Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @milorad ; bu vida somun takımı için servise de gerek yok ayrıca, Bauhaus'da her türlüsü mevcut. Takarken vida ve somun başlarına göre iri pul da takmanı öneririm, daha mukavemetli olur. Bir de özellikle açıkta kalacak bölümlerin korozyonuna engel olmak için ince makine yağı ile yağlamakta fayda var. Sonradan sökmesi de pratik olur.

Bir süredir yazamadım yurt dışında olduğum için, kısa bir genelleme yapayım ;

EGZOST için ; tek silindir, 197 CC , bu sıkıştırma oranlarında ses konusunda mucize beklemeyin derim. En verilmi sonuç boru içindeki susturuculardan en dipteki ya da ortadakinin iptali ya da kaynakla delinmesi ile alınabilir. Her halikarda düşük devir ve rölantide tok, yükseldikçe daha tiz bir "gürültü" çıkartır. Ben ses işine harcayacağım parayı, yeni motor için biriktirenlerdenim.

LASTİKLER ; fabrika lastiklerinden çok güzel SAKSI olur. En kısa sürede ve ilk fırsatta değişmek, sürüş güvenliği için son derece önemlidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @Milorad13 Normalde hiçbir şey sökmeden orjinal vidalar ile çantalarını vidalayabilmen lazım. Ancak çantaları çıkarttığın zaman da o vidalarla kullanamazsın. Çünkü bu defada arada demir aparat ve çantalar olmadığından çamurluğun içine lastiğe doğru vida uzun kalıyor. Sen ikinci el aldıysan bir önceki sahibi çantalar ile kullanmadığı için vidalar lastiğe sürtüp tehlike oluşturmasın diye uçlarını kestirmiş olabilir. Sıfır aldıysan da aldığın yer bunu yapmıştır. Bu durum aslında kötü değil senin için iyi bile olmuş. Zira farketmeyecek ve bir çukurda lastiğin patlamış bile olabilirdi. Tüm aparatlarını kullanarak takmak istiyorsan diğer arkadaşların da bahsettiği gibi herhangi bir nalbur ya da servise uğraman gerekecek.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Nalburdan gittim aynı vidaların 2 cm uzunlarindan aldım pulda aldım 10 tane.. Bu vidalar krommus. Aldığım yerde krom yoktu normal aldım paslanirsada wd40 la felan çözücez artık sokulmesse..
    Normalde çantaları ve cami takılmış halde motor hoşuma gitmiyordu.. Kış geldi diye onlarıda takayım dedim..
    Bu kadar uğraştirmasinin tek sebebi avcılar berk motorun motoru sıfır aldığımda çantaları vermeyi unutması, 1 ay sonra anca vermesi, uzun vidalarıda vermemiş olması....
    Tekrardan herkese teşekürler mesajları için... Birkez daha iyi kide böyle yararlı bir başlık ve böyle yardımsever insanların olması beni mutlu etti.. 😊😊😇

Not : çantaları takıncada başka bi heybetli güzel duruyormuş bizim motorlar ☺bir süre böyle devam...

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Kuba yzısını silmekle ilgili paylaşım vardı bulamadım acaba seleye zarar mı verdi ? Aseton ve benzin hatırlıyorum ama yöntem tam aklımda kalmamış

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı bay mechanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba yzısını silmekle ilgili paylaşım vardı bulamadım acaba seleye zarar mı verdi ? Aseton ve benzin hatırlıyorum ama yöntem tam aklımda kalmamış
    doğrudur.ilk aseton sonra kolonyalı mendille temizleyin iz kalmaz.benzinlede olur ama aseton daha etkili.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Seledeki yazı en hızlı selülozik tiner ile çıkar. Bir beze tiner döküp hızlıca sildikten sonra deri parlatıcı ile o bölgeyi beslemek gerek yoksa matlaşır. Silerken de tineri hiçbir yere damlatmamak önemli. Bu yolla toplam işlem 5 dk sürer.
    burakcvck bunu beğendi.

BonezCrusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Merhaba Arkadaşlar;
    Havaların soğumasıyla beraber lastiklere güvenememekteyim, artık değiştirmenin vakti geldiği hatta geçtiğinin kanısındayım , bu bir iki hafta içerisinde taktırmam gerekiyor , malumunuz bizim motorun birebir ölçülerinde lastik üretimi yokmuş michelin'in konuya eski sayfalarda değindik diyeceğinizi biliyorum belirtilen ölçü 120/80/10 ve 140/70/15 diye hatırlıyorum. (ancak durum biraz farklı ) Benim sorum ise arka lastiği biraz daha genişletip artan yol tutuşunun aldığı torkun arka veya ön dişliyi değiştirerek minimize etme şansımızın olup olmadığı ? Konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var, tavsiyeleriniz doğrultusunda faaliyete geçeceğim ve geri bildirimde bulunacağım. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı BonezCrusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;
    Havaların soğumasıyla beraber lastiklere güvenememekteyim, artık değiştirmenin vakti geldiği hatta geçtiğinin kanısındayım , bu bir iki hafta içerisinde taktırmam gerekiyor , malumunuz bizim motorun birebir ölçülerinde lastik üretimi yokmuş michelin'in konuya eski sayfalarda değindik diyeceğinizi biliyorum belirtilen ölçü 120/80/10 ve 140/70/15 diye hatırlıyorum. (ancak durum biraz farklı ) Benim sorum ise arka lastiği biraz daha genişletip artan yol tutuşunun aldığı torkun arka veya ön dişliyi değiştirerek minimize etme şansımızın olup olmadığı ? Konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var, tavsiyeleriniz doğrultusunda faaliyete geçeceğim ve geri bildirimde bulunacağım. Şimdiden teşekkürler.
    lastikleri değişin,michlein city grip tavsiyemizdir ancak sizin söylemiş olduğunuz arka lastiği geniş tutayım dişlilerle oynayayım olayı fantezidir,iş görmez sl200de.Yaparsanızda çok negatif etki alırsınız.Temizi lastik değişimi yapın yolunuza bakın.

NOT: disli değişimi tek başına sağlıklı olmaz,söz gelimi zinciriniz koptu diyelim,yenisini alıp direkt takmanız problem yaratır,bunun yerine ön ve arka dişliyide komple değişmeniz gerekir.Aynı olay dişliler içinde geçerli,olduda dişlilerde problem oldu,ön ve arka dişli ile beraber zinciride değişmeniz lazım aksi halde performans düşer ve aktarma dişlileri ile zincir ömrü kısalır.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Lastikler için sayfa 106, 24 Kasım, 01:26 görsel olan mesajdaki lastikler SL200'e tam uyumludur, takılırken lastiğin iç lastiksiz yani tubeless yapıp, tubeless L sibop takmak kullanım kolaylığı sağlar. Güncel maliyetinin 600 TL civarında olması muhtemeldir. Eski lastikleri bahçede saksı olarak kullanmak uygundur
    Bol para harcamak istiyorsanız aynı ebat alternatifleri için bütçe 1.100-1.200 olur sanırım. Hasanpaşa, Zenn Motor işçilik ve lastik raf ömrü açısından iyi bir seçenektir.

Arka lastiğin genişletilmesi yol tutuşunu arttırmaz, tam tersine zayıflatır. Bu güçte bir motorun dişli ölçüleriyle oynamak tork üzerinde kayda değer bir etki sağlamaz, yalnızca sürücüde plasebo etkisi yaratır. Kendi adıma tavsiye etmem. Yine de değişmeyi düşünürseniz, ön/arka dişli + zincir değişmeli; ki yeni dişli eski zincire uyum sağlamadığı için aşınma yapmasın.

FredericB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhaba elcikleri değiştirmek istiyorum. Motosikletin üzerinde ki orijinal elcikleri gerçekten hiç sevmiyorum. Sizden istediğim SL'a uyacak bildiğiniz elcik varmı?

Motosikleti
    Alıntı FredericB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba elcikleri değiştirmek istiyorum. Motosikletin üzerinde ki orijinal elcikleri gerçekten hiç sevmiyorum. Sizden istediğim SL'a uyacak bildiğiniz elcik varmı?
    aliexpress.com dan 25 cm (1") elciklerden istediğinizi seçebilirsiniz.sitede chopper grips diye aratırsanız zevkinize uygun modeller bulabilirsiniz.

Ancak şunuda eklemeliyim,bu universal elciklerin orjinal elciklere göre boşluk aralığı biraz fazladır,yani taktığınız zaman çok boşluk var hissiyatı yaşabilirsiniz ama bu eliniz alışınca problem teşkil etmiyor.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Arkadaşlar http://www.motomaxonlineshop.com/ da yeni üyeliğe ve 100tl üzeri alışverişe %30 indirim var. Ben motul yağları doldurdum bilginize!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Aliexpress demişken, montajlarını tamamladığım ön ve arka uyarı ışıkları ve sis farının resimlerini sizlerle paylaşayım dedim...

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @joviden ; güle güle kullan. Bir de ana far ampulünü LED yaparsan tamamen beyaz ışık daha uyumlu olacak gibi

Merhabalar

Dün motosikleti teslim aldim bu gece Kıbrısa geçiyorum. Ilk motorum ve bütün beklentilerimi karşıladı. Forumda boylesine yardimci olan ShadowMaster, Blackghost ve diger arkadaslara kendi adima tesekkur ederim.

Motosikleti
    güle güle kullan,kazasız sürüşler dilerim.

Eyvallah, teşekkür ederim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Hergul ; hayırlı olsun, keyifli uzun sürüşler

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Hayirli olsun!

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    İyi akşamlar. Uzun zamandır motorumu çantaları olmadan kullanıyordum ancak sırt çantasının yetmemesi üzerine en azından kitap vs ufak şeyleri koymak için ince (normal yanında verilen kadar kalın olmayan) tek tarafa üçgen bir çanta düşünüyorum. Aklımda aşağıdaki gibi lastiğin yanına ya da biraz önüne düşünüyorum. Superlight200 için bu uygun mudur yapılabilir birşey midir?

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja &uact=8&ved=0ahUKEwi4kLC-gc3JAhXE-g4KHUm7CKMQjhwIBQ&url=http%3A%2F%2Fvtwinbiker.com% 2FChopper_Bag%2Fchopper_bag.html&psig=AFQjCNE_db1G FgL0mXt9S7BCnipyjU7HlA&ust=1449689158658282

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja &uact=8&ved=0ahUKEwjVp4LLgc3JAhUFig8KHftVBHEQjhwIB Q&url=http%3A%2F%2Fwww.sideroadcycles.com%2FImport edMotorcycles%2FLeatherworks%2F312_Chopper_Bag.htm l&psig=AFQjCNE_db1GFgL0mXt9S7BCnipyjU7HlA&ust=1449 689158658282

Motosikleti
    linkler görünmüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)