Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    gilera güzel motor bi arkadasımda var 2.0 arabayı 110 a kadar aynı anda görürsün dedi hızlı güzel motor ama araba gibi yakıyormus yakıt tüketimi çok fazla dylan çok uygun 150cc ye göre dylanda çok iyi gidiyor kalkısta gılerayı geçio

2000 ytl bence vverilmez 10 15 km için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Runner kesinlikle çok yakışıklı ve sportif bir alet. Ancak bir motorda başka özelliklere de bakmak lazım.. çinliler de çok yakışıklı motorlar üretiyorlar..

Hondanın çok fazla ve yaygın bir servis ağı var. Türkiye'nin neresine gitsen bir Honda servisi bulursun.. Parçaları da normal bir pahalılıkta.. Ya Gilera?

Runnerin yakıt tüketimini bilemiyorum ama ben tek kişi hızlı kullanarak 9 lt benzin ile 260-280 km yol yapabiliyorum.

150 cc güç ile 110 -120 km hızı her an yapabilirsin. Yolun durumuna bağlı 130, çok zorlarsan 135 görürsün. 140 görüp uzun süre bu hızda gidebilmen yolun ve motosikletinin şartlarına bağlıdır. Ancak her hızda oldukça kıvrak ve dengelidir. Lastiklerini de değiştirirsen yollarda senden kralı yoktur.

Runner 200cc güç ile 160'ı çok rahat görür.

Kafanı birazda ben karıştırmış olayım Allah kolaylık versin sana.. güç iş seninkisi.. 2 el temiz bir dylan al... ;) kalana da kıyafet alırsın.. kıyafetin varsa lastiklerini değiştirirsin
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    ibrahim aramıza hoş geldin kardeşim umarım kayıştan memnun kalmışsındır sürekli sen bindiğin için farkı anlamamış olabilirsin ama abi arada biniyorsa anlamıştır bu hafta sonu pazar sabah 7 gibi maltepe sahilden izmit taraflarına gidelim ve ya adapazarı taraflarına yol üstünden alışveriş yaparı oradanda kahvaltı geyik birde mangal patlattıkmı her zamanki gibi bomba olur bursadan ve yua başka yerlerden katılmak isteyen olursa bekleriz bize küsen bazı arkadaşlar vardı niye bizi kabul etmiyorsunuz diye

pardon en üsteki resimin maçla ilgisi yok şaka bir yanada en son denemem bu hız

Motosikleti
    honda beat
    2.0cc arabayla 110 km surate kadar basa bas gıdıyorsa runnerı tebrık etmek lazım yakıt olarak benım beat 100 ylt cıvarı yokuyor bence bu 100 cc lık motora gore fazla bır tuketım runner cok yakıyor olabılır ama dylan la aynı devırlerde kullanılırsa yakıt dylandan daha az olacaktır bence .erdogan abının dedıgı gıbı 160 felan basarsak ıcer benzını dıe dusunuyorum tabı yanılıyorda olabılırım ikinci el dylanla arada cokda bır fark yok be abıcım 1000 ytl enfazla 1500 ytl vede dylan gıbı motoru alıpta 1000 km bıle yapmadan satan adam nasıl kuıllnmıstır yada nasıl kullanamamıstır rodaj olayı felan var en ıyısı sıfır dylan alayım bence basımıza bır ıs gelmesın.bılgılerınız ıcın tesekkur ederım sımdı aklıma geldı sıfır dylan alırken lastıklerını almasak fıtta duserlermı acaba sonucta hıc kullanılmamıs.soyle kalıte bır marka lastık alsam bızım yoların durumu malum lastık en onemlı sey bence ayrıca baska dylan almak ısteyen arkadaslar varsa haberleselım 2,3,tane bırden alırsak ındırım yaptırabılırız

Motosikleti
    BMW F650 GS
    sıfır dylan alırken lastıklerını almasak fıtta duserlermı acaba
    Bence bunu bayiye söylesen önce güler sonra lastikleri bedavaya getirip sana yeni lastik satar. Ama almışken lastiklerini değiştirerek alman en güzeli tabi. Lastik kesinlikle en ciddi sıkıntı. Ben en az 4 defa lastik yüzünden devirdim motoru. Kaldı ki motosikleti ilk kez kullanmıyorum, diğer motosikletlerimin hiç birini devirmedim (biri hariç ama onda da lastiklerin suçu yoktu, mıcırlı viraja hızla dalmıştım ).
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    İzmİt Gezİsİne Katilmak İsteyen Yokmu Beyler Pazar Sabah Saat 7,00-8,00 ARASI Cikiyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    haftasonu zimit menekşe yaylası gezimiz var katılmak isteye olurmu acaba
    pazar sabah 8 hareket maltepeden

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    bende bir honda dylan cı olarak aranızdayım

kocaeli gebze den ;)

msn bybilemir@gmail.com
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    hosgeldin sende kardesim aramıza adınız nedir ?

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    ismim emirhan inşallah iyi vakit geçirriz

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Emirhan hoşgeldin. Gebze taraflarına gezilerimiz çok oluyor gerçi şimdi kışa giriyoruz ama pazar günü yine bir gezimiz var. Ben büyük bir ihtimalle gelemeyeceğim ama katılırsan pişman olmazsın. Senide aramızda görmekten mutluluk duyarız. Tekrar hoşgeldin.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    size bir sorum olcaktı beyler

ben motorla seyir halindeyken mesala 60 la giderken arka ve ön frene birden asıldım. ve birden ön freni bıraktımmı halen sıkıyo arkayı bırakmadan bırakmıyo arka freni bırakınca tık diye bırakıyo neden acaba ?

Motosikleti
    SH 300
    size bir sorum olcaktı beyler

ben motorla seyir halindeyken mesala 60 la giderken arka ve ön frene birden asıldım. ve birden ön freni bıraktımmı halen sıkıyo arkayı bırakmadan bırakmıyo arka freni bırakınca tık diye bırakıyo neden acaba ?
    kombine fren sistemi var motorda. Arkayı sıktığın zaman belli bir miktar önüde sıkıyor. Ancak önü sıkarken arkayı sıkmaz. Sadece arka freni sıkarken sistem çalışıyor. Ön ile arka frene aynı anda asılırsan ve ön teker kayacak diye ön freni sıkmayı bırakırsan merak etme ön frendeki basınç azalır ama tamamen kalkmaz. Sebebi arka freni hala sıkıyor olman. Arkayıda tamamen bırakırsan ön frende kendini bırakır. Çok basit bir sistem. Eğer memnun değilsen iptal edilebilir veya fren dengesi değiştirilebilir. Ama işe yarayan ve oldukça faydalı bir sistem.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar selamlar..bende motorumun 24bin bakımını yaptırdım bilgi vermesi açısından birkaç bişey yazayım istedim..
    değişen parçalar.:varyatör kayışı,hava filtresi,buji,motor yağı,arka fren balatası..
    bunun dışında motoru şasiye kadar söktük her civata ve kablo elden geçti kışın sorun yaşamamak açısından..debriyaj söküldü balatası iyi durumda olduğu için değişmedi temizliği yapıldı ve kayış değişti aslında durumu iyiydi ama kmsi dolduğu için değiştirdim..azda olsa azalmış olan antifiriz seviyesi dolduruldu..sübap ayarı yapıldı..
    toplam ücret 299 lira tuttu,bunun içinde 4 saat işçilik 85 lira ve 45 lira kdv dahil..ayrıca servisin söylediği 1.5 kuşabaşılıda fiyatın içinde..
    eskimekte olan lastiklerimide pirelli gts24 marka lastiklerle değiştirdim ön tarafta 110-90-13 ölçüsü korunurken arka tarafı ıslak zeminde daha iyi tutunma sağlamak amaçlı 130-70-13 yerine 140-60-13 ölçülerindeki lastikle değiştik,ayrıca lastiklerin hız indeksi 150km\h orjinal irc'lerde bu 120km..aslında riske giriyomuşuk üzerindeki lastiklerle 130-140 filan yapmakla bunuda sonradan öğrendim..bu lastik herhalde dylan için ilk oldu yada ben daha önce hiç bu ölçüleri başka bi dylanda görmedim..fiyat takma işlemi dahil 190 lira..şuan 30km yapabildim daha zamanla tecrübeleri paylaşırım sizinle..kazasız belasız sürüşler diliyorum hepimize..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kombine fren sistemi var motorda. Arkayı sıktığın zaman belli bir miktar önüde sıkıyor. Ancak önü sıkarken arkayı sıkmaz. Sadece arka freni sıkarken sistem çalışıyor. Ön ile arka frene aynı anda asılırsan ve ön teker kayacak diye ön freni sıkmayı bırakırsan merak etme ön frendeki basınç azalır ama tamamen kalkmaz. Sebebi arka freni hala sıkıyor olman. Arkayıda tamamen bırakırsan ön frende kendini bırakır. Çok basit bir sistem. Eğer memnun değilsen iptal edilebilir veya fren dengesi değiştirilebilir. Ama işe yarayan ve oldukça faydalı bir sistem.
    çok teşekkür edrim bu bilgiyi verdiğin için ya bende bundan memnunumda acaba dedim frenlerdemi sorun var. İyi bir sistemmiş saol

Motosikleti
    BMW F650 GS
    5 Kasım 2007 Pazar Günü Saat 12.00 de Küçükyalı Çamlık Cafe önünde buluşup sahilden Şekerpınar’a gittik. Şekerpınar’da Recep’in Yeri adlı ocakbaşında iyice dumanlanıp, enfes etleri götürdükten sonra kendimizi yollara vurduk. Akfırat yolundan, Ömerli’ye doğru ilerledik. Kurna köyü civarında model uçak kulübünün üyelerinin uçurduğu uçakları izledik. Sırapınarda kısa bir doğa yürüyüşü yapıp güzel bir göleti keşfettik. Daha sonra Cumhuriyet köyüne doğru ilerleyip Polenezköy’de bir çay içip, Kavacık’tan Kozyatağı’na geldik. Evlerimize dağıldık. Oldukça güzel bir rotaydı. Tavsiye ederiz.

Gezimizin Yol Rotasını görmek için tıklayınız
    http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...,1.277161&z=10

Gezimizin Fotoğrafları İçin Tıklayınız
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...li-gezisi.html
    Hayatonda

Motosikleti
    HONDA DYLAN
    erdoğan senin bu müthiş gezi planların kusursuz harika süper gelmeyen arkadaşlar çok sey kaçırdı özellikle mangalbaşı harikaydı 2 de yemek yedim hala acıkmadım süperdii daha sonraki uğradığımız yerler de güzeldi teşekkürler kanka

Motosikleti
    HONDA DYLAN
    arkadaslar nerdesiniz yahu kış geldi herkes kayboldu yoksa motorlar garaja mı çekildi

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    baskan78 valla birazcık öle oldu 1 haftadırki kontak çevirmedim daha bugün çıkartım yıkadım biraz dolşatım geldim hava buzzzz

valla beyler hiç üşenmedim 140 sayfaya baktım :D bişi sorcam bu motorla sinyalin altına inenler var bu kayış danmı yoksa bende inermiyim:D hiç deneme fırsatım olmadı :D

Motosikleti
    SH 300
    valla beyler hiç üşenmedim 140 sayfaya baktım :D bişi sorcam bu motorla sinyalin altına inenler var bu kayış danmı yoksa bende inermiyim:D hiç deneme fırsatım olmadı
    İyi rodaj+kısa cam+hafif sürücü+hafif meğilli ve az rüzgarlı yol+yüksek km+kayış
    bunlar olduğu zaman arkadan gelen motorla ölçülen standart lastiklerle Dylan hızı 155 km. Birde pirelli lastik ki çevresi standart lastikten biraz daha uzun. Fiziksel olarak son sürat artar. O şekilde Erdoğan abi kaç bastı max daha henüz denenmedi. Bunlardan nekadar fire verilirse okadar azalıyor hız. Hiç biri olmazsa 120yi ancak görürsün.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler