Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Elimde bikaç tane bilgisayar fanı var orta boylardan birini radyatörün önüne yerleştireceğim, trafiğe girdiğimde veya uzun süre düşük hızla seyretmem gerektiğinde açacağım yoksa su kaynata kaynata sonu iyi olmayacak motorun. Ankara'da iş giriş-çıkış saatlerinde kızılay çankaya civarında deli trafik var her ne kadar işe gidip geldiğim yolda yoğun trafik olmasa da önlem almak lazım. Fansız radyatör biraz saçma olmuş zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu yakıt tüketimini nasıl elde ettin 10 kurusu nasil yakiyor acaba

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    Evet gözüm gibi baktığım Pulsarım 3.228 km hakkı rahmetine kavuştu piston gömlek mömlek dağıldı..
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gözüm gibi baktığım Pulsarım 3.228 km hakkı rahmetine kavuştu piston gömlek mömlek dağıldı..
    Yapılır ya sıfır gibi olmaz biraz zor ayar tutar ama çöp gözüyle bakmayın hemen yani.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Mengü nerden cikardin radyatörün fansız olduğunu o duyduğun ses fanın sesi radyatörün hemen arkasında iç tarafta fan var ve oldukça sesli çalışıyor Benimkinin seside ilk zamanlar acaip gelmişti ama simdi biraz çalışıp durdukça ses azaldı gibi

Motosikleti
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü nerden cikardin radyatörün fansız olduğunu o duyduğun ses fanın sesi radyatörün hemen arkasında iç tarafta fan var ve oldukça sesli çalışıyor Benimkinin seside ilk zamanlar acaip gelmişti ama simdi biraz çalışıp durdukça ses azaldı gibi
    Fan varsa iyi o zaman ama akşam motor 1-2 saat yattıktan sonra garaja indim diğer motorumun bujisini temizlemek için, o arada radyatör su seviyesi camının içinde buhardan kalan izler ve köpükleri gördüm daha önce böyle bişey yoktu. Motoru sıkışık trafikte çok hafif gazla kullanmama, ışıklarda 20-30 saniye bile olsa motoru kapamama rağmen motor hararet yaptı.

diablo5506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ankara eskişehir yolu opet kafes fırına cbr 125 sahibi hanımla gelen bajaj sahibi arkadaş burdaysa iki motor da çok güzel kazasız sürüşler

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan varsa iyi o zaman ama akşam motor 1-2 saat yattıktan sonra garaja indim diğer motorumun bujisini temizlemek için, o arada radyatör su seviyesi camının içinde buhardan kalan izler ve köpükleri gördüm daha önce böyle bişey yoktu. Motoru sıkışık trafikte çok hafif gazla kullanmama, ışıklarda 20-30 saniye bile olsa motoru kapamama rağmen motor hararet yaptı.
    dostum sıcak olduğunda öyle rengi değişiyor bi sıkıntı yok anladım demek istediğini ama bi sorun yok. ayrıca fan var yani iyice bok etmeyin motoru :D iyi bakarsanız neler olduğunu göreceksiniz

Motosikleti
    Yok ya güzel motor sadece commuter'dan sonra biraz sert ve konforsuz geldi, o konuda suçlu olan da bozuk yollarımız.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    [QUOTE=Mengu16;3611785]Yok ya güzel motor sadece commuter'dan sonra biraz sert ve konforsuz geldi, o konuda suçlu olan da bozuk yollarımız.[/QUO

hocam ıstanbulun berbat trafıgınde gun ıcınde nerdeyse 100 km yol yapıyorum ınan 3 vıtese nadır atıyorum vıtesı oyle trafık var sen dusun gecen yazdan berı kullanıyorum hararet den yana zerre sıkıntım olmadı hatta fanı bıle nadır acıyor . senın motorda bı sıkıntı olabılır servıse bır gozuk bence.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kere baştan yanlış yapıyorsun motoru kapatmak ne demek bir kere motoru kapatırsan radyatör fanı'nı adı her neyse onun çalışmasını engellersin üstelik radyatör pompasını'da durdurursun böylece suyun devir dayimini engeller fanı kapatarakta motor suyunun soğumasını engellersin ve hararet yapmayacak araca hararet yaptırırsın sen motorunu normal kullan o zaten arıza yok ise kendini kurtaracaktır

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere baştan yanlış yapıyorsun motoru kapatmak ne demek bir kere motoru kapatırsan radyatör fanı'nı adı her neyse onun çalışmasını engellersin üstelik radyatör pompasını'da durdurursun böylece suyun devir dayimini engeller fanı kapatarakta motor suyunun soğumasını engellersin ve hararet yapmayacak araca hararet yaptırırsın sen motorunu normal kullan o zaten arıza yok ise kendini kurtaracaktır
    Bi yanlış anlaşılma olmuş olabilir benim duyduğum düdük benzeri ses fandan geliyosa hararet falan olmamış zaten. Sıkışık trafikte gayet güzel ısınıyor ama, ışıkta 1 dakika bekleyeceksem her türlü kaparım motoru hem ısıdan hem de yakıttan dolayı.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun ,nasıl oldu olay ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçmiş olsun. Bunun incelenmesi lazım. Senin stop etme problemlerin falan da vardı, belki altında başka bir şey yatıyordur. Rodajına falan dikkat etmiştin değil mi ?

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    Rodajı 1000 km kadar elimden geldiğince yazıldığı gibi yaptım, olayı ben serviste olan olaylara kadar yazayim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Aldığımdan beri stop edip duruyordu ona alıştım, birde yüksek devirlerde tak tak diye bir ses vardı çok azdı yanlız, ilk bakımda 450 km servise söyledim, gazı kökledi sephada, yok birşeyi canavar gibi dedi, onu şimdide dile getirdim söyledim diye, o ustayı gönderdik iyi değildi benim suçum ne usta,şimdi km 3.228 tam senelik izne çıktım hesabımda gezicektim maltepe sahil yolunda gidiyorum motordan tak tak tak vurmaya başladı birşeyer gaz yememeye başladı, beyaz duman neyse en yakın kartaldı servise gittim, saat 4' geliyor 1 ustası var oda okula gitmiş, motoru bıraktım, ertesi gün gittim motor noldu baktınızmı?, motor bıraktığım yerde duruyor o günde zinciri yağlamıştım, usta hemen yazdı! motor fena yağ kalmamış motorda, motorda yağ sızdırıyor demezmi oldukmu suçlu, bende devamlı kontrol eden biriyimdir yağını suyunu, usta nasıl anladın dedim, baksana yerde yağ damlaları var, yağ göstergesindede yağ görünmüyor, motor yağsız kalmışmış, halla halla dedim nasıl olur, düz konuma aldım maxsimumda yağ, öylemi bakılır diyor , napcaz tersmi çevircez motoru dedim ,neyse akşama kadar başında durdum motoru indirdi, tam parçalayamadan saat 4 oldu okula gidiyomum dedi, zaten usta bir tane oda gitti, usta dediğimde (18) yaşında bir arkadaş, bakalım yarın kaldığı yerden devam edilecek eksik parçalar gelicek takılacak benimde izin bitecek birde para isterler.. ah pulsar ah pulsaramı kızim şansımama kızim...

Motosikleti
    Bi yanlış anlaşılma olmuş olabilir benim duyduğum düdük benzeri ses fandan geliyosa hararet falan olmamış zaten. Sıkışık trafikte gayet güzel ısınıyor ama, ışıkta 1 dakika bekleyeceksem her türlü kaparım motoru hem ısıdan hem de yakıttan dolayı.
    fan var, soğutma sıvısı var ve ışıkta 1 dk bekleyince motor yanacak falan zannetmiyorsun umarım ışıkta 1 dk beklemeyle yakıt tasarrufu olmaz. kaç kez ışıkta 1 dk üzeri duruyoruz sanki. bunu çok abartmaya gerek bence. araç çok çok fazla yakıyor olsa dediğinizi anlarım ama zaten pulsar ne yakıyor ki ışıkta 1 dk bekleyince tasarruf olsun

Motosikleti
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fan var, soğutma sıvısı var ve ışıkta 1 dk bekleyince motor yanacak falan zannetmiyorsun umarım ışıkta 1 dk beklemeyle yakıt tasarrufu olmaz. kaç kez ışıkta 1 dk üzeri duruyoruz sanki. bunu çok abartmaya gerek bence. araç çok çok fazla yakıyor olsa dediğinizi anlarım ama zaten pulsar ne yakıyor ki ışıkta 1 dk bekleyince tasarruf olsun
    İşe gittiğim yolda 15 dakkalık yolun 5 dakikası trafik ışığı. Pulsar stop etmiyor da benim çinlide deviri 2500 de tutmazsam stop ediyor gazı bıraktıktan 20 saniye falan sonra karbüratörde benzin bittiği için stop ediyor rölantide benzin çekemiyor aptal karbüratör. O yüzden kırmızıda durur durmaz ateşlemeyi kapayıp susturuyorum nasıl olsa marş basmak zorundayım kalkmadan önce.

Motosikleti
    İşe gittiğim yolda 15 dakkalık yolun 5 dakikası trafik ışığı. Pulsar stop etmiyor da benim çinlide deviri 2500 de tutmazsam stop ediyor gazı bıraktıktan 20 saniye falan sonra karbüratörde benzin bittiği için stop ediyor rölantide benzin çekemiyor aptal karbüratör. O yüzden kırmızıda durur durmaz ateşlemeyi kapayıp susturuyorum nasıl olsa marş basmak zorundayım kalkmadan önce.
    hee pardon o zaman ben pulsar için söylüyorsun sandım. dediğin gibiyse öyle yapman normal

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Rodajý 1000 km kadar elimden geldiðince yazýldýðý gibi yaptým, olayý ben serviste olan olaylara kadar yazayim.

---------- Mesajlar birleþtirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamaný 12:21 ----------

Aldýðýmdan beri stop edip duruyordu ona alýþtým, birde yüksek devirlerde tak tak diye bir ses vardý çok azdý yanlýz, ilk bakýmda 450 km servise söyledim, gazý kökledi sephada, yok birþeyi canavar gibi dedi, onu þimdide dile getirdim söyledim diye, o ustayý gönderdik iyi deðildi benim suçum ne usta,þimdi km 3.228 tam senelik izne çýktým hesabýmda gezicektim maltepe sahil yolunda gidiyorum motordan tak tak tak vurmaya baþladý birþeyer gaz yememeye baþladý, beyaz duman neyse en yakýn kartaldý servise gittim, saat 4' geliyor 1 ustasý var oda okula gitmiþ, motoru býraktým, ertesi gün gittim motor noldu baktýnýzmý?, motor býraktýðým yerde duruyor o günde zinciri yaðlamýþtým, usta hemen yazdý! motor fena yað kalmamýþ motorda, motorda yað sýzdýrýyor demezmi oldukmu suçlu, bende devamlý kontrol eden biriyimdir yaðýný suyunu, usta nasýl anladýn dedim, baksana yerde yað damlalarý var, yað göstergesindede yað görünmüyor, motor yaðsýz kalmýþmýþ, halla halla dedim nasýl olur, düz konuma aldým maxsimumda yað, öylemi bakýlýr diyor , napcaz tersmi çevircez motoru dedim ,neyse akþama kadar baþýnda durdum motoru indirdi, tam parçalayamadan saat 4 oldu okula gidiyomum dedi, zaten usta bir tane oda gitti, usta dediðimde (18) yaþýnda bir arkadaþ, bakalým yarýn kaldýðý yerden devam edilecek eksik parçalar gelicek takýlacak benimde izin bitecek birde para isterler.. ah pulsar ah pulsaramý kýzim þansýmama kýzim...

Garantili motordan para istemezler diye tahmin ediyorum. Geçmiş olsun.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    hem mağdur oldum birde paramı alıcaklar üstüne, kitlenmeye az kalmışdı zaten birde ölümden döndüm, ben sadece stop etme sorunundan bile tüketici haklarına verebilirim bajajı , lakin Ekrem Ata beyin bizlere olan yakın,samimi yaklaşımı, her konuda yanımızda olması beni caydırıyor Tüketici haklarına vermeyi, ekrem beylede görüştüm,bizzat ilgilenicem dedi sağolsun, şimdi beklemedeyim bana dönülecek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)