Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    motor 400km civarında bakıma az kaldı fakat cukurlardan gecerken lıkır lıkır ses gelıyor acaba koltuk altı bolmesınden mı gelıyor dedım yok heryere baktım çözemedım sankı zıncır bollaştı korumalıga carpıyor gıbı sınır bozuyor bırde ön maşa cok ufak hareket halınde yanı bayır asağıya inerken ön freni sık bırak tık tık diye bağlantı yerınden ufak bır hareket yapıyor düz zemınde ön frenı sık veya lastıgı duvara daya gaz ver yıne aynı bırde bu ıslemı yaparken ön bölumden gıcırtı gelır gıbı oldu sınırımı ıyıce bozdu sıfır bır motorda b böyle olmamalı bence sonucta ustunde 140 km/h gıbı hızlar yapılıyor o esnada ön maşa çıksa kırılsa (çünkü gelen ses ve hareket etmesi onu hissettiriyor) allah korusun kötü sonuçlar yaşanabilir. böyle birşeyle karşılasan varmı yoksa sizde bir dikkat edin bakalım ne göstercek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Antakyada motorsiklet ekipmani satan neresi var onerebileceginiz?

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecikmeli de olsa plakayı çıkarttım ( pulsar ı almamla birlikte yeni tayin ili belli oldu. Plaka, ruhsat değiştir vs iki masraf yapmayım dedim ).

Taşnma telaşı vs uğraşmayayım takipçiye vereyim dedim. Takipçi abi 400 - 450 arası tutar, sen 450 bırak üstünü veririz dedi.

Az çok gidecek parayı bildiğim için hemen çıktım ve kendim yaklaşık 3 saatte plaka işlemlerini hallettim.

Dosya 10 tl
    Yazdırma 5 tl
    Ruhsat 162 tl
    Plaka 15 tl
    Sigorta (80 plaka) 125 tl
    Toplam 317 tl tuttu.

Üşenmeyin plakanızı kndiniz çıkarın en az 100 tl niz cebinizde kalır.

Yapılan işlemler:

1. Öncelikle şöförler odasından dosya alınır.
    2. Sigorta fiyat araştırması yapılır. En uygun yere gidilir, siğorta yaptırılıp dosya yazdırılır.
    3. Dosya ile birlikte emniyete gidilip ruhsat alınır ve plaka yazma fişi alınıp
    4. Plaka çıkarttırılır.

Eğer sıra yoksa toplamda 1,5 saat sürüyor.
    Yeni görev yeri hayırlı olsun abi, bende plakayı dün çıkarttım kendim ilgilendim fakat ilçede sigorta acentesi sınırlı olunca sigorta 201tl tuttu, yaklaşık tahminim 60-70tl kazık yedim sigortadan diğer motoru 127 tl ye yaptırmıştım internetten..
    rebel_punto bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Ekrem bey bi tavsiyem var. Ümmet pertikan isminde bir abimiz var.bu adam 12 ay boyunca motosikletle geziyor ve mondial bir motorla. Motorunu kim verirse onu sürüyor festivalde gittim aklima geldi acaba pulsari surse reklam açısından nasıl olur

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bayilere inmiş pulsarlar =) bir bayide 8-9 tane gördüm kolileri yırtıyolardı =) hadi gözünüz aydın

Bu arada kocaeliden pulsar alacak ve bakım vs için gidecek arkadaşlar bu bir uyarıdır, malumunuz 2013 model gt250r almıştım ve kocaelide bajaj ile hyosunga aynı yer bakıyor, adamları 11.000 bakımı için aradığımda yağ ve yağ filtresi değişimi için 200tl istemişlerdi, başka şeyler çıkarsa o fiyata eklenir demişlerdi.. Bende bastım istanbula gittim ve Merkez servis yedek parçada yaptırdım bakımı.. adamlar ipone yağ kullandılar ve okadar temiz işçilikleri var dı ki, bakım sırasında yağ sıçrayan heryeri würth sprey ile temizliyorlardı.. artı olarak zincirimin düşen segmanının yerine ellerindeki sıfır zincirin segmanını takarak beni mağdur bırakmadılar. Ayrıca zincirimi güzelce temizleyip ipnone zincir yağı ile yağladılar.ayrıca 5-10 tl lik esktra birşey de aldım Ve işte asıl şok burada arkadaşlar! bunların hepsi için 100tl istediler :@ yani burdaki servis daha az iş yapıp tam 2 katından fazla para istedi! Adamlar tump Tower ın yanında, TT custom chopper ile aynı caddede böyle güzel hizmeti Kocaeildeki servisin yarı fiyatından ucuza veriyor!(dükkan kiraları arasında nasıl bir uçurum olduğunu burada yaşayanlar bilir)

Konu hakkında Ekrem beye mail atmıştım inceleneceğini söylemişti(yanlış anlaşılmasın,burada bir mesajımda kocaelideki bayi yüzünden pulsar almadıgımı yazmam üzerine Ekrem bey sebebini sormuştu buna istinaden yazmıştım) fakat daha bir dönüş olmadı..

Kısadan hisse, kocaeliden bajaj alacaklar arkanızı duvara dönün,çok dikkatli olun =)

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Arkadaşlar Pulsar ile istanbul'dan Kırklareli 'ye otobandan yaklaşık 210 km uzun yol yapmış bulunmaktayım.
    Genel itibarıyla güzel bir yolculuk oldu ortalama 110-130 km hız aralığında seyir ettim.İzlenimlerim şöyle:

-Öncelikle pulsar aldığıma pişman olmadığımı bu yolda iyice anladım verdiğim her gaz açmaya güzel tepki verdi
    -Rüzgardan ve kamyonlardan etkilenirim endişemi haksız çıkardı
    -Herkesin dediği gibi aynalar malesef iyi değil yok gibi bişey :( Ancak öne yatıp race konumuna geçersem iyi oluyordu
    -Sele biraz sert evet ama taş değil bir kez mola verdim ama totom acıdığından değildi

-Ne yaktığını sonra görücez
    turkish39 bunu beğendi.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralıkta bende alıyorum Pulsar kısmetse, umarım fiyat artmaz. daha almadan heyecanlıyım

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı co2fix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 400km civarında bakıma az kaldı fakat cukurlardan gecerken lıkır lıkır ses gelıyor acaba koltuk altı bolmesınden mı gelıyor dedım yok heryere baktım çözemedım sankı zıncır bollaştı korumalıga carpıyor gıbı sınır bozuyor bırde ön maşa cok ufak hareket halınde yanı bayır asağıya inerken ön freni sık bırak tık tık diye bağlantı yerınden ufak bır hareket yapıyor düz zemınde ön frenı sık veya lastıgı duvara daya gaz ver yıne aynı bırde bu ıslemı yaparken ön bölumden gıcırtı gelır gıbı oldu sınırımı ıyıce bozdu sıfır bır motorda b böyle olmamalı bence sonucta ustunde 140 km/h gıbı hızlar yapılıyor o esnada ön maşa çıksa kırılsa (çünkü gelen ses ve hareket etmesi onu hissettiriyor) allah korusun kötü sonuçlar yaşanabilir. böyle birşeyle karşılasan varmı yoksa sizde bir dikkat edin bakalım ne göstercek

Beyler bahsettiğim sorun ile karşılananız varmı içinizde

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bugün arkadaşım adına gittim pulsar ı aldım ama inanin burnumuzdan getirdiler. Ben bajaj firmasının böyle ciddiyetten uzak lafının arkasında durmayan, iş bilmez bayiilerle çalışmasını yakistiramadim. Bahsettigim bayii kayalar motor. Ilk olarak pazarlikta anlaştığımız üzere arka canta demirini peşin alimda hediye edeceklerini söylediler. Alirken hatirlattigimizda da yok abi inanin oyle bisi olsa yazardım not alirdim diyorlar. Sonrada zaten topu topu 18 kisiye hediye ettim ben demesin mi. Bunla kalmadi evrakların hepsinde arkadaşımın soyadını yanlış yazdilar belgeyi imzalarken farketmem üzerine bide onunla ugrastilar. Yetmedi en büyük soruna gelelim. Tutup bide motoru alıp eve geldikten sonra demesinler mi biz size yanlış motoru verdik diye. Hadi ben orada o sinir harbinde dikkatimden kaçtı kontrol etmek. Senin son kontrolleri yapan elemaninda mı ağzı açık geziyor? Şimdi bizim motorun verildiği elemanla takas yapcaz motoru. Siz siz olun böyle esnafliktan nasibini almamış bayiilerden motor alıp para kazandırmayın derim. Tekeriniz düz bassın...

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    gardaş gidonda boşluk olduğunu sanıyorum bir an önce enyakın servise götürsen iyi olur selamlar
    co2fix bunu beğendi.

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Hiç hesapta yokken sadece bakarken birden bire Pulsar 200 sahibi olduk
    Sıra kaparo felan beklemedim.Biraz uyanıklık biraz şans motoru aldım geldim
    plaka kısmetse yarın çıkaracaklar.
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    hayırlı olsun. kaça aldın,
    Aka bunu beğendi.

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün arkadaşım adına gittim pulsar ı aldım ama inanin burnumuzdan getirdiler. Ben bajaj firmasının böyle ciddiyetten uzak lafının arkasında durmayan, iş bilmez bayiilerle çalışmasını yakistiramadim. Bahsettigim bayii kayalar motor. Ilk olarak pazarlikta anlaştığımız üzere arka canta demirini peşin alimda hediye edeceklerini söylediler. Alirken hatirlattigimizda da yok abi inanin oyle bisi olsa yazardım not alirdim diyorlar. Sonrada zaten topu topu 18 kisiye hediye ettim ben demesin mi. Bunla kalmadi evrakların hepsinde arkadaşımın soyadını yanlış yazdilar belgeyi imzalarken farketmem üzerine bide onunla ugrastilar. Yetmedi en büyük soruna gelelim. Tutup bide motoru alıp eve geldikten sonra demesinler mi biz size yanlış motoru verdik diye. Hadi ben orada o sinir harbinde dikkatimden kaçtı kontrol etmek. Senin son kontrolleri yapan elemaninda mı ağzı açık geziyor? Şimdi bizim motorun verildiği elemanla takas yapcaz motoru. Siz siz olun böyle esnafliktan nasibini almamış bayiilerden motor alıp para kazandırmayın derim. Tekeriniz düz bassın...
    Bahsedilen bayii lokasyon olarak bana yakın..Birkez motor fiyati sorma gafletinde bulundum cevap tarz gayri ciddi geldi bunca yıldır motor bakarım farklı markalarda beni çok rahatsız etmişti tavırları..Kendi bilecekleri is.Bu daha çok kuralkan kaynakli bir sorun.Bunun ne kadar önemli olduğunun farkında değiller sırf bu yüzden bir çok marka ciddi kayıplar yaşıyor. .Şu an Pulsar larını daha 1000 km olmadan satmak isteyen arkadaşların bir kısmı bu bayi ve servisler nedeniyle bu kararı alıyorlar eminim.Çünkü motor güven verirken bayii ve servisler hiç güven vermiyor.istisnalar hariç. Arkadaşlardan biri merkez servisi örnek göstermiş. Arkadaşlar bu önemli bir konu lütfen size musteri olarak iyi davranan motorun uza iyi bakan bayii ve servislere gidin uzak olsada gidin.Aksi halde nasılsa satıyorum diyen zihniyeti beslemis oluyoruz.Ayrıca bir süredir forumu takip ediyorum ancak bu kadar servis bayii hatası üzerine yaptırim gören bir yer görmedim. Bu da zaten Kuralkanı gayri ciddi yapmaya yeter.Her defasında foruma iletilen şikayet çözüldü sürece bu sistemle kimse gönül rahatlığı ile 40 50 bin km.binmez motoruna..
    Tardigrat bunu beğendi.

Ben de 3 ay süren sinir harbinden sonra, nihayet Pulsar 200 NS'e kavuştum. Motosikletim çalındıktan sonra, geçici olarak scooter almıştım. Bu gün henüz plaka çıkmadığı, yarın çıkacağı için 10 km. kadar hevesimi almak için kullandım.

Öncelikle Pulsar, sevilmek için üretilmiş sanki...

Ayna, lastik ve yolcu selesi sertliği gibi konularda, ufak tefek kusurlar bulmak mümkün ve çözümsüz değil. Ama bunlar; "O kadar kusur kadı kızında da olur." cinsinden.

Şehir içi kullanımdaki ataklığı ile kendi sınıfındaki tüm motosikletleri geride bırakacak kadar yüksek tork'a sahip.

Pulsar; Genel özelliklerinin dışında, yakıt ekonomisi ve 0-60 Km. yüksek tork konusunda sınıfında çıtayı çok yükseltti.

Sanırım ağustos ayından sonra, Pulsar sahibi olmak isteyenler, beklemeden bu arzularına kavuşacak.

Bu arada, zaman, zaman sitem etsem de, Bajaj ve Kuralkan firmalarına ve Sn. Ekrem Ata'ya teşekkür eder, Ülkemizdeki uygulamalardan edindikleri deneyimle, Avrupa pazarında; çok, çok başarılı olmalarını dilerim. Edinilen bu teknik bilgi birikimi ve Ülkemizin, Bajaj'ın üretim üssü olması, ülkemiz için çok büyük bir kazanç olacaktır.

Teslim almadan, hemen çanta demiri ve çanta taktırdım, bir tane kilit aldım. Sırada; cep telefonu tutacağı, çakmak soketi için doğru yeri bulmak ve bir siperlik taktırmak.

Arkadaşlara tavsiyem, motorla göz temasında olmayacakları durumlar için mutlaka iyi bir disk kilidi alsınlar ve kilidi taksınlar.

Daha iyisi, iyi bir halatla, motosikletlerini sağlam bir yere bağlasınlar ve halatın yerle temas etmemesine dikkat etsinler.

Motosiklet kullanırken, Lütfen, içinizdeki çılgın sesi dinlemeyin ve gereksiz risk almadan kullanın.

Ayrıca haklı veya haksız olmaktan çok, bir kazaya karışmamak önemlidir. Bu yüzden hakkınız olduğuna inansanız da, yine de kontrollü olunuz.

Bu arada Lastik çok kötü olmamakla birlikte çok iyi değil, bunu bilerek davranın ve ilk fırsatta ve kesinlikle, Soğuklar ve yağmurlar başlamadan değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Herkese, iyi günlerde kullanması dileğiyle.
    Aka, hak_anm, hakanbad ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Değerli newmoto76;

Nasıl olsa satıyorum diyen bir zihniyetiz öyle mi,

Sadece foruma iletilen şikayetler çözülüyor öyle mi,

Yazılarınizda şu mübarek gecede tüm iyi niyetimle bakıyorum,hüsnü zan kırıntısı göremiyorum maalesef... Yapılan bunca iyileştirmeleri görmemek ancak ön yargılı olmakla izah edilebilir.

Mübarek kadir gecenizi tebrik ediyorum

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen bayii lokasygoremiyorumak bana yakın..Birkez motor fiyati sorma gafletinde bulundum cevap tarz gayri ciddi geldi bunca yıldır motor bakarım farklı markalarda beni çok rahatsız etmişti tavırları..Kendi bilecekleri is.Bu daha çok kuralkan kaynakli bir sorun.Bunun ne kadar önemli olduğunun farkında değiller sırf bu yüzden bir çok marka ciddi kayıplar yaşıyor. .Şu an Pulsar larını daha 1000 km olmadan satmak isteyen arkadaşların bir kısmı bu bayi ve servisler nedeniyle bu kararı alıyorlar eminim.Çünkü motor güven verirken bayii ve servisler hiç güven vermiyor.istisnalar hariç. Arkadaşlardan biri merkez servisi örnek göstermiş. Arkadaşlar bu önemli bir konu lütfen size musteri olarak iyi davranan motorun uza iyi bakan bayii ve servislere gidin uzak olsada gidin.Aksi halde nasılsa satıyorum diyen zihniyeti beslemis oluyoruz.Ayrıca bir süredir forumu takip ediyorum ancak bu kadar servis bayii hatası üzerine yaptırim gören bir yer görmedim. Bu da zaten Kuralkanı gayri ciddi yapmaya yeter.Her defasında foruma iletilen şikayet çözüldü sürece bu sistemle kimse gönül rahatlığı ile 40 50 bin km.binmez motoruna..
    hak_anm bunu beğendi.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Beyler bahsettiğim sorun ile karşılananız varmı içinizde
    Evet ayni sorun var bosluk var gibi cumartesi gunu servise gidicem 430 km oldu.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    7300 e aldım.gerçi muameleciye bıraktım işleri anahtar teslim olacak.kç para tutacak yarın belli olur

Sayin Ekrem Bey

Benim yorumama iliskin konuya sebep olayi gormediniz anlasilan arkadasin motoru teslim alma sureci ve yanlis??? Motorun teslim edilme surecinden sonra somut bir konu uzerine yorum yaptim.Buna onyargi demek cok enteresan ve sorumsuz bir yaklasim..

Madem bayii ve servislerinize bukadar cok guveniniz var bir anket yapin kac kisi pulsarsan memnun kac kisi sizin bayi ve servislerinizden memnun?

Hatta kurumsal sitenize bu anketi koyun herkes gorsun durum ne?

Ortaya cikacak rasyonel sonuca herkes itibar eder.

Siz bana degil bu magduriyeti yasayan arkadasa bi cevap verseydiniz daha iyiydi.

Hayirli geceler..Hayirli kandiller..
    Tardigrat ve enescanatar bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Yalnız Pulsar sessiz motor gibi gelmedi bana..Bayağı gürültü çıkarıyor bence.
    mz de bıraktım en son motor sürmeyi hiç yabancılık çekmedim vites konusunda..
    ayırki boşa alabilesin şangırt diye geçiyor.Debriyaj telindeki tüm boşluğu almama rağmen düzelmedi.
    umarım zamanla düzelir..
    Ön frenler çok ani tutmaması ve güzel kullanımlı.ama arka fren 1 saat şehir içi kullanmama rağmen ne kadar basarsam basayım yeterli tutmuyor
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı nickmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Pulsar ile istanbul'dan Kırklareli 'ye otobandan yaklaşık 210 km uzun yol yapmış bulunmaktayım.
    Genel itibarıyla güzel bir yolculuk oldu ortalama 110-130 km hız aralığında seyir ettim.İzlenimlerim şöyle:

-Öncelikle pulsar aldığıma pişman olmadığımı bu yolda iyice anladım verdiğim her gaz açmaya güzel tepki verdi
    -Rüzgardan ve kamyonlardan etkilenirim endişemi haksız çıkardı
    -Herkesin dediği gibi aynalar malesef iyi değil yok gibi bişey :( Ancak öne yatıp race konumuna geçersem iyi oluyordu
    -Sele biraz sert evet ama taş değil bir kez mola verdim ama totom acıdığından değildi

-Ne yaktığını sonra görücez
    Ramazan sonrası bi daha gelirseniz çayımızı içmeye bekleriz
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)