Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çakar ampül için ;

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...09925565/detay

Burası en uygun olanıydı siparişi gece yarısı verdim 2.gün sabah elimde oldu ampuller. Aynı ampulü 35 TL'ye kadar satan var internette. Bu satıcı Ankara'dan kargoluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    aklımda bulunsun ,alabilirim bunu

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu arada bir konuda kafam karıştı ;
    Michelin 110-90-16 ön lastik olarak üretim var ama 130-90-15 arka lastik için üretimi yok 130-90-16 olarak var yalnızca ?
    Türkiye'de ki lastiklerin üretim tarihine dikkat etmek gerekiyor sanırım, geçtiğimiz yıllarda üretilip sonra vaz geçildiyse problem olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Bunlar da www.lastikdeposu.com seçenekleri ;

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Bu da en pahalısı ;

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Bunlar da en ucuzları
    KUBA SUPERLIGHT 200 LASTİK DOSYASI gibi oldu

Şimdi BlackGhost'u bekleyelim bakalım Michelin için ...

Motosikleti
    michlen den haber yok,en kötüsü bridgestone alacaz.kalitelisi hangisiyse o olacak ancak ben takım alacam tabiki.yani ön-arka takım olmalı.
    zaten mayısa kadar vaktim var değerlendirecem bende.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fairing konusunda linkde verdiğim parçayı ben uygulamak istiyorum.montaj parçaları muhtemelen uymayacak o yüzden el mahareti işin içine giriyor.kafa görüntüsü olarak T gidonla birlikde şu hale getirmek istiyorum;
    http://www.custom-motorcycle-parts.c...or-v-rod_3.jpg

bu ay sonu konuyu netleştireceğim,fairing ve devir saati değişimi ile gidon ve olursa farklı bir koruma demiri değişikliğide var aklımda.
    Normalde bobber yada cafe racer gibi tarzları sevmiyorum,ben biraz eski kafalıyım,tek kişilik custom çizgileri olan bir motor yapmayı düşünüyorum.artçım filan yok,tek tabancayım dolayısı ile bu noktadan devam ediyorum.

lastiklere gelince.bu işin yazı kışı maalsef yok,ben önümüzdeki ay değiştireceğim zira bende tedirgin gidiyorum yollarda.yaışlı yada ıslık yollarda lastikler ciddi riskli gidiyor.

Bu arada rüzgarlı yada ıslak yollarda savrulma veya kayma yaşayanlar lastik havalarına baksınlar.orjinal olarak ön-arka 33psi basılması lazım,bunun altındaki değerlerde lastikler kayma yapıyor.
    hocam bahsetmiş olduğunuz kafayı bu arkadaş yapmış kanalında videoları var görünce aklıma geldi belki yardımı olur.
    www.youtube.com/channel/UCxJxJJ_nU6Vf0xwUniQJJpQ

Motosikleti
    biliyorum bu vatandaşı,arada takip ederim.Yapılacka işlem buna benzer bir işlem olacak ama aklımdaki yapı aşşağıdaki resimdeki gibi olacak.

T gidon ile beraber fairing hemen hemen bu şekilde olacak.
    nemesis-83 bunu beğendi.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    çok zor bir işlem gibi gelmiyor bana sadece biraz maliyetli olur. T gidonu aldıktan sonra o kafa aparatını ebay de war siparış edip montajlaman lazım buyuk ihtimal uymucak kaynakla falan yapılır.

bu arada T gidon kontrolu zor ama kullanım keyfi gayet iyi oluyor. duruş agrasifleşiyor.

Motosikleti
    ben fairing sipariş geçtim zaten aliexpressden,ayrıca tekli bir takometrede getirtiyorum,hem devir hemde dijital olarak hız göstergeli güzel bir gösterge.benim bu motorda 1200 km aşkın tecrübem oldu,T gidon yapısını seviyorum hem agresif duruşu hemde stilinden ötürü.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Bugün BlackGhost'un önerisi üzerine sipariş ettiğim NGK DR7EA bujimi taktım, ilk çalıştırmalardaki zorluk gitti tek marşla alır oldu. 500 km'yi doldurdum servise gidip bakımı da yaptırdım bugun, motor yağını da Castrol 10w40 koydurdum. Vites geçişleri acayip yumuşadı ve gözle görülür iyileşme oldu.

shadowmaster ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    performansı artar şimdi,tork ve çekiş güzelleşir.şimdi 1500-2000e kadar kademe kademe limitleri zorlayabilirsin.seni etkileyecek tek etken lastiklerin oalcak çünkü berbatlar gerçekten.1500-2000 oluncada o aralıkda 2. bakımı yaptırıp olayı bitireceksin artık.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    [QUOTE=burakcvck;3602202]Bugün BlackGhost'un önerisi üzerine sipariş ettiğim NGK DR7EA bujimi taktım, ilk çalıştırmalardaki zorluk gitti tek marşla alır oldu. 500 km'yi doldurdum servise gidip bakımı da yaptırdım bugun, motor yağını da Castrol 10w40 koydurdum. Vites geçişleri acayip yumuşadı ve gözle görülür iyileşme oldu.QUOTE]

Ben de MOTUL 15x50 %80 sentetik yağ koydum. Hem motor sesi hem vitesler çok rahatladı haklısın. Şu buji işinden geç haberim oldu keşke ben de 500 bakıma gittiğimde götürseydim bujiyi. Diğer başlıkta yazdım, bakım sonrası biraz yokladım motoru bugün. Çok sıkmadan 100'ü rahat gördü. 1000'e kadar daha fazla zorlamayacağım, zaten sanırım max göreceği 110-115 civarı olacak. Şahsen en keyif aldığım sürat 90km/h benim. Ve evet ahhh o lastikler...

AlperenB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demin (23:30-23:33) arası bir sl200 kullanıcısı gördüm Şişli-Mecidiyeköyden okmeydanına doğru giden, baya keyifli sürüyordu otobüsten baka baka özendim. Az kaldı alcam şu mereti.
    shadowmaster ve omrustun bunu beğendiler.

Motosikleti
    makineyi kullanmak keyifli,bende 90 km de daha güzel keyif alıyorum
    bujiyi sende değişebilirsin çok basit bir işlem,al bujini tak devam et problem olmaz yani ben öyle yaptım servisi beklemene gerek yok,servise gitmeden önce değiştirirsin sıkıntı olacaksa.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    makineyi kullanmak keyifli,bende 90 km de daha güzel keyif alıyorum
    bujiyi sende değişebilirsin çok basit bir işlem,al bujini tak devam et problem olmaz yani ben öyle yaptım servisi beklemene gerek yok,servise gitmeden önce değiştirirsin sıkıntı olacaksa.
    Aynen, ilk fırsatta değişeceğim zaten. Buji anahtarı gerekiyor mu uzun içi lokma olandan yoksa açık anahtarla mı değiştin ? Bir de tırnak aralığı ayarlımı aldığında bujinin ? Her türlü alet edavat mevcut ama Filler çakım yok

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    performansı artar şimdi,tork ve çekiş güzelleşir.şimdi 1500-2000e kadar kademe kademe limitleri zorlayabilirsin.seni etkileyecek tek etken lastiklerin oalcak çünkü berbatlar gerçekten.1500-2000 oluncada o aralıkda 2. bakımı yaptırıp olayı bitireceksin artık.
    Lastiklerden mi bilmiyorum ama 40km/h dan yukarı virajlara giremiyorum, resmen korkutuyor. Lastikler için galiba bir 650-700 tl ayırmak gerekecek. Fakat bizim ebatlarda takım şeklinde lastik de göremedim henüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, ilk fırsatta değişeceğim zaten. Buji anahtarı gerekiyor mu uzun içi lokma olandan yoksa açık anahtarla mı değiştin ? Bir de tırnak aralığı ayarlımı aldığında bujinin ? Her türlü alet edavat mevcut ama Filler çakım yok
    Ben kapının önünde değiştirdim. Ebat bire bir uyuyor. Motosikletin çantasından çıkan orjinal alet çantasında boru şeklinde buji anahtarı mevcut. Takarken yuvanın yivlerini yememesi için elinle sıkabildiğin kadar sıkıp sonrada anahtarla bir iki tur daha döndürürsün sonra işlem tamam.

Link de veriyim bir günde kapıma geldi. Bu arada yanlış yazmışım DPR7EA-9 olacak.
    http://www.yildizticaret.com/pro/277...7EA-9-NGK-BUJI

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerden mi bilmiyorum ama 40km/h dan yukarı virajlara giremiyorum, resmen korkutuyor. Lastikler için galiba bir 650-700 tl ayırmak gerekecek. Fakat bizim ebatlarda takım şeklinde lastik de göremedim henüz.
    Takım olarak yalnızca Bridgestone, Pirelli ve Michelin var, ama çift olarak satılmıyor yalnızca aynı hamur lastikler. Desenleri aynı mı bilemiyorum görmeden. Lastik için 850-900 gibi görünüyor en pahalısı Bridgestone şu anda.

Buyrun işe tam bir Türk Ticaret durumu daha. Bende takım çantası falan yoktu ki motorda ! takım çantasız ve kullanım kılavuzsuz aldığım ilk motor oldu hayatımda, üstelik ilk sıfır motorum bu ...

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takım olarak yalnızca Bridgestone, Pirelli ve Michelin var, ama çift olarak satılmıyor yalnızca aynı hamur lastikler. Desenleri aynı mı bilemiyorum görmeden. Lastik için 850-900 gibi görünüyor en pahalısı Bridgestone şu anda.

Buyrun işe tam bir Türk Ticaret durumu daha. Bende takım çantası falan yoktu ki motorda ! takım çantasız ve kullanım kılavuzsuz aldığım ilk motor oldu hayatımda, üstelik ilk sıfır motorum bu ...
    Kullanım kitapçığı zaten hak getire yanında siperlik, çantalar ve anahtar takımı, birde markasız mat kapalı kask. buji markasızdı büyük ihtimal motor yağı da öyle aküde yuasa verdiler. Sizde çıkmaması ilginç olmuş

Birde bu lastik konsunda illa ki ebatlara bağlı mı kalmak durumundayız yani jant ölçülerine göre ebatlarda oynama yapabilir miyiz acaba

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım kitapçığı zaten hak getire yanında siperlik, çantalar ve anahtar takımı, birde markasız mat kapalı kask. buji markasızdı büyük ihtimal motor yağı da öyle aküde yuasa verdiler. Sizde çıkmaması ilginç olmuş

Birde bu lastik konsunda illa ki ebatlara bağlı mı kalmak durumundayız yani jant ölçülerine göre ebatlarda oynama yapabilir miyiz acaba
    Kask, yağ, buji falan önemli değil de, alet çantası işi olmamış tabii. Kendi yaptığım bir takım çantam var zaten her daim yanımdadır, bir adet buji anahtarı alayım bari.

Lastik ebatlarıyla oynandığında dişli çapı + zincir falan giriyor devreye doğal olarak. Fabrika çıkışı ile oynamak pek doğru gelmiyor bana açıkçası. Ama bizim lastikler çok kolay bulunan türden değilmiş onu anladım.

Motosikleti
    bendede ufak takım çantası vardı,onla yapıyorum işlerimi.
    Aibcim sen nerden aldın motorunu merak ettim harbiden?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Motobull, Maltepe
    Yarın başlarına ekşiyeceğim tabii bu takım çantası konusunda !
    Zaten kullanım kitabı vs konularından yakinen tanımaktalar beni, "bela geldi" diyorlar gördüklerinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)