Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı dehabozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar herkese merhaba benım motorum 2015 model 3400 kmde bnm bır sorum olacak motorum stabıl calısmada 1500 devırde calısması gerekırken 3 sn de bır 2000 devıre cıkıp dusuyor bu normalmı yoksa anormalmı
    Rolanti de çalışırken dalgalanma yapıyor. Bosh enjeksiyon beyni normal dendi. Özellikle motor soğukken daha devirli çalışırken ısındığında devri düşüyor.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda vt 750
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolanti de çalışırken dalgalanma yapıyor. Bosh enjeksiyon beyni normal dendi. Özellikle motor soğukken daha devirli çalışırken ısındığında devri düşüyor.
    şöyle soylıyım 15 20 km sonra ışıklarda duruyorum dalgalanma yapıyor yanı motor sıcakken bu herkeste aynımı dıye sormak ıstedım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yokuş aşağı 138km'yi gördüm RPM Limit ışığı yandı 9000-9200 devirde falan yandı ışık. Fazla emniyete almışlar benim 150'lik mondiali aldığımdan beri sürekli 9000-9500 devir aralığında sürüyorum OHV(itecekli) motor olmasına rağmen banamısın demedi 10000 devirde 120 km hız yapıyor zavallım 128'e vurduğumda 10500 falan gösteriyordu. Pulsar heralde o devirlere gelmeden kesiciye girer.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sen bir kullanma kılavuzunda rodaj için yazanları oku, bir daha gaz koluna dokunmazsın..

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bir kullanma kılavuzunda rodaj için yazanları oku, bir daha gaz koluna dokunmazsın..
    Uzun süre 6 bin devir üzerinde gitme dediler bana, ben de öyle yapıyorum. Kullanma kılavuzunda 6. viteste 48 km sabit hızla (3500 devir oluyor bu) gidin yazıyor o şekilde rodajı yapılmış motoru getirin yanyana bi kalkış yapalım rodajımdan sonra, kim önde kalacak Sıfır değil motor hem 650km oldu. 400km'ye kadar 6 bin deviri hiç geçmedim.

Arkadaşlar Bu Stop etme sorununa çözüm getirildi mi bayilerde bilgisi olup ta yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı maniac191 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bu Stop etme sorununa çözüm getirildi mi bayilerde bilgisi olup ta yardımcı olursanız sevinirim.
    Benimki stop etmiyor şubat ayındaki partiden aldım 8450tl'ye. Denge sensörünün vidası gevşerse titreşimden yanlış algılama yapıp stop ediyor dedi bayi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre 6 bin devir üzerinde gitme dediler bana, ben de öyle yapıyorum. Kullanma kılavuzunda 6. viteste 48 km sabit hızla (3500 devir oluyor bu) gidin yazıyor o şekilde rodajı yapılmış motoru getirin yanyana bi kalkış yapalım rodajımdan sonra, kim önde kalacak Sıfır değil motor hem 650km oldu. 400km'ye kadar 6 bin deviri hiç geçmedim.
    Burada yarışa hazırlanmıyoruz, konu motorun ömrü... Normalde kitapta yazana uyulması daha sağlıklıdır ama 3500 devir gerçekten çok düşük. 6 bin devir fena değil ama ben olsam ilk 500 km boyunca 5 bin deviri geçmezdim. Gerçi kendim alırsam sabırla kitaba uymayı düşünüyorum. Ayrıca devirlere tam uyulmamış olsa bile rodajın toplam mesafesi kitaba göre 2000 km. 400 - 500 km'de rodaj bitmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı maniac191 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de stop etme sorununun sorumlusu yerinde oynayan ve aynı zamanda ses yapan denge sensörü...

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Yanlış hatırlamıyorsam eğer ekrem bey sarı, kırmızı, mavi tek renk pulsarların geleceğini duyurmuştu. Şu anda mevcut renkler mi var hala?

Motosikleti
    Yeri gelmişken şu çıkartmaların üzerinde vernik olmadığını da önemli hatırlatayım, sokağa park ettiğinizde çocuğun biri çekip koparabilir çıkartmaları. Ben motoru şeffaf kaput filmi ile kaplamayı düşünüyorum bunu engellemek ve motorun boyasını korumak için.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşağı 138km'yi gördüm RPM Limit ışığı yandı 9000-9200 devirde falan yandı ışık. Fazla emniyete almışlar benim 150'lik mondiali aldığımdan beri sürekli 9000-9500 devir aralığında sürüyorum OHV(itecekli) motor olmasına rağmen banamısın demedi 10000 devirde 120 km hız yapıyor zavallım 128'e vurduğumda 10500 falan gösteriyordu. Pulsar heralde o devirlere gelmeden kesiciye girer.
    Kesiciye 11000rpm de giriyor.
    TRANSALP XL700

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    stop etme durumunun sensorle bır alakası yok benım sensor servıs tarafından ıptal edıldı hala aynı sekılde stop edıyor ...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu dalgalanma bende de yapıyor. Servis ile görüştüğümde normal olduğunu söylediler.

Alıntı dehabozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle soylıyım 15 20 km sonra ışıklarda duruyorum dalgalanma yapıyor yanı motor sıcakken bu herkeste aynımı dıye sormak ıstedım
    dehabozkan bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Düzde dip gaz hız videosu yokmu yokmu 150 yapanlar nasıl yapıyor ,, yolun eğimini rüzgar durumunuda gösterenlerden

200 ns de sıkıntı yaşayanlar var mı acaba? ve ne gibi sıkıntılar yaşadınız.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzde dip gaz hız videosu yokmu yokmu 150 yapanlar nasıl yapıyor ,, yolun eğimini rüzgar durumunuda gösterenlerden
    138 de falan vıtes ısıgı yanıp sonuyo sonrasını gormedım belkı egım asagı falan hafıf bır kullanıcı 145 150 arası hızları gorur ama o sekılde kullanmak rahatsız edıcı olur dıye dusunuyorum bu aracın maksımum rahat gıderı 130 bence..

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    millet bu motoru hız için alıyorya ne desem şaştım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Uzun yola gidiyoruz sormak durumundayım gün içi bi çay içmeye 150 km yol gidiyorum

Motosikleti
    Bu motor uzun yola çıkıp gazlamak için yapılmış zaten, şehiriçinde trafiğe sokunca buharlı tren gibi düdük çalmaya başlıyo bugün plakam çıktığı için şehiriçinde gezebilmeye başladım durumu yeni fark ettim. İyi ki motor sıfırken trafiğe sokmamışım çünkü rodajdaki motor için hararet yüksek devirden çok daha zararlı. Motorla rodajda gazladıysam da kompresyona bıraktıysam da usulüne göre yaptım, buz gibi akşam soğuğunda veya yağmurda kullandım motoru. Akşam elmadağa tırmanırken de yine radyatörden sıkıntı yaşadım 2. viteste 4 bin devirde çıkmama rağmen yokuşun sonunda yine ötmeye başladı radyatör. Benim Mondial'leri çamura soktuğum gibi Pulsar'ı aynı çamura soksam conta yakmazsa bişey bilmiyorum Dur kalkta aşırı ısınıyor motor hele çamur gibi 5-10 km hızla sürülen tekerin de zor döndüğü ortamda ciddi sorun yaratacaktır.

Motosikleti
    honda vt 750
    Arkadaşlar motorumla geçen hafta bursaya gittim toplamda Manisa Turgutlu dan bursaya git gel 700km yi 75 tl ye gittim bu motor bir harika ))
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)