize yakın olan yer olabilir ortak bi yer bulmak lazım

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Dün Anes Motor'u aradım. Gelecek olan parti ancak ağustosun sonunda gelir dedi. Sonra başka bir bayiiyi aradım, bu ayın sonunda geliyor bize dedi. Galiba bayiilerin siparişlerine göre dağılım oluyor. Ya da anes elindeki kalan repsolü vermek için böyle dedi bilemiyorum.

En sonunda kesin bilgi için honda merkezi aradım, kayıt oluşturdular dönecekler bakalım. O kadar para biriktir biriktir. Parayı tamamlayınca da motor olmasın. Günler geçmiyor resmen.

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bana Antalya yakın 3 saat lik yol ama benim düşüncem hepimize yakın olan yer olabilir ortak bi yer bulmak lazım
    Yok hocam yanlış anladın.. ben Antalya'dan gelen olmasın mı diye dedim.. :D
    Bence ortada bir yerler olsun.. Herkesin rahatlıkla katılabileceği.. Bire benim rodaj olayım var.. Rodajı tamamlayıp yağı değiştşrmeden uzun yol yapmak istemiyorum açıkcası.. 500 km de şu an..
    Daha yeni yeni gaz açıp, 7.500-8000 devir görüyorum..
    Bu arada ilk 500 km'ye kadar rodajım şöyle..
    0-300 km 4.500-6000 devir
    300-500 km 4.500-7000 devir çivirdim..
    500-1000 arası normal kullanım yapıcam.. Ara ara 8000 devir çeviriyorum.. Motor alışması için ve ilk 500 km'yi geçtiğim için.. 1000 km den sonra ilk yağ değişimini yapınca yüksek devir geçerim..
    Bu kullanım rodaj için uygunmudur.. ?
    Gazı sert açmam 7000 e birden çıkmıyorum yavaş yavaş.. Hep de 7000-8000 kullanmadım tabiki.. Tamamen sakin kullanım..

12.000 bakım ücreti ne kadar arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Anes Motor'u aradım. Gelecek olan parti ancak ağustosun sonunda gelir dedi. Sonra başka bir bayiiyi aradım, bu ayın sonunda geliyor bize dedi. Galiba bayiilerin siparişlerine göre dağılım oluyor. Ya da anes elindeki kalan repsolü vermek için böyle dedi bilemiyorum.

En sonunda kesin bilgi için honda merkezi aradım, kayıt oluşturdular dönecekler bakalım. O kadar para biriktir biriktir. Parayı tamamlayınca da motor olmasın. Günler geçmiyor resmen.
    Hocam bayiilere güvenmeyin.. Elkerinde kalan motoru satmak için uğraşıyorlar..
    Bana siyah Türkiye'ye girmicek diyen bayiide oldu.. Sonuç 3 ay daha bekleyip siyah geldiğinde aldım..
    Hatta elinde eski kasa varken yeni kasanın sadece Avrupa'da satılacağını söyleyen de aynı bayiidi..
    Bir ara tricolor için anlaşıp motor geldiğinde bana ayrılan motoru satan bayiide yine aynı bayiiydi..
    Cebimde parayla gittim ve rezil oldum resmen.. Sorduğumda neden böyle bile olduğunu cevabı çok basitti.. Ben tırdaki motor sayısını karıştırdım 3 tane sanıyodum 2 taneymiş istersen kırmızı verelim diye laf yapan bir bayii ve ben o bayii'den 6 ay önce sıfır pcx almama rağmen bunu yapmaları oldukça gereksizdi..
    Antalya Honda Ataberk bunu yapan arkadaşlar.. Bunun üzerine Alanya bayii'si ile görüşüp 2 hafta sonra siyah motorun gelmesi benim kısmetimmiş..
    Renk konusunda acele etmeyin..
    Bilginiz olsun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler