Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Halkalı Arena Park yakınlarında Pulsar ci var mı? Arada Atakent içi turlamaya çıkıyorum. Acemiye yandaşlık eden olur mu acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bajaj dövizle satilsa daha iyi olacak. Bari ne odeyecegimizi biliriz. Her ay zam çok gıcık bir durum.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı fortunesv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Ürünün Hindistan'dan 4000 TL rayiç bedel üzerinden ithal edildiğini varsayarsak;
    Asya kıtasından ithal edildiği için %10 Gümrük vergisine
    200 cc olduğundan ötürü %8 ötv ödeniyor
    Toplam bedel üzerinden de %18 kdv ödeniyor.
    Nakliye giderleri, İşçi giderleri vs. falan hesaba katsanız bile toplam bedel 6000 TL'yi geçmiyor.
    Tabi firmaların bu tutumuna da çanak tutan biziz açıkçası.

Ben fuar zamanında 11500 TL'ye Duke 200 Abssiz modelini aldım. Aldığım fiyata göre aracımdan çok da memnunum açıkçası. Özellikle 2015 modellerin 13500-14000 dolaylarında piyasaya gireceğini düşünecek olursak. Aynı şekilde fuar döneminde 7500 lira üzerinden 2014 model pulsar alan arkadaşlar da aynı hislere sahiptir. Alanlara hayırlı olsun, kazasız sürüşler olsun. Ancak almayanlar da almasın. Firmaların bu kar güdümlü çalışma sistemine çanak tutmasınlar.

Edit: Tabi şunu da belirtmek lazım. Şirket Ceo'ları, Müdürler, Müdür Yardımcıları, Pazarlamacılar vs. maaşlarını, Arge çalışmalarını, bayi teşviklerini falan bu elde ettikleri kar üzerinden veriyor. Bunu açıklayabilecek de bir babayiğit yok nedense. Diyemiyorlar arkadaşım motosikletin sade giderleri bunlar bunun dışında sen benim nasıl maaş aldığımı sanıyorsun. Benim anlattığım kadar zor olmasa gerek.
    İdareci abilerimden anlayış bekliyorum.
    anlamadım ben. tabiki o kardan verecek çalışan maaşlarını nerden verecek başka.
    6000 tl maliyetle rafa koyulan malın 9000 tl ye satılması son derece normal bir durum.

Turkiye pazari cok kucuk 200 bin adet zaten kucuk yilda birde 7 bin TL uzeri motosiklet satisi cok daha dusuk.

Pazarin buyumesi sart yoksa bu fiyatlar onumuze hep cikacak.

Bize inazuma tadinda 7500 liraya satilacak kaliteli bir motosiklet lazim.Cok sayida satilacagindan eminim.

Pulsar fiyat olarak uygun olsa bile ortalama tujeticiye hitap etmediginden sert ve artcili kullanima uygun olmadigindan satis adedi belirli seviyede kalacaktir.

Ama inazumanin fiyati 7500 TL olsaydi ne okurdu sizce??

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye pazari cok kucuk 200 bin adet zaten kucuk yilda birde 7 bin TL uzeri motosiklet satisi cok daha dusuk.

Pazarin buyumesi sart yoksa bu fiyatlar onumuze hep cikacak.

Bize inazuma tadinda 7500 liraya satilacak kaliteli bir motosiklet lazim.Cok sayida satilacagindan eminim.

Pulsar fiyat olarak uygun olsa bile ortalama tujeticiye hitap etmediginden sert ve artcili kullanima uygun olmadigindan satis adedi belirli seviyede kalacaktir.

Ama inazumanin fiyati 7500 TL olsaydi ne okurdu sizce??
    ne olacağını biliyorsun :D ramazan pidesi kuyruğu :D
    emc2 bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım ben. tabiki o kardan verecek çalışan maaşlarını nerden verecek başka.
    6000 tl maliyetle rafa koyulan malın 9000 tl ye satılması son derece normal bir durum.
    Kardeş maliyet hesabında yanlışın var 6000 bin değil. Bajaj pulsar fabrika çıkış fiyatı 800 dolar, hindistan satış fiyatı 1410 dolar (88.000 rupi) (vergiler dahil), üzerine gümrük vergisi, ÖTV, KDV, nakliye ekle vs 5000 tlyi bulmaz. Şuan mobil deyim istersen linkleri atarım sana.
    Aka bunu beğendi.

haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj dövizle satilsa daha iyi olacak. Bari ne odeyecegimizi biliriz. Her ay zam çok gıcık bir durum.
    evet dövizle verilebilir fiyatlar, ancak şöylede bir durum var. mesela ben 24 Temmuz 2014 te aldığım pulsar o günkü kur fiyatları ile 3504 dolar iken bugünkü pulsarın son zamlı fiyatı ve bu günkü kur üzerinden hesaplandığında 3452 dolar yapıyor.Böyle bakıncada Pulsara zam yapılmamış ta 52 dolarlık indirim yapılmış gibi duruyor... bende o zaman bu nasıl iş arkadaş bunlar dövizle almıyorlarmı bu motorları neden dolar kuru yükseldikçe bunlar fiyatı düşürüyor mu demem lazım yada arkadaş bunlar motoru o kadar düşük fiyata alıyorlarki türkiyedeki operasyon faaliyetleri için motorun fiyatına ekledikleri kar marjı çok yüksek olduğu için ve bu faaliyetler TL cinsinden olduğu halde bizden dolar cinsinden para aldıklarından kur yükseldiğinde biraz daha insaflı davranıp bizim kar marjımız TL bazında aynı kalsın diyip motorun fiyatını dolar üzerinden düşürüdüler mi demeliyim...karışık işler bunlar...

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Slm arkadaşlar,aldığım benzini 1094.6 km den buyana kayıt ediyorum, Ort yakıt km'de 18 kuruş yapılan yolun yüzde seksen beşi 7000-9500 devir aralığında yapılmıştır. Sizce yakıtı normal mi? 1 lt benzinle 25 km yol yapmış oluyorum. Uzun yolda kuçük cc de benzin tasarrufu denen bir şey olmuyor malesef. Galiba bana en az 500 cc lik bir motor gerek ama nasıl alcağız :( Sizin yakıt değerleriniz nasıl?

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    motorum 10 bın km de hep ısık yanınca fullluyorum depoyu hep 10 lt alıyor 10 lt ıle 300-320 km yol yapıyorum 10.lt benzın ortalama 45 tl desek km de 0,14 krs gıbı bır rakam cıkıyor bu performansa gore bence gayet ıyı...

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum 10 bın km de hep ısık yanınca fullluyorum depoyu hep 10 lt alıyor 10 lt ıle 300-320 km yol yapıyorum 10.lt benzın ortalama 45 tl desek km de 0,14 krs gıbı bır rakam cıkıyor bu performansa gore bence gayet ıyı...
    merhaba motoru genelde kaç bin devirde kullanıyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba motoru genelde kaç bin devirde kullanıyorsunuz?
    merhaba ismo61 .%80 yuksek devırde kullanıyorum ıstanbul sehır ıcı dur kalk trafıkte yım hep. yanı bırazdaha dıkkatlı kullansam daha az yakıcak emınım ...

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ismo61 .%80 yuksek devırde kullanıyorum ıstanbul sehır ıcı dur kalk trafıkte yım hep. yanı bırazdaha dıkkatlı kullansam daha az yakıcak emınım ...
    peki hocam yakıttaki bu farklılık neden olabılır? sizin soylediğiniz değerleri motorum rodajda iken 7000 deviri geçmeden kullanırken yakalıyordum fakat şuanda genelde uzun yol 6. vites 7000-9500 devir aralığında kullanıyorum ve yakıt malesef 18 kurus gorunuyor son 1000 km dekı kullanımım.

Motosikleti
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki hocam yakıttaki bu farklılık neden olabılır? sizin soylediğiniz değerleri motorum rodajda iken 7000 deviri geçmeden kullanırken yakalıyordum fakat şuanda genelde uzun yol 6. vites 7000-9500 devir aralığında kullanıyorum ve yakıt malesef 18 kurus gorunuyor son 1000 km dekı kullanımım.
    arada cok fark yok demmekı benden daha agresıf kullanıyorsunuz bundan olabılır...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    benimkide 17 kuruş yakıyormuş bayiden hesapladılarda ara ara gaz acıyorum uzuyorum normaldede 5000 - 6000 de vıtes buyultuyorum

:bus: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200NS
    sonax'ın parlatıcı ve pasta cilasını veya herhangi bir marka kullanan oldumu acaba? Ürün açıklamasında plasik aksamlarda kullanmayınız yazıyor. Grenaj da kullansam ne gibi sorun çıkabilir depo üzerinde çok hafif kılcal çizikler oldu bulaşık süngerinin sert tarafını sürtmem sonucu nasıl gidere bilirim acaba ?

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

Bugün E-5 Yenibosna yokuşunda bir pulsar kaza yapmiştı,ambulans'a konuldu durup bilgi alamadık :( biraz daha dikkatli olalim

http://s15.postimg.org/5ygbf28aj/P_2...3_142359_2.jpg
    motor bizim bir arkadaş onur abinin, kendisi iyi arkadaşlar.. ufak tefek sıyrıklarla atlattı. ama sanırım motorun durumu pek iç açıdı değilmiş. neyse cana gelmedi çok şükür.
    maktama, AttilaXtreme ve meki 60 bunu beğendiler.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Kaza yapan arkadaşa büyük geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin o bir şekilde halledilir. Benim bir sorum olacak okuyup cevap veren herkese şimdiden teşekkürler. Ben 5000 bakımını 4500 de falan yaptırdım şimdi anahtar simgesi çıkıyor servisi hatırlatmak için onu nasıl kapatabilirim ? Kullanma kılavuzuna baktım ama orada yazmıyor nasıl kapatacağımız.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan arkadaşa büyük geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin o bir şekilde halledilir. Benim bir sorum olacak okuyup cevap veren herkese şimdiden teşekkürler. Ben 5000 bakımını 4500 de falan yaptırdım şimdi anahtar simgesi çıkıyor servisi hatırlatmak için onu nasıl kapatabilirim ? Kullanma kılavuzuna baktım ama orada yazmıyor nasıl kapatacağımız.
    Kardes sanirim iki tusatan birine iki uc saniye basinca sonuyor. Zor degildi dene birisi sondurecek.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    [QUOTE=agrasiwe;3588276]Kardes sanirim iki tusatan birine iki uc saniye basinca sonuyor. Zor degildi dene birisi sondurecek.[T
    Teşekkürler cevap için yarın denerim olmadı servisi ararım buraya yazayım belki daha önce yapmışsa söyler diye.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Mod tuşuna 2 saniye kadar bas sonra TRIP2 modunu seç daha sonra Mod ve Set tuşlarına aynı anda basılı tut sönecektir
    MFTaşkıran bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)