Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın fiyat politikasında dolayı ikinci el motorlarımızda etkilenecek ne yazıkki . Her ay başı zam geliyor ve haziran ayında muhtemel bir artış daha gelecek ve ikinci el cbr piyasası iyice ölecek . Geçen sene 10500 den alan arkadaşlar şimdi sahibindene 11 12 bin tl gibi fiyat yazdıkları için kimse almak istemiyor . O parayı verene kadar bende olsam 13 verip sıfır alırdım ama 13 binde de sabit kalmayacak 14 15 bine doğru gidecek cbr'ın fiyatı Satmayı düşünüyorsanız bir an önce uygun fiyata satmanızı öneririm yoksa 2. el piyasası ölecek cbr'ın ...

Benim cbf'in sıfırıda 5670 tl oldu . İkinci el piyasası yavaşlamaya başladı bile . Fiyatlar arttıkça millet artık 2. el cbf'te almayacak
    sıfırı senin dediğine göre 14-15 olacak (bence olmaz 13500 olur en fazla )motorun ikinci eli eski kasa dahi olsa nasıl düşer bana mantıklı gelmiyor
    OnurTr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Dün akşam, aslında gece, uzun ve detaylı bir mesaj yazmıştım bu 13000 TL lik fiyat ile ilgili. Şimdi aynı detayda yazamıyacağım ama özetle, Japonya'daki vergisiz fiyatı alıp, burdaki vergileri koyduğunuzda motorun fiyatı 12000 TL yapıyor ABS'siz modelin fiyatı.

Japonya'da Repsol ABS'li modeli, special edition olarak, diğer renklerin (kırmızı, üç renk, siyah) ABS'li fiyatından da biraz daha pahallı, ve sadece belli bir süre aralığında (yanlış hatırlamıyorsam, haziran sonuna kadar) satıyor.

Ayrıca ilginç olarak Japonya'daki %8 KDV dahil fiyatın üstüne, ÖTV,KDV yi koyunca 13000 TL yapıyor. Bu tamamen tesadüf olabilir.

Japonya ile karşılaştırınca, 1000 TL lik fazla fiyat söz konusu ABS'siz 2014 model yılı CBR250R için.

1000 TL lik fiyatı taşıma maliyetiyle de açıklamak da pek mümkün değil, malum motor Japonya üretimi değil. Oraya da taşınıyor. Amerika'ya da taşınıyor.

Bizdeki politika sanırım Amerika ile benzeşiyor. Amerika'da Repsol ABS'siz bizdeki gibi renkler. Amerikada ABS'siz hali 4200 USD, ABS'li hali 4700 USD. Ama bu fiyatlar vergi hariç fiyatlar. Bugünkü kurdan hesapladığımızda bizde motorun vergisiz fiyatı 4900 USD civarı bir rakama satılıyor. (yüzde 8 ötv, yüzde 18 KDV yi eklerseniz bugün ortalama olarak 13000 TL yapıyor). Yalnız Amerikada 2013 modelleri satıyorlar, yaz sonuna 300R gelecek diye reklamları var. Amerika'daki farkı 2013-2014 yılı farkıyla açıklayabiliriz, açıklamaya çalışabiliriz.

Fakat 2014 Model yılını Japonya'daki vergisiz fiyatlarla karşılaştırınca (bizdeki vergilerden dem vurmadan), 1000TL lik fazla fiyatla satılıyor. Eğer Honda Türkiye, yen ya da dolar ile belirlemeyip, euro ile belirliyorsa fiyatlarını, ve yüksek kurdan hesaplandıysa, bu fark kur farkından dolayı olabilir ama usd ve yen, euro kadar değer kaybetmedi. Şuan kurlar biraz düşük. Yalnız kur düşmesine rağmen, fiyatlarda herhangi bir düşüş olmaması enteresan bir durum. Birde zam geleceğinden bahsediliyor, neye bağlı olarak zam gelecek? Zaten kurdan dolayı, şuan overprice (değerinin üzerinden fiyatlandırılmış durumda).

Bu motorun pahallılığının çok tutulmasından dolayıdır demek de pek mantıklı değil, Amerika'da da epey tutulmuş bir motor. Bir mantığı vardır elbet 1000 TL'lik pahallılığın, ama Honda Türkiye'ye sormak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Şuan zam gelecek mantığını da, şöyle açıklayabiliriz. Rahmetli Turgut Özel döneminde zam manyağı olmuştuk. Ben çocuktum. Her gittiğimde şekere zam gelirdi bakkalda. Ben de bu olayı fırsata çevirmiştim, bazen anneme şekere zam geldiğini söyleyip, çikoleta alırdım. Tabi annemin durumu çakması fazla sürmedi (canım çikolata istediği zaman zam yaptığım için)

Şuanki zam gelmesi durumu sadece, zam manyağı yapılmış bir kitlenin beklentisi, ortada rasyonel bir sebep yok tabii eğer Honda Türkiye'nin canı çikoleta yemek istiyorsa o ayrı.
    fish does not think, cause fish knows everything

Motosikleti
    CBR250R
    BENİM YAVRUYU SATİYORUM ARKADASLAR
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...65231877/detay

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Çalışmalar devam ediyor jant şeridime uygun renkte file bulamadığım için, 4 çift spor ayakkabı bağcığı alarak 10 dakikada ördüm :D

mucoist, soycan ve black-man bunu beğendiler.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bandırma, Bursa, Çanakkale veya civarlarında 2014 model CBR 250 alan var mı acaba? Alanların hepsi istanbulda galiba

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışmalar devam ediyor jant şeridime uygun renkte file bulamadığım için, 4 çift spor ayakkabı bağcığı alarak 10 dakikada ördüm :D

http://i.hizliresim.com/ElOar9.jpg

ayakkabı bagcıgı he hocam cok yaratıcısınız tebrıkler elınıze sagık

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    Arkadaşlar bakırköyden cbr 250 siyah motoru çalındı arkadaşımın, 34 N 5930 plakasıdır siyah renk olup sag grenajda çizikler mevcuttur egzoz kapağı siyahtır gören olursa 0543 422 2512 numara bildirebilirler,kazasız sürüşler dilerim

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı walter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bakırköyden cbr 250 siyah motoru çalındı arkadaşımın, 34 N 5930 plakasıdır siyah renk olup sag grenajda çizikler mevcuttur egzoz kapağı siyahtır gören olursa 0543 422 2512 numara bildirebilirler,kazasız sürüşler dilerim
    Başladı gene kötü kadın evlatları... Bu şerefsizlerin hiç mi vicdanı yok ya hu.
    Geçmiş olsun. Inşallah tez zamanda bulunur motoru arkadaşının.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Geçmiş olsun çok üzüldüm , allah belalarini versin fotoğraf paylaşmak için girmistm hevesim kacti

Motosikleti
    Cbr250r
    Motoru calinan arkadasa gecmis olsun insallah en yakin zamanda bulunur motoru. Abilerim benim dizliklerim depoyu sıkarken karenajin altindaki plastik bölümü ciziyor. Buna bi care varmidir ? Tecrube edenlerden ?
    soycan bunu beğendi.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru calinan arkadasa gecmis olsun insallah en yakin zamanda bulunur motoru. Abilerim benim dizliklerim depoyu sıkarken karenajin altindaki plastik bölümü ciziyor. Buna bi care varmidir ? Tecrube edenlerden ?
    Yan taraflara takılan tank padler var onlardan bulmaya çalış. Bu konu hakkında daha önce bi konu geçmişti diye hatırlıyorum bi aramayı dene farklı çözümler vardı.

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.500 tl nin çokta önemi olmasaydı 13 bine 5.500 daha kasar gider mt-07 alırdım :D şaka bir yana bence görüntüsü hangisinin hoşuna gidiyorsa onu al. Çünkü pulsarla cbr'ı yanyana koysan görüntüden öte öyle çokta ahım şahım bir fark olacağını sanmıyorum. tamam yeni motor falan pulsar ama beğeneni çok. fiyat performans olarak iyi deniyor. nolur cbr kalite olarak atiklik olarak bi tık öndedir. Ama 5.500 fazla verecek kadar da değildir diye düşünüyorum. Eee ozamanda geriye görüntü kalıyor. Cbr pulsardan daha kaslı duruyor daha dikkat çekiyor bu bir gerçek. O yüzden gidip pulsar alıpta "yav hiç kimsenin dikkatini çekemiyom güzel değil be bu motor" diyip üzülmenide istemeyiz. Çünkü Pulsar bi duke değil. Hafif makyajlı bir cbf yada ybr gibi benim gözümde.
    biyeybaraküs ve Sizin katkınız ile Pulsar 200NS alma kararı verdim.
    6 haziranda teslim edeceklerini söylediler. Deneme sürüşü yaptım ve zan ettiğim gibi çok küçük gelmedi. aklımda hala bir enduro var ama, şu an için kullanım rahatlığı, esnek ve pratikliği, hafifliği, yakıt ekonomisi ve de fiyatı ile en doğru karar olduğunu düşünüyorum.

teşekkürler
    biyeybaraküs bunu beğendi.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu sitede yamaha r25 lansmanından sonra Hondanın fiyet indirimine gittiğine dair bilgi var http://www.rushlane.com/honda-cbr-25...-12119064.html

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı che guevara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 haziranda teslim edeceklerini söylediler. Deneme sürüşü yaptım ve zan ettiğim gibi çok küçük gelmedi. aklımda hala bir enduro var ama, şu an için kullanım rahatlığı, esnek ve pratikliği, hafifliği, yakıt ekonomisi ve de fiyatı ile en doğru karar olduğunu düşünüyorum.

teşekkürler
    Hayırlı uğurlu olsun dostum. Allah kaza bela göstermesin.

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Benim alacagim tek motorsiklet cbr 250ydi ama pulsari bi arkadasim aldi ve tavsiye etti bnde pulsar alacagim ins hem surusu daha zevkli lasikleri yumusak kaliteli diyor degistirmeye gerek yok
    Artis mahalle kabadayisi honda pulsardan iyi tokat yiyecek bence ..
    +1000tl lastik parasinida hesaplarsak honda nerdeyse iki pulsar parasi, bu fiyatta kaliteli lastik kullanan kac marka var pulsardan baska?? buda ayri konu..

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu hırsızlık olaylarıda bıktırdı artık ya havalar ısındı insanlar motosikletlerine binmeye başladı elemanlarda cıktı piyasaya... bende cbr 250r bakarken cevremdeki herkes dikkat et bu motorları çok çalıyolar demişlerdi... üzücü bir olay ya ya kasko yaptırıp kafan rahat takılıcaksın yada inş başıma gelmez diyip motorunun başından ayrılmicaksın... motoru çalınan arkadaşlar umarım en kısa zamanda bulunur motorunuz.. ben bu ara trafikte çevirmeleri bol bol görüyorum polislerde bişeylerin farkında sanırım inş bi çaresini bulurlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

dun sabah işe gitmek üzre otoparka girdiğimde motorumun yanında pajaj pulsar vardı siyah şöyle bi baktım bizim motordan heybetli gusel makine yapmışlar gibi beğenmedigim tek şey ilk goze carpan altın sarısı motor kapağı orasıda siyah olsa çok daha karizmatik olabilirmiş

Arkadaşlar Cbr 250 için amortisör ayarı var mı? Biraz yumuşatmak istiyorum. Saygılar.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı mutluakkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Cbr 250 için amortisör ayarı var mı? Biraz yumuşatmak istiyorum. Saygılar.
    Arka amortisörün var. Takım çantasının içinde amortisör anahtarı. Onla ayarlayabilirsin.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı che guevara adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkürler
    bence pişman olmayacaksın hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler hangi ilden aldınki stok yokmu ellerinde hemen teslim edemiyorlar fiyat kaç para birde mahsuru yoksa

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    çift renk motoruna siyah cam takan oldu mu ?

yapmayı düşünüyorum ama abzurt durur mu acaba yada kırmızı cam mı yapsam karar veremedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler