Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı conqueror07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 viteste tam gazda duz yolda.normal oturus seklinde 135 gordum.deponun ustine yatarak denedim.144kmh.motor 900km de.devire cok dikkat etmedim fakat rpm isigi yaniyordu.yani 10000 + yukari.stabil rahat gidilecek hiz bence 80-90 daha gazladinmi makina bagiriyor.uzun yolda kafa sisirir (kendi gorusum.bazilari sesi sevebilir)
    stabil rahat gidilecek hiz bence 80-90 daha gazladinmi makina bagiriyor. şakamı yapıyorsunuz yoksa dalga mı geçiyorsunuz, 7000 devirde 100km hızla rahat gidiyorsun 9000 devirde bile rahat 120km hızda gider ve üstünü de görür.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Uzun yol yaptıktan sonra terleme yapıyormuş motor, böyle bi sorunu olan var mı?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terleme yapanın ne olduğunu da belirtseydiniz keşke :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Hımmm, siz "motor" derken motor bloğundan bahsediyorsunuz, motosikletin tamamından değil motordaki yağ terlemesinden bahsediyorsunuz. Daha yeni dank etti. :D

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    uzun yola gerek yok 10. motorum ve terleme yapmayan motorum olmadı honda monda da dahil.

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    terleme bence normal değil yuki izciyle kontak kapamadan 370 km yol gittim motoru zorlamadım sadece araç sollarken kök gaz verdim benim pestilim çıktı ama motorda ne terleme vardı ne başka bişey

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat iyi hoşta çataldan kaçan bı kaç mil yağ bile dengeyi bozar yada sağ ve solda aynı oranda olmazsa büyük skntı çıkarır.. Bence tekrar boşaltılıp yağ konmalıydı.. bu basit bi sorun değil.. ilerde dert açmasın başına garantisi varken yaptır..
    Aynı olay benimde başıma geldi demiştim, motoru Peker motora götürdüm somunlar sıkılmadığı için kaçırdığını söylediler yağın baştan koyulmasını istedim dengeli olması için ama ne yazık ki yağ oranına bile bakmaya gerek duymadan üzerlerine yağ ekleyip somunlara bant çekip kapattılar!!
    Tabi içim rahat etmedi Oktay motoru arayıp durumu anlattım ve gittim direk yağlar değiştirildi söylemediğim halde motorun genel kontrolleri yapıldı debriyaj yumuşadı vs motorda bariz bir değişim oldu. Şuan da bi sorun yok, Oktay abi ve ekibine kendi sorunlarıymış gibi ilgilendikleri için çok teşekkürler, ilgi alaka zaten mükemmel. Tabi Ekrem beye de aynı şekilde ilgi, alaka, mütevaziliği ve takibi için ayrıca çok teşekkürler.

manofsteel bunu beğendi.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Alıntı conqueror07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 viteste tam gazda duz yolda.normal oturus seklinde 135 gordum.deponun ustine yatarak denedim.144kmh.motor 900km de.devire cok dikkat etmedim fakat rpm isigi yaniyordu.yani 10000 + yukari.stabil rahat gidilecek hiz bence 80-90 daha gazladinmi makina bagiriyor.uzun yolda kafa sisirir (kendi gorusum.bazilari sesi sevebilir)
    Ben aynı şekilde 151 km hıza çıktım. Orada doğal olarak bağırıyordu ama stabil gidelecek rahat hız asla 80-90 değil. Pulsar 120 km hızla çok rahat bir şekilde yol alabiliyor bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Bu arada daha önce de yazmıştım kaza yaptıktan sonra motordaki titreşim artmış gibi geliyor bunun için ne yapabilirim bir tavsiyesi olan var mı ?

Motosikleti
    Bandırmada akşam yemeği yiyoruz dadaş ibo kardeşle yolculuk bursa, yarın geri donuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Tekirdağ-bandırma-bursa-yalova-ıstanbul donuş yolu başladı, topçular feribottayım, motorcular etkinliği vardı sanırsam 20 den fazla motorcu Yalova girişindeydi.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns idi
    Kazada motor bağlntıları hasardan dolayı kasmış olabilir.
    Motor bağlantı civatalarının hepsini gevşet daha sonra hepsini sık.
    Titreşimin azaldığını bariz farkedeceğini umuyorum.!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Geçmiş sayfalarda bahsedilen: denge sönsörü zımbırtısı bendede cırıltı yapmaya başladı.!
    Garanatiden değiştirip sesi kesen oldumu....?
    Değişen yeni parça bi süre sonra tekrar cırıltı yapan oldumu merak ediyorum..?
    MFTaşkıran bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS

Merhabalar. Motorumu geçen hafta cuma günü teslim aldım. İlk motorum olduğu için bazı şeyleri merak ediyorum.
    Göstergede depo boş görünüyordu, depoyu fulledim yine boş görünüyor. Neden olabilir? Birde kısa far yanarken yine göstergede ışığı yanmıyor ama uzun yakınca uzun far göstergesi yanıyor. Plakayı delmemek için plakalık aldım oda küçük geldi yarın değiştiricem. Garanti belgesinde garanti onay tarihi olarak 26.022014 yazıyor teslim tarihi ise 11.12.2014 bunun sebebini bilen var mı? aksilikler bununla da bitmedi ruhsatta ilk muayene geçerlilik süresi 18.09.2017 yazıyor. İlk alımda 3 yıl olması gerekmiyor mu?

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    İyi akşamlar arkadaşlar.Bende on yıl kullandığım YBR'mden sonra pulsar aldım.Paylaşımları takip ediyorum,Ankara'dayım.Kazasız belasız emniyetli sürüşler dilerim.

Saygılar selamlar.

Motosikleti
    CB125e
    Motoru almak istiyorum ama 5-10k kilometreden sonra bütün hevesimi kaçıracak diye korkuyorum arkadaşlar (kronik sorunlar, servis sıkıntıları, motor sıkıntıları vs), sizce ne yapmak gerek

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı vlkn35ylmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/ayoXD7.jpg

Merhabalar. Motorumu geçen hafta cuma günü teslim aldım. İlk motorum olduğu için bazı şeyleri merak ediyorum.
    Göstergede depo boş görünüyordu, depoyu fulledim yine boş görünüyor. Neden olabilir? Birde kısa far yanarken yine göstergede ışığı yanmıyor ama uzun yakınca uzun far göstergesi yanıyor. Plakayı delmemek için plakalık aldım oda küçük geldi yarın değiştiricem. Garanti belgesinde garanti onay tarihi olarak 26.022014 yazıyor teslim tarihi ise 11.12.2014 bunun sebebini bilen var mı? aksilikler bununla da bitmedi ruhsatta ilk muayene geçerlilik süresi 18.09.2017 yazıyor. İlk alımda 3 yıl olması gerekmiyor mu?
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah,
    Benzin şamandırası arızalı olabilir bu yüzden boş gösteriyor olabilir, kısa far sürekli açık olduğundan göstergede ışığı yok normal yani, garanti onay tarihi bende de 2. ay yazıyor hepsinde aynı olsa gerek önemli olan teslim tarihi diye biliyorum, muayene tarihi hemen hemen 3 sene yapıyor zaten bir sorun yok yani. Yanlışlarım varsa düzeltin lütfen..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı omer58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah,
    Benzin şamandırası arızalı olabilir bu yüzden boş gösteriyor olabilir, kısa far sürekli açık olduğundan göstergede ışığı yok normal yani, garanti onay tarihi bende de 2. ay yazıyor hepsinde aynı olsa gerek önemli olan teslim tarihi diye biliyorum, muayene tarihi hemen hemen 3 sene yapıyor zaten bir sorun yok yani. Yanlışlarım varsa düzeltin lütfen..
    Teşekkür ederim. Kısa far gündüzleri de yanıyor öyle mi? Zaten farı kapatmayı bulamadım

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Motoru almak istiyorum ama 5-10k kilometreden sonra bütün hevesimi kaçıracak diye korkuyorum arkadaşlar (kronik sorunlar, servis sıkıntıları, motor sıkıntıları vs), sizce ne yapmak gerek
    Benim neredeyse 5000 olacak daha hiç hevesimi kaçırmadı ama bu tabi ki beklentilerle de alakalı. Hiç test sürüşü yapma şansın oldu mu ?

Motosikleti
    Farı kapatma gibi bir şansımız yok, dun ve bugün dadaş ibo kardeşle bursa yapmıştım toplam 750km ye yakın gezdik şu an 1536 km deyim bu 750km boyunca herhangi bir sorunla kalçılaşmadım. İlk bakım öncesi motor amortisorleri serti bakımdan sonra yumşamış geldi esneme müthiş.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farı kapatma gibi bir şansımız yok, dun ve bugün dadaş ibo kardeşle bursa yapmıştım toplam 750km ye yakın gezdik şu an 1536 km deyim bu 750km boyunca herhangi bir sorunla kalçılaşmadım. İlk bakım öncesi motor amortisorleri serti bakımdan sonra yumşamış geldi esneme müthiş.
    Böyle bir gezi bana da lazım motor şuan 420 km'de milletin sıkıştırmalarından tuhaf bakışlardan gına geldi bide ilk kez rodaj yapınca..
    Bu arada sizin benzin tüketimi ne alemde şuan, şamandıra tamiratından sonra değişim gösterdi mi?

Motosikleti
    CB125e
    Abi test sürüşü değil benim sıkıntım, aldıktan sonra üzmesin beni, konu titreşim hız falan değil yani sağlamlık

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Abi test sürüþü deðil benim sýkýntým, aldýktan sonra üzmesin beni, konu titreþim hýz falan deðil yani saðlamlýk
    29 gün ayrılıktan sonra eve geldim ve kontağı 29 gündür brandasının altında yatan pulsarima yaktim. Muhtemelen akü bosalmistir veya buji ler kurum bağlamış veya meme yapmıştır. Olmadı enjeksiyonda kalmış olan benzin tortu yapmıştır. Diye dusunceler içerisinde kontağı cevirdim. Nerden mi biliyorum?

Daha önceki Honda, Yamaha ve Suzuki marka motorlarim dahil hepsinde motoru yatirinca aynı sorunla katsilastim.

Bir aydır yatan motosiklette kontağı çevirdim:

Enjeksiyon viziltisi ile ekran bana hoşgeldin dedi ve maaşallah ( diyeyim ) ilk marşta çalıştı YOLA DEVAM
    MFTaşkıran ve Yurdukoru bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29 gün ayrılıktan sonra eve geldim ve kontağı 29 gündür brandasının altında yatan pulsarima yaktim. Muhtemelen akü bosalmistir veya buji ler kurum bağlamış veya meme yapmıştır. Olmadı enjeksiyonda kalmış olan benzin tortu yapmıştır. Diye dusunceler içerisinde kontağı cevirdim. Nerden mi biliyorum?

Daha önceki Honda, Yamaha ve Suzuki marka motorlarim dahil hepsinde motoru yatirinca aynı sorunla katsilastim.

Bir aydır yatan motosiklette kontağı çevirdim:

Enjeksiyon viziltisi ile ekran bana hoşgeldin dedi ve maaşallah ( diyeyim ) ilk marşta çalıştı YOLA DEVAM
    Pulsar bu 3 markadan ''kalite''diyosun...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)