Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı che guevara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, benim ön çamurluk iki parça ve vidalanmış sizlerde de öylemi
    ayrıca arka çamurlukta simetrik değil

http://i.hizliresim.com/q9RjqQ.jpg
    bu da arka çamurluk
    http://i.hizliresim.com/aP0dM5.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni bir model çıkınca hemen almayıp hatası kusuru var mı alınır mi alinmaz mı diye bekleyenler boşuna beklemiyor demek ki
    motoru ilk alanlar deneme tahtasi hesabı

aradaki fark büyük değer
    şimdi biri çıkıp ne olacak o kadar yagdan deyip ortalığı yumusatmaya calissa bile

bajajda taşlar tam olarak yerine oturmamış anlasilan o
    ortalık kel alinin bağı

Aynen katılıyorum. En baştan beri olaya tedirgin yaklaşanlar hep haklı. Bunlardan birisi de benim. Ekimde düğünüm olacak olmasına rağmen bunca masrafın arasında gözümü karartıp alacaktım bir pulsar ama bütün bunlar hep beklememe sebep oluyor.
    Yine de en son yayınlanmış olan kılavuzda (yani benim alıntısını yaptığım - şu anda bajaj.com.tr adresinden indirebileceğiniz) en geçerli bilgiler verilmiştir diye tahmin ediyorum. Ama hakkaten yağ kapasitesi nasıl değişti onu anlamıyorum.

Alıntı ceza031 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senın çamurlukta sıkıntıyok bütün pulsarların çamurluğu bu şekilde iki parça
    teşekkürler, Arka çamurluktaki simetri bozukluğu hakkında fikriniz ne?

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    teşekkürler, Arka çamurluktaki simetri bozukluğu hakkında fikriniz ne?
    evet sızın cektiyiniz resimde fark ettim biraz kayma var arka çamurluğa hiç dikat etmedim akşam yada yarın sabah benim pulsarın arka çamurluğunun resmini ekleyip karşılaştıra biliriz ozaman sıkıntı varmı yokmu anlaya biliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

pulsar sahibi arkadaşlar benim pulsar şuanda 4372 kmye vardı kaç aydır bende hatırlamıyorum her bındıyımde sanki daha şimdi almışım hissi veriyor bana küçük bebe gibi sevindiriyor beni lakin gözlemlediyim kusurlarda yok deyil kusur demeyelimde ufak tefek hatalar sizlerle paylaşayım sizde temkinli davranın

yan koruma demırı vidaları sürekli gevşiye biliyor
    arka çamurluk vidaları gevşiyor
    on direksiyonu tutan kocaman vida gevşiyor ve gevşeyince cızırtı yapıyor
    akü kutup başları gevşeye biliyor ve gevşeyincede çıkan sorunda şöyle kontağı çeviriyorsunuz hersey normal ama marşa basında marş basmıyor sadece tık dıye ses geliyor herkes bunu büyük bir sorun olarak algılıyor ama deyil akünün kutup başlarını sıkın ayrıca akü kutup başları oksitlenmesin diyede üzerlerine gres yağı sürebilirsiniz
    bugune dek karşılaştığım sorunlar bunlardı ufaktefek basit şeyler evde herkesin yapıp düzelte bileceyi şeyler her hafta evde motorun bakımını yaparkenbütün vidaları somunları kontrol edip sıkarım bunlara dikkat ettiyiniz sürece pulsar yolda bırakmaz
    buarada 3000 kmde bir yağ deyiştiriyorum 15w50 motul yağ kullanıyorum 1 lıtre deyılde 1 litre 50 gram kadar yağ koyuyorum
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    evet sızın cektiyiniz resimde fark ettim biraz kayma var arka çamurluğa hiç dikat etmedim akşam yada yarın sabah benim pulsarın arka çamurluğunun resmini ekleyip karşılaştıra biliriz ozaman sıkıntı varmı yokmu anlaya biliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

pulsar sahibi arkadaşlar benim pulsar şuanda 4372 kmye vardı kaç aydır bende hatırlamıyorum her bındıyımde sanki daha şimdi almışım hissi veriyor bana küçük bebe gibi sevindiriyor beni lakin gözlemlediyim kusurlarda yok deyil kusur demeyelimde ufak tefek hatalar sizlerle paylaşayım sizde temkinli davranın

yan koruma demırı vidaları sürekli gevşiye biliyor
    arka çamurluk vidaları gevşiyor
    on direksiyonu tutan kocaman vida gevşiyor ve gevşeyince cızırtı yapıyor
    akü kutup başları gevşeye biliyor ve gevşeyincede çıkan sorunda şöyle kontağı çeviriyorsunuz hersey normal ama marşa basında marş basmıyor sadece tık dıye ses geliyor herkes bunu büyük bir sorun olarak algılıyor ama deyil akünün kutup başlarını sıkın ayrıca akü kutup başları oksitlenmesin diyede üzerlerine gres yağı sürebilirsiniz
    bugune dek karşılaştığım sorunlar bunlardı ufaktefek basit şeyler evde herkesin yapıp düzelte bileceyi şeyler her hafta evde motorun bakımını yaparkenbütün vidaları somunları kontrol edip sıkarım bunlara dikkat ettiyiniz sürece pulsar yolda bırakmaz
    buarada 3000 kmde bir yağ deyiştiriyorum 15w50 motul yağ kullanıyorum 1 lıtre deyılde 1 litre 50 gram kadar yağ koyuyorum
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    öncelikle gevşeyen çamurluk ,koruma demirleri vs.gibi daha fazla titreşime maruz kalan parçaların civatalarına birer damla loctite sürmek size çok büyük katkı sağlayacaktır.ayrıca bilinenin aksine akü kutup başlarına gres sürmenin bi faydası olmamakla beraber elektrik iletimine negatif bir etkisi vardır,varsa parafin hatta parafin bazlı vazelin bile sürülmesi gres sürülmesinden kesinlikle daha doğrudur.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle gevşeyen çamurluk ,koruma demirleri vs.gibi daha fazla titreşime maruz kalan parçaların civatalarına birer damla loctite sürmek size çok büyük katkı sağlayacaktır.ayrıca bilinenin aksine akü kutup başlarına gres sürmenin bi faydası olmamakla beraber elektrik iletimine negatif bir etkisi vardır,varsa parafin hatta parafin bazlı vazelin bile sürülmesi gres sürülmesinden kesinlikle daha doğrudur.
    loctite iyi fikir gres konusuna gelince motoru aldığımgün sürdüm halada ustunde bir sıkıntı yaşamadım

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan sonrası bi daha gelirseniz çayımızı içmeye bekleriz
    Bir hafta buradayım memlekete geldik beya Kısmetse hem tanışır hem de çayı içeriz inş
    turkish39 bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. En baştan beri olaya tedirgin yaklaşanlar hep haklı. Bunlardan birisi de benim. Ekimde düğünüm olacak olmasına rağmen bunca masrafın arasında gözümü karartıp alacaktım bir pulsar ama bütün bunlar hep beklememe sebep oluyor.
    Yine de en son yayınlanmış olan kılavuzda (yani benim alıntısını yaptığım - şu anda bajaj.com.tr adresinden indirebileceğiniz) en geçerli bilgiler verilmiştir diye tahmin ediyorum. Ama hakkaten yağ kapasitesi nasıl değişti onu anlamıyorum.
    siz bence masraflarınız olduğu için kendinize motoru almamak için nedenler yaratmışsınız.sorunsuz motor yok tabii ki ama bahsettiğiniz şeyler sorundan bile sayılamaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

loctite iyi fikir gres konusuna gelince motoru aldığımgün sürdüm halada ustunde bir sıkıntı yaşamadım
    kısa vadede direk etki etmez özellikle de akü sağlamsa ama maalesef yüzde 90 motor ustalarının da doğru bildiği bir yanlıştır ülkemizde.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    bu da arka çamurluk
    http://i.hizliresim.com/aP0dM5.jpg
    arka çamurluk plastik (yada plastik benzeri bi materyal) ve tek taraftan tutunuyor o şekilde yamulması ya vidalarının gevşemesinden olabilir yada camurluğun yamulmasından olabilir ki yamulmuş büyük ihtimal

tekerleği düzlem olarak alırsak onun ilerisindeki yarım camurlukta tam simetrik değil mesela sola doğru eğilmiş gibi duruyor bu gibi parçalar güneşin ısısıyla bile şekil değiştirebilir materyaline bağlı olarak

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bugün teslim aldım.

Motorsuz bisiklet gücenmesin onu da çektim, araba garajı tamamen onların oldu.

turkish39, hakanbad, kaan898 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Efeler Diyarı EDREMİT

Motosikleti
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka çamurluk plastik (yada plastik benzeri bi materyal) ve tek taraftan tutunuyor o şekilde yamulması ya vidalarının gevşemesinden olabilir yada camurluğun yamulmasından olabilir ki yamulmuş büyük ihtimal

tekerleği düzlem olarak alırsak onun ilerisindeki yarım camurlukta tam simetrik değil mesela sola doğru eğilmiş gibi duruyor bu gibi parçalar güneşin ısısıyla bile şekil değiştirebilir materyaline bağlı olarak
    arka çamurluk güneşin ısısyla yamulacak bişey deyil kalın etli ve içinde demir desteyi var

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    arka çamurluk güneşin ısısyla yamulacak bişey deyil kalın etli ve içinde demir desteyi var
    o zaman resimdeki yamukluk o demirin yamukluğuyla olacak birşey

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler motor genep olarak nasıl? barkın abinin dediğini gibi viteslerde sikinti yasayan var mi? alipta performansindan memnun kalmayan?

Benim Motorun gidon milinin civatası gevşek, frenlerde ve kasislerde vuruntu yapıyor.

Mal iyi, iyi de sadece servis değil, montaj aşamasında da özensizlik var, hatta tasarımda da. Ayrıca Ön çamurluğu köylü usulü ek parçayla uzatmışlar. Yeni bir kalıp ve yeni bir ön çamurluk yapmamışlar.

Arka çamurluk teker ve plakalık referans alındığında simetrik değil,
    Çocuk kandırır gibi, orta ayaklık iptali için, dönüşlerde yere çarpıyor muhabbeti yapılmıştı ama önemli bir ihtiyaç giderilmeli.

Aynaların montajı da, simetrik değil.

Tasarım genel hatları ile güzel olsa da, detaylara inince özen ve kalite sorunu kendini belli ediyor.

Her şeye rağmen, bu konseptte başka motor yok. bir üst sınıf alacak duruma ulaşıncaya kadar kullanacağız.

Kalite detaylarda gizlidir, Kolayca marka olunamaz.

Lütfen herkes gördüğü, yaşadığı problemleri, aksaklıkları yazsın ki, hem firmalar istifade etsin, hem de, bizler de bakış açımızı geliştirelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Gaz koluna dokunmadığım halde, gidonu tam sağa kırınca kendi kendine gaz veriyor ve devir 5000'e çıkıyor. Bu durumu, yaşayan var mı?
    reverse, Tardigrat, gelebek ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Benim Motorun gidon milinin civatası gevşek, frenlerde ve kasislerde vuruntu yapıyor.

Mal iyi, iyi de sadece servis değil, montaj aşamasında da özensizlik var, hatta tasarımda da. Ayrıca Ön çamurluğu köylü usulü ek parçayla uzatmışlar. Yeni bir kalıp ve yeni bir ön çamurluk yapmamışlar.

Arka çamurluk teker ve plakalık referans alındığında simetrik değil,
    Çocuk kandırır gibi, orta ayaklık iptali için, dönüşlerde yere çarpıyor muhabbeti yapılmıştı ama önemli bir ihtiyaç giderilmeli.

Aynaların montajı da, simetrik değil.

Tasarım genel hatları ile güzel olsa da, detaylara inince özen ve kalite sorunu kendini belli ediyor.

Her şeye rağmen, bu konseptte başka motor yok. bir üst sınıf alacak duruma ulaşıncaya kadar kullanacağız.

Kalite detaylarda gizlidir, Kolayca marka olunamaz.

Lütfen herkes gördüğü, yaşadığı problemleri, aksaklıkları yazsın ki, hem firmalar istifade etsin, hem de, bizler de bakış açımızı geliştirelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Gaz koluna dokunmadığım halde, gidonu tam sağa kırınca kendi kendine gaz veriyor ve devir 5000'e çıkıyor. Bu durumu, yaşayan var mı?
    anlaşılan o ki GAZ TELİN FAZLA GERGİN,
    gaz kolunun alt kısmında gaz telinin başlangıç kımında gaz ayar cıvatası olmalı,
    oradan gevsetırsen sorunun çözülecektir,
    che guevara bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motorumu dün teslim aldım fakat iş yoğunluğumdan dolayı plaka & ruhsat ı alamadım.
    Yarın ilk işim bunları yapmak olacak.
    Size sorum şu.
    Zaman kaybetmemem adına ruhsat & plaka işlemlerini adım adım bana anlatabilirseniz çok memnun olacağım.
    Şimdiden teşekkür ederim. Herkese hayırlı akşamlar.
    hakanbad bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    fatura ve evraklar ile SİGORTA yaptırıyorsun,
    sonra sigorta ve dıer evraklar ıle trafik şubeye gidiyorsun ve ruhsatın elıne düşüyor...
    mesmeyut bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    plakada özelleştirme yaptırabiliyomuyuz? yada soruluyormu basılırken "plakan nasıl olsun" vs şeklinde?
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatura ve evraklar ile SİGORTA yaptırıyorsun,
    sonra sigorta ve dıer evraklar ıle trafik şubeye gidiyorsun ve ruhsatın elıne düşüyor...

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    selam arkadaşlar yarın ALLAHIN izniyle siyah pulsarım geliyor bir kaç sorum var aldıgım bayi fatura bayramdan sonra yetişir diyor dogal olarak plakada çıkaramıyoruz fatura olmadan (ben öyle biliyorum) plakasız ve fatura olmadan trafige çıksam acaba bir sorun olurmu ceza falan

Motosikleti
    CBF 150
    Bende dün ilçeden teslim aldım motoru. Fatura yetişmedi. İlçeden eve geldim. 1-2 tur attım sonra eve geldim. Bugünde hiç binmedim.
    Sonuçta polis durdursa motorun sana ait oldugunu gösteren en ufak bir evrak bile yok. Her halukarda motora el koyma yetkisi var diye düşündüm. Zorlamadım.
    Bayram motorsuz kapının önünde yatıyorken zor geçer istersen kullan risk al.. istersen kullanma için rahat olsun. Kullanırsanda polis dur desede durmazsın herhalde. nasıl olsa plaka yok. Peşine takılmazsa sıkıntı çıkmaz muhtemelen. Ama ben olsam sürmezdim.
    Şimdiden hayırlı olsun. iyi bayramlar
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar yarın ALLAHIN izniyle siyah pulsarım geliyor bir kaç sorum var aldıgım bayi fatura bayramdan sonra yetişir diyor dogal olarak plakada çıkaramıyoruz fatura olmadan (ben öyle biliyorum) plakasız ve fatura olmadan trafige çıksam acaba bir sorun olurmu ceza falan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)