Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı mikail06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi kaç gün önce 4 bin de br süperlight 200 aldım motor çok güzel benimde ilk motorum ama aldığım arkadaş egzozu açtırmış yada deldirmiş neyse artık çok aşırı bi ses çıkıyor yani 5 bin devire kadar felan fena değil kabul edilebilir ama sonrasında ben rahatsız oldum ki ben çok gürültü (en azından orjinalinde olmayan)sevmeyen birisiyim bu egzozu tekrar kapattırabilirmiyim ? bunun bir tedavisi varmıdır yani tekrar kapattırsa bi sorun olurmu çünkü kimileri az yakar çok yakar yada performans düşer vibrasyon artar tarzı şeyler söylüyo bu egzoz işlemlerinde bilgisi olan yanıtlarsa müteşekkir olurum
    egsoz içi susturucu taktıracaksınız,muhtemelen önceki kullanıcı susturucuları fazla delmiş,bir egsozcuya gidip egsozları söktürüp içlerini boşaltıp tekrar uygun bir şekilde susturucu kaynak edilmesi ile sorun çözülür.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BonezCrusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Alıntı mikail06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi kaç gün önce 4 bin de br süperlight 200 aldım motor çok güzel benimde ilk motorum ama aldığım arkadaş egzozu açtırmış yada deldirmiş neyse artık çok aşırı bi ses çıkıyor yani 5 bin devire kadar felan fena değil kabul edilebilir ama sonrasında ben rahatsız oldum ki ben çok gürültü (en azından orjinalinde olmayan)sevmeyen birisiyim bu egzozu tekrar kapattırabilirmiyim ? bunun bir tedavisi varmıdır yani tekrar kapattırsa bi sorun olurmu çünkü kimileri az yakar çok yakar yada performans düşer vibrasyon artar tarzı şeyler söylüyo bu egzoz işlemlerinde bilgisi olan yanıtlarsa müteşekkir olurum

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar ;
    Forumu ve sayfayı uzun süredir takip etmekteydim , bende 15000 km'dir bilfiil sl 200 kullanmaktayım , sayfanın bu ara biraz durgunlaştığı hissiyatına kapılıp üyeliğimi aktifleştirme kararı aldım.
    Mikail Bey; egzoz kısmına değinmek gerekirse şuan aktif olarak kullandığım motorumum egzoza ait son susturucu sacını bende açtırdım uzun süredir bu şekilde kullanmaktayım ve gayet memnunum, standart 200 lük bir motordan iyi ve tok bir sesi olduğu kanısındayım ,bence motoru birkaç gün önce almış olmanızdan dolayı kulağınızın alışmadığı için ses fazla gelmekte,hatta ben motoru ilk aldığım zaman (egzoz kapalı, orginal şekilde) o ses bile fazla gelmişti , ancak kulak zamanla alıştı , motor ve ses oranını değerlendirince malumunuz egzoz açıldı, son susturucunun iptali ile ses artıyor hem fikiriz,trafikte bilhassa araçlar içinde yüksek ses ile müzik dinleyen veya telefonla konuşan sürücüler de işin içine girince trafikte önce sizin farkındalığınız için bir artı olmakla beraber bir süre sonra alışıcağınızı ve sizin için sorun teşkil etmeyeceğine inanmaktayım.
    İyi Forumlar Dilerim.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Egzosu nasıl açtığınız hakkında biraz bilgi alsak? Kaç delik açtınız? Kaçtık maktap ucu kullandınız? Belki bir video?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:57 ----------

Çakar ampül kullanmadım ama üçgen şeklinde çakar lambalar var F1 Çakar diye geçiyor. Onları tavsiye ederim, stoplar açıkken devamlı yanıyor, frene bastığınızda çakmaya başlıyor

Egzozu açtıran arkadaşlar bir Video atabilirmi? Benim bir arkadaşım da 2006. Model keeway 150 var ve egzozun birini açtırmasına rağmen çok tok ve güzel bir sesi var ancak sl200 lerde egzoz açtırıldığında aynı sesi vermediğini gördüm yada benim gördüklerim oyleydi Video atarsanız çok makbule geçer bende açtırmayı düşünüyorum

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı BonezCrusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Merhaba Arkadaşlar ;
    Forumu ve sayfayı uzun süredir takip etmekteydim , bende 15000 km'dir bilfiil sl 200 kullanmaktayım , sayfanın bu ara biraz durgunlaştığı hissiyatına kapılıp üyeliğimi aktifleştirme kararı aldım.
    Mikail Bey; egzoz kısmına değinmek gerekirse şuan aktif olarak kullandığım motorumum egzoza ait son susturucu sacını bende açtırdım uzun süredir bu şekilde kullanmaktayım ve gayet memnunum, standart 200 lük bir motordan iyi ve tok bir sesi olduğu kanısındayım ,bence motoru birkaç gün önce almış olmanızdan dolayı kulağınızın alışmadığı için ses fazla gelmekte,hatta ben motoru ilk aldığım zaman (egzoz kapalı, orginal şekilde) o ses bile fazla gelmişti , ancak kulak zamanla alıştı , motor ve ses oranını değerlendirince malumunuz egzoz açıldı, son susturucunun iptali ile ses artıyor hem fikiriz,trafikte bilhassa araçlar içinde yüksek ses ile müzik dinleyen veya telefonla konuşan sürücüler de işin içine girince trafikte önce sizin farkındalığınız için bir artı olmakla beraber bir süre sonra alışıcağınızı ve sizin için sorun teşkil etmeyeceğine inanmaktayım.
    İyi Forumlar Dilerim.
    öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler bilmiyorum belki dediğin gibidir o yüzden fevri davranmayıp bi kaç hafta bekleyip duruma göre hareket etmeye karar verdim ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egsoz içi susturucu taktıracaksınız,muhtemelen önceki kullanıcı susturucuları fazla delmiş,bir egsozcuya gidip egsozları söktürüp içlerini boşaltıp tekrar uygun bir şekilde susturucu kaynak edilmesi ile sorun çözülür.
    Teşekkür ederim cevabın için bu çok külfetli bişeymidir aceba yani tahmini ne kadar tutar ?

Hüso Ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim eksoz açık. Eskişehir sanayide bu işlerle uğraşmayı seven bi abimiz vardı ona götürüp yaptırmıştım. Güzel ses istiyorsan içini boşaltmak lazım delik falan iyi olmaz demişti. Yanılmıyorsam 3 tane perde gibi bişey var onların ikisini söktük. 5 bin devire kadar güzel tatlı bi ses çıkıyor chopper geliyo diye bağırıyor ama sonrasında çok ufak apaçi mobiletine bağlıyor Işıklarda durduğunuzda verdiğiniz ara gaz ile aldığınız sese doyamazsınız.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    herkese merhaba
    bugün motora yan çantaları takmak istedim. fakat yan demirdeki vidaları söküp çantanın oturduğu demirleri beraber takınca vida kısa geliyor ,çamurluğun içindeki somuna yetişmiyor. o demiri koplme çıkarmamız mı gerekiyor çantaları takmak istediğimizde acaba ? evirdim çevirdim bir türlü vidaları yetiştiremedim çünkü..
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Alıntı Hüso Ç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eksoz açık. Eskişehir sanayide bu işlerle uğraşmayı seven bi abimiz vardı ona götürüp yaptırmıştım. Güzel ses istiyorsan içini boşaltmak lazım delik falan iyi olmaz demişti. Yanılmıyorsam 3 tane perde gibi bişey var onların ikisini söktük. 5 bin devire kadar güzel tatlı bi ses çıkıyor chopper geliyo diye bağırıyor ama sonrasında çok ufak apaçi mobiletine bağlıyor Işıklarda durduğunuzda verdiğiniz ara gaz ile aldığınız sese doyamazsınız.
    Aynen,bende bu şekilde bir sökme işlemi yaptırdım,ses olarak memnunum.Tabi açık egsoza alışmak lazım ancak düzeltmek istediğiniz zamanda içe tekrar filitre koydurmanız lazım.Fİyatlar çok pahalı değildir.50-80 tl arası bişey tutar.

@Milorad13

çanta ve giriş aparatlarını çekip paylaşabilirmisin acaba?

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Motorun yanında verilen orjinal çantalar ve altına gelen demirler.. Şuan yanımda değiller malesef.. Yarin paylaşırım ilk fırsatta..

Motosikleti
    orjinal çantalarda öyle bir şey olmaması lazım,siz çantaları montajlı almadınızmı motoru alırken? o demirler sabit kalacak çanta içinden monte edilecek,orjinal vidaların uymaması söz konusu değil,kısa kalmamalı

BonezCrusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Alıntı joviden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzosu nasıl açtığınız hakkında biraz bilgi alsak? Kaç delik açtınız? Kaçtık maktap ucu kullandınız? Belki bir video?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:57 ----------

Çakar ampül kullanmadım ama üçgen şeklinde çakar lambalar var F1 Çakar diye geçiyor. Onları tavsiye ederim, stoplar açıkken devamlı yanıyor, frene bastığınızda çakmaya başlıyor

Merhaba;

Egzoz açma konusunda benim yaptığım uygulama egzoz çıkışındaki son susturucuyu ve sacı almak oldu , açtırmayı düşünen arkadaşlara da tavsiyem de bu yöndedir , neden derseniz uygulamaya geçmeden önce egzozcu ile görüşmemin sonucu içini komple alırsak gürültü kirliliğinden ve motora zarardan başka bir şey olmayacağı yönündeydi, egzozun son susturucu iptalini aşağıda belirteceğim linki baz alarak uyguladım ancak egzoz beklediğimden fazla uğraştırdı desem yeridir, neden derseniz belki benim egzozun üretim serisinde belki hepsinde böylede olabilir ama videodaki gibi kolay çıkmadı,saç delme aparatlı matkap ile sacı kestikten sonra sökme kısmı susturucunun puntosunun sağlamlığından dolayı bir egzozcu arkadaşın dükkanına uğramakla son buldu. Tabi matkap ile birkaç delik açan arkadaşlarda var düşünen arkadaşlar için oda bir yöntem o konuda tavsiyem her nizami açılan delik sonrası sesi dinlemenizdir.
    İyi Forumlar
    Uygulamada örnek aldığım link: https://www.youtube.com/watch?v=Xr4mST7me6M

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

@Milorad13 Merhaba;

Civatanın kısa kalması garip gerçekten , sanayilerdeki hırdavatçılarda uygun ölçülerde rahatlıkla bulunabilme ihtimalin var , tabi paslanmaz olanları tavsiyemdir,İyi Forumlar.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    benim çantaları aldığım yer sonradan vermişti ellerinde yokmuş.. sizden ricam çantalarıyla beraber kullanan birisi fotoğraf atabilir mi demirin çamurluğa nasıl vidalı halde olduğunu görmem ve benimkilerle karşılaştırmam için.. şimdiden teşekkürler

bu arada çantalar bunlar, kafama takıldı eve çıktım tekrar bunun için
    not:blackghost abicim vidalar çanta içinden demirden geçip çamurluğa girecek onu az çok tahmin ettim ama .önceki mesajımda bulunan fotolarda görünen 3 vidalı olan demir parça elimde söktüğüm, o olunca mesafe uzuyor vida yetişmiyor.. onu takmadan direk çanta+taşıma demiri çamurluğa mı yapıştırılcak ? yarın tekrar uğraşıcam öyle böyle takıcam bu çantaları

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    çantanın vidalama yerleri zaten belli ama verilen vidalar kısa verilmiş.Sanayide uygun tipde vida bulabilirsiniz parada tutmaz zaten.Elinizdekini götürün boyut olarak uygun olandan birkaç tane alın,yedekdede bulunsun zira ilerde titreşimden vs düşen parça olursa sıkıntı çekmessiniz.Genelde en çok gevşeyen ve düşen parçalar bu vida somun takımı oluyor.

Tavsiye:orjinal çantalar yerine feyzioğlu gibi yerlerden hazır büyük çantalardan alıp demirleri kullanarakda takabilme şansınız var,orjinal çantalar biraz narin çantalardır,sert deri çantlar takma şansınız var,ben öyle kullanıyorum.Satmak istediğiniz zamanda orjinal çantaları takıp rahat satış yapabilir,eski çantalarıda yeni alacağınız motorunuza takabilirsiniz,o anlamda opsiyonunuz var.

https://youtu.be/bt116IjqikU
    Şu videodaki egsoz çok iyi arkadaşlar ama cesaret edemiyorum sorun çıkartır mi sizce

Motosikleti
    güzel egsoz ama bizim motora uymaz,orjinal egsoz sesini çok ararsınız.tek silindirli bir motor olduğu için sl200 komple açık egsoz iyi gitmiyor,orjinal egsozları şaşırtıcı derece kaliteli ve açılması sureti ile yapılan çalışmalarda videodaki sesden daha gür ve kalite ses veriyor.
    ben şahsen tavsiye etmiyorum.yapılırsada muhtemelen mobilet sesi alırsınız ki videoda da öyle geliyor ses zaten

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    merhaba tekrar bugün uğraştım çantaları takmak için ama yine hüsran :(

motorun üstünde şu resimde görülen ayrı parçanın üstüne motorlar beraber gelen vidalar..
    [IMG][/IMG]

o demiri komple soktüm solda daha büyük bir delik boşta kalıyor o zaman. şu fotoda görüldüğü gibi

yinede montaj yapmak için zorladım aradan böyle gözüküyor. vida çantanın içinden taşıma demirine ordan çamurluğa giriyor.
    [IMG][/IMG]

buda başka açı
    [IMG][/IMG]

sonuç olarak motorun üstünde gelen vidaların çantaları montaj etmek için kısa gelmesi bana çok saçma geldi.. çantaların yanında başka vida felanda verilmedi..motorun üstündeki vidalarla yapmam gerektiği söylenmişti çantaları teslim aldığımda..
    ya sorun değil gider aynı vidadan daha uzun olanı alıp o delikli demir parçanın üstüne çanta ve taşıma demirini montaj yaparım ama hala sanki birşeyi yanlış yapıyorum o yüzden oturmuyor ondan olmuyor diye düşünüyorum düştüğüm durum çok saçma

bu arada kış geldi diye seffaf olan ön camı takayım rüzgar dolayısıyla dedim kötü durdu.bende gittim en koyu cam filmi aldım kapladım gayet güzel siyah ön camım oldu
    söyle bir iki görüntüde ondan paylaşayım.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, fabrika çıkışı lastiklerim var hala ve emniyet şeridi üzerinde gider sanki buzun üzerinde gidermiş gibiyim. 1500 km oldu daha acaba acemilikten dolayı mı rahat gidemiyorum emniyet üzerinde? bir başka sorumda, emniyet şeridindeyken şeritten kaçmak için biraz içine giriyorum şeridin. ama bu koruma demirleri beni ürkütüyor, bir iki defa sürttü, bu kuryeler arkalarından gözü yaşlı bir şekilde izlemek zorunda kalıyorum zaman zaman. nedir durum sizde de böyle mi var mıdır bir çaresi ?

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @Milorad13 ben motoru teslim alırken, aldığım yer üstünemi takalım yoksa siz sonradan takarmısınız diye sordular. Ben de takın dedim. Ordan ona göre,
    daha uzun vida çıkarıp taktılar. Bana da o senin elindeki, orjinal vidaları da teslim ettiler ben çantayı çıkartabilirim diye. Herhangi bir servisten iste verirler yada takarlar direk.

Motosikleti
    @Milorad13

vidaları kısa vermişler,sonuçta bir japon makine değil böyle ufak sıkıntılar olabilir,muhtemelen başka bir parçanın vidası o ,onları verdiler size.Uygun vidalardan alıp kendinizi kasmayın.
    Ön cam 2014 modeller hariç hep şeffaf geldi ,sadece 2014 modellerde siyah flimli camlı satıldı sonra tekrar şeffaf cama geçildi.Film çektirmeniz güzel olmuş.

@Merdo

Orjinal lastikler zaten lastik değil,naylondur
    Değiştirmeniz gerekir zira ıslak yoldada çok sıkıntı çekersiniz.Tavsiyemiz michlein city grip modellerdir,önceki sayfaları takip konuyu araştırabilirsiniz sık sık yazdık bu konuda.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @blackghost
    @madlypxl
    Yardımlariniz için teşekürler.. Artık nalburdan veya Ümraniye servisten felan bulmaya çalışıcam... Kadıköydeki ile aram bozuk ☺

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)