Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    shadow sprit 750 karbüratörlü,kısmet olursa..
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Hadi bakalım. Seni de kaptırdık Honda'ya demek : )
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Michelin city grip 120/80-16 lastikte ön veya arka diye secenek var midir? Yanlis alip aldanmak istemedim..

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @alper ; hem öndeki sis farlarımda hem de koruma demirli olan halojen sis farlarında ayrı tesisat, ayrı röle ve ayrı gidon anahtarı var. Hepsi bağımsız olarak kumanda edilebiliyor.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı canneerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin city grip 120/80-16 lastikte ön veya arka diye secenek var midir? Yanlis alip aldanmak istemedim..
    o lastik üzerinde rear arka yazar ama ben önde kullanmaktayım
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

ANLAS Irc lastik kullanan oldu mu?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @caner ; Ön jant 16 o lastik arkaya olmaz, arka 15 olacak.

Bu siteden bir arkadaşımız IRC takmıştı, genelde memnundu ama ciddi bir açıklama yapmadığı için bilgimiz yok.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Anlas kullanıyorum ben. Yazın michelin'lerin yarı fiyatına taktirmistim. Fabrika lastiklerine göre ciddi fark sağlıyor. Fakat maddi durumunuz uygunsa michelin taktırmak daha etkili olacaktır.

Michelin düşünüyordum ama fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla orijinal lastiklerin görüntüsünü oldukça değiştirmiş bence.. Performansına sözüm yok ancak demek istediğim, orijinal lastiklerin çamurlukları dolduran şişman bir görüntüsü var, motorun tarzını da tamamlıyor ama city gripler çok cılız görünüyor. En azından ölçülere sadık kalıp bu görüntüyü bozmamak istiyorum, piyasada 2 alternatif buldum;

1.si bridgestone, çifti 800-TL civarı görünüyor, çok pahalı geldi açıkçası IRC'den ne kadar üstündür bilemedim,

2.si IRC.. IRC lastikler Michelinlerden ne kadar kötüdür performans açısından bilemiyorum ama fabrika lastiklere göre ciddi fark sağlıyorsa ve ciddi bir eksi yönü yoksa bu lastikleri düşüneceğim..

Bir de ben internetten sipariş vereceğim için, bu Tubeless(iç lastiksiz) lastikleri taktırırken gerekecek olan 'L Siboplar'dan nerede bulabilirim/satan internet sitesi bilen var mıdır?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motorun orjinalitesi çok bozulmasın ama sağlam olsun istiyorsanız bridgestone almak durumundasınız...
    İRC lastikler ile michlein lastikleri kıyaslamak elma ile armutu kıyas tutmak gibidir,önceki sayfalarda lastik konularını sıkça tartıştık,terkar bakabilirsiniz.
    Michlein lastikler ayrıca motorun görüntüsünü asla bozmaz,birebir görmeniz tavsiye olunur.
    L siboblar bulunabilcek ürünler,bir oto akseuar markette bile bulunuyor.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Cevaplarınız için teşekkürler.Birebir yakından görmedim hiç ama motosikletin çamurlukları altında iyice küçük görünüyor gibi geldi bu michelinler.Sanki baya boşluk kalıyor, o görüntü beni düşündürdü..

Zincirimi yağlıycam önerdiniğiniz zincir yağı hangisi dir?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @tem621 ; motul / i-phone / wurth

Ayrıca not :
    Bu günden sonra lastik konusunda tek kelime yazmamaya karar verdim, çünkü sıkıldım artık ...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı canneerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkürler.Birebir yakından görmedim hiç ama motosikletin çamurlukları altında iyice küçük görünüyor gibi geldi bu michelinler.Sanki baya boşluk kalıyor, o görüntü beni düşündürdü..
    yük taşıma miktarı açısından sorun olmadığı söylenmişti, biraz daha fazla konuyu okumanı lazım, benim motorun konusunda da bilgiler var ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yük taşıma miktarı açısından sorun olmadığı söylenmişti, biraz daha fazla konuyu okumanı lazım, benim motorun konusunda da bilgiler var ...
    ''Michelin düşünüyordum ama fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla orijinal lastiklerin görüntüsünü oldukça değiştirmiş bence.. Performansına sözüm yok ancak demek istediğim, orijinal lastiklerin çamurlukları dolduran şişman bir görüntüsü var, motorun tarzını da tamamlıyor ama city gripler çok cılız görünüyor. En azından ölçülere sadık kalıp bu görüntüyü bozmamak istiyorum''

Ben açık ifade edemedim kendimi hem de yüzlerce kez konuşulmuş aynı konu üzerine olunca muhabbet haliyle sıktı sizi..Ama forumu en baştan okudum, yukarıda da özellikle kopyaladım, michelin lastiklerin performansının ne kadar iyi olduğunu anlatmışsınız teşekkür ederim, yalnızca görsel olarak tereddütlerim vardı performans değil..

Neyse bir karar verip seçimimi yapıp taktıracağım artık..

Motosikleti
    Kuba SL 200

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Michelin city grip bende düşünüyorum ve aynı görüntü nasıl olur düşüncesi bende de vardı. Takılı iki tane superlight görme şansım oldu birinde çantalar takılı değildi ve sadece arka lastikte orjinale göre çamurluk ile lastik arasında biraz daha fazla boşluk oluşmuştu ve çok fazla göze batma yoktu. Diğerinde ise çantalar takılıydı ve çantalar o boşluğu çok güzel kamufle ediyorlardı.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi akşamlar bende bugün itibariyle sl200 sıfır siparişi verdim çarşamba günü elimde olacak. Motoru çorluya gönderecekler (Vale Motor) konuyu 63 üncü sayfaya kadar tek tek okudum özellikle lastik konusunda daha fazla sormaya gerek yok
    Ben orjinal çantaları ve ön camı söküp sadece artçı için sissy bar kullanmak istiyorum ama yaygın olarak gördüklerim çok uzun. Sadece bele kadar yükseklikte taktıran veya önerisi olan var mı? Konu çok canlı sürekli sıkılmadan usanmadan bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @afu35 ; öncelikle hayırlı olsun.
    Sisybar'ı siparişle yapan yerler de var. Muhtemelen Regal'lerin modeli senin istediğin gibi duracaktır. Yalnız bağlantı kulaklarında bir ölçü farklılığı olması muhtemeldir. Bağlantı kısmını çözebilecek bir usta varsa bir Regal bayisinde motoru aldıktan sonra gidip görmekte fayda var.

LASTİK KONUSU'na gelince. Sürekli gezen ve en ufak dirençte ya da ıslak zeminde arka tarafın başıboş dolanmasını mı tercih edersiniz, yoksa çamurluk arasında max 1-1,5cm fazla boşluğu mu ? Daha önce de yazdığım gibi Michelin ile bir ortaklığım(ız) yok fiyat / performans için en uygun çözümü öneriyoruz. Bütçeniz varsa gidin Bridgestone ya da Metzeller ya da Pirelli takın. Ama bence göz ardı edilebilir bir ölçü farkı yüzünden , hamuru sert yol tutuşu diğer markalarla kıyaslanmayacak lastikleri gündeminize almayın. Ya da alın, 5.000 + km kullanın ve ciddi bir test yorumu yapın ki, yeni arkadaşlarımıza bir faydası olsun. "Ben IRC aldım memnunum" benim için hiçbir anlam ifade etmiyor çünkü. Burada bize özelden michelin için eleştiri yapıp fabrika lastikleri ile 20km/h ile kızaklayıp kamyon kasasında patlayan kişiler de oldu. Bu tarz şeyleri konuşmayı sevmiyorum, ama 12 yıl, 125-1200 CC, 7 farklı marka ve tarz motorla 150.000 km tecrübe var yazdıklarımın arkasında ...

Hepinize güvenli sürüşler ...

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @afu35 ; öncelikle hayırlı olsun.
    Sisybar'ı siparişle yapan yerler de var. Muhtemelen Regal'lerin modeli senin istediğin gibi duracaktır. Yalnız bağlantı kulaklarında bir ölçü farklılığı olması muhtemeldir. Bağlantı kısmını çözebilecek bir usta varsa bir Regal bayisinde motoru aldıktan sonra gidip görmekte fayda var.

LASTİK KONUSU'na gelince. Sürekli gezen ve en ufak dirençte ya da ıslak zeminde arka tarafın başıboş dolanmasını mı tercih edersiniz, yoksa çamurluk arasında max 1-1,5cm fazla boşluğu mu ? Daha önce de yazdığım gibi Michelin ile bir ortaklığım(ız) yok fiyat / performans için en uygun çözümü öneriyoruz. Bütçeniz varsa gidin Bridgestone ya da Metzeller ya da Pirelli takın. Ama bence göz ardı edilebilir bir ölçü farkı yüzünden , hamuru sert yol tutuşu diğer markalarla kıyaslanmayacak lastikleri gündeminize almayın. Ya da alın, 5.000 + km kullanın ve ciddi bir test yorumu yapın ki, yeni arkadaşlarımıza bir faydası olsun. "Ben IRC aldım memnunum" benim için hiçbir anlam ifade etmiyor çünkü. Burada bize özelden michelin için eleştiri yapıp fabrika lastikleri ile 20km/h ile kızaklayıp kamyon kasasında patlayan kişiler de oldu. Bu tarz şeyleri konuşmayı sevmiyorum, ama 12 yıl, 125-1200 CC, 7 farklı marka ve tarz motorla 150.000 km tecrübe var yazdıklarımın arkasında ...

Hepinize güvenli sürüşler ...
    Teşekkür ediyorum zaten lastik konusundaki defalarca yaptığın uyarıyı dikkate alacağım, bir de bayi bana ön camın şeffaf geleceğini söyledi fotoğraflarınızda siyah cam görüyorum çok daha güzel. Bu orjinal mi yoksa film mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)