Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Sesi bulabildinizmi? Bende de 2020 var kafanın biyerinden hafif zırıltı var. Ben ön cama araya sünger bant koydum ama ses ordan değil başka biyerden geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı mehmetGHOST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm gençler 2020 model bajaj pulsar ns200 ile aranıza katıldım sıfır aldım.Son seri Bs6 ufak tefek aksesuar taktım.Bir kaç tane sorum olacak birinicisi kafada ufak bi zırıltı var vızıltı diyebilirim ince bi ses devir yükselince daha çok belli oluyor ikinci sorum ABS olayını anlamadım.Daha evvel mt25 abs modeli kullandım ondan ani frende abs devreye girdiğini anlıyordum böyle tık tık ses geliyodu tekrarden bunnda öyle bi durum yok sanki normal frenleme gibi bu normalmi yoksa sıkıntı mı var birde stop ediyor arada çözümü nedir yardımcı olursaniz makbule geçer 😅
    Sesin kaynağını bulabildinizmi? Bendede 2020 var. Ön camın araya bant koydum ama hala devam ediyo. Başka biyerde bu. Siz bulabildinizmi?
    Coşkun31

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coskun913 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi bulabildinizmi? Bende de 2020 var kafanın biyerinden hafif zırıltı var. Ben ön cama araya sünger bant koydum ama ses ordan değil başka biyerden geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Sesin kaynağını bulabildinizmi? Bendede 2020 var. Ön camın araya bant koydum ama hala devam ediyo. Başka biyerde bu. Siz bulabildinizmi?

tam olarak asagıda belirtilen sekılde mi camtınız?

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS kısmını bilmiyorum arada stok olayı kronik bir durum. Alışırsın. Ama cok değil günde belki 1 kez yapar.

Zırıltı da kronik birşey, çözümü cok basit.

Gösterge panelinin üstüne dayalı plastiği yanlardan alyan ile cıkar zaten 30 sanıye suruyor, sonra cıkardıgın plastiğin göstergeye temas ettiği yere sünger bant ile 1 şert boydan boya çek. Sonra geri kapa. Titreşimde plastik göstergeye vurmadıgı için sıfır zıngırtı

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...sjYhQ&usqp=CAU

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...-cd5w&usqp=CAU

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    tam olarak asagıda belirtilen sekılde mi camtınız?
    Aynı şekilde yaptım ön kapağı çıkarıp. Göstergenin kenarına denk gelecek şekilde boydan boya bant çektim. Ses ordan gelmiyor farklı biyerden ince bi zırıltı geliyo.
    Coşkun31

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Aynı şekilde yaptım ön kapağı çıkarıp. Göstergenin kenarına denk gelecek şekilde boydan boya bant çektim. Ses ordan gelmiyor farklı biyerden ince bi zırıltı geliyo.
    Deponun gidon tarafında altında denge sensörü var. Oradan geliyor.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deponun gidon tarafında altında denge sensörü var. Oradan geliyor.
    aga gecen gördüm bajaj ın facebook sayfasında ns200 satışlarında pahalı fıyat yazan butun konulara ulkerhan dıye bırısı kahkaha atıyor :D gecen elemanın bırısı giydirmiş da o sırada fark ettım. Sen misin o :D

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    aga gecen gördüm bajaj ın facebook sayfasında ns200 satışlarında pahalı fıyat yazan butun konulara ulkerhan dıye bırısı kahkaha atıyor :D gecen elemanın bırısı giydirmiş da o sırada fark ettım. Sen misin o :D
    hee benim bozmadım ağzımı, beyfendi çizgimden çıkmadım

ya adam 2015 model 40.000 km deki motora 22 istiyor. gülmeyeyimde ne yapayım.

Fabrika cikis lastiklerini yenilemek gerekir mi sizce? Mitas ve michelin arasinda hangisini tavsiye edersiniz?

Alıntı DeLiNeRoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrika cikis lastiklerini yenilemek gerekir mi sizce? Mitas ve michelin arasinda hangisini tavsiye edersiniz?
    o lastikler cok kötü. Ancak kullanan ciddi bir kitle var.

Yagmurda sürmeyeceksen, motoru yatırmayıp ani hareketler yapmayacaksan sakin sürüş için fena değil. ancak bunları yapacaksan mutlaka değiştir.

Michelin kullanmadım bilmiyorum ancak mitası begenmıstım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Anladım hocam, ben teslim alinca bayide degistireyim en iyisi lastik onemli konu, umarim eskilerinin fiyatını düşerler

Düşmezlerse bile hiç kullanılmamış fabrıka lastıklerı facebookta bajaj grubunda 400 500 den satılıyor. onlara bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

2016 ns200 motorum 23 bin km de.

Gaz verirken sıkıntı yok ancak yolda gazı kestiğimde sürekli olmasa da kesik kesik bir vuruntu sesi geliyor. (bana motorun ön tarafından gelıyor gibi geldi)

Fikri olan var mı? nasıl tespit edebilirim.
    DeLiNeRoN bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Arkadaşlar merhaba. Bajajı olupta tekirdağ çerkezköy çorlu civarlarında oturan varmı aranızda ?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Düşmezlerse bile hiç kullanılmamış fabrıka lastıklerı facebookta bajaj grubunda 400 500 den satılıyor. onlara bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

2016 ns200 motorum 23 bin km de.

Gaz verirken sıkıntı yok ancak yolda gazı kestiğimde sürekli olmasa da kesik kesik bir vuruntu sesi geliyor. (bana motorun ön tarafından gelıyor gibi geldi)

Fikri olan var mı? nasıl tespit edebilirim.
    durduğu yerde de bu sorunu yapıyor mu? yapıyor ise debriyaj tası olabilir. kontrolü debriyaja basınca ses kesiliyor mu? ses kesilir ise debriyaj tası sesi. böyle kullan sıkıntı olmaz.
    hareket halinde gazı kesince yapıyor ise zincir olabilir?
    ilaveten yüke binince ses var mı? yükte ses varsa krank bilyası ve/veya biyel kolu yatağı olabilir.
    başka bir kontrolde durduğun yerde debriyaja basıp haffiif gaz ver. zincir sesi, hışır hışır sesler geliyor ise egzantrik zincir, gergi, tansiyoner değişebilir.

durduğu yerde de bu sorunu yapıyor mu? yapıyor ise debriyaj tası olabilir. kontrolü debriyaja basınca ses kesiliyor mu? ses kesilir ise debriyaj tası sesi. böyle kullan sıkıntı olmaz.
    ilaveten yüke binince ses var mı? yükte ses varsa krank bilyası ve/veya biyel kolu yatağı olabilir.
    başka bir kontrolde durduğun yerde debriyaja basıp haffiif gaz ver. zincir sesi, hışır hışır sesler geliyor ise egzantrik zincir, gergi, tansiyoner değişebilir.

hepsini yarın deneyip haber vereyım acıkcası giderken gazı bırakınca ses gelmesi dışında dikkat etmedim.

teşekkür ederim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    o lastikler cok kötü. Ancak kullanan ciddi bir kitle var.

Yagmurda sürmeyeceksen, motoru yatırmayıp ani hareketler yapmayacaksan sakin sürüş için fena değil. ancak bunları yapacaksan mutlaka değiştir.

Michelin kullanmadım bilmiyorum ancak mitası begenmıstım.
    Orjinal lastikler gerçekten kötü, ben 880 km kullanıp değiştirdim michelin pilot street aldım gayet memnunum. Ama orjinal lastiği kullanan birsürü kişi var hatta bende orjinalleri satışa koydum.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    hepsini yarın deneyip haber vereyım acıkcası giderken gazı bırakınca ses gelmesi dışında dikkat etmedim.

teşekkür ederim
    ne yaptın? denedin mi?

Alıntı isoozdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal lastikler gerçekten kötü, ben 880 km kullanıp değiştirdim michelin pilot street aldım gayet memnunum. Ama orjinal lastiği kullanan birsürü kişi var hatta bende orjinalleri satışa koydum.
    facebooktan koyarsan kesin satarsın başkan.

ne yaptın? denedin mi?
    şansıma 2 gündür motora binemedim evden calısıyorum sanırım yarın en olmadı cumartesı bınecegım motora. mutlaka yazacagım

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

Katalizatörün koruma sacının vidaları gevşeyebiliyor. Onlarda zırıltı yapıyor zamanla birde orayı kontrol edin.

durdugu yerde problem yok. debriaj kavrama vs. hiçbir problemde yok.

Durdugum yerde debriaja basıp cok hafif gaz verirsem hafiften şıngırtı gelıyor gibi ama cok cok hafif vermem lazım. biraz daha gaz versem herhangi bir sıkıntı yok.

Geldiğini söylediği ses yolda giderken gazı gezince oluyor, debriajı çekip gidersem ses kesiliyor.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    durdugu yerde problem yok. debriaj kavrama vs. hiçbir problemde yok.

Durdugum yerde debriaja basıp cok hafif gaz verirsem hafiften şıngırtı gelıyor gibi ama cok cok hafif vermem lazım. biraz daha gaz versem herhangi bir sıkıntı yok.

Geldiğini söylediği ses yolda giderken gazı gezince oluyor, debriajı çekip gidersem ses kesiliyor.
    Bendeki sesin aynısı aga. Kendime egzantrik zinciri, gergi otomatiği ve gergi paleti aldım. Yarın kendim değiştireceğim. Benim motor 30.000 oldu. Seninki kaçta?

Bendeki sesin aynısı aga. Kendime egzantrik zinciri, gergi otomatiği ve gergi paleti aldım. Yarın kendim değiştireceğim. Benim motor 30.000 oldu. Seninki kaçta?
    elimden de o işler gelmez benim hic. ustaya gıdıcem herhalde.

23 binde benim motor. 2016 model

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)