Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Arkadaşlar sahibinden.com da Honda Dylan modellerine göz atarken böyle bir ilana rastladim

http://www.sahibinden.com/worl_kart_...QQdisplayitem?
    [I]Прекален Моториэиран[/I] :wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DYLAN77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Arkadaşlar hepinize selamlar.Bir dahaki buluşmanız ne zaman ve nerede olucak merakla bekliyorum.Dylan'cılar olarak sürekli buluştuğunuz bir gün var mı? Artık aranıza katıldığıma göre tanışmanın zamanı geldi bence.Keyifli sürüşler.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    DYLAN77 hoşgeldin. ilk buluşmaya,geziye,halısaha organizasyonuna vs. senide bekliyoruz. Dylanın hayırlı olsun
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    dylan 77 hoş geldin aramıza mutluluk verindin cumartesi maç var bekleriz

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    hosgeldin dylan 77

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    ewt dylan 77 hoş geldin aramıza benım daha dylanım yok ama alcam ısallah yakında

sozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan 150
    hoşgeldin dylan 77 cumartesi bekliyoruz maça

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Oh oh buluşun buluşun, Servet, Serkan kahveleride içersiniz bensiz tabi.

İçin için afiyet olsun. Ben gene Uşak" tayım, otelimde otelcilerle akraba oldum üçaydır. Aldığım fabrikayı bitirdik. şimdi başka bir fabrikanın işini aldım. Onbeş gündür onu yapıyoruz. Motor falan yalan oldu bize, Transporter"e devam bu sezonu uşak ta bitireceğiz bu belli.

Servet bebişle aran nasıl, benim de canım çekti şimdi, ama yaş geçti bizden Hepinize hayırlı günler olsun, kalın sağlıcakla

Bu tarafa yolunuz düşerse bekleriz efem. Adres, Ayan otel- UŞAK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    ahmet abi ben benim cocuğu verim sen büyük ben senden sonra alırım
    abi bebek hızla büyüyor seneye yazın gezilerde bize katılacakmış bakalım hızlı motorcu olacak yagmur hanım

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Bizimkisi latife tabii servet, Allah bebişini analı babalı büyütür inşaallah.
    Seneye onuda aramızda görmekten kıvanç duyarız. Selamlar......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    hal saha maçı var beyler katılmak isteyen olurmu CUMARTESİ SAAT 8,00-9,00 AKŞAMI GÖZTEPE PARKIN İÇİNDE
    GELMEK İSTEYENLER ADINI YAZSIN LÜTFEN YENİ DYLANCILAR BU TANIŞMAK İÇİN FIRSAT HADİ BEKLİYORUZ

Motosikleti
    Henüz Yok
    S.a. size bi sorum olacak dylan team

Sizin gezi ekibinin boy ve kilolarını öğrenebilirmiyim ?

Boy 1.85 Kilo 90 Benim.Bu aletle yapabilieceğim max hız kaç ıt sizce ortalama bi değer veren olursa sevinirim

4 Ay kaldı be...
    Honda Hayat Onda , No more :cat:

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...

arkadaşlar selam,

herkese merhabalar,

bir süreden beridir honda dylan forumuna katılmak üzere bilgisayarımda yazmakta olduğum roman gibi ilk mesajımı bir türlü bitiremedim. ya bir yerini değiştiriyorum ya da bir şeyler ekliyorum. sizlerle tanışmak için şimdilik böyle bir giriş mesajı yazıyorum. ancak asıl mesajımı inşallah üç vakte kadar bitirip fikirlerinizi alacağım.

şimdilik kendinize iyi bakın,

saygılar.

haluk

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    olsun bu girişte güzel hosgeldin arkadaşım dylan forumuna haluk motorun dylanmı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    kilo 96 maksimum hız yolun durumun göre değişiyor meyilli yolda sinyalde düz yolda 130-135 hafif bir kişi 140 a dayıyo ibreyi
    haluk hoş geldin bu arada beyler maç için katılım niye yok kimseden ses çıkmıyor kimse ronaldinho olmanızı istemiyo sizden maksat spor

Motosikleti

ve geldimmmm.

Arkadaşlar selam,

Honda Dylan forumun tüm sayfalarını okudum, gezi fotoğraflarını inceledim, Dylan’a alternatif olabilecek diğer scooterların forumlarına da göz attım ve şimdi ilk (artık ikinci) mesajımla buradayım. Yazdıklarınızdan gıyaben de olsa hemen hemen hepinizi tanıyorum ve forumdaki ve özellikle de Dylan forumdaki paylaşım, düzey ve dostluk bana bu satırları yazdırıyor. Aralık 2007 de inşallah A2 ehliyetimi alıyorum. Ortaöğretim ve üniversite yıllarım bisiklet üzerinde geçti. ODTÜ arazisi içinde bisikletimin teker basmadığı yer kalmamıştır herhalde. Ancak neredeyse 4-5 yıldır iki tekerden uzaktım otomobilli hayat yüzünden ve otomobille trafikte takılıp kalmak, kuş uçuşu 3-4 km olan bir mesafeyi trafikte yarım saatte almak, varacağım yere ulaştıktan sonra bir de park yeri aramak ve bazen bulduğum park yerinin varacağım yerden 1 km kadar uzakta olması ve dolayısıyla bir o kadar yolu geri yürümek bıktırdı artık. Eski iki teker günlerime dönmek istiyorum fakat açıkçası hiçbir motorlu iki tekerliye güvenmiyorum Türkiye’de. Bir süre İngiltere’de yaşadım ve orada gerek yayalara ve gerekse de motosiklet kullanıcılarına gösterilen saygıyı biliyorum ve bu maalesef ülkemizde yok ve bu da beni tedirgin ediyor. Buna rağmen yine de iki teker sevgisi ve güvenlik ikilemimi gözardı ederek:

A) Ankara’da havanın soğuk ve yolların buzlu olabileceği 4-5 ay dışındaki dönemlerde kullanmak üzere bir scooter almak istiyorum. Neden mi scooter? Öncelikle yoldaki muhtemel bir ıslaklık veya çamur tekerlekler vasıtasıyla kıyafetlerime bulaşmayacak. Hem sonra kullanımı kolay, vites derdi yok ve sıkışık trafikte çok kıvrak. Bu amaçla beğendiğim modeller ise: Honda Today, Honda Dylan, ya da Dylanın yerine muhtemel gelecek olan PGM-F1 yakıt enjeksiyonlu 125 cc Honda Ps125i. Honda Today işimi görür. Birkere çok şirin. Alırsam hiç satmam herhalde. Arabanın arkasına at yazlığa ve herbiyere götür. Sadece 70 kg. Çaprazlama asansöre bile sığıyor. Yakıt tüketmiyor, kokluyor. Sürati çok fazla değil ama ben yazın Bozcaada’da scooter kiraladım Yamaha Bws ve tüm adayı turladım 50’yi geçmeden. İhtiyaç bile duymadım daha fazlasına. Galiba bisiklet dönemimde Dikmen kavşağından Aşti’ye kadar olan inişte hız ihtiyacımı giderdim! Scooter konusundaki ikinci alternatifim ise Dylan. Kesinlikle çok yakışıklı. 70-80’i geçmeyi düşünmediğim için çok fazla bir yakıt da yakmaz. Belki eşimi alıp Kırkkonaklar-Y. Ayrancı arası kayınpeder ziyaretlerini de onunla yapabilirim hava uygun olursa. Dylan ile ilgili olabilecek tek sıkıntı, birkaç yıl içinde muhtemelen satışının bitecek olması çünkü artık karbüratörlü modeller bitmek üzere. Onun yerine yukarıda bahsettiğim Honda Ps 125i gibi birşey alınabilir ama bu uzak bir ihtimal çünkü henüz ülkemizde satılmıyor bile. Ayrıca fiyatı da daha pahalı olacaktır enjeksiyonlu olduğu için.

B) Eğer scooter ile başlarsam motosiklet işine, biliyorum ki otomatik vites olması alışkanlık yaratacak ve böylece ileride vitesli bir modele geçmek istediğimde zorluk çekeceğim. Eğer motor işine bulaşırsam yine biliyorum ki dağ bisikleti tecrübemden dolayı bir enduroya binmek olacak bir süre sonraki hedefim. Honda Transalp ya da BMW F 650 GS ikilemini yaşayıp Transalp falan diyeceğim herhalde. Ancak scooter ile başlarsam ve sonradan bu tür motorlara büyütürsem işi, yolda bir de vites değiştirmem gerekecek bu durumda mazallah! Bu yüzden diyorum ki acaba ilk alacağım motosiklet scooter değil de vitesli bişey olsun ama giyeceğim kıyafetlere çamur vb. bulaştırmadan işe gitmemi sağlasın (üniversitede hocayım bu arada). O yüzden, başlarda pek tipine alışamasam da şimdileri gözüme o kadar da kötü gözükmeyen Honda ANF 125 Innova mı ile mi başlasam acaba? (öyle diyorum ama Dylan ile kıyas kabul etmez görünüş olarak onun da farkındayım) Hem yanılmıyorsam Innova vitesli ve debriyajı yok. Yakıt tüketimi de hiç fena değilmiş vitesli olduğu için.
    Neyse arkadaşlar demiştim size uzun bir mesaj yazmaktayım diye. Sizlerden ricam iki tekerde güvenlikten başlayıp bahsettiğim model seçimlerine kadar tecrübelerinizle bana yol göstermeniz ve varsa başka model – tür olarak da yönlendirmelerinize açığım zira ilk motorumu almama en az 1 ayım var.

Koray GFB ve Sersin 1978 arkadaşlarım teşekkür ederim ve hoşbuldum. Sayenizde bir motorum olacak hayırlısıyla.

Saygılar.
    Haluk

prolixin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Şimdiden ne alırsanız alın, hayırlı olsun, zaten kafaya koymuşsunuz almayı..

Öncelikle Honda Today(50cc) ufak şirin ama kısa mesafeler için ve tek kişi için tasarlanmış..Belki 2. motorunuz olabilir, belki yazlıkta gezersiniz..ama uzun süre idare edemezsiniz.Ben yaklaşık 20000km Honda activa(100cc) kullandım, çok memnundum ama yetmiyordu..Şehir içinde bile olsa, max 80 bile yapıyor olsam, aletin seriliği, 2. kişi ile yokuşlardaki performansı önemli..Dylan beni bu anlamda tatmin ediyor..Yani hızlı gitmeyecek bile olsanız tork ve güç işe yarıyor..Kısaca dedikleriniz arasında Dylanı öneririm..

Otomatikmi, yoksa vitesli mi konusundaki öngörünüz doğru..ilk vitesli kullanırsanız, heleki dylan ve üstü gibi bir aletten sonra vitesliler angarya gelebilir (bana biraz öyle geliyor)..ama enduro tarzı bir aletle dağa taşa çıkma isteği bendede var..ilerde öyle bir alet alabilirim..ama 2. motor olarak..Şu an şehir içinde Dylandan daha iyi bir alet düşünemiyorum..Güçlü, hafif, bagajı var, yakıtı iyi , yeterince çevik ve ufak..daha ne olsun..Vites olayına ama bişey diyemiyeceğim..Bu arada innovalar yarı otomatik vites denen bir sistem galiba, gerçek vitesli değil..debriyajı otomatik..Eğer öyleyse cbf 150 veya ybr125 öneririm onun yerine...

Bu arada motor giyimine baştan para ayırın..Kask, eldiven, mont, sağlam bir bot, pantalon..hatta kemer ve balaklama(geç keşfettim, süper bişeymiş..)..Tabi artçı içinde, yani eşiniz içinde bunları ihmal etmeyyin...

Belki bu giyim kuşam fazla gelebilir başta ama inanın gerekiyor..Zaten Türkiyedeki potansiyel tehlikeler mlaum, bunu yanında soğuk da çok sinsi bir tehlikedir..göz ardı etmeye gelmez..3-5 sene sonra kronik romatizma ve eklem ağrıları, bozuk böbreklerle pert olmayın..

Bendende saygılar sevgiler

Motosikleti
    prolixin arkadaşım,

mesajın için teşekkürler,

cbf 150 ya da ybr 125 güzel modeller olsa da zamanında bisiklet kullanırken çok muzdarip olduğum kıyafetlerime ve de özellikle paçalarıma su ve çamur sıçratma konusunda beni üzecek gibi duran modeller. bu yüzden bunları düşünmedim hiç.

Innovalar debriyaj olmadan vites değiştirtiyor senin de belirttiğin gibi ve zaten şu an debriyaj + vites istemiyorum önceliğim rahatlık ama innovadaki debriyajsız vites nispeten kolay ve daha sonra full manuel vitesli bir sisteme geçişte kolaylık olacağını düşünüyorum.

kıyafet konusunu hatırlattığın iyi oldu onunla ilgili tecrübelerin(iz) bana ışık tutacaktır ancak yazdığın kıyafet isimlerine yorum yapmak için balıklama(!) atlayacaktım neredeyse! o nedir öyle yahu?

saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    dylandan şaşmam hayatta başka söze gerek varmı

Motosikleti
    honda beat
    herkese selamlar arkadaslar beat kullanıcısıyım ve motorumdan gayet memnunum sorunsuz fakat artık yetersız gelıyor dylan ile vxr200 gılera arasında karasız kaldım dylan 5500 gılera 7600 sızce 2000 ytl fark vermek mantıklımı ayrıca 1000 km de 5500 ytlye gılera buldum cok karasız kaldım yardımcı olursanız memnun olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler