Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı co2fix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook sayfasında bir arkadaşın başına gelmiş antalyada sanırım arka lastiği tornacıya götürmüşler ve atık ( hafif yamuk ) çıkmış.Arka jant ve disk i garantiden değiştirmişler ve sorun çözülmüş.Resmen arka frene basmaya utanıyorum sıfır motordan bu ses cıkıyo çok pis
    o zaman bızım aractada aynı sıkıntı var o zaman cunku ben yuksek suratte hafıf yalpalama hıssedıyorum motor naked dıye ruzgar yapıyo herhalde dıyodum ama lastık yamuksa oda yapar bak sımdı hıc aklıma gelmıyen sey cıktı ortaya ben en ıyısı servıse gıddım de bı ıyıcene baktırıım .... bıde benım arac fren yapınca ses yapmıyo dusuk suratte gıderken vonk vonk dıye ses gelıyor balatadan sen fren basmaya utanıyorum demıssınde ondan yazdım bunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bızım aractada aynı sıkıntı var o zaman cunku ben yuksek suratte hafıf yalpalama hıssedıyorum motor naked dıye ruzgar yapıyo herhalde dıyodum ama lastık yamuksa oda yapar bak sımdı hıc aklıma gelmıyen sey cıktı ortaya ben en ıyısı servıse gıddım de bı ıyıcene baktırıım .... bıde benım arac fren yapınca ses yapmıyo dusuk suratte gıderken vonk vonk dıye ses gelıyor balatadan sen fren basmaya utanıyorum demıssınde ondan yazdım bunu
    bide bisey sorucam arkadaslar bu jant yamuklugunu ılla tornacıdamı tespıt edıcez servıs anlamazmı yamuk oldugunu ben servıse baymoto ya gıdıyorum onlar dıske ve balataya baktı bı yamukluk gormedıler veya farkına varmadılar cunku ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar200NS Ninja300
    merhaba arkadaşlar bende yeni aldım pulsar ı kapalı park sorunum var tavsiye edebileceğiniz branda varmıdır veya ebatları nasıldır neye göre bakmak gerek branda

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı torehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar,
    Bende yeni bir pulsarla aranızdayım. İzninizle bir konuya değinmek istiyorum. Bajaj ın web sitesinde ki kullanım klavuzunda; yan ayaklığın yalnızca kısa süreli parklarda kullanılması, uzun süreli parklarda ise orta sehpanın kullanılması gerektiği belirtiliyor. Ancak benim motosikletimde orta sehpa mevcut değil. Bu durumu firma yetkililerine mail olarak belirttim ancak tarafıma dönüş yapılmadı.
    İşin özü sizce yan ayaklık ne kadar sağlıklı veya farkı bir çözüm bulmam gerekli mi?
    ben orta sehpa taktırdım ama o sehpaya güvenip motoru kendi haline bırakmam çok dik duruyor sanki hafif meyilli yolda yürüyüp gidecek gibi yan sehpa daha güvenilir bence orta sehpayı sadece motoru temizlerken zincir dişli bakımı yaparken kullanıyorum zaten amacımda buydu
    Pashapache bunu beğendi.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı karal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende yeni aldım pulsar ı kapalı park sorunum var tavsiye edebileceğiniz branda varmıdır veya ebatları nasıldır neye göre bakmak gerek branda
    Hayırlı olsun, evinizin önünde olmasada bence yakınında kapalı biryer bulabilirseniz daha iyi olur bence,branda hakkında bilgim yok ama tavsiyem budur.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı karal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...z_47383.html#0

Benim de senin gibi kapalı park sorunum var. Ben daha yeni(15'inde geldi dün kullanabildim) bunu aldım. L bedeni. Tam kapatıyor, lastiklerin en altına kadar, hatta bir miktar büyük ancak yan çantaları alıp taktığımda "cuk" diye oturacaktır diye düşünüyorum. Ankara dün akşam yağmurluydu. Sabah kuru motora binmek ayrı keyif :D Sıkı yağmurda nasıl olacak ileriki günlerde görücez artık.

Bununla birlikte şu yağmurluğu aldım, rengi sitede göründüğü gibi parlak değil,biraz soluk bir kırmızı(hatta koyu pembeye doğru kaçıyor gibi, benim için sıkıntı değil).
    http://www.feyizoglu.com/Yagmurluk-A...m_48728.html#0

Bugün işimi fazlasıyla gördü. Ancak şu linkteki yorumları okuyun derim yağmurluk hakkında(tabi öyle birşey almak isterseniz)
    http://www.enduroist.com/forum/showt...-tercihleriniz

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kayma sonrası gemileri yakıp (para hususunda) lastikleri değiştirdim arkadaşlar.
    500 tl ye metzeler lasertec marka lastik aldım.
    motolastik.com firmasından
    dükkanları izmirdeymiş , gittim taktırdım hemen.

50 tl de takma bedeli verdim. ama profosyonel çalışıyorlar , haketti o parayı. balansını falan makinalarla yaptılar güzelce.

150 km rodajı var şimdi , sonrasında yorumlarımı yazacağım..
    maktama, AttilaXtreme ve gelebek bunu beğendiler.

Motosikleti
    KLX
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayma sonrası gemileri yakıp (para hususunda) lastikleri değiştirdim arkadaşlar.
    500 tl ye metzeler lasertec marka lastik aldım.
    motolastik.com firmasından
    dükkanları izmirdeymiş , gittim taktırdım hemen.

50 tl de takma bedeli verdim. ama profosyonel çalışıyorlar , haketti o parayı. balansını falan makinalarla yaptılar güzelce.

150 km rodajı var şimdi , sonrasında yorumlarımı yazacağım..
    Hayırlı olsun yeni lastikler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben belki bunun ikinci elini alabilirim hersey bana bagli olmadigi icin ,ikinci el alirsam lastik felanda deistiririm dert olmaz, bir tane buldum fakat rodaji uzun yolda yapilmis genelde ,adam baska ilden almis kendi iline gitmis felan ama sakin kullandigini soyluyor fakat iste ilden ile gitmis tam hatirlamiyorum hangi illeri soyledi. 2.000 kmde motor ,cok uzak iller degil izmir istanbul gibi bi mesafeydi. Bi sorun cikarmi sizce boyle uzun yolda yapilan rodajli bi motorda ?

Şu yazıma yorum yapacak yok heralde :
    MD.Murat bunu beğendi.
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

bide bisey sorucam arkadaslar bu jant yamuklugunu ılla tornacıdamı tespıt edıcez servıs anlamazmı yamuk oldugunu ben servıse baymoto ya gıdıyorum onlar dıske ve balataya baktı bı yamukluk gormedıler veya farkına varmadılar cunku ...

Facebook grup sayfasında yazanı söyledim ben bir incele istersen arkadaşta aynı konudan mağdur muş servis birşey yok demiş durumu kuralkan yetkililerine bildirince ilgilenmişler ve lastikte atıklık oldugu tespit edilmiş garantiden değişim yapılmış.Bendeki sıkıntı ik kalkarken vug vug yapması düşük hız da yapması ve frene hafif bastıgımda yapması biraz daha sertleşince frene basmam ses kesiliyor ama ilk basışta vonk vonk çok pis bir ses çıkıyor işimden dolayı servise gidemedim cmts fırsatım olursa göstermeyi planlıyorum

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Hocam fiyat onemli.6000 den fazlaysa ben olsam 0 alirdim.(ki aldim yani )

Onun disinda motor bas beni diye bagiriyorken uzin yolda basmadim diyorsa brnce cok inanmamak daha dogru olur.
    Be normal roda doneminde uzun yolda sakaryadan 500 km de ciktim bursada 800
    Km deyken otobansa yoldan ciktim top speedi gordum insan isterbistemez basasi geliyor.

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS

Bana kalırsa ve bildiğim kadarı ile rodaj uzun yolda sabit hızlarda yapılmaz. İşi bilen kişilerde gaz ı yükseltip alçalt derler sabit degerde tutmaki motor parçaları set yapmasın. bildiğim kadarı ile (yanlışsam düzeltin) en iyi rodaj belirenen hız ve devir aralıklarında şehir içi yapılandır. sürekli sabit hızda uzun yolda yapılan rodaj hakkında sağlıklı değil denmişti.
    volkan42 bunu beğendi.

Motosikleti
    KLX
    Teşekkür ederim.

karal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar200NS Ninja300
    Hayırlı olsun, evinizin önünde olmasada bence yakınında kapalı biryer bulabilirseniz daha iyi olur bence,branda hakkında bilgim yok ama tavsiyem budur.
    evimin altında kaldırıma çıkarıyorum fakat yağmur şiddetti olunca ve kaldırım kenarına araba park edilince maalesef yağmur etkisinde kalıyor tamamen şuan tamamen kapalı bir alan bakıyorum artık dükkan iş yeri neresi olursa uygun bir yer bulunca oraya park ederim ilerde

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...z_47383.html#0

Benim de senin gibi kapalı park sorunum var. Ben daha yeni(15'inde geldi dün kullanabildim) bunu aldım. L bedeni. Tam kapatıyor, lastiklerin en altına kadar, hatta bir miktar büyük ancak yan çantaları alıp taktığımda "cuk" diye oturacaktır diye düşünüyorum. Ankara dün akşam yağmurluydu. Sabah kuru motora binmek ayrı keyif :D Sıkı yağmurda nasıl olacak ileriki günlerde görücez artık.

Bununla birlikte şu yağmurluğu aldım, rengi sitede göründüğü gibi parlak değil,biraz soluk bir kırmızı(hatta koyu pembeye doğru kaçıyor gibi, benim için sıkıntı değil).
    http://www.feyizoglu.com/Yagmurluk-A...m_48728.html#0

Bugün işimi fazlasıyla gördü. Ancak şu linkteki yorumları okuyun derim yağmurluk hakkında(tabi öyle birşey almak isterseniz)
    http://www.enduroist.com/forum/showt...-tercihleriniz
    verdiğin linkteki olduysa senin motora bende alayım en azından yağmur görmesin yeter

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    brandayı öyle sitelerden almayın sirkeciye gidin orda 50 tlyede var 30 tl yede seçim sizin
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Plaka ve ruhsatıda çıkardım bugün. Sigorta Ergo dan 60 tl. Takipçi zart zurt hepsi 350 tl kadar tuttu.

Motosikleti
    KLX
    Alıntı mertekina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brandayı öyle sitelerden almayın sirkeciye gidin orda 50 tlyede var 30 tl yede seçim sizin

Adam nerde yaşıyor bi bak istersen
    maktama bunu beğendi.
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Adam nerde yaşıyor bi bak istersen
    bakmamışım

ozaman internet yardımı ile alıcan başka yolu yok
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

sedat0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 150
    samsunlu centil 40 diye rumuzlu bir arkadaş vardı eşiyle avrupa turuna çıkan hiç gözükmüyor yorumlarını merak ediyoruz sattımı yoksa pulsarı

kardeşler motorsikletcılıgı bıraktım.Bısıkletımın kılıt mekenazımasını arastırırken denk gelen bır vıdeoyu paylaşmak ıstıyorum. Amma dogrudur ama şov amaclı cekılmıs bir vıdeo alabılır. zamanında bende motor almadan once uzun sure arastırma yapan bırı olarak vıdeoyu kayda deger buldum. Bunu forumu takıp eden Ekram beyde degerlendırırse sevınırız. Sızlere kazasız belasız surusler diliyorum

dyavol-77 bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Arkadaşlar bu denge sensörü sesi nasıl bir sestir acaba
    biraz anlatabilirmisiniz

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Değerli forumdaşlar;
    Yarın allah nasip ederse HATAY'daki pulsar grubumuz ile geziye çıkacağız, katılmak isteyenler 507 317 92 48 bana bu numaradan ulaşabilirler. Hayırlı akşamlar.
    tekoklava bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)